[SP] - Freelancer - Askerlik Modu

Users who are viewing this thread

Yoldaşların ayrılması iyi oluyor öteki türlü orduya problem oluyor bu durum.
Mesela sen Fian olarak 5 kişiyi yanında sağa sola götürdüğün için ordu kılpayı savaş kaybedebiliyor. Aynı zamanda senin orduya dönmediğin durumda ( veya sen izindeyken orduna bir şey olduğu durumda ) yoldaşların partinde kalması problem yaratır.
Bunun yanı sıra yoldaşlar günlük 400 altına kadar bir ücret talep edebiliyor. Ordudan izin aldığın süreçte maaş almıyorsun - haliyle bir haftalık birikimini iki günde yoldaşların cebine bırakabilirsin - bu da oyun açısından sana sıkıntı yaratır.

Bu arada birkaç gündür aralıksız güncelleme yolluyorum hataları düzeltmek için. 1.0.8.5 son sürüm şu an için. Güncellerseniz hepiniz için daha bugsız bir deneyim olur
Teşekkürler başkan doğru diyorsun ilerleyiş olarak sıkıntı çıkartır bu herhangi bir hata almadım daha.

Teşekkürler başkan doğru diyorsun ilerleyiş olarak sıkıntı çıkartır bu herhangi bir hata almadım daha.
Zaten şu an için izne çıkmanın çok bir mantığı yok evlenmek vs dışında. Turnuvalardan edindiğin paranın daha yükseğini de zaten orduda kazanma şansın var. Ama izindeyken turnuva kazanırsan bunun ordu üstündeki şanına etki etmesini sağlayacağım umarım ilerleyen patchlerde aklımdan çıkmazsa. O zaman belki işe yarayabilir ama yine de 2 gün için diğer 5 kişiyi yanında sürüklemeye gerek yok bence :smile:

Zaten şu an için izne çıkmanın çok bir mantığı yok evlenmek vs dışında. Turnuvalardan edindiğin paranın daha yükseğini de zaten orduda kazanma şansın var. Ama izindeyken turnuva kazanırsan bunun ordu üstündeki şanına etki etmesini sağlayacağım umarım ilerleyen patchlerde aklımdan çıkmazsa. O zaman belki işe yarayabilir ama yine de 2 gün için diğer 5 kişiyi yanında sürüklemeye gerek yok bence :smile:
Gayet mantıklı bir cevap aldım başkan sorun bende aslında 15 yoldaş normalde alınmıyor mod ile yaptım onu tek tek toplamak sorun oldu :grin: Modlarını takipteyim güncellemelerini zamanı güzel eklemeler getirileceğine inanıyorum mesela ordu şehirde iken şehire girebilmek gibi güzel bir oynayış olur hem ordu içinde :grin:
Bu arada ben Bannerlord savaş alanı keyfimi sadece ilk çıktığı zaman bu kadar keyif almıştım birde bu modla.

Last edited:
Bu arada birkaç gündür aralıksız güncelleme yolluyorum hataları düzeltmek için. 1.0.8.5 son sürüm şu an için. Güncellerseniz hepiniz için daha bugsız bir deneyim olur

