In Progress General Space in scene path! Need to have underscore instead hatası

Users who are viewing this thread

Version number
1.5.9
Branch
Main
Modded/unmodded
Unmodded
İlk başlarda sıkıntı yokken sonra birden Modding Kit bozulmaya başladı büyük ihtimal içini kurcalarken bir şeyleri bozdum. İlk önce gökyüzü 90 derece yana döndü programa her girişimde sky'ı 360 derece panaroma yaptım o sıkıntı olmadı çünkü testte de normal gökyüzü vardı. Sonra ise bu hata geldi. Space in scene path! Need to have underscore instead! Boşluk var tamam da nereden sayıyı düşüreceğiz onu çözemedim.

Terraini boyarken birden siyah çizgiler geldi haritanın başından sonuna kadar. Bu çizgileri geldiğinde diğer layerlar görünmemeye başladı.
IbgFD.png

mj5Q9.png

Aslında terrain olması gerekenden çok daha büyük. Normal bir şehir haritasının üç katı falan kadar büyük ihtimal o yüzden oluyor. Büyük ihtimal zeminde problem var. Görüldüğü gibi iki küp arasında oluyor bu çizgiler. Mesela;

O1ZuJ.png

Sonrasında ise save alıp yeniden girdiğimde duvarlarda şöyle kırılmalar oldu
iNfrF.png

yanı kısacası bütün haritayı mahvettim. Harita açarken biraz gaza geldim herhalde büyük yapayım dedim abartmışım biraz. Halbuki geliştirici abilerimiz YouTube'daki videoda demişti bi adam koyun haritaya oranı ona göre yapın diye. Ancak "Space in scene path" sorunu sadece haritanın büyük olmasından dolayı gelmiyor.
Ytqu7.png

Burada çok küçük bir harita olmasına rağmen yine aynı sorunu alıyorum. Ancak bundan önce Modding Kit'i ilk yüklediğimde bir deneme haritası açmıştım bu hatalardan sonra ona bir bakayım dedim onda böyle bir problem yok. Dediğim gibi herhalde bir şeyleri kurcaladım ve büyük ihtimal kurcaladığım şeyler kaydedildi her açtığımda sıfırlanmıyor. Olmazsa kaldırıp yeniden yükleyeceğim bir umut. En azından haritanın yedek savesini almıştım.

"Space in scene path! Need to have underscore instead!"
Bu hata sahne isminde boşluk olduğu için geliyor. Boiluk dışında bir karakter kullanmanız veya o boşluğu silmeniz durumunda düzelecektir.

Terrain normal hatasını anlayabilmemiz için sahnenin edit datasını ve de sahne dosyasını bize yollayabilir misiniz?

Evet şimdi ilginç bir şey oldu terraine.

şu hatayı alıyorum ve bu hata büyük ihtimal tüm sorunun kaynağı:
MMRNc.png

terrain dümdüz oldu terrain normal hatası gitti ve dikkat ederseniz boyadığım layerlar ortaya çıktı ancak kendi karelerinin içinde. şöyle:
fA0ku.png

yakın zamanda dosyaları yüklemeyi umuyorum.
Bu arada space in scene path gerçekten de dosya ismiyle ilgiliymiş hiç akıl edememiştim ben sandım haritanın içinde boşluk falan var diye. kıt ingilizceme verelim o hatayı.

Evet şimdi ilginç bir şey oldu terraine.

şu hatayı alıyorum ve bu hata büyük ihtimal tüm sorunun kaynağı:
MMRNc.png

terrain dümdüz oldu terrain normal hatası gitti ve dikkat ederseniz boyadığım layerlar ortaya çıktı ancak kendi karelerinin içinde. şöyle:
fA0ku.png

yakın zamanda dosyaları yüklemeyi umuyorum.
Bu arada space in scene path gerçekten de dosya ismiyle ilgiliymiş hiç akıl edememiştim ben sandım haritanın içinde boşluk falan var diye. kıt ingilizceme verelim o hatayı.
Dosyayı http://upload.taleworlds.com:8080/ adresine yükledim.
Forum name: kalayciigg
url:
dosya ismi: alamut castle.rar

Back
Top Bottom