Svadya Krallığı Kısa Anlatım ve Başlangıç,Yükseliş,Kuruluş Rehberi

Users who are viewing this thread

Kont

Knight at Arms
Svadya Krallığı
250px-Swadia_banner.jpg
Zırhları oyunun en iyi zırhıdır.Bayağı büyükte kargıları vardır.Atlarının hepsi zırhlıdır ve 4 4 lük bir ordudur.Ancak kalkanları bayağıkötüdür.​
Başlangıç
Evet geldik Svadya'ya.Şimdilik ilk yapacağımız iş bir kargı almak olsun.Sonra şehrin ve kralın görevlerini herzamanki gibi yapınve bir zırhlı at almaya çalışın.Bunlardan sonra svadyalı şövalye veya svadyalı savaşçı(yeni ismine alışık değilim)yetiştirmek içinhana gidip bir NPC alın.(Bu kişi Lezalit olursa süper olur)Daha sonra da başka lordlardan görevler alıp yapmaya çalışın ve NPCtoplayın hanlardan.NPC leride talimci becerisiyle geliştirinki her akşam talim yaptırsınlar,köylerden de asker alın ancak 25 i geç-mesin.Neden mi?Çünki onlar şövalye olacak ve şövalyenin maaşı baya fazla.Ama ben 90 kişilik ordu yapmak istiyorum dersenizliderliği yükseltin.Lordlarla iyi geçinebildikten sonra kız tavlayın ve bu sırada nam arttırın.​
Yükseliş
Az biraz daha süre geçince ordunuzda bütün askerleri sırf atlı yapın.Sonra kralın derebeyi olun ve para biriktirip direk evlenin.Sonra savaştığınız krallığı atlılarınızla ezin büzün 2 lorda aynı anda dalın.İstediğinizi yapın kısaca habire savaşın.Bukadar sa-vaştan sonra ordunuza birşey olmayacaktır.Kale ele geçirmeyin.Sonra ordunuzu toplayıp direk şehir ele geçirin,ancak uzakolmasın krallığınızın bir toprağına.Uzak olursa koruyamaz lordlar şehri.Tüm bunları yaptıktan sonra şehrin size verilmesinibekleyin,sonra ziyafet,ondan sonra kendinizi zırhla donatıp NPC leri propagandaya yollayın.​
Kuruluş
NPC ler propaganda yaparken siz de lordlarla aranızı iyi tutun ve onur kazanmaya çalışın.Bazi lordlarla aranızı iyi yapıncaKrala gidip yemininizi bozun.Tamda ondan sonra lordlara gidip size geçmeye ikna edin.1 kişi bile olsa kendinizi mareşal yaparakdalın AMA DİKKat! 6 lorda aynanda değil ancak 2 lorda aynanda dalın.Çünki kendi krallığınıza karşı ihanettesiniz ve sizin asker-lerinizin aynısı rakibinizde var.Hiç bir yer ele geçirmemeye çalışın.Sadece lord yenin.Lord yendikçe Kralı sevmeyecekler.Sizdebu anı fırsat bilip kendinize çekin ve ordularınızı toparlayaıp başkente hücum diyin.Gerisi gelecektir.Artık Svadya Krallığı çökü-yor ve sizin Krallığınız doğuyor...​
Troop Tree
Mount%26Blade_Swadian_troop_tree.jpg
Rehber bitmiştir.(Hile yok)​

Yardımları için GhosTR'a teşekkürler.

valla ben hep sarranidi alıyorum başta her yere muhafız ve okçu koyuyorum yanımada memlük tamam sıkıysa bana dalsınlar 59 memlük 1 ben 240 kişiye yetiyorum  :razz: :twisted:

Turkısh ottomana katılıyorum. Svadyayı svadyalı şövalyeyle YIKAMAZSINIZ. 1 gün sonra yarısı kaçar ordudan. Svadyayı ancak ve ancak Memlüklülerle yıkarsınız. O yüzden alternatif bir ordu yapmak lazım. Yarısı memlük yarısı svadyalı şövalye. Svadyaya saldırcakken memlüklüleri, sarranide saldırcakken de svadyalı şövalyeleri kullanmak lazım.

Kont Nord Krallığınada bir el atsan dostum bir Nord Krallığı kaldı anlatmadığın :smile: birde Vaegir galiba onlara bir el atarmısın gerçekten faydalı bilgiler veriyosun

Herşey tamam da kale veya şehir ele geçiremiyorum. :grin: Kont'lara beni takip edin dediğimde etmiyorlar. Saldıracağım şehir'e saldırmalarını istiyorum. Pekala diyorlar. İlk ben gidip kuşatma açıyorum. Fakat haritada dibimde olmalarına rağmen kuşatmaya katılmıyorlar. E haliyle de tek başıma hiç bişi yapamıyorum. :grin:

ben okla millete tek atıyom gövdedende ayaktanda 150 vuruyo benim ok :smile: 2 vurusta kalnkanı patlatıyom hepsi gelene kadar 30 kisi garanti ölüyor

death blade said:
ben okla millete tek atıyom gövdedende ayaktanda 150 vuruyo benim ok :smile: 2 vurusta kalnkanı patlatıyom hepsi gelene kadar 30 kisi garanti ölüyor

Muliplayerde 2 vuruşta kalkan patlatabiliyormusun? Bu arad hilesiz oyna 150 hasar neymiş pehh. :roll:

death blade said:
aynen o nasıl oluyor pardon ama ben kafadan vursam bile 120-130 gidiyo sen nasıl ayaktan 150 vuruyon şaşıyorum hilesiz vur bakalım bu arada bir kalkanı patlatman için hilesiz en dandiğinden olsa bile en az 7-8 kere ok atman gerekir 2  kerede bir kalkanın patladığını hiç görmedim ve görmem dew :smile:
Bu arada şu kral harlaus sinirlerimi çok bozmaya başladı adam şehri sana vercem diyo tam vereceği gün sözünden dönüyo başkasına veriyo bir de kral olcak ne sözünden dönüyon be admımı krala yakışırmı :smile: bu arada paylaşım için teşekkürler kral harlausu devirem :smile:

Ben hiç beğenmedim her anlatım aynı (khergit,nord) ilk NPC toplayın nam arttırın kuruluşta lordlarla aranızı yükseltin azat edin ve kendi krallığınızı kurun bi tek askerler farklı :?:Haklı değilmiyim  :?:

ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSIN. TABİ ANLATILANLARI HİLESİZ YAPMAK GÜNLERİNİ ALIR İNSANIN. ÇOK ZAMAN OLMASI GEREK. ÖĞRENCİ VE YAZ OLMAK LAZIM.... AMA ŞU LORDLARLA ARAMI NASIL YAPARIM ANLAYAMADIM

TurkishOttoman said:
kardiş iyi gzel cok gzelde aklıma bişi geldi bir krallıga savas acınca o krallıgın askerleri sna ekstradan - mmoral verıormuydu ben mi ynlıs hatılıorum :roll:

evet örneğin svadyaya savaş aç svadyalılar bir bir çıkarlar

Ve evet beğendim :smile:

Back
Top Bottom