Son sürüm 1.0.9 artık. Tüm ara değişimler ile buraya bırakıyorum

Sürüm 1.0.9
  • Koruma sistemi için "Cankurtaran" özelliği eklendi. Şimdi, lordunuzun etrafındaki düşmanları öldürürseniz, öldürdüğünüz her kişi için 1 ilişki puanı kazanacaksınız. Bunun için menzilde olmanız lazım - yani kişiye yakın durun. Yarıçap yaklaşık iki at uzunluğunda (evet, ölçü birimi olarak atları kullanıyorum)
  • Koruma sistemi için yeni bir gösterge eklendi. ALT tuşuna basarsanız lordun tam yerini, çevresinde vurgulanmış mor bir kontur ile görebilirsiniz. Böylece gece savaşlarında veya objelerin arkasında bulamadığınız savaşlarda yerini bulmanızı kolaylaştırır.
  • Koruma sistemi ödülleri değiştirildi. Şimdi katıldığınız her başarılı savaş size efendinizle rastgele bir ilişki puanı verecek. 1 ile 4 arasında olabilir. Not: Yağmacılar / haydutlar vb. İle savaşırsanız bu sistem işlemez.
  • Lordun yere düşmesi için koruma cezası 3'e düşürüldü
  • Rastgele davranışa ve çökmeye neden olan birkaç sorun düzeltildi
  • Japonca dil desteği eklendi
Sürüm 1.0.8.6 (Bundan sonrası google translate)
  • Partiyi iade etmek için uyarı mesajı eklendi. Şimdi her 2 günde bir alacaksınız.
  • Ayrılırken bile partiniz mağlup olduktan sonra da yakalanmanıza neden olan bir sorun giderildi
  • Eski kayıtlar için çökmeye neden olan bir sorun düzeltildi
Sürüm 1.0.8.5
  • Artık şöhretin yumuşak sınırı 40'tır. Şöhret 40'ın üzerindeyseniz, şöhretiniz yine de azalacak, ancak 40'tan sonra düşmeyi bırakacaktır. Ancak, 40'ın altındaysanız, o zaman 0'a kadar düşebilir. sadece partide iseniz devreye girer. (Ordunuzdan ayrılırsanız azalmaya devam edecek)
  • Eylemlere Şöhret bonusu eklendi. +1 ile şöhretinizi artıracaklar
  • Şöhret / sadakat değişikliğinden hemen sonra menü ekranını güncellemeyen bir sorun düzeltildi. Şimdi senkronize olmalı.
  • Oyun içi kayıtlar "yeniden katılma günleri" düzeltildi / eklendi. Şimdi kaydedip başka bir gün yüklerseniz bu verileri kaybetmeyeceksiniz
  • Diğer birkaç çirkin hata düzeltildi. Gelecekte daha fazla eylem için bazı iskele kodu eklendi.
Sürüm 1.0.8.3
  • Artık yeniden katılma günleri, ordu liderinin oyuncunun bulunduğu yere olası yeniden doğma yeri mesafesine göre hesaplanacak. Çoğu durumda fazlasıyla yeterli olmalı
  • Lordun ordusuna / partisine neden katılamadığınıza dair iyileştirilmiş neden açıklaması
  • Artık güncellemeyi görmek için menüler arasında geçiş yapmanız gerekmiyor. Her gün otomatik olarak gerçekleşmelidir.
  • Şimdi izin alırsanız ve geri gelirseniz, askerlerinizi geri alırsınız (yeni isimlerle ve benzeri)
  • Bir koruma olduktan ve savaşı kaybettikten sonra çökmeye neden olan bir sorun düzeltildi
  • Kararsız bir duruma neden olan ve asker kaçaklarının lordlarına yeniden katılmalarını sağlayan bir sorun giderildi
  • Arkadaşların ve oyuncunun teçhizatını alarak oyun mekaniğinden yararlanmaya neden olan bir sorun düzeltildi
  • Sistemin, oyuncunun parası olmadığında bile bandaj satın almasına izin veren küçük bir hata düzeltildi.
Sürüm 1.0.8.2
  • Artan kampanya eylemi, XP'leri önemli ölçüde ödüllendirir
  • Günlük pasif XP kazancı eklendi. Beceri rastgele seçilecek ve her gün rastgele olarak 0 ila 50 XP kazanacaksınız
  • Artık bir korumayken, zaten yere serildiyseniz, özneniz yere düştüğünde ilişkinizi kaybetmeyeceksiniz.
  • Oyun dengesini korumak için onurlu görevden ayrılma ödülü düşürüldü - daha önce tüm ekipman bir kasaba kadar pahalıydı - bu da istismar ve istenmeyen bir sonuçtu.
  • 6. seviyeye yükseltirken ve savaşa girerken bazı modların oyunu çökertmesine neden olan bir sorun düzeltildi (umarım)
  • İzinli olduğunuzda korumaya soru sormaya devam eden bir sorun düzeltildi
  • Rusça ve Çince çevirilerle ilgili birkaç sorun düzeltildi

Oyun yüzünden moddan adam akıllı zevk alamıyorum ? Bu kaçıncı sefer hatırlamıyorum bugün hevesle yeni kayıt açtım. Piyadeyken biraz sıkıntı oluyor diye bu sefer hızlıca süvariye geçmek için kuzaitten mesui'nin ordusuna katıldım. her zaman olduğu gibi çok geçmeden bizim lord sıfırlandı. orduya geri dönmem için 15 gün süre verildi. gittim baltakhand'a bir gün sonra mesui geldi. 12-13 gün şehirden çıkmasını bekledim çıkmadı. son gün rüşvet verip kaleye girdim konuşmaya, bu sefer de mesui'nin ordusu yok diye ordusuna katılamıyorum. güler misin, ağlar mısın..

şuana kadar hizmet seviyesi 3^ten yukarıya çıkamadım, buna benzer sebepler yüzünden. var mıdır bunun bi olur yolu?

Oyun yüzünden moddan adam akıllı zevk alamıyorum ? Bu kaçıncı sefer hatırlamıyorum bugün hevesle yeni kayıt açtım. Piyadeyken biraz sıkıntı oluyor diye bu sefer hızlıca süvariye geçmek için kuzaitten mesui'nin ordusuna katıldım. her zaman olduğu gibi çok geçmeden bizim lord sıfırlandı. orduya geri dönmem için 15 gün süre verildi. gittim baltakhand'a bir gün sonra mesui geldi. 12-13 gün şehirden çıkmasını bekledim çıkmadı. son gün rüşvet verip kaleye girdim konuşmaya, bu sefer de mesui'nin ordusu yok diye ordusuna katılamıyorum. güler misin, ağlar mısın..

