[SP][TR]Floris Mod Pack & %100 Türkçe Yama

Users who are viewing this thread

Silentscream

Veteran
"Mod Açıklamaları ve Linkleri 2. Mesajdadır"

Nedir Bu Floris Mod Pack?
  • Şu anda Warband Nexus'ta Top 100'de 1. sırada olan, onlarca modu bünyesinde barındıran(Diplomacy,tournament,freelancer vb.), birçok gerçekçi efekt, animasyon, seslendirme ve grafiklere sahip olan; bunların yanında tonla yeni iteme ve özelliğe sahip olan bir mod paketidir.
  • Ayrıntılı bilgi ve modun indirme linkleri için -> 2. mesajı inceleyin...

Genel Notlar
  • Lütfen; çeviriyle ilgili bir sıkıntı ile karşılaşırsanız beni bilgilendirin
  • Yapılan çeviri modun 2.54 sürümüyle tam olarak uyumludur ( 2.55 için patch hazırlanıyor )
  • Yine yapılan çeviri modun Expanded sürümüne göre hazırlanmıştır
  • İngilizceleri yerine asker rütbeleme sisteminde asker isimlerinin başlarına "P,O,AO,S" olarak rütbelemeye aşırı derecede yardımcı olan harfler eklendi. ( P=> Piyade, O=>Okçu, AO=> Atlı Okçu, S=> Süvari, Yanlarında bulunan rakamlar=> Kendi asker sınıfı içerisindeki rütbesi )

Genellikle Karşılaşılan Hatalar İçin:
  • Oyunda bug oluşmaması ve bazı çevirilerin tam olarak oturması için eski save dosyalarınızı kullanmamanız gerekmektedir
  • Mod ve çevirinin birlikte hatasız çalışabilmesi için Warband'ın 1.158 sürümüne update edilmiş olması gerekmektedir
  • Eğer turnuvaya girdiğinizde oyun hata verip kapanıyorsa mod veya çeviride değil oyununuzda sorun var demektir, modu ve Warband'ı tamamen silip (içine oyunun ana dosyalarını etkileyen başka hiçbir mod atmadan) tekrar yükleyin.Malesef oyununuz orjinal değilse hiçbir konuda destek veremiyorum, zira şimdiye kadar modla ilgili çok fazla sorun duydum korsan sürümlerden, yine de bu siz oyuncuların kararı..
  • "Modules/Floris Expanded Mod Pack 2.54/Resource/min_env_materials.brf" hatası alıyorsanız moda ait klasörünüzün adı benim çevirime ait setup dosyasının ayarlı olduğu klasör adıyla aynı değil demektir. Oyunun kurulu olduğu klasörden gerekli "kes-yapıştır" işlemleriyle yama ve modu birleştirebilirsiniz, böylelikle de sorunu düzeltebilirsiniz.

1.1 Güncellemesi İle Yapılan Değişiklikler ( 08/09/2013 ):
  • Düzinelerce imla hatası giderildi, ve yine onlarca çevrilmemiş kısım çevrildi
  • Mod'a ait kalan kahraman diyalogları çevrildi
  • Turnuvaya ait metinlerde büyük düzeltmeler yapıldı
  • Mantıksız diyaloglar düzeltildi
  • Backspace emir verme tuşu bugu düzeltildi
  • "0" asker toplamakla görevli asker toplayıcın öldü bugu giderildi
  • Diplomacy mod'da lord ismi görememe hatası giderildi
  • Mod ayarları ve turnuva ayarları açıklamaları harici %100 olarak Türkçe oldu
  • Köylerde bazı kadınların adının yanlış yazması sorunu düzeltildi
  • Turnuva bilgileri kısmı çevrilmedi, çevirmeye pek ihtiyaç duymadım açıkçası zaten her şey ortada; turnuva işte :smile:

Türkçe Yama İçin Linkler
  • Steam kullanıcılarının seçecekleri kurulum yolu sırası -> Program Files/Steam/Steamapps/Common/Mountblade Warband
  • Modül klasör adınızın setup dosyasının ayarlı olduğu isimle aynı olması gerekmektedir: Floris Expanded Mod Pack 2.54 şeklinde değil ise değiştirin veya manual dosya ile kurulum yapın
  • Virustotal Sonuçları: Anlayamadığım bir sebepten birkaç yazılım zararlı olarak görüyor setup dosyasını, dosyada kesinlikle bir sıkıntı yoktur. Manual dosyayı kullanabilirsiniz alternatif olarak.

