[SP]Rhodok Civil War - Son Sürüm Yayınlandı v0.2

Users who are viewing this thread

Kral Faust said:
Asiler terfi edilene kadar yeteneksiz olmalılar. (Bayağı yeteneksiz.) Ayrıca tecrübeli rütbesine kadar pekte kaliteli olmayan zırhlar giymeliler. Fakat tüm bunlara karşı bir arkadaşın söylediği gibi köylerinden fazla sayıda adam alabilmeliyiz.

Kısaca, Asiler, ucuz,fazla ama güçsüz.
            Krallık ise, pahalı,az ama güçlü olmalılar. Ve daha tecrübeli askerleri olmalı. Kalelerdede asilerin devasa sayıda askerleri olmalı ama acemi sınıfından olmalılar.

Modunda başarılar. :wink:
Aynen öyle.Krallık askerlerinin sayısı az ama ekipman(zırh,silah,at vb..) açısından daha güçlü olmaları gerekiyor.Asiler ise sayıları çok daha fazla ve daha fazla terfi edilme şansı olması bana daha olumlu geliyor(Asi kahramanları falan.Hani vardır ya fakir ama güçlü savaşcılar falan filan..)

Rodok köylerinden daha az alırken asilerden daha fazla alınmasını sağlayamasam bile krallık askerlerinin en düşük seviyesi bile orta seviye asi birliğinden daha pahalı olacak. Haftalık ücreti gördüğünüzde büyük bir ihtimal tercih etmeyeceksiniz.  :smile: Onun dışında asilerin ilk birliğinde kıyafet yok, uzun bir pantolon var. Biraz cermen kabileleri tarzında birşey çıktı ortaya. Tarım aletleriyle saldırıyorlar, yarın belki birkaç görsel atarım.

Onun yerine her lordun asker seviyesini ayarlayabilirsin kolay zaten.

Sanırsam asiler de at olacak. ayrıca köylerden çıkan askeri tek yönlü ayarlayabiliyorsun kodlaması imkansız gibi bir şeydir muhtemelen. ama yolu bulunur. Birde Oyuna 1-2 kalede olsa Sarranidi ekle bence çünkü Rodoklar her oyunda Sarranidle az uğraşmıyor :grin::

Vaegir krallığının yerini asiler aldı, asiler aynı zamanda arbalet yerine yay kullanacaklar. Sarranidler ve Svadyalılar oyunda krallık olarak değil de nasıl desem, bandit grupları gibi olacaklar. Bölge ele geçirmeyecekler ama bolca rahatsızlık çıkartacaklar. Güçlüde olacaklar tabi.

Banditleri kale kuşatmasını ayarlanamıyor mu? Ayarlansa bile sanırım ai 1 kişiyle kuşatmaya girer buda hiç hoş olmaz.

Sarranid,Kergit vs. askerleri paralı asker yapabilirsin.

#G03- Asker sistemini tamamen bitirmiş bulunmaktayım. Asiler aşırı derecede güçsüz, aslında biraz güçlü olsunlar istedim ama meydan savaşında herşey ortaya çıkıyor. Krallık ise güçlü doğal olarak. Zırhlı askerleri var ve doğrayıp duruyorlar düşmanı. Şimdi aklımda şöyle birşey var, asiler için az da olsa bir kolaylık olsun diye genel olarak Rodok Krallığı askerlerine kılıç ya da tek elli silahlar yerine mızrak ve kalkan vereceğim, tabi bu zırhlılara özgü olacak. Birkaç resim yükledim.

mb1_zps45f349a5.jpg

mb32_zpsaf166c09.jpg

mb29_zps738e3733.jpg

mb30_zps1e04d61b.jpg

mb27_zps32a7b69f.jpg

mb31_zps425b4ce8.jpg

mb25_zps5eae7fea.jpg

mb24_zps296cf081.jpg

mb21_zps8b423067.jpg

mb18_zpsfb38712d.jpg

mb23_zps9c29e668.jpg

mb17_zps42586351.jpg
Nasıl buldunuz?

Bence Rodoklara kılıçlarını geri vermelisin.

Asiler son rütbelerinde normal bir Rodok askerine dönüşmeliler bence. Yani yetenek olarak. Fakat zırhları Rodok askerlerinden daha güçsüz olabilir.

Yok o sadece fikirdi, bahsettiğimi daha yapmadım. Bazılarında mızrak ve kılıçta var.

Asiler güçsüz ve zırhsız, Rodoklar Güçlü Ve Zırhlı. Rodok İç Savaşı Bastırır benden söylemesi. Demin RoB oynadım 700 kişilik Orman Haydutlarını meydanda 100 Şövalye ile yendik. Ha zor oldu aynı anda gelen 700 oktan dolayı 50 kişi ile devam etmek zorunda kaldık ama yendik yani. Hepside Heavy_Bastard_Sword. yani demem o ki isyancılar aşırı güçsüz olmasın. Rodoklar 120 120 120 120 ise İsyancılar 90 90 90 90 falan olsun (Tek Elli,Çift Elli vs vs.)

Merhabalar, bugün modu yayınlamaya karar verdim. Aslında yakın zamanda yayınlamayı düşünmüyordum, aklımda ek olarak oyunda bulunabilecek bazı şeyleri daha eklemeyi düşünüyordum fakat gerek sınavlarım, gerek bazı sıkıntılarımdan ötürü şu sıralar daha fazla ilgilenemeyeceğimin farkına varıp işi toparladım ve bugün yayınlamaya karar verdim. Bu modun ilk sürümüdür, hatalar varsa bunu belirtin, yorumlarınızı da ayrıca merak ediyorum. Belki ilerleyen zamanlarda yeni OSP'ler ekleyerek modu biraz daha geliştirebilirim, iyi eğlenceler.  :smile:

http://www.mediafire.com/download/p4smdazdbo8u7ey/Rhodok+Civil+War.rar

Sağol. Eline sağlık.
Asiler güçsüz ve kalabalık olacak filan konuşuluyordu öyle mi acaba ?

Bu arada arkadaşlar oyundaki müzikleri beğenmemeniz halinde modül dosyasının içerisindeki music klasörüne girin ve içindekileri silin, sonuçta beğenen olur, beğenmeyen olur diye belirteyim dedim.  :smile:

Back
Top Bottom