Steam ve Epic Arası Çok Oyunculu Oyun Desteği

Users who are viewing this thread

merhabalar.

bannerlord'un ayn sonunda başlayacak olan erken erişim satışları gördüğüm kadarıyla hem steam hem de epic mağazası üzerinden gerçekleşecek. bu iki platform için karşılıklı çokoyunculu imkânı sunulacak mı? iki platformda da oynayan iki oyuncu, birbirleriyle eşleşebilecek veya beraber oynayabilecekler mi? ben bu konuda biraz bakındım ama yeterli bilgiye ulaşamadım. resmi bir açıklama paylaşıldıysa, bu adres altında paylaşabilirseniz sevinirim.

İkisinde de aynı şeyler var. Sadece Steam'den eğer ekledilerse Join Game çekersiniz, bir de workshop modları indirirsiniz. Epic Store'da bu şansınız yok.

Harita paylaşmak/paylaşılan haritayı indirmek mümkün olacak mı?
Steamden oynayan ile epicten oynayanlar, oyun ana menüsünde birbirini lobiye ekleyebilecek mi/arkadaş eklenebilecek mi?
Ortak bir atölye olacak mı

Bunların hiçbiri olmayacaksa;

En azından forumda sunucu/mod/harita/atölye paylaşım bölümleri olacak mı? (steamin yaptığını dolaylı olacak epic için forum takibiyle yapabilme)

Steamden oynayan ile epicten oynayanlar, oyun ana menüsünde birbirini lobiye ekleyebilecek mi/arkadaş eklenebilecek mi?
Epic Games'e, Steam hesabımızı bağlayabiliyoruz bu nedenle Steam arkadaşlarımızı lobide görebiliriz. Ortak bir atölye olmaz bence. Steam'den alanlar atölyeyi kullanabilirken Epic'ten alanlar manuel kurulum yapmak zorunda kalacak gibi.

Epic Games hesabımı, Steam hesabıma nasıl bağlayabilirim ?

Harita paylaşmak/paylaşılan haritayı indirmek mümkün olacak mı?

Bunların hiçbiri olmayacaksa;

En azından forumda sunucu/mod/harita/atölye paylaşım bölümleri olacak mı? (steamin yaptığını dolaylı olacak epic için forum takibiyle yapabilme)
İkisinde de aynı şeyler var. Sadece Steam'den eğer ekledilerse Join Game çekersiniz, bir de workshop modları indirirsiniz. Epic Store'da bu şansınız yok.

26sından önce büyük EA açıklamasını bekliyorum. Beta son güne kadar açık olmaz harhalde değil mi?
Bir de belki epic bir süpryze yapabilir, Bannerlordu erkenden satın alabiliriz. Bir ihtimal..

İki platformda da aynı anda çıkar ve hiç bir farkı olmayacak. Rainbow6 de bariz olarak gördük sadece yaptıkları indirim haftalarında fiyat fark eder. Onuda beklerseniz 6-12 ay sonra görüşürüz ?

epic, launcher için steam workshop ile aynı işlevi karşılayacak özellik üzerinde 2019 ortasından beri çalışıyor. ilgili trello sayfasında da belirtiliği üzere, 2020'den önce bunu görmemiz pek mümkün değil. sanıyorum ki bannerlord'un kararlı sürümü çıkana kadar yetişecektir.

2021 demek istemiştir muhtemelen

paylaştığım bağlantıda, ilgili başlığın altında şu şekilde bir ifade var: "You won't be seeing proper mods support on the store until 2020, but work is starting now." bu mesaj ağustos 2019'da yazılmış.

2020 henüz bitmedi, ilk çeyreğinin son haftasındayız. 2020'nin sonunda bile gelecek olsa belli ki niyetleri bu sene modlar sayfasını desteğe sunmak, şeklinde yorumladım ben.

Şimdi biz epicten almaya kalksak..

İkinci ek indirime sahip olacak mıyız? Bende tüm mb oyunları var ama epicten almak istiyorum. Ek indirim olacak mı?

Olacaksa (30tl indirim), 120ye bir de 60 tl indirim kuponu verir, 60a alırım diyorum.
DLC politikası net belli değil(tek alım/2-3 dlc/birçok) bu yüzden ana oyunu doğrudan TW üzerinden değil, Epicten ve tüm kartları devreye sokarak alacağım.

Şimdi biz epicten almaya kalksak..

İkinci ek indirime sahip olacak mıyız? Bende tüm mb oyunları var ama epicten almak istiyorum. Ek indirim olacak mı?

Olacaksa (30tl indirim), 120ye bir de 60 tl indirim kuponu verir, 60a alırım diyorum.
DLC politikası net belli değil(tek alım/2-3 dlc/birçok) bu yüzden ana oyunu doğrudan TW üzerinden değil, Epicten ve tüm kartları devreye sokarak alacağım.
Epic'te önceki Mount Blade oyunları olmadığından o ekstra %10 indirimi kullanamazsın bence.

Düzenleme: İngilizce forumda Callum'un bir yazısı var. Bu yazıya göre Steam ve TaleWorlds'ten eski oyunları satın almış olanlar ek %10 indirimi alacaklarmış ama diğer platformlardan alanların akıbeti henüz belli değilmiş ya da Callum'un bilgisi yok.

Everyone will receive a 10% discount regardless of which store they use. An additional 10% will go to owners of any previous Mount & Blade title. Currently, I know that this additional discount applies to the Steam store and the TaleWorlds website. I'm not sure yet which other stores will be able to offer the discount.

paylaştığım bağlantıda, ilgili başlığın altında şu şekilde bir ifade var: "You won't be seeing proper mods support on the store until 2020, but work is starting now." bu mesaj ağustos 2019'da yazılmış.

2020 henüz bitmedi, ilk çeyreğinin son haftasındayız. 2020'nin sonunda bile gelecek olsa belli ki niyetleri bu sene modlar sayfasını desteğe sunmak, şeklinde yorumladım ben.
2020 bitmiş gibi düşünmüşüm ben :grin: Dikkat etmemişim kusura bakma.

Last edited:
Arkadaşlar biraz mantık yürüterek bile ulaşabileceğiniz cevaplar için uzun uzun yorumlar yapmışsınız. Bahsettiğiniz oyun pc'ye çıkıyor crossplatform olmaması mümkün mü? Siz nerede gördünüz Epic'teki sunucularıyla, Steam'deki sunucuları farklı olan bir oyun?

Back
Top Bottom