Kurulum Dosyası: ( Sürüm: 1.1 )

Manual Kurulum Dosyası: ( Sürüm 1.1 )

Eski Sürüme Ait Video (İngilizce Kısımlar Türkçeleştirilmiştir)

Ekran Görüntüleri

Resimleri attığım sitede sorun olmuş, şimdilik NEXUS'taki sayfamdan SS'leri inceleyebilirsiniz.​

Mod Açıklaması ve İndirme Linkleri

"Mod kesinlikle bana ait değildir. Sadece modun Türkçe çevirisini hazırlamış bulunmaktayım. Türkçe Forumda bu moda ait bir konunun olmayışından dolayı ORJİNAL KONUYU çevirdim..."

Bilgiler

Floris'in Mod Paketi'ne hoş geldiniz. Bu paket topluluk tarafından oluşturulmuş birçok iyi modun bir araya gelmiş ve oyun deneyimini dahada geliştirmek için bu modların birbirine uyumlu hale getirildiği bir pakettir.

İlk olarak bu paket Me, Floris adlı hikayemden doğdu. Daha sonra gittikçe büyüdü ve kendi başına bir mod paketi haline geldi. Paket o kadar büyüdüki bilgisiyarınızdan istedikleri gerçekten arttı. Bizde Floris'in büyün PC'lerde oynanabilmesi için farklı versiyonlar yaptık:

• Basit: Bu paket sadece native'ye birkaç müzik,eşya ve ses ekler. Native'yi birkaç fazla şeyler oynamak istiyorsanız bu tam size göre!
  • Oynayış: Bu paket Genişletilmiş versiyonunun bir alt sürümüdür, düşük özelliklere sahip sistemler için idealdir.
  • Genişletilmiş: Floris'in size sunduğu her şeye sahiptir
  • Yapımcı Paketi: Eğer modçuysanız ve Floris'i kendinize göre şekillendirmek istiyorsanız size lazım olan her şey bu pakette!

İşte Bazı Genel Notlar:
  • Eğer Genişletilmiş paket'i sistem özellikleriniz karşılayamıyorsa diğer düşük seviyedeki paketleri deneyin
  • Bu büyük boyut yüzünden modun yüklenmesi Native'ye göre uzun sürebilir, sabır gösterin!
  • Basit versiyon native'ye ait bütün save'lerle uyumludur. Oynayış ve Genişletilmiş DEĞİLDİR!
  • Eğer mod için bir öneriniz olursa Öneri Bölümünden bize bildirebilirsiniz.
  • Eğer bir bug bulursanız Bug Konusundan bize ulaşabilirsiniz.
  • Eğer takıldığınız bir yer olursa Sıkça Sorulan Sorulardan bize ulaşabilirsiniz.
  • Eğer bu paketi kullanarak kendi modunuzu yayınlamak isterseniz bütün mod sahiplerinden izin almanız gerekmektedir. Aksi takdirde mod sahibinin haklarını ihlal etmiş olursunuz.

Ekran Görüntüleri

Paket Hakkında Bir İzlenime Varmak İçin Ekran Görüntüleri Sayfasına bakabilirsiniz.

Dünya  Haritası:
Yeni Özellik: Savaş Sisi
fogofwar01.jpg

fogofwar02.jpg

Artık Harita İkonları Kalelerin Görüntüsünü Tam Olarak Yansıtıyor
tevarincastlesmall.jpg

dramugcastle.jpg

distarcastlesmall.jpg

Birçok Yenilik ve Menüler:
Karakter Yaratma Ekranı:
charactercreationsmall.jpg

Limanlar:
portsmall.jpg

royaltradeguildsmall.jpg

Yeni Kamp Menüsü ve Askeri Birlikler:
campmenusmall.jpg

rhodokexpandedtrooptree.jpg

Turnuvalar Yeniden Düzenlendi:
tournamentdesignpanelsm.jpg

tournamentoptionpanelsm.jpg

tournamentawardssmall.jpg

tournamentwinnerssmall.jpg

Diğer Yenilikler:
moneylendersandlandowne.jpg

pbodsplittroopssmall.jpg

Oyun İçinden:
Swadia Başlangıç Sahnesi:
swadianopeningscenesmal.jpg

Han:
tavernsmall.jpg

Yanındaki Köyüyle Birlikte Tevarin Kalesi:
tevarincastlescene01sma.jpg

tevarincastlescene02sma.jpg

tevarincowssmall.jpg

Yenilenmiş Turnuvalar:
rumoroftheroadsmall.jpg

tournamentssmall.jpg

Savaşlar:
battle01small.jpg

battle02small.jpg

battle03small.jpg

beginattacksmall.jpg

duelsmall.jpg

surroundedsmall.jpg

Geliştirilmiş Yer Kaplamaları:
sunnyfieldssmall.jpg

loneridersmall.jpg

portraitsmall.jpg

proudthanesmall.jpg

standingguardsmall.jpg

sunshinesmall.jpg

theknightsmall.jpg

Üç adet yeni birlik ağacı eklendi. Bunları oyun içerisinde Rapor kısmında görebilirsiniz.

