Steam/Diğer Kış İndirimleri 2019

Users who are viewing this thread

Bu yılın indirimleri hakkında konuşulacak konu açılsın dedim. Şu oyun bu fiyata kaçmaz dedikleriniz, ne alsam diye merak ettikleriniz vs. paylaşabilirsiniz.

Steam ödülleri için ben oylarken de oynamadığım oyunların kategorisinde kategoriye göre oyunları inceleyip oynayanların fikirlerine göre oy verdim. Hiç VR oyunu oynamadım misal ama Beat Saber açık ara fark attı.

Yılın Oyunu: Jedi Fallen Order
Yılın VR Oyunu: Beat Saber
Aşk ile Devam Ettirilen: R6S
Arkadaşlar ile Daha Zevkli: AoE2
En Yenilikçi Oynayış: My Friend Pedro
Zengin Hikayeye Sahip Üstün Oyun: Plague Tale Innocence (GreedFall ile bunun arasında kaldım ikisi de çok güzel ama bunun ayrı bir çekici atmosferi vardı)
En Kötü Olduğunuz İyi Oyun: Hunt (Hiçbirini oynamadım maalesef ama Hunt ile Mordhau arasında kaldım, Hunt'ın şahsına münhasır battle royale oynayışı beni çok zorlardı muhtemelen dedim ve verdim oyu)
Üstün Görsel Stil: GRIS

Başlık genele de vurulabilir aslında. "Kış İndirimleri" kısmını dikkate alarak önemli bir haberi buraya bırakayım bence kaçırılmaması gereken bir fırsat var.

Epic Games'te sağlam indirim var, az önce Red Dead Redemption 2'yi 180TL civarı bir fiyata aldım. AC Odyssey Gold Edition 110TL'ye denk geliyor. Mutlaka göz atın, Steam'den öyle bir indirim çıkmaz.

Doğru dedin başlığı değiştireyim. Ubisoft bir kaç gün önce başlatmıştı orada da indirim var. Bunu da bırakalım, https://store.ubi.com/on/demandware.store/Sites-tr_ubisoft-Site/en_TR/Product-Variation?pid=5c586c7d29e123fd15c55bba&dwvar_5c586c7d29e123fd15c55bba_Platform=pcdl

Rainbow Six Siege Deluxe Edition (ana oyun + Year 1 operatörleri) "EXTRA20" indirim koduyla 35 liraya geliyor almak isteyen kaçırmasın.

Neye nasıl baktığına bağlı. Ben şöyle bir 200 liralık alabileceğin oyun listesi yaptım ama param yok o kadar.

%X bekliyordum o kadar yoktu diyorsan şansına küs. Benim beklediğim indirimlerin hepsi geldi. :razz:

nba 2k20 bekliyordum, %50 indirime girmiş ama hâla çok pahalı. :d

Belki Epic'ten RDR 2, AC Odyssey falan alabilirim. Şimdi param yok ama 1 ocak'a kadar devam edecekmiş yanlış bilmiyorsam. Ha bi de Battlefield 4 alacağım ama onun burayla pek alakası yok. Ulan yeni çıkan Cod Modern Warfare alsam da süper olur ha. Oyun çok ama para yok. Korsana gideyim derim ama Goker köylüsü gelir ban atar şimdi. :d

edit: Metro 2033 ve Last Night alacaktım lan bak onları unuttum.

Serofix said:
Oyun çok ama para yok.
Aynısını diyorum işte. :sad:

Serofix said:
nba 2k20 bekliyordum, %50 indirime girmiş ama hâla çok pahalı. :d
%75 alıp hala pahalı olan oyunlar da var şimdi. :razz: Bahsi geçmişken şuradan bakabilirsiniz, maviler ilk kez bu kadar ucuzlayanlar. https://steamdb.info/sales/

Serofix said:
Ha bi de Battlefield 4 alacağım ama onun burayla pek alakası yok.
Aslında alakası var. Standart Edition mı yoksa Premium Edition mı alacağına göre güzel teklifler var aslında.

https://www.playstore.com/urun/battlefield-4
https://www.durmaplay.com/tr/store/battlefield-4/buy/bf4-standart-edition

Şunlar 36 lira misal. Ama daha ucuzu var: https://www.oyunfor.com/battlefield/battlefield-4-origin-cd-key/origin-cd-key Ha buradan ben hiç almadım bilmiyorum nasıldır. Durmaplay de genelde ucuza kaçak key alıp satıyor falan. Steam oyunlarını gift olarak yolluyorlardı hatta. :razz: 25-36 liraya standart alabilirsin oynayıcı kitlesine, hilecisine göre iyi fiyat. Ha ben Premium Edition isterim, 20 tane DLC haritası, bir sürü DLC silahı da olsun her şeyini istiyorum oyunun dersen o da yine Durmaplay'de 85 lira. https://www.durmaplay.com/tr/store/battlefield-4/buy/bf4-premium-edition

Serofix said:
Ulan yeni çıkan Cod Modern Warfare alsam da süper olur ha.
Durmaplay reklamı yapıyor gibi olucam ama: https://www.durmaplay.com/tr/store/call-of-duty-modern-warfare/buy/standard-edition-activision 300 lira. Ben olsam almazdım bunu ama. 300 lira buna vereceğine 10-15 tane güzel oyun alırsın. Zaten 1 senesi dolunca CoD oyunları yarı fiyatına düşüyor.

