Steam Kış İndirimleri

Users who are viewing this thread

Harlek

Grandmaster Knight
Bildiğiniz gibi Steam Kış İndirimleri başladı, indirimler süresince konu altında bilgi alışverişi yapalım. Söylentilere göre kur artışı sebebiyle yakın gelecekte Steam ülkemizde genel bir fiyat artışına gidebilir, o açıdan istek listelerini kontrol etmekte fayda var.

Ekşi sözlükte oldukça ucuz ama zevkli oyunları derlemiş bir yazar, aynen alıntılıyorum.
cayne: zaten the brotherhood şirketi tarafından ücretsiz olarak dağıtılan bir oyun. türkçe alt yazı desteği de var. para ödemeden alıp oynayabilirsiniz. önceki oyunları stasis'i beğendiyseniz bunu da beğenirsiniz.

1979 revolution black friday: oyunun fiyatı şu anda %75 indirimle 2,75 tl. çok kısa (yaklaşık 2 saat) süren ve grafikleri de çok iyi olmayan bir oyun. açıkçası hikâye akışı da mükemmel diyemem bazı kopukluklar mevcut. madem öyle neden öneriyorum? ilk defa bir oyun iran islam devrimi'ni anlatıyor. türkiye'de yaşananlarla çok fazla bağlantı kuracaksınız maalesef. tarih gerçekten de tekerrürden ibaret. oyunda türkçe alt yazı desteği var.

beat cop: piksel grafiklere sahip bir oyun. yani bir oyunda önceliğiniz grafikse bu oyunu beğenmezsiniz. oyunun şu anki fiyatı %67 indirimle 7,92 tl. ortalama 8 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. birden fazla oynanabilitesi var, çünkü farklı sonlara sahip. ama oyunda bir suç işlememesine rağmen üstüne kalan ve başı belada bir polis memurunu oynuyoruz. bunun sonucu olarak karakterimiz kelly dedektiflikten alınıp, devriye polisliğine atanıyor. binevi mahalle bekçisi oluyor. oyun da tamamıyla mahallemizde geçiyor. mafyalarla, çetelerle mücadele ediyoruz (ya da etmiyoruz size kalmış) ve bir yandan da kendimizi aklamaya çalışıyoruz. oyunun dili aşırı küfürlü ve yine oyunda türkçe alt yazı desteği mevcut.

the detail: oyun şu anda %87 indirimle 1,05 tl'ye satılıyor. aslında steam'de olumsuz oy vermiştim fakat cüzdanda artan 1 tl'niz varsa ve ingilizceniz varsa deneyebilirsiniz. oyunda bir dedektifi canlandırıyoruz ve çizgi roman şeklinde ilerliyor. ortalama 5 saatlik oynanış süresi sunuyor.

don't knock twice: sanal gerçeklik destekli bir korku oyunu. aslında türevlerine göre çok iyi değil fakat öne çıkan kısmı, oyunda türkçe alt yazı desteği bulunması. şu anda %40 indirimle 18,60 tl.

the dwarves: türkiye'de neden gerekli ilgiyi görmediğini bir türlü anlayamadığım harika oyun. yaklaşık 7-8 saatlik bir oynanış süresi var. şu anda %67 indirimle 22,77 tl.thq nordic oyun şirketinin türkçe alt yazı desteği verdiği ilk (az ilgi sebebiyle muhtemelen son) oyunu. markus heitz'ın cüceler isimli romanına dayanılarak yapılmış bir oyun. aaa bir oyun değil dolayısıyla grafikleri o kalitede değil fakat yakın diyebilirim. ben şahsen beğendim. bir rpg olarak tanıtılsa da, seçimlerin yarattığı çok ufak farklılıklar dışında pek bir rpg ögesi yok diyebilirim. ama oyunun hikâyesi, akışı harika.

