[SP] - Freelancer - Askerlik Modu

Users who are viewing this thread

Işık hızında güncellemeye devam ediyorsun helal olsun. Keşke Taleworlds ekibi de örnek alsa seni. Hala 1.5.10 betadan çıksın da oynıyım diye bekliyorum :ROFLMAO:
Beta oyunun beta güncellemesinin betadan çıkmasını bekliyoruz. Şaka gibi :ROFLMAO:

Buraya kisa bir bug report birakayim.

ilk savasta sehir kusatmaya kalkti sturgia krali siege de öldü bende bayilmistim kusatmada, savas bittikten sonra yanindaki lordun biri ile konusma ekrani geldi ondan sonra crash yedim. v1.5.9 yüklü tek mod freelancer 1.2.3.0

Yeni save actim disable birth and death ile o crash ile karsilasmayayim diye. Ellerine saglik bu arada mod icin.

ilk savasta sehir kusatmaya kalkti sturgia krali siege de öldü bende bayilmistim kusatmada, savas bittikten sonra yanindaki lordun biri ile konusma ekrani geldi ondan sonra crash yedim. v1.5.9 yüklü tek mod freelancer 1.2.3.0
Konuşma ekranı teşekkür vs için gelmiştir ama crash ilginç. Bunu tekrarlamaya çalışırım ama malum tekrarlanması kolay değil. İlerleyen zamanlarda daha net hata raporlayabilmeniz açısından hepinize şunu yüklemeyi öneriyorum

Bu nerede hata çıktığını anlamak açısından çok yararlı oluyor. Zaten Dejan'a bu konuda yazdım geçenlerde, mod ile oynayan her oyuncunun crash sonrası "Hata çıktı çöktü" görmesi yerine düzgün hata raporu görmesi ve modcuya göndermesi en mantıklısı olur.

Bu nerede hata çıktığını anlamak açısından çok yararlı oluyor. Zaten Dejan'a bu konuda yazdım geçenlerde, mod ile oynayan her oyuncunun crash sonrası "Hata çıktı çöktü" görmesi yerine düzgün hata raporu görmesi ve modcuya göndermesi en mantıklısı olur.
Gerekli mod gerçekten sadece hata alacağına hatanın nedenini öğrenebilmek çözüm sağlıyor.

Mod ile ilgili bir çökme sorunu var. Kervancı olup oyun başında şehir gezerken herhangi bir haydut grubuna denk gelip savaşa başladığım anda oyun "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem. would you like to upload these files now?" hatası vererek oyun çöküyor. tek kurulu olan mod freelancer modu...

Version 1.2.4.0
  • Yeni Askerler ve Generaller Güncellemesi. Daha fazla ayrıntı için açıklamaya veya mesaja bakın.
  • Tüm hilelerin ana ismini campaign'den freelancer'a değiştirdim.
  • Mevcut ilerlemeniz hakkında daha fazla ayrıntı görmek için bir rapor menüsü eklendi.
  • Saklanma yerlerine zula sandığı satın alma ve demirci satın alma seçenekleri eklendi. Artık bir zula sandığı satın alabilir ve eşyalarınızı orada saklayabilirsiniz. Ayrıca demirci satın alabilir ve orada silah yaratmaya başlayabilirsiniz.
  • Config aracılığıyla belirli değişkenleri özelleştirilebilir hale getirdim. Config.json'u kontrol edin. Şu anda her şey varsayılan değerlerde. İlerleyen güncellemelerde, daha esnek hale getirmek için parametreleri genişleteceğim. JSON sözdizimi size tuhaf görünebilir, ancak bunların bazılarını yakında ana açıklamada açıklayacağım, böylece bir şey değiştirmeniz daha kolay olacaktır.
  • Şöhret azalması değiştir. Artık her gün azalmıyor. Bunun yerine, haftalık olarak azalıyor, ancak yalnızca 5 ile azalıyor yani artık her gün 0,7 ün kaybediyorsunuz, ancak her işlemde 1 kazanıyorsunuz.
  • Taraf lideri kuşatmalarda / savaşlarda öldürüldüğünde çökmeye neden olan bir sorun düzeltildi
  • Savaş beklenmedik bir şekilde sona erdiğinde çökmeye neden olan bir sorun düzeltildi
  • Teçhizat satın alma aşamasında yazılandan daha az para ödenmesine sebep olan bir sorun düzeltildi.

kwe70.jpg

Askerler ve Generaller Güncellemesi
Her şeyden önce, bu güncelleme yüzeysel bir şekilde test edilmiş bir özelliktir. Bu yüzden doğrudan oyuna eklemek istememek isteyebilirsiniz. Modun bunu eklemesini istemiyorsanız, Config.json dosyanıza gidin, "AllowGenerals": true 'u "AllowGenerals": false olarak değiştirin