Serofix said:
Korsana gideyim derim.
Öhömm.

Serofix said:
ama Goker köylüsü gelir ban atar şimdi. :d
Forumu bıraktı o, mevcut kimsenin de umurunda olmaz insanları korsana teşvik etmiyorsan. :wink:

Serofix said:
Metro 2033 ve Last Night alacaktım lan bak onları unuttum.
https://store.steampowered.com/bundle/4907/Metro_Redux_Bundle/ 11,62 TL

Adeta Gaben müşteri hizmetlerine işe almış gibi çalışıyorsun.
thumb_gabe-newell-one-thicc-bih-meme-youtube-53289536.png

6 tane nomine tutturdum. Tutturduklarımın yanına tik koydum. Tutturduklarım ile oy verdiklerim aynı sadece A plague yerine Greedfall seçtim.
✓ GOTY: Destiny 2
✓ VR: Blade and Sorcery
✓ Labor: Warframe
✓ Better w/Friends: DayZ
Most Innovative: My Friend Pedro
✓ Outstanding story-rich: Greedfall (Aslında a plague diyecektim. Sonradan oyundaki armorlar falan çok güzel geldi gözüme bunu seçtim.)
✓ Best game you suck at: MK11 (İyi oynuyorum kombat leaguede max rank yapmışlığım var :razz: )
Outstanding Visual: Buna da total war dedim. (Tüm adaylar çöptü bence. Greedfall burada olabilirdi. Witcher gibi duruyordu oyun çünkü.)

BF4 25 lira iyiymiş aslında, belki alırım para ayarlayana kadar bitmezse indirim. BF5 güzel ama ikinci dünya savaşı zamanlarında geçtiği için bir de günümüzde geçen, yeni silahlarla oynamak istediğim için BF4 istiyorum. Çünkü Cod MW'a o kadar para veremem.

Korsan konusunda ben yanlışlıkla henüz sinemada olan bir filmi evde izlediğimi ağzımdan kaçırmıştım, anında Goker ve Kleid beni banlamıştı. O yüzden kırgınım Goker'e hâla. :sad:

Metro paketini kesin alacağım zaten. Xbox Game Pass aldım Metro serisini oynayayım diye ama oyuna Türkçe yama kurulmuyor, oyunların dosyalarına erişime izin vermiyor platform. Uzun kurcalamalar sonucu oyun dosyalarına bi şekilde erişebiliyorsun ama en ufak değişiklikte oyun açılmıyor.  Tamam İngilizcem fena değil de yine de adamlar emek vermişler çevirmişler oyunu, ben bunu neden kullanmayayım? Acayip kuruldum bu işe, her yere yazıyorum insanlar Xbox Game Pass almasın diye :d

BF5'te WW2 hissi yok merak etme ama zaten almaman için çok daha önemli sebepler var. :razz:

Almışken premium almak daha mantıklı oynarım diyorsan. Kafadan 20 tane harita var. Sunucularda 1 tane bile DLC haritası varsa standart editionla giremezsin o an standart harita oynanıyor olsa bile. Ha ama çok oynamam tadımı alır çıkarım diyorsan 25 iyi gerçekten.

Hafızamda isim durmuyor hiç. Onun niye müptelası oluyosun ki. En son tam yeni patchle yoluna koymuş gibi oldular dedik durduk yere TTK düzenlemesi yaptılar tekrar. Yeni oyuncular ürküp kaçmasın diye mesafe arttıkça öldürmek için gereken mermi sayısı doğal olarak TTK arttı. :grin:

Ha beleş haftasında oynamıştım geçen eskisine göre çok daha iyi tabi. Bir de bazı yenilikler güzel squad revive gibi ya da favorim fortification olayı gibi. BF4'te bunlar yok. Gerçi beklentini de çok yüksek tutma alacak olursan, sonuçta 6 yıl 1 aylık oyun.

Evet TTK olayı çok sıkıntı oldu hakikaten ama başladık artık bi kere. Yeni gelen patchle biraz olsun düzelttiler ama yine de smglerlerle adam öldürmek zor. Bazen 97 hitte falan kalıyor, kaçıyor adam, çok sinir oluyorum.

