[SP] Mount and Blade Warband - Kavimler Göçü Mod [V1 Çıktı] [OSP] [Yeni Anket]

Sizce bu modu wfas için de uyarlıyım mı ?

• Evet

Votes: 100 51.3%
  • Hayır

Votes: 95 48.7%

• Total voters
    195

Users who are viewing this thread

efeguclu

Knight at Arms
Bu benim ilk modum 400 yılında geçiyor ve kendim iyi model ve kaplama yapamadığım için çok az model kullandım (tabi osmanlı kılıç ve kalkanlarını kullanmayı düşünmezsem) Modu tek başıma yaptım ve 11 yaşındayım o yüzden moda sövmezseniz sevinirim... test ettiğimde hata çıkmadı ama çıkabilir. fazla özellik yok şimdilik. Ekibi büyütmek isterdim ama kimsenin bana katılacağını düşünmedim ve denemedim bile. Katılırım, yardımcı olurum diyorsanız başımın üstünde yeriniz var :grin: Modda kendi kralığınız ile başlıyorsunuz(buna normal olarak başlamayı da ekleyeceğim.).
Yeni özellik eklemeye karar verince buraya eklerim sizinde bir fikriniz varsa yazın ben bakarım
Bir de ben modu yaparken teşekkür yazacağım kişileri unuttum hangi dersten baktığımı da unuttuğum için sizin yapdığınızı düşündüğünüz ve benim modum içerisinde olan bir şey varsa yanıt olarak bildirin.
Düşündüğüm gibi bir osp mod çıkarma varsa module system dosyalarını yayınlayabilirim..

SENARYO:

Asya Hun devleti ikiye bölündü
Doğu hunları Çin hanedanına katıldı lakin Batı hunları Doğu hunları gibi yapmayıp
Avrupa'ya göç ederek Kendi Egemenliklerini ilan edip devlet kurdular(Kavimler Göçü - 375).
Bu sırada köyler de bir isyana başladı ve köylü krallığını kurdular.(uydurdum yoksa öyle birşey yoktur :grin: )
Sen de bu karışıklıklardan yararlanıp 390 yılında Kendine bir ordu toplamaya başladın
kimse birliğine katılmak istemiyordu bu yüzden ordu toplaman 9 yıl sürdü. Bir çok yeri
Kuşattın ama hiçbirinde şehri alamadın en sonunda tam bir şehri alacakken
arkadan Araplardan destek birliklerin geldiğini öğrendin ve kuşatmayı kaldırıp
var gücünle ordularını toplayıp kaçtın ama seni yakaladılar sen onların 1000 kişilik ordusunu
yendin ama seninde çok fazla kaybın vardı sende herkesi görevlerinden azat ettin ve kendine işçi alıp
bir şehir inşa ettirdin. ve namın tüm dünya'ya yayıldı bir yıl içerisinde kendine 150 kişilik
bir ordu kurdun.Arap Boylarıyla kalıcı bir savaşınız var.Şimdi sıra sende devletinin kaderini
sen belirleyeceksin.Belki de oğullarına Büyük bir miras bırakacaksın...

ÖZELLİKLER:
Yeni Harita(bitti)
Oba(bitti)
Oba'dan asker kiralama(bitti)
Oba'yı bir yerden bir yere göç ettirme(bitti(nasıl yapılacağıyla ilgili oyun içine yazı koydum))
Din sistemi (bitti)
Çocuk sistemi (bitti)
Pazardan asker satın alma(bitti)
Yeni osp modeller (bitti)
Yeni trooplar (bitti)
Yeni Asker Ağacı(bitti)
Kendi sancağını kendin yap (bitti)
Menüden köy yaşlısıyla görüşme (bitti)
Fazladan maaş vererek asker moralini yükseltme(bitti)
Irk Sistemi(bitti)
Handa yazi tura(bitti)
Yeni müzikler(bitti)
Siyasi harita(bitti)
Şaman(bitti)
Şarkı öğrenme - kamp sırasında söyleme(bitti)
Ozan, şair, aşıklara şarkı söyletme(bitti)
Yeni Şehirler(bitti)
Yeni Harita İkonları(bitti)
Yeni Şehirler(bitti)
kalıcı savaş ve kalıcı ittifak kodları(bitti)((Batı-Doğu Roma hep ittifak) Avrupa Hun ile Batı-Doğu Roma hep düşman)
Deniz Savaşları(bitti)
Ve bazı hatırlamadığım özellikler oyunu son kez test ederken bakarım

