[SP]Rhodok Civil War - Son Sürüm Yayınlandı v0.2

Users who are viewing this thread

Valyrian

rhodokcivilwarlogo_zps2b1f8713.png

Merhabalar. Can sıkıntısından oyun üzerinde ufak tefek değişiklikler yaparak yayınlamayı düşünmeden başladığım basit bir mod geliştirmeye başladım ve sonrasında burada paylaşmak istedim. Ufak tefek özelliklerini ve resimleri konuda paylaşacağım, işim tamamen bittiğinde ise modun kendisini yayınlayacağım.

Hakkında;
Genel olarak OSP'lerden oluşan, pek çok Native özelliğinin kaldırıldığı, haritanın küçültüldüğü ve bazı yeniliklerin getirildiği en azından Türkçe Forum için farklı bir çalışma. Rodok topraklarında süren iç savaşı konu alan bu çalışmada NPC'lerin bazıları değiştirildi, lordlar hikaye gereği tamamen farklı hale getirildi.

Oyuna başlarken Kalradya dışından gelen bir yabancı olarak değil de epeyce nam salmış, rahmetli Graveth'in bahtsız bir varisi olarak başlıyorsunuz. Bir miktar altınınız, başarılarınızdan elde ettiğiniz yetenekleriniz ve zırhlarınız ile kolayca yükselebilir ya da taraflardan birine hizmet edebilirsiniz.

Özellikler;
- Oyunun background, loadscreen gibi temel görüntüleri değiştirildi.
- Yalnızca Rodok bölgesindeki kale, şehir ve köyler bırakıldı.
- Rodok Asileri ve Rodok Krallığı hariç tüm krallıklar kaldırıldı.
- Sıfırdan başlamıyorsunuz, elinizde bazı imkanlar var.
- Yeni trooplar eklendi.
- Yeni müzikler eklendi
- OSP eklendi.
- ve aklıma gelmeyen bazı şeyler...

# Mod yayınlanana kadar bazı yeni özellikler eklemeyi düşünüyorum, ekledikçe burada paylaşacağım.
  # Yararlandığım OSP'ler: Narf's Men-at-Arms Armour Pack, Belendor'un Kodcu Destek Hattı
mb1_zps45f349a5.jpg

mb32_zpsaf166c09.jpg

mb29_zps738e3733.jpg

mb30_zps1e04d61b.jpg

mb27_zps32a7b69f.jpg

mb31_zps425b4ce8.jpg

mb25_zps5eae7fea.jpg

mb24_zps296cf081.jpg

mb21_zps8b423067.jpg

mb18_zpsfb38712d.jpg

mb23_zps9c29e668.jpg

mb17_zps42586351.jpg

BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ

Son sürüm yayınlandı arkadaşlar, daha sonrasında bir gelişme olmayacak mod için.

Herkese ayrı ayrı teşekkürler.

tlgklz said:
Hoşuma gitti. Tavern Osp'si eklesen güzel olur aslında hayır zaten küçük harita ama güzel olur yani.
Dikkatimi çekmişti o Osp ama dediğin gibi harita küçük olduğu için eklememiştim. Eklemeye çalışacağım, başarırsam modda yerini alır.  :smile:

Çok hoş bir moda benziyor başarılar.Mod listesine kendi modunu eklemesini söyleyebilirsin konuyu açan arkadaşa.

Mod çok hoş geldi Rodokları çok severim kullanabildiğim en iyi krallıklardan 1 tanesidir :smile:

-Modunu bekliyoruz başarılar yeni itemler ve zırhlar eklenecek öyle değil mi?

Başarılar. Umarım kısa zamanda çıkar. Ama haritayı küçültmen biraz kötü olmuş. Tabii senaryo bunu gerektiriyorsa yapabilecek pek bir şey yok.

Black Dead said:
Çok hoş bir moda benziyor başarılar.Mod listesine kendi modunu eklemesini söyleyebilirsin konuyu açan arkadaşa.
Konuya eklemesi için bir ileti attım, hatırlattığın için teşekkürler.  :smile:
Samdomanld said:
Başarılar. Ufak tefek kodlama lazım olursa bana ulaş.
Tabi ki, yardıma ihtiyacın olduğu bazı konular var ama onları şimdilik erteledim. Eğer gerekirse ulaşırım.
Cloudy said:
Mod çok hoş geldi Rodokları çok severim kullanabildiğim en iyi krallıklardan 1 tanesidir :smile:

-Modunu bekliyoruz başarılar yeni itemler ve zırhlar eklenecek öyle değil mi?
Açıkçası 3D modellemeden pek anlamadığım için OSP zırh ve silahlar eklemekten öteye gidemiyorum, her silah ve zırhı da modun temasından dolayı eklemiyorum. Eğer bir şekilde eklenebilecek zırh ya da silahlar gelirse eklerim tabi.
ConnoR Kenway said:
Başarılar. Umarım kısa zamanda çıkar. Ama haritayı küçültmen biraz kötü olmuş. Tabii senaryo bunu gerektiriyorsa yapabilecek pek bir şey yok.
Aslında doğru bir tespit, hikayeyi bu şekilde ayarladığım için bu yönteme başvurdum. Ne kadar köy, kale ve şehir varsa silmem gerekti. İç savaşı konu aldığı için alanı kısıtlamam gerekiyordu, aksi halde çok daha uzun soluklu ve yapıyı bozabilecek bir mod olacaktı.

Yorumlar için teşekkürler.  :smile:

Keşke 6 krallık yerine Rhodok asileri ve Rhodok krallığını koysaydın haritaya

colombos said:
Keşke 6 krallık yerine Rhodok asileri ve Rhodok krallığını koysaydın haritaya
İlk başta öyle düşünmüştüm ama krallıkları silmek epey bir hata verdi, ben de krallıkları silmeyip olayı kılıfına uydurmayı denedim.  :razz: Her oğula bir toprak dağıttım, her biri ayrı ayrı isyan ediyor hale geldi. Bunun dışında Svadya ve Sarranidler istilacı oldular. Sınırlar ya hani.  :smile:

Başarılar. Böyle küçük küçük başlamak iyidir. Sonra devamı gelir :smile:

Bir sayfa önce yapılan mantıklı bir öneri vardı, hatalar verdiği için yapamıyacağımı açıklamıştım ama tekrar denemeye karar verdim ve buna bugün başlayacağım. Ancak sizin fikrinizi almak istediğim için bir anket başlattım, modu buna göre yayınlamayı düşünüyorum.

Ankette iki seçenek mevcut.
1- 3 tane varis ve 3 krallık yerine 2 krallığa düşürülüp Rodok Krallığı ve Rodok Asileri olarak değiştirilebilir. Bu durumda 4 krallık silinecek ve geriye sadece iki taraf bırakılacak.
2- Şuandaki haliyle bitirilip yayınlanacak.

Açıkçası bana ilk seçenek mantıklı geliyor ama zor, yine de deneyeceğim. Fikrinizi almak için oylamanızı bekliyorum, ha önerileriniz varsa ileti atmayı da unutmayın tabi.

Asiler ve Rodokların olması daha güzel olur bence :smile: Öyle moda devam etsen? Tabi ki bu senin bileceğin iş ancak benim görüşüm bu yönde.

Back
Top Bottom