spartacus blood and sand

Users who are viewing this thread

merlinin prince arthur a söylediği sözler prat, dollop head vs. felaket  :grin:

bide dollop head i iki kelimeyle tanımla deyince "prince arthur" dediği an ölmüştüm gülmekten  :grin:

Kataphraktos said:
merlinin prince arthur a söylediği sözler prat, dollop head vs. felaket  :grin:

bide dollop head i iki kelimeyle tanımla deyince "prince arthur" dediği an ölmüştüm gülmekten  :grin:
Evet merlin gerçekten harika bir dizi. Ama şu sürekli arthuru kurtarması. yani başka bir malzeme yok ellerinde abicim. Arthur ölüme gidiyor merlin kurtarıyor. =)

Şu sıralar chuck'ı izliyorum baya sardı. Agent Casey adamım! :razz:

3127004306_a739a94bcd_o.jpg

herkes arturun; merlinin büyü yaptığını öğrenmesini bekliyo bence ve bu yüzden her bölüm heyecanlı geçiyo. özellikle son bölümde "aha bu bölümde öğrenicek" dedim yine olmadı :grin: ama senaryolar da kötü değil, hikayeler oldukça iyi bence

bide dizide amerikan tarzı konuşmalar olmaması da ayrı bi güzel tabi

Kataphraktos said:
herkes arturun; merlinin büyü yaptığını öğrenmesini bekliyo bence ve bu yüzden her bölüm heyecanlı geçiyo. özellikle son bölümde "aha bu bölümde öğrenicek" dedim yine olmadı :grin: ama senaryolar da kötü değil, hikayeler oldukça iyi bence

bide dizide amerikan tarzı konuşmalar olmaması da ayrı bi güzel tabi

diziyi ingilizler yapıyo hacı :grin:

doctor who da öyle  :wink:

edit: hem farketmedinizmi amerikanlar gibi dakdır yerine dokto diye ingiliz ingilizcesiyle amerikan ingilizcesini farkı t ler ve d ler :grin: :mrgreen:

AcG said:
diziyi ingilizler yapıyo hacı :grin:

doctor who da öyle  :wink:

edit: hem farketmedinizmi amerikanlar gibi dakdır yerine dokto diye ingiliz ingilizcesiyle amerikan ingilizcesini farkı t ler ve d ler :grin: :mrgreen:
evet bende ingilizlerin yaptığını bildiğim için söylemiştim, her tarafı sardı pis konuşmaları e ingilizlerede sanırım tak etti "her ingilizce konuşan öyle konuşmuyo alın size örnek" demek istiyo sanırım :grin:

hele spartacusun dizinin içindeki sahnelerin pisliği bi tarafa dursun nerdeyse her iki kelimeden biri ciddi ciddi küfür be.

Sadece StarzHD 'de sansürsüz yayınlanıyor. Gerçi Türkiye'de bu kanalın yayını var mı bilmiyorum, merak eden arkadaşlar araştırır. İleri derece vahşet ve Cinsellik içeren sahnelerden dolayı dizi uyarı almıştı. O yüzden ileri ki bölümlerde sansürlenecek çok da bir şey kalmayacaktır.

Caliph said:
Mandalorian said:
Arkadaşım o zaman üstüne kapı gibi +18 yazıcaksın.

Yazıyor o. Ama ortalıkta birbirine aşırı halde sürtüşmede olan varlıklar için, kanalın altına birde kırmızı nokta koymak gerek.
Kırmızı nokta derken? Şunu kabul ediyorum, dizinin adam gibi bir şeyi yok, cinsellik ve vahşetle reyting yapıcaklarını düşünüyorlar. Her ne olursa olsun, madem ki +18 sahneler var, o zaman dizi başlarken üstüne kocaman +18 diye yazıcaksın. Sonuçta bir şeyi kapatmak hiç bir şeye çözüm getirmez. Bu fikirle bütün korku filmlerine sansür getirelim. Olur mu?

zaten başrol oyuncusu sağlık nedeni dolayısıyla diziden ayrılmıştı diye biliyorum ama doğru bi bilgimi emin değilim

Kanser olmuş diye duymuştum. Tabii o kasları kısa zamanda yaptırmak için Allah bilir ne ilaçlar verdiler de adam bu hale geldi.

Mandalorian said:
Sevmemiştim onu zaten, nazarım değdi. :grin:
:lol:
karlemus said:
Kanser olmuş diye duymuştum. Tabii o kasları kısa zamanda yaptırmak için Allah bilir ne ilaçlar verdiler de adam bu hale geldi.
ilaç kullandılarmı bilmiyorum ama deli gibi spor salonlarında çalıştıklarını izlemiştim

Dizi bence gayet güzel. Roma yaşamını, adetlerini, ahlakını da gayet başarılı yansıtıyor. Dövüş sahneleri akıcı (kan efektinin dandikliği hariç), sevişme sahneleri estetik, hikaye sürükleyici bir diziden daha ne beklenir ki?

Bu dizide tek sevmediğim şey gladyatörlerin maslahatlarının abartılı biçimde sergilenmesi. (neredeyse gözümüze sokulması) Ben de mi cıbıldak gezeyim herkese göstereyim olay bu mudur yani?

david emmi lenf kanseri olmus ama karının teki başarıyla mücadele ediyor kısa zamanda kurtulucak ve gods of arena daki çekimlerde yer alıcak dedi

bu arada gods of arenayı bilen varmı crixus dan önceki capua şampiyonun hayatını konu alcakmıs 6 bölümlük olcakmıs  :cool: :mrgreen:

KursadAltug said:
Dizi bence gayet güzel. Roma yaşamını, adetlerini, ahlakını da gayet başarılı yansıtıyor. Dövüş sahneleri akıcı (kan efektinin dandikliği hariç), sevişme sahneleri estetik, hikaye sürükleyici bir diziden daha ne beklenir ki?

Bu dizide tek sevmediğim şey gladyatörlerin maslahatlarının abartılı biçimde sergilenmesi. (neredeyse gözümüze sokulması) Ben de mi cıbıldak gezeyim herkese göstereyim olay bu mudur yani?

Yok, o da dönemin adetleriyle bağlantılı. Rome dizisini izleyen var mıydı bilmem, orada da romalı askerler, savaştıkları askerlerin münasip yerlerini kesip yanlarında taşıyorlardı ne kadar büyük (!!!) savaşçıları yendiklerini göstermek için. Kısacası fiziksel güç / maslahat oranının = 1 olması gerekiyormuş o zamanlar  :mrgreen:

Back
Top Bottom