fahrenheit indigo prophecy: oynanışının kötü olması sebebiyle beni çileden çıkarmasını saymazsak hem hikâye olarak hem de konu olarak çok iyi bir oyun. bayağı eski bir oyun ama steam'de remastered versiyonu bulunuyor. şu anda %80 indirimle 3,60 tl ve parasına kesinlikle değer. çok olmasa da korku ögeleri barındırıyor. çok korkaksanız almayın yani, ben gerilim müziği girince bile korktuğum için biraz işkence çekmiştim açıkçası *

her story: gerçekten çok orijinal bir fikirle yapılmış, hoş ve en önemlisi ucuz bir oyun. şu anda %70 indirimle 3,30 tl'ye satılıyor. oyunda bir kızın polis tarafından sorgulanışının video kayıtlarını izliyoruz ve bir olayı çözmeye çalışıyoruz. ingilizce bilmek şart. türkçe yaması falan var mı bilmiyorum.

knights of honor: en sevdiğim strateji oyunu. baştan söyleyeyim, evet osmanlı ve selçuklu da var * oyun epey eski bir oyun yani grafik beklentiniz olmasın. şu anda %75 indirimle 4,50 tl'ye satılıyor ve oyunda 30 saatlik bir oynanış süresi işten bile değil. benim gibi bağlanırsanız 100'ü kolaylıkla devirirsiniz. civilization serileri gibi çok karmaşık değil ama red alert, age of empires serileri kadar da basit değil. tam orta ayarda.

l.a noire: döneminde özellikle yüz animasyonları konusunda devrim yapmış bir oyun. piyasada kaliteli dedektiflik oyunları nadir bulunuyor, l.a noire belki de en iyi örneklerinden bir tanesi. yaklaşık 28 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. oyunun en ön plana çıkan kısmı kaliteli hikâyesi. onun dışında geri kalan her şey için orta diyebiliriz. oyun genel manada epey iyi bir oyun. şu anda %65 indirimle 8,40 tl'ye satılıyor. internette -çok iyi olduğunu söylemesem de- bir türkçe yaması mevcut.

late shift: oyun mu film mi tartışabileceğiniz bir oyun. 1 saat 30 dakika ile 2 saat arasında bitirebilirsiniz. film akıyor, bazı seçimleri siz yapıyorsunuz ve seçimlerinize göre oyunun en az 10 tane farklı sonu var. tam sayısını unuttum açıkçası. yani tekrar tekrar oynanılabilir. bir hafta sonu, sevgilinizle ya da bir aile üyenizle film izlemek yerine açıp siz de kararlarınızla heyecana ortak olabilirsiniz. oyunda türkçe alt yazı desteği bulunuyor. şu an %30 indirimle 14,70 tl'ye satılıyor.

orcs must die! 2: konu falan hak getire, tamamen anlık eğlence amacıyla satın alınıp oynanabilecek bir oyun. şu an %75 indirimle 6 tl'ye satılıyor. oyunun türü kule savunması diye geçiyor. siz bir bölgeyi savunuyorsunuz, orklar saldırıyor ve korumaya çalışıyorsunuz. oyunun konusu bu kadar. ama geliştirebileceğiniz yetenekler, tuzaklar vesaire derken bir bakıyorsunuz oyunu oynamışsınız 50 saat.

pillars of eternity: bence son dönemlerde çıkmış en iyi rpg oyunlarından bir tanesi. izometrik yapıda, yani tepeden görünüm var. fallout 3 new vegas'ın yapımcısı olan obsidian entertainment'in elinden çıkma, yani kalitesine güvenebileceğiniz bir oyun. üstelik devam oyunu olan pillars of eternity 2 deadfire da 2018'in ilk çeyreğinde yayınlanacak. iki genişleme paketiyle birlikte yaklaşık 82 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. oyun çok iyi, hikâyesi ve yan görevleri çok derin, fakat oyun çok çok ağır bir ingilizce gerektiriyor. ingilizce bildiğini iddia edip oyundaki metinlerden tek kelime dahi anlamamak mümkün. biz meslek olarak çevirmenlik yapan bir arkadaş grubu olarak oynadığımızda ciddi ter dökmüştük. şu anda ana oyun %40 indirimle 29,40 tl ama genişleme paketlerini de bulunduran definitive edition %25 indirimle 44,25 tl. ben genişleme paketlerini de almanızı tavsiye ediyorum. gerçekten iyiler.