DEVLETLER:
Doğu Roma
Batı Roma
Avrupa Hun
Ak Hun
Sasaniler
Arap Boyları
Cermenler
Yin Hanedanı
Köylü Krallığı

RESİMLER:
Menüler:
Harita
Oyun İçi
Diyaloglar

İNDİRME LİNKİ:
Kavimler Göçü
Kavimler Göçü Module System(1.15:cool:
V2'de görmek istediğiniz lord adlarını yanıt olarak yazın bu kendi adınız da olabilir
Teşekkürler - OSP
HyperCharge
Aeglos
buz
Dragos
rubik

Teşekkürler - OSP Modeller
Hun
CevdetOspPack
frozenpainter
Benim modelleme bilmemem ve osp modellerin genellikle osmanlı için yapılmış olması sebebiyle fazla model yok zaten mod tutmassa osmanlı olan bir projeye geçerim.
Az model var derken 104 tane yani diğer modlara göre az
EKİP:
efeguclu(Lider,kodlama,ekranlar,İmza,sahneler)
dhartcry(Harita)
İMZALAR:
Kodu:
Code:
[center][url=https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,346946.0.html][IMG]http://i.hizliresim.com/0mva08.png[/IMG][/url][/center]

Başarılar, projen hakkında resim paylaşmazsan konun kilitlenir.

Prosperus said:
Yalnız 400 yılında İslam yoktu,nasıl İmam ekledin ben onu anlamadım :neutral:
Tarihle ilgili biraz oynama yaptım bilerek.. ama gerçekçilik en önemli şey ise onu şaman ayini yapan adam(şaman deniyodu herhalde araştırırım) diye değiştiririm olur biter  :grin:

efeguclu said:
Prosperus said:
Tarihle ilgili biraz oynama yaptım bilerek.. ama gerçekçilik en önemli şey ise onu şaman ayini yapan adam(şaman deniyodu herhalde araştırırım) diye değiştiririm olur biter  :grin:
Heh,işte şimdi oldu.Başarılar kardeşim...

İlk yaptığın bir moda göre gayet iyi, lakin çoğu şey zaten OSP. Öğrenmen gereken daha çok şey var. Haritanın textureleriyle oynama yapmışsın ve bu gayet hoş olmuş. İlerde daha iyi mod yapabileceğine inanıyorum, başarılar

Partizanes said:
İlk yaptığın bir moda göre gayet iyi, lakin çoğu şey zaten OSP. Öğrenmen gereken daha çok şey var. Haritanın textureleriyle oynama yapmışsın ve bu gayet hoş olmuş. İlerde daha iyi mod yapabileceğine inanıyorum, başarılar
Ben önceden planladım fakat baktım ki zatn bütün kodlar osp'de var bende boşuna uğraşmak yerine osp'leri alıp geliştirdim..
ve teşekkürler

Prosperus said:
efeguclu said:
Prosperus said:
Heh,işte şimdi oldu.Başarılar kardeşim...
teşekkürler

İlk mod için bile iyi bir çalışma fakat elbette ki eksik çok. Ancak geliştireceğini düşünüyorum yardıma ihtiyacın olursa pm at yardım etmeye çalışırım.

Bu arada cinsiyet yerindeki çocuk seçeneğini kaldırman veya erkek çocuk-kız çocuk olarak değiştirmen iyi olabilir.

