Resolved Steam ilk defa çalıştırmak için hazırlanıyor (1/1) Sorunu

Users who are viewing this thread

Merhabalar ; 14.00 Oyunu satın alıp indirdim ama bu sorunla karşılaşıyorum. steam ilk defa çalıştırmak için hazırlanıyor diyor ve ekranda takılı kalıyor bi süre sonra bu ekran kapanıyor. Oyun hiç bir şekilde açılmayıp bu ekranda döngüde kaldı.

Yaptıklarım;
Oyunu baştan sona tekrar kurdum (Önce D sonra C' ye kurdum).
Dosyaları doğruladım.
Steami güncelledim (Beta oyunlar için ayarlar kısmında güncelleme al aktif ettim.)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Aynısı bende olmuştu.İlk önce steamı kapat sonra https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads bu siteden x86 ve x64 versiyonunu indirip kur ardından https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35 directx i yükle sonra steami aç ve oyunu başlat. Bende böyle düzelmişti.

Denedim ama Durum değişmedi. Belki sizin gibi sorun yaşayıp bunu denedikten sonra düzelen arkadaşlar vardır , yinede teşekkür ederim.

Aynı sorunu yaşıyorum. Oyunu çalıştırdığımda ilk defa çalıştırmaya hazırlanıyor kısmında biraz bekleyip duruyor. Bilmem alakası var mı ama oyunu çalıştırdığımda Net frame work 4.7.2 görev yöneticimde çalışıyormuş gibi gözüküyor . Steamapps klasöründeki 4.7.2 uygulamasını çalıştırdığımda
.NET Framework 4.7.2 bu işletim sisteminde desteklenmiyor hatası alıyorum. Hem desteklemeyip hemde görev yöneticimde çalışıyormuş gibi göstermesi kafamı karıştırdı . Windows 8 kullanıcısıyım.

Aynı sorunu yaşıyorum. Oyunu çalıştırdığımda ilk defa çalıştırmaya hazırlanıyor kısmında biraz bekleyip duruyor. Bilmem alakası var mı ama oyunu çalıştırdığımda Net frame work 4.7.2 görev yöneticimde çalışıyormuş gibi gözüküyor . Steamapps klasöründeki 4.7.2 uygulamasını çalıştırdığımda
.NET Framework 4.7.2 bu işletim sisteminde desteklenmiyor hatası alıyorum. Hem desteklemeyip hemde görev yöneticimde çalışıyormuş gibi göstermesi kafamı karıştırdı . Windows 8 kullanıcısıyım.
Büyük ihtimalle denemişsindir ama https://support.microsoft.com/tr-tr...t-framework-4-8-offline-installer-for-windows bunu yükleyip çalıştırmak belki düzeltir.Olmazsa bu konuya bak derim https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=162240499

Last edited:
Maalesef dediğiniz gibi önceden belirtmiş olduğunuz iki yönlendirmeyi de denedim olmuyor :sad: . Acaba windows 10 falan kurup mu denesem ilgisi var mı dır sizce ?
Eğer 8 gb ram veya daha azına sahipsen oyunu açsan bile oynayabileceğini sanmıyorum.Oyun oynanmayacak derecede donuyor.Üstüne birde ssd yoksa bazı yükleme süreleri 5-6 dakika sürebiliyor. Ancak iyi sistemin varsa win10 kurmayı deneyebilirsin.

Eğer 8 gb ram veya daha azına sahipsen oyunu açsan bile oynayabileceğini sanmıyorum.Oyun oynanmayacak derecede donuyor.Üstüne birde ssd yoksa bazı yükleme süreleri 5-6 dakika sürebiliyor. Ancak iyi sistemin varsa win10 kurmayı deneyebilirsin.

Windows sürümü veya net frame work ile güncelleme ile sorunu çözen arkadaşlar varsa tecrübelerini bizimle paylaşırlarsa memnun olurum. Pc windows kurulum işlerinden pek anlamam, ayrıca pc de bi sorun çıkarsa çalışan pc den de olmak istemiyorum. Şu hastalık ortamda gidip bilgisayardan anlayan adamı bulmak ayrı bir dert olur. Onun için riske girmeden oyun yetkililerinin bu sorun hakkında çözüm veya yönlendirme yapacağını umuyorum.

Update geldi Ama sorun devam ediyor. Sorunu çözen veyahut devam eden var mı ? Bi ihtimal 8de sorundur diye ;Windows 10 key aldım en son komple format atıp yüklemeyi düşünüyorum, Sorunlar çözülmezse.

Sorun steam ile alakalı oyun ile değil steamı tekrardan kurmanızı tavsiye ederim.

Dediğinizi yaptım fakat sonuç aynı. Sadece sorunun net frame work 4.7.2 ile alakalı olduğundan emin gibiyim.Sistemim windows 8 Enterprise . Bunu aşmak için ya ben format atıp windows 10 falan kuracağım yada gerekli dll dosyaları bir şekilde entegre etmeleri lazım.

Arkadaşlar kesin çözüm windows 10 yüklemek. Windows 10da olan arkadaşlar da güncellemeleri kontrol etsinler.

Bende 8gb ram var 5snden fazla bekleme ekranı görmedim. Kasma da son güncellemeye baya azaldı bende.

Back
Top Bottom