-Native Birlik Ağacı
-Yeniden Yapılmış Birlik Ağacı
-Genişletilmiş Birlik Ağacı

İNDİRME LİNKLERİ

Buradan Floris Mod Paketini İndirebilirsiniz.

Önemli:
Bu versiyon diğer kayıtlı oyunlarınızla uyumlu değildir.

Sizin için kullanılabilir bir setup dosyası yaptık, bir yüklemeyle istediğinizi seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Ama elbette bunun dışında 7zip olarakta modu upload ettik.

2.55 VERSİYONUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ, ÖNCEKİ MESAJDA DEDİĞİM GİBİ UFAK TEFEK (BİRKAÇI SİNİR BOZUCU) UYUMLULUK SORUNLARI VAR ÇEVİRİMLE, İNDİRİP İNDİRMEMEK SİZE KALMIŞ. AKSİ TAKTİRDE AŞAĞIDAKİ 2.54 SÜRÜMÜYLE DEVAM EDİN Kİ ÖNERİM 2.54'TÜR...

Floris Mod Paketi
Versiyon: 2.54
Uyumluluk: 1.158
Dosya Boyutları:
Basit: 2.06 GB
Oynayış: 1.24 GB
Genişletilmiş: 2.33 GB
Yapımcı Paketi: 2.49 GB

Download Linkleri
Full Setup'u şuralardan yükleyebilirsiniz:
ModDB, Nexus
veya torrent'ten çekebilirsiniz!

Paketlenmiş 7zip versiyonunu şuralardan yükleyebilirsiniz:
ModDB, Nexus

Paketin Sunduğu Özellikler Tam Liste

İşte tam liste burada! Bazı özellikler kendi paketine özgüdür, bunlar:
B: Basit
G: Oynayış
E: Genişletilmiş

GE: Bütün silahlar için yeni savaş animasyonları
    BGE: Her krallık kendine has özelliklere sahip
    BGE: Renklendirilmiş Krallık İsimleri
    BGE: Gerçeği yansıtan harita ikonları
    Yeni Eşyalar:
    B: Native üzerine 1288 tane yeni item, toplam 1891 item
    G: Toplam 863 yeni item
    E: Toplam 1859 yeni item
    BGE: İtemlerin baştan yaratılması
    BGE: Floris'e has özel itemler
    GE: Bazı native itemleri daha iyileriyle değiştirildi
    New songs:
    BE: 109 yeni şarkı
    G: 65 yeni şarkı
    E: Bütün krallıklar için yeni binalar
    BGE: Yeni sancaklar
    GE: Lordlar kendilerine has sancağa sahipler
    BGE: Geliştirilmiş bölgeler(arenalar,hanlar,kaleler)
    GE: Yeni yüz modellemeleri
    GE: Daha fazla kadın saç modelleri
    GE: Artık Kadınlar küpe takabiliyor
    Yeni Sesler:
    BE: 1103 yeni ses
    G: 429 yeni ses
    BGE: Geliştirilmiş Grafikler
    GE: Yeni Gökyüzleri
    GE: Genişletilmiş Savaş Alanları
    GE: Daha iyi ağaçlar
    GE: Yeni skill: Yiyecek Bulma
    GE: Artık Birlikler yer şekillerine göre avantaj-avantajsızlık kazanır
    GE: Kışla inşa edebilme
    GE: Daha gerçekçi kan
    GE: Şehir ve handa bodyguard'lar
    GE: Birliklerinize içki ısmarlama
    GE: İsteğe bağlı kumandan:
    Savaşa liderlik edebilir
    Auto İtem Toplama
    Auto İtem Satma
    Pathfinding skill'i harita hızınızı artırır
    INT'inize göre extra exp
    Mistik Tüccarlar
    Atın sağlığı hızını etkiler
    Savaşlar için değişik kamera açıları
    Birlik ağaçlarını görebilme
    Kamp menüsünde büyük yenilikler
    Kale ve şehirleriniz için asker toplama
    Krallıkların renklerini isteğe bağlı değiştirebilme
    Atış uzaklığını görebilme
    Raporlarda sonraki ödeme gününü görebilme
    Kişiselleştirilebilir Birlikler
    GE: Değiştirilebilir Birlik İsimleri
    GE:Bütün Siyasi Özellikleriyle Diplomasi Modu
    GE: Genişletilmiş Diyaloglar
    GE: Pozisyona göre alınan lakaplar
    GE: Köyden zorla adam alma
    GE: Oluşumlar
    GE: Savaşta istediğiniz kısmın yanında savaşabilme
    GE: Lancer'lar ile ilgili bug fix
    GE: Moral birlik kalitesinde etkili artık
    GE: Yeni özellikler:
    Karakter Yaratma Ekranı
    Yoldaşlara Genel Bakış
    Krallıklar
    Raporlar
    GE: Birkaç yeni şey daha:
    Çarpışma Modu
    Yaylım Ateş
    Silah Tipi Değiştirme
    GE: Mızrak Yaralaması
    GE: Deniz Savaşları
    GE: Takas Malı Düzenleyicileri
    GE: Şehir ve kaleler artık savaşlarda köylerinden destek alıyor
    GE: Bir lordun emrine freelancer olarak katılabilirsiniz
    GE: Gerçek Araziler
    GE: Savaş Sisi
    GE: Krallık Editleme Programı
    GE: Tefeci ve mülk sahipleri
    GE: Çoklu birlik ağaçları
    GE: Savaş öncesi verilebilen komutlar
    GE: Gemicilik
    GE: Özel birlik ve taktikler
    GE: Ticaret defteri
    GE: Tüccar kervanlarıyla takas yapabilme
    GE: Turnuva geliştirmeleri
    GE: 6 yeni yoldaş toplam 22 yoldaş