Bu güncelleme, oyundaki her krallığa yeni bir alt klan ekler. Bu alt klana XX'ın Generalleri denir. Sistem, başlangıçta ülkeler için otomatik olarak 5 farklı general yaratır. Teoride normal klanlar gibi çalışırlar ancak generaller evlenemez (ve üreyemez) ve toprak / kale/şehir sahibi olma hakları yoktur. Generallerin ölümü üzerine, hemen o ülkenin şehirlerinden birinden yeni bir general ortaya çıkar. Rastgele bir temel ve seçkin birlik oranıyla ortaya çıkarlar - yani ordu sahibi olarak ortaya çıkarlar. Eğer ülkenin başka şehri yoksa, daha fazla general ortaya çıkamaz bu nedenle, bir ülkeyi tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, önce şehirlerini almanız gerekir.
pulhe.jpg

Belirli gereksinimleri yerine getirdikten sonra, genel olarak ülkeye katılmanız istenecek. Şu anda, bu gereksinimler değiştirilebilir değil, ancak gelecekte bunları da ayarlamanıza izin vereceğim.
  • Servis seviyesi 2'den yüksek olduğunuz durumlarda toplamde o ülke için en az 200 gün hizmet vermeniz gerekiyor (Günler sıfırlanmıyor ve raporlar menüsünde görülebilir)
  • 100'den fazla Liderlik becerisine sahip olmanız gerekir
Dikkat edin, bu bir vasallık veya paralı askerlik sözleşmesi ile aynı şey değil. Bunda, Generaller konseyinin bir üyesi oluyorsunuz. Ama o konseyin lideri olmayacaksın. Reddederseniz, küçük bir ilişki cezası alırsınız, ancak Freelancer olmaya devam edersiniz. Kabul ederseniz, hemen bir ordu elde edeceksiniz ve o alt klanın ve ülkenin bir parçası olacaksınız. Ayrıca durumunuz ve başarılarınız ne olursa olsun her hafta rastgele 3000 ila 6000 altın kazanacaksınız.
Bu konseyin bir üyesi olarak, savaşlara ve krallık kararlarına katılabileceksiniz. Ancak, "klan" ordularınızı dağıtamaz ve herhangi bir şehir/kale sahibi olarak seçilemezsiniz.
General olduktan sonra, Klanlar sekmesine giderek krallıktan ayrılabilir ve Krallıktan Ayrıl'ı tıklayabilirsiniz. Bu, ülke içindeki lordlarla ilişkinizi ciddi şekilde etkileyecektir.[/ICODE]

Öncelikle Freelancer ve yaptığınız diğer tüm modların içerikleri ve oyuna getirdiği derinlik gerçekten keyif verici. Bannerlord'u bambaşka bir şekilde deneyimlememize sebep oluyor. Bu modlar için ayırdığınız zaman ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Freelancer'daki güncellemeler gelen yenilikler hali hazırda oynamaya devam ettiğim oyunu kapatmama sebep oldu. Yine! Soru sormak istediğim birkaç konu var. Soruları cevaplayabilirseniz sevinirim.

- A Raiding and Mayhem Modundaki özellikleri Freelancer'a ekleyerek ve geliştirerek şehirlerdeki çetelerle işbirliği veya rekabete girerek şehirlerdeki "çıkmaz sokakların" yönetimini alarak, dükkanlardan düzenli haraç geliri elde edebileceğimiz bir sistem kurulabilir mi? Bu yönde bir planınız var mı?

- Freelancer'da şu anda haydutluk kariyerimize Yağmacı olarak başlayabiliyoruz. Peki Yağmacı olarak hide out satın alabiliyor muyuz? Henüz oyunda o kadar ilerleyemediğimden sormak istedim. Bir de Yağmacı asker ağacına imparatorluk askeri olarak geliştirmesinin dışında, kendimiz haydut asker ağacı eklememiz durumunda Freelancer modu bunu otomatik olarak tanıyarak, Yağmacı olarak yükselmemize imkan tanıyor mu?

- Freelancer'a son güncelleme ile gelen General modunda krallıktan ayrılma opsiyonunun yanı sıra üyesi olduğumuz klandan ayrılıp aynı Krallık içinde kendi klanımızla dahil olabileceğimiz bir sistem olması mümkün müdür?