quantum break: klasik bir remedy entertainment oyunu. yani harika. ama pc portu maalesef çok kötü. aradan geçen zamanda, bunca güncellemeye rağmen ancak berbatlıktan çok kötüye gelebilmiş. ben i5 4460 işlemci ve gtx 960 ekran kartıyla mediumda oyunu kasa kasa oynayabildim. alacaklara öneri : anti-aliasing'i kapatın. neyse konuya döneyim, oyun şu an tarihinin en düşük fiyatı olan %75 indirimle 14,75 tl'ye satılıyor. bütün senaryoya doyayım derseniz 17 saatlik bir oynanış süresi var. zamanda yolculuğu konu alan ve bunu gerçekten çok başarılı şekilde yerine getiren, senaryoda açık vermeyen bir oyun. sadece alan wake'e çaktığı selamlar yeter.

shadow tactics blades of the shogun: hakikaten bence yılın oyunu olabilecek kadar iyi bir oyun. özellikle stealth oyunları seviyorsanız bayılacaksınız. oyun yaklaşık 30 saatlik bir oynanış sunuyor ve gerçekten zor. commandos serisinin, uzak doğuda geçen hâli diyebiliriz * oyunda türkçe alt yazı desteği bulunuyor. şu anda %50 indirimle 29,50 tl. kesinlikle değer.

sid meier's pirates: çok çok eski bir oyun. bir o kadar da eğlenceli ve hâlâ oynanabilir. biliyorum çünkü geçen ay 5 saat oynayıp bırakmışım. ama bunun sebebi benim oyunu çocukluğumdan itibaren 20 kere falan oynamış olmam. yeni alan birisi bu oyunda yüzlerce saat bile devirebilir. oyun, oyun dünyasında her nedense pek tercih edilmeyen korsanlığı anlatıyor. korsanlık yapıyorsunuz, tayfa topluyorsunuz, tayfanızın moraliyle ilgileniyor, ünlü korsanlarla karşı karşıya gelip onları yenmeye çalışıyorsunuz vs. oyun şu an %75 indirimle 4,50 tl.

state of decay: zombili oyunları seviyorsanız bunu da seveceksiniz. oyun bir aaa değil, bunu da her alanda zaten belli ediyor. ama yaklaşmaya çalışılmış. yaklaşık 20 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. %75 indirimle 12,25 tl'ye alabilirsiniz. türkçe yaması var diye biliyorum.

this is the police: bence yine harika bir oyun fakat mükemmel olmasa da, en azından orta düzeyde cümleleri anlayabilecek kadar ingilizce bilmeniz gerekiyor. oyunda bir polis müdürüsünüz ve emekliliğe zorlanıyorsunuz. her yer suç ve entrika ile dolu. seçimleriniz ile ne yapacağınızı siz belirliyorsunuz. bunun dışında bir polis teşkilatını yönetiyor, polisler atıyor, onları rütbe atlattırıyor, ihbarlara yanıt veriyor, hangi ihbara hangi polislerin gitmesi gerektiğini seçiyorsunuz. epey eğlenceli bir oyun. yaklaşık 17 saatlik bir oynanış süresi sunuyor. şu an %67 indirimle 8,25 tl.