Başarılar.
Bende bir ara çevirmeye başlamıştım.SS'leri beğenmeyip saçma sapan konuşan adamlardan dolayı bıraktım.Umarım sen çeviriyi tamamlarsın.Zaman buldukça ss at

ulaskk35 said:
Başarılar.
Bende bir ara çevirmeye başlamıştım.SS'leri beğenmeyip saçma sapan konuşan adamlardan dolayı bıraktım.Umarım sen çeviriyi tamamlarsın.Zaman buldukça ss at

Şuan şehir dışındayım fakat devam ediyorum çeviriye, en yakın zamanda bol bol ss paylaşacağım. Ayrıca evet fark ettim daha önce bu işe kalkışan olmuş mu diye araştırırken gördüm sizi. Gerçekten emeğe saygısı "0" olan insan sayısı çok ...

SS'leri inceledim çeviri güzel duruyor , şuanlık galiba sadece menü seçeneklerini ve diğer menü elemanlarını çevirmişsin iyi bir başlangıç ama. Umarım aynı kalitede devam ettirirsin çeviriyi.Kolay gelsin :smile: Ayrıca çeviriyi test için her zaman buradayım :smile:

Binbasi said:
Ooo itemler %77 çoğu gitti azı kaldı o zaman :lol:
Zırhlar çok uğraştırıyor, 3500 çeşit itemin 2000'i zırh :grin:

deadwarstr said:
heyecanla bekliyorum bir an önce çıksa da başlasam oynamaya.
En geç 2 hafta içinde biter gibime geliyor, tabi boş vakitlerime göre 1-1,5 hafta'da olabilir :razz:

deadwarstr said:
Sanırım işi dialoglar uzatıcak?

Çevrilir o'da nihayetinde :grin: En sona bırakıcam onu..

Samdomanld said:
Mod acayip bir şey gibi resimlerden anladığım kadarıyla şu an mod iniyor bir de Türkçe yamayı çabuk çıkarırsan süper olur.

Başarılar merakla bekliyorum.
Resimler oyunun yeni içeriğinin %5'i bile değil :grin: İndirdikten sonra ne dediğimi anlarsın, setup dosyasından expanded'ı yükle kesinlikle :smile:

Samdomanld said:
Resimlerdeki yazıları okurken bir şey dikkatimi çekti. Kampı sağlamlaştır derken ne demek istemiş?

Oyunda kamp kurduğunda gerçekten kamp kurmuş oluyorsun yani haydutlar gelip kampını basabiliyor ve kamp alanında(çadırlar, bütün ordunun atları, ateş vs. bulunuyor) haydutlarla savaşıyorsun. Eğer bu seçeneği seçersen kampa düşmanla daha kolay savaşmanı sağlayan şeyler ekliyorsun, bunu yapma içinde 1 adet alet-edevat eşyası gerekli :smile:

Ah birde buglar olmasa zırhların bazılarının modelleri yok ve oyundan atabiliyor fillerin ve develerinde yok özel bir patchi varmı bakıcam şimdi.Sizde varsa modelleri oyunumu baştan yüklerim.

deadwarstr said:
Ah birde buglar olmasa zırhların bazılarının modelleri yok ve oyundan atabiliyor fillerin ve develerinde yok özel bir patchi varmı bakıcam şimdi.Sizde varsa modelleri oyunumu baştan yüklerim.

Fil bugunu dosyayı editlerken hallederim yamaya'da eklerim sorun değil :smile: Fillerin modeli var ama çok sorunlu :grin: Develerde bir sorun yok  bende, birde hiç zırh sorununa rastlamadım. Son sürümdesin değil mi 2.54 ?

Back
Top Bottom