Last edited:
- Freelancer'da şu anda haydutluk kariyerimize Yağmacı olarak başlayabiliyoruz. Peki Yağmacı olarak hide out satın alabiliyor muyuz? Henüz oyunda o kadar ilerleyemediğimden sormak istedim. Bir de Yağmacı asker ağacına imparatorluk askeri olarak geliştirmesinin dışında, kendimiz haydut asker ağacı eklememiz durumunda Freelancer modu bunu otomatik olarak tanıyarak, Yağmacı olarak yükselmemize imkan tanıyor mu?
Sadece yağmacılar ile beraber takılmana gerek yok, orman haydutları, çöl haydutları vs ile karşılaştığın zaman da aynı seçenek çıkıyor. Seçenek belli bir yüzde ile çıkıyor ama, her denk geldiğinde çıkacaklar diye bir durum yok. Sorunun devamını pek anladığıma emin değilim - haydut olduğun zaman Freelancer içinde olduğu gibi bir teçhizat verilmiyor sana, fakat haydut tipinde tüm asker türlerini orduna katma şansın var ( recruit opsiyonundan veya hideout sahibi olduğun zaman ) yani diğer modlar tarafından eklenmiş haydut tipi askerler de buna dahil

- A Raiding and Mayhem Modundaki özellikleri freelancer'a ekleyerek ve geliştirerek şehirlerdeki çetelerle işbirliği veya rekabete girerek şehirlerdeki "çıkmaz sokakların" yönetimini alarak, dükkanlardan düzenli haraç geliri elde edebileceğimiz bir sistem kurulabilir mi? Bu yönde bir planınız var mı?
İki modu birbirine karıştırmayı planlamıyorum açıkçası. Beraber işliyorlar şu an için zaten. Yönetim alma mantığına da şimdilik girmeyeceğim belki ilerde bakarım - fakat Suç Aktivitesini AÇIK olarak ayarlamak zaten mentalite olarak buna karşılık geliyor. Yani orada Suç Aktivitesini açtığınız zaman sığınağın içine koyduğunuz askerler Calradia çevresine yayılıp suç işleyerek size ekstra para kazandırıyorlar. Ve network sahibi olduğunuz için diğer görevler vs gelmeye başlıyor.

Harika eklenti emeğine sağlık başkan.
Teşekkürler. Bug vs çıkması çok olası, denk gelirseniz haber edin

Artık daha fazla Türk modu görürüz umarım arkadaşlar. Bahaneniz kalmadı :smile:

Versiyon 1.2.4.1
- Haydutken para hesaplamasında sıkıntı olabilen bir hata düzeltildi
- 1.5.10'u oynayanların yeni save açtığında oyununun çökmesine sebep olan bir hata yüksek ihtimalle düzeltildi
- Rusça çeviriler güncellendi

Mod ile ilgili bir çökme sorunu var. Kervancı olup oyun başında şehir gezerken herhangi bir haydut grubuna denk gelip savaşa başladığım anda oyun "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem. would you like to upload these files now?" hatası vererek oyun çöküyor. tek kurulu olan mod freelancer modu...
aynı sorun bende de var sorun ne anlayamadım cvp yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar yazmadan önce okuyun yazdıklarımı lütfen. O alıntıladığın yere cevap olarak Better Exception Window yükleyin demişim zaten.

1.5.8 kullanıyor olabilirsiniz, 1.5.9un eski versiyonu olabilir, bin tane farklı mod kurmuş olabilirsiniz, modu düzgün yüklememiş olabilirsiniz vs vs binlerce sorun olması olasılığı var. Durum Warband gibi değil - Betası ayrı dert, diğer modlar ayrı dert. Düzgün şekilde raporlamadığınız sürece hata Allah ile sizin aranızda kalır, ben fikir belirtemem ona.

Öncelikle cvp yazdığın için teşekkür ediyorum.
Biraz daha açıklayıcı olarak şöyle söyleyebilirim.
Son sürüm yüklü 1.5.10
Ludus modu ile birlikte oynamak istedim o yüzden sadece o var.
Better Exeption Windowu kurup onunla deneyeceğim gerekirse yine rapor ederim.
Böylesi harika modlar için ayrıca teşekkür ederim inşallah oynayabilirim.

Son sürüm yüklü 1.5.10
1.5.10 ile uyumlu çalışmıyor o yüzden crash alıyor olman olası. 1.5.10 kullanarak crash alan duymadım ama 1.5.10 içinde düzgün çalışmadığını biliyorum. Mümkün olduğunca Beta'dan uzak durmanı öneririm - sadece modlar açısından değil oyunun kendisi açısından da stabil bir branch değil.
Modun en son sürümünü kullan ( 1.2.4.3 son sürüm ) İlk sürümde Generaller ile alakalı bir sıkıntı çıkıyordu o yüzden eğer önceki sürümlerden bir save'in varsa oradan başlama 1.2.4.3 ile, yeni kayıt aç onun üstünden ilerle. Crash olmaması lazım ama dediğim gibi, crash olmasa da tam anlamıyla modu oynamış sayılmayacaksın çünkü bazı fonksiyonlar 1.5.10 içinde çalışmıyor

Back
Top Bottom