BF4'ü alacağım kesin değil ya düşünüyorum bakalım. Metro serisini bi alayım da BF4'ün acelesi yok.

edit: ha bu arada BF oynarken aşırı şekilde boynum ağrıyor. oyun oynarken heyecanlanıp kendimi mi kasıyorum anlamadım. neyse bunun yeri burası değil ama olur da mesajı görüp aynı sorunu yaşayıp da çözümünü bilen varsa özelden yazsın rica ediyorum. çok sıkıntı bi durum.

Serofix said:
https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://games.steelseries.com/ucf/show/14032/boards/promotions/Giveaway/ea-origin-access-one-month-free-basic-trial-key-giveaway

üye olduğunuzda 1 aylık origin acces keyi veriyor. ben farklı farklı hesaplarla vpn kullanarak 5-6 key aldım, mayısa kadar origin accessim oldu. bitmeden yapışın

edit: 4000 civarı key kalmış, çok hızlı şekilde de bitiyor. elinizi çabuk tutun

buraya da koyayım da gören duyan kalmasın. vatana millete faydamız olsun

AC Odyssey'i standart sürüm olarak alsak diğer sürümlerden ne kaybederiz? Aynısını RDR 2 için soracağım.. diyecektim de sormayacağım. Onu alırsam direkt standart alacağım mecbur, çok pahalıymış.

180 liraya RDR 2 mi  yoksa 63 liraya AC Odyssey mi almalıyım?

ACOD_Deluxe_Steam_MOCKUP_UK.png
STEAM_ACO_GOLD_EDITION_UK.png
STEAM_ACO_ULTIMATE_EDITION_UK.png

Şunlardan anlaması biraz daha kolay. Deluxe Edition için bir çok oyunda bazı firmalar "Digital Deluxe" tabirini kullanıyor keza bundaki şeyler genelde tırı vırı kozmetik oyun içi eşyalar falan oluyor. Çok da önemli değil. Gold Edition'da ise ek hikaye var anladığım kadarıyla. Zaten Ultimate Edition da tam anlamıyla Deluxe+Gold birlikte veriyor. Genel olarak tavsiye edilenin Gold Edition olduğunu gördüm ben.

60 liralık kuponla birlikte Gold Edition 118.15 TL yapıyor. RDR2'den daha mantıklı bu şekilde.

Ama arada 55 lira fark var. :sad: Acaba diyorum 30 liraya AC Origins mi alsam? Çünkü ben NBA 2K20 istiyorum, onun da fiyatı 114 lira şuan Playstore'da. Onu aldıktan sonra kalan parayla bir karar vermem gerekecek.

AC Origins ile AC Odyssey arasında çok fark var mıdır kalite olarak? Odyssey'in daha iyi olduğunu biliyorum ama Origins de kötü bir oyun değilse onu düşünebilirim.

Ya aşırı kuruldum bu normal sürüm, gold sürüm, delux vs. sürüm olayına. Eskiden önce oyunu alır sonra istersek DLC'lerini alırdık, şimdi oyunlar direkt farklı farklı sürümler olarak çıkıyor, ucuz sürümü alırsan da birşeyler kaçırmış oluyorsun. Zaten oyunlar aşırı pahalı, bir de bunlar iyice sıkıntı oluyor.

İki oyunu da oynadım. Etrafta Origins öven insanlar görebilirsin ama tam tersi olduğunu düşünüyorum. Origins, Ubisoft için yeni bir tarza geçişte ilk adımdı. O yüzden bence pek çok konu tam oturmamıştı. Odyssey ile mekanikler çok daha akıcı oldu ama klasik bir AC havası beklersen hayal kırıklığına uğrarsın. AC Odyssey uzun soluklu bir oyun ve yan görevleri Origins'in aksine uğraşılmıiş. Origins'de seviye atlamak için hile yapmıştım, Odyssey'de buna gerek duymadım bile.

Odyssey'de ayrıca çevre de güzel, etrafta gezerken zevk alıyordum. Benim için akşam kafa dağıtmak için 1-2 saat vakit harcadığım keyifli bir oyun oldu. Oyun The Witcher'a benzetilmiş durumda ama onun kadar kaliteli de değil tabi. Yine de oldukça eğlenceli ve önerebileceğim bir oyun. Hele bu indirimle kesin alın derim.

DLC'leri oynamadım ama dinlediğim birkaç kişi, The Witcher'ın DLC'lerinden sonra oynadıkları en kaliteli DLC'ler olduklarını söyledi. O yüzden almanı öneririm. Ben de alacaktım fakat eski kayıt dosyam gittiği için şimdi baştan bütün bölümleri yapmak istemiyorum zira ana görevler kendi başına 45 saat kadar vakit alıyor. Uzun lafın kısası Origins mi Odyssey mi dersen düşünme Odyssey al derim.

Back
Top Bottom