Sunucuya Bağlanılamadı Sorunu

Users who are viewing this thread

Primordius

Recruit
Oyunu 3 gün önce D&R'den aldım. Keyi steamden girdim ve oyunu sorunsuz olarak indirdim. Hiçbir problem yoktu, normal singleplayer olarak oynadım oyunumu. Daha sonra multiplayer girmiye karar verdim ve tıkladığım tüm serverlara 'Sunucuya Bağlanılamadı' hatası almaya başladım. İnternetten baya bir araştırdım, bir çok konuda tek tek verilmiş ancak Kleidophoros adlı admin hepsini bir arada toplamış.

Kleidophoros said:
Öneriler bunlar; her öneriden sonra oldu mu diye kontrol edin server listesini.

1. başlat, çalıştır, cmd yazıp enter'a bas, komut satırına şunu yaz; digit netsh winsock reset ve enter yap.
pc'ye reset at

2. modeminin ayarlarına gir.
IP flooding ve block anonymous connections seçeneklerini kaldır

3.Oyunu çalıştır, server listesinde (retrieving server list.. ya da connecting to a server yazan ekrana git)
bi kaç saniye bekle ve ALT+TAB yap, oturumu kapat ve kullanıcı değiştir
tekrar kendi kullanıcı hesabına gir

4. RGL_config.txt dosyasını aç
max_number_of_connections yazan yerin yanındaki sayıyı 64'ten 20'ye değiştir.
değişikliği kaydet ve dosyayı kapa

5. RGL_config.txt dosyasını aç
use_secure_connection = 1 yazan yerdeki 1'i 0 yap.
Eğer zaten sıfırsa o zaman 1 yap
değişikliği kaydet ve dosyayı kapa

6. Multiplayer'a gir
Join game değil Host game'i seç, oyunu başlat, haritada spawn ol
Haritadan çık, server listesinde tekrar arama yap

Ben Win7 kullanıcısıyım, cmd komutlarında digit kodu yok. 1. Önerisini bu yüzden yapamadım.
2. Önerisinin nereden yapılacağını bulamadım, zaten modem ayarlarını kurcalarken hep tereddütte kalıyorum. Ancak sorun bu ayarlar yüzündense nerden yapabileceğimi söylenmenizi rica ediyorum. Modem Markam: Airties RT-205

Diğer tüm önerileri yaptım ancak hala sorun değişmedi. Modemin portlarıyla ilgili olabilir dediler tümünü silip modemi açıp kapadım tekrar denedim olmadı, dns ayarları falan dediler dnsleri sildim denedim gene olmadı. Acaba Steamden dolayı olmayabileceği aklıma takıldı ancak steam arkadaşlarımdan birini Warband oynarken gördüm, sorduğumda normal bir şekilde girebildiğini söyledi multiplayer oyunlarına. Oyunu direk olarak steamden indirdim, updateleri steam kendi yaptı. Yani oyun dosyalarıyla hiçbir şekilde oynamadım. Yardımcı olursanız sevinirim :smile:

Şu da başka başlıkta bulduğum, benim hatamla aynı olan resim;

14137.jpg

Ayrıca o başlıktaki arkadaş 5. Öneriyi yapınca sorunun çözüldüğünü söylemiş. Yani 5. öneriyi yazmışlar ve oldu yazmış. Ancak bende işe yaramadı, lütfen yardım edin :/

@Jufasto Saolasın ya, o kadar kişi arasından cevap veren bir sen varsın.

Ya bu Forum Warband oyunun orjinal sitesinin forumları değil mi? Hata ile ilgilenmeleri gerekmiyor mu birilerinin? Saçmalık ya :S

İngilizce bölümünde hatamın aynısını alan biri varmış, adam halletmiş sorununu. Onunla konuştum ve sorunumu çözdüm arkadaşlar.

C:\Users\<Kullanıcı Adı>\AppData\Roaming\Mount&Blade Warband
C:\Users\<Kullanıcı Adı>\Documents\Mount&Blade Warband

Klasörlerini silip oyuna tekrar giriş yapmamız ve karakteri baştan yaratmamız gerekiyor. Daha sonra sorunsuz olarak bağlandım oyuna. Sorun çözülmüştür. :smile:

Back
Top Bottom