Irkları şöyle düzeltebilir ve fazladan ekleyebilirsin;

Hun
Roman
Gotik (Cermen oluyorlar ama)
Fars
Cermen
Arap
Slav
Grek
++

Ve neden "Osmanlı Senaryosu" yazıyor ?  :???:

Başarılar  :wink:

KhergitKhan said:
Irkları şöyle düzeltebilir ve fazladan ekleyebilirsin;

Hun
Roman
Gotik (Cermen oluyorlar ama)
Fars
Cermen
Arap
Slav
Grek
++

Ve neden "Osmanlı Senaryosu" yazıyor ?  :???:

Başarılar  :wink:
Osmanlı Senaryosunun üzerine yapmıştım ve sen bu yanıtı yazarken ben ordaki resmi sıfırladım :grin:
Ve ırkları düzeltiyorum ama bence devleti oyunda olmayan milletleri eklemiyim belki yeni devlet eklersem olur aslındayeni devlet mi eklesem :grin:

Dylle said:
İlk mod için bile iyi bir çalışma fakat elbette ki eksik çok. Ancak geliştireceğini düşünüyorum yardıma ihtiyacın olursa pm at yardım etmeye çalışırım.

Bu arada cinsiyet yerindeki çocuk seçeneğini kaldırman veya erkek çocuk-kız çocuk olarak değiştirmen iyi olabilir.
dediğini yaptım ve erkek çocuk kız çocuk şeklinde seçenekler çıkıyor tipimiz kız çocuk da oluyor ama büyük ihtimal bug olacak o yüzden kaldırma ihtimalim yüksek

efeguclu said:
Sizce bu mod için bir ekip gerekir mi?
Bence tek başına da yapabilirsin fakat hızlı bitirmek için ekip kurman daha iyi olur.

efeguclu said:
Dylle said:

dediğini yaptım ve erkek çocuk kız çocuk şeklinde seçenekler çıkıyor tipimiz kız çocuk da oluyor ama büyük ihtimal bug olacak o yüzden kaldırma ihtimalim yüksek
ok fakat kız çocuğu kaldıracaksan çocuğu da kaldır bence bir de çocuk olayı birazda sıkıntı olur o yaştaki bir çocuğun devasa baltalar kaldırması biraz saçma olabilir.

Dylle said:
efeguclu said:
Bence tek başına da yapabilirsin fakat hızlı bitirmek için ekip kurman daha iyi olur.

efeguclu said:
Dylle said:

ok fakat kız çocuğu kaldıracaksan çocuğu da kaldır bence bir de çocuk olayı birazda sıkıntı olur o yaştaki bir çocuğun devasa baltalar kaldırması biraz saçma olabilir.
özellik olsun diye eklemiştim zaten bişeye yaramaz onun yerine kaslı, uzun boylu adam eklerim :grin:
Bir de ekip olayı harita modelleme için lazım ben harita modelleme'yi denedim ama beceremedim  :???:

efeguclu said:
Dylle said:
efeguclu said:

efeguclu said:
Dylle said:

özellik olsun diye eklemiştim zaten bişeye yaramaz onun yerine kaslı, uzun boylu adam eklerim :grin:
Bir de ekip olayı harita modelleme için lazım ben harita modelleme'yi denedim ama beceremedim  :???:
Zaten bence harita modeli herkesin yapabileceği bir olay değil :grin: internetten osp bulabilirsin veya bence önce haritayı kabaca modelle sonra yavaş yavaş ara sıra düzenleyerek daha iyi hale getirebilirsin.

Dylle said:
efeguclu said:
Dylle said:
efeguclu said:

efeguclu said:
Dylle said:

Zaten bence harita modeli herkesin yapabileceği bir olay değil :grin: internetten osp bulabilirsin veya bence önce haritayı kabaca modelle sonra yavaş yavaş ara sıra düzenleyerek daha iyi hale getirebilirsin.
ekip kuramassam bir denerim

Back
Top Bottom