ken follett's pillars of earth: oyun ken follett'in, türkçeye bir katedralin öyküsü olarak çevrilmiş kitabını anlatıyor. oyun üç kitaptan (bölümden) oluşuyor, henüz iki tanesi yayınlandı. kalanıysa 2018'in ilk çeyreğinde yayınlanacak. seçimleriniz etki ediyor, oyunda duygusallık çok yüksek. aynı şekilde ortamlar çok güzel yansıtılmış. seslendirmeler çok iyi yapılmış. gerçekten oyunun tek eksiği 3 boyutlu animasyonlar diyebilirim. o kadarına da bağımsız yapımcı olan daedalic entertainment'ın gücü yetmemiş belli ki. şu anda oyun %33 indirimle 73,63 tl'ye satılıyor.
The Long Dark: 55 TL'den 13,75 TL'ye düşmüş, %75 indirim var.
SOMA: 49 TL'den 9,80 TL'ye düşmüş, %80 indirim var.
Last Day of June: 31 TL'den 18,60 TL'ye düşmüş, %40 indirim var.
L.A. Noire Complete Edition: 49 TL'den 14,70 TL'ye düşmüş, %70 indirim var.
Braid: 24 TL'den 7,20 TL'ye düşmüş, %70 indirim var.
ABZÛ Deluxe Edition: 41 TL'den 9,22 TL'ye düşmüş, %78 indirim var.
A Bird Story + Soundtrack: 11 TL'den 2,75 TL'ye düşmüş, %75 indirim var.
1979 Revolution: Black Friday + Soundtrack Edition: 15 TL'den 3,75 TL'ye düşmüş, %75 indirim var.
Rakuen: 18 TL'den 11,70 TL'ye düşmüş, %35 indirim var.
The Witcher Trilogy: 49 TL'den 6,61 TL'ye düşmüş, %87 indirim var. (Witcher 3 kütüphanemde mevcut, 1 ve 2'yi aldım paket içinden.)

Şimdiye kadar bunları aldım, Finding Paradise ve Life is Strange:Before the Storm istek listemde olan oyunlardan fakat fazla indirim olmaması ve bütçenin el vermemesi sebebiyle boşta kaldı. Aldığım oyunlar ve fikrimce alınması gerekilen oyunlar hakkında detaylı bir yazı yazarım.

Ben de bedavadan COH2 yi aldım ama, indirirken sorun oluyor. 3 gündür 24 gblik oyunu indiremedim, steami kapatıp açınca indirme sıfırdan başlıyor. Downloading klasöründe de 30gb yer kaplıyor. Ne yapmam lazım acaba bileniniz var mı?

RoadWarriror said:
Oley warband 7.49 TL olmuş hemen alıyorum :party: :party:
korsan kullanmıyorum sadece indirmedim
Forumu kullanmak için M&B satın almanı gerektiren bir durum yok  :smile:

Gta 5 110 tl indirim yapmış alayım onu ben bi.

Bu yılbaşında oyun almamaya karar verdim. Zira aldığım oyunları pek oynamıyorum, ki kütüphanemde oynanmamış bir yığın oyun var, veya oyun oynamaya ayıracak vaktim olmadığı için oynayamıyorum. İndirim görünce kitap ve oyun konusunda kendime hakim olamıyorum. :d

Azer Bülbül said:
Bu yılbaşında oyun almamaya karar verdim. Zira aldığım oyunları pek oynamıyorum, ki kütüphanemde oynanmamış bir yığın oyun var, veya oyun oynamaya ayıracak vaktim olmadığı için oynayamıyorum. İndirim görünce kitap ve oyun konusunda kendime hakim olamıyorum. :d

Bi' ara oynarım diye aldım, yaza kadar benim de oynamama pek imkan yok. :sad:

İşbara Alp said:
Rome veya Attila Total War almayı düşünüyorum  :smile:
Tavsiyem önce M2TW oynamandır.

Chilary: Medieval Warfare tarzı isimli bi oyun vardı elime pc geçince almayı düşünüyorum. Zaten bu aralar notlar da iyi, kafa dağıtmak gerek.

son 2 yıldır kış indirimleri bayağı çöp oluyor, almadıysanız gta V ve dark souls 3 güzel indirimler almış, onları düşünebilirsiniz.

Rhotromir said:
RoadWarriror said:
Oley warband 7.49 TL olmuş hemen alıyorum :party: :party:
korsan kullanmıyorum sadece indirmedim
Sen nasıl mod yapıyon ya?
Forumda banlanirim diye gittim kuzenimin PC sinde denedim hep kodlamayi modeli vs leri yapiyor sonrada kuzenimin PC sinde test ediyorum zaten aynı apartmandayız :mrgreen:

Atilla'yı yaz indiriminde 20tl ye almıştım şimdi de Rome II yi kış indiriminden 30 a aldım sırada Warhammer II var. Ancak duyduğuma göre steam artık tl yi 3.1 yerine 4.2 den alacakmis. Ocağıma taş düştü.

Back
Top Bottom