şuana kadar hizmet seviyesi 3^ten yukarıya çıkamadım, buna benzer sebepler yüzünden. var mıdır bunun bi olur yolu?
Başlarda liderlerin ordusuna katılman senin yararına olacaktır. Lider partileri genelde ordu topladığı için yenilmesi daha uzun sürüyor ve yenilse bile baya bir kişiyi öldürüp ün kazanıyorsun. Bunun yanı sıra ününü boş durumlarda aktivite yaparak veya parasını verip bira ısmarlayarak sabit tutabilirsin. Ünün sınırın üstünde olduğu sürece otomatik hizmet seviyesi 3ten başlıyorsun o devlette herhangi bir orduda zaten. Üstüne bir de seviye 5 isen ve aynı kültürden isen servis seviyesi 3 bir asil birliği olabilirsin. Bu olduğu zaman zaten düşmanları öldürmen çok daha kolay olur.

Lordların ordu kurmaması maalesef oyunun kendisi ile alakalı bir problem. Dönüş için normalde ekstradan 7 gün ekliyorum uzaklığına olan hesaptan sonra ama bazen uzun süre ordu kurmuyorlar gibi. Kendi oyunumda maksimum 3 gün gördüm ben. Genelde 3 gün yatıyorlar sarayda, tahminimce can dolduruyorlar ve para topluyorlar. Bu kısmı sanırım mexxico daha iyi biliyordur - yenilgiden sonra neye göre ne kadar sarayda beklediklerini. Genel olarak bu ışınlanma yapısı hoş değil zaten oyun içinde. Lordu kilometrelerce ötede öldürüyorsun, saniyesinde başka yerde doğuyor ordu topluyor. Sanırım bunu engellemek için bir noktadan diğerine gidiyormuş gibi "bekleterek" o olayı simüle etmeye çalışıyorlar ama emin değilim

Lord sıfırlandı derken?
Lordlar savaş kaybettiği zaman lordları bulmak ve geri dönmek için süre tanıyorum. O süreçte dönemezsen bilgilerin/kayıtların sıfırlanıyor insanlar seni unutuyor.

Başlarda liderlerin ordusuna katılman senin yararına olacaktır. Lider partileri genelde ordu topladığı için yenilmesi daha uzun sürüyor ve yenilse bile baya bir kişiyi öldürüp ün kazanıyorsun. Bunun yanı sıra ününü boş durumlarda aktivite yaparak veya parasını verip bira ısmarlayarak sabit tutabilirsin. Ünün sınırın üstünde olduğu sürece otomatik hizmet seviyesi 3ten başlıyorsun o devlette herhangi bir orduda zaten. Üstüne bir de seviye 5 isen ve aynı kültürden isen servis seviyesi 3 bir asil birliği olabilirsin. Bu olduğu zaman zaten düşmanları öldürmen çok daha kolay olur.

Lordların ordu kurmaması maalesef oyunun kendisi ile alakalı bir problem. Dönüş için normalde ekstradan 7 gün ekliyorum uzaklığına olan hesaptan sonra ama bazen uzun süre ordu kurmuyorlar gibi. Kendi oyunumda maksimum 3 gün gördüm ben. Genelde 3 gün yatıyorlar sarayda, tahminimce can dolduruyorlar ve para topluyorlar. Bu kısmı sanırım mexxico daha iyi biliyordur - yenilgiden sonra neye göre ne kadar sarayda beklediklerini. Genel olarak bu ışınlanma yapısı hoş değil zaten oyun içinde. Lordu kilometrelerce ötede öldürüyorsun, saniyesinde başka yerde doğuyor ordu topluyor. Sanırım bunu engellemek için bir noktadan diğerine gidiyormuş gibi "bekleterek" o olayı simüle etmeye çalışıyorlar ama emin değilim

Lordlar savaş kaybettiği zaman lordları bulmak ve geri dönmek için süre tanıyorum. O süreçte dönemezsen bilgilerin/kayıtların sıfırlanıyor insanlar seni unutuyor.
teşekkürler. normalde hep krallara katılıyordum, onlar da gidip gidip yenilince başka klan deneyeyim dedim bu sefer. bir dahaki sefere zorluk seviyesini kolay yapıp gelişene kadar öyle takılacağım bakalım. tadı kursağımda kaldı resmen :smile:

bir dahaki sefere zorluk seviyesini kolay yapıp gelişene kadar öyle takılacağım bakalım. tadı kursağımda kaldı resmen :smile:
Amaç oysa direkt hile ile kendine kill eklesen hayatın daha kolaylaşır bence ama sen bilirsin :smile:
Harikasın.
Eyvallah hocam

Bu arada şu olsa güzel olurdu bu olsa güzel olurdu dediğiniz şeyler varsa yapılabilirliğine göre ekleme listeme alabilirim arkadaşlar. Şu an için çok fazla bir şey ekleme planım yok gerçi - tam stabil halini yakalayıp bir süre öyle takılmasını sağlamak istiyorum

Amaç oysa direkt hile ile kendine kill eklesen hayatın daha kolaylaşır bence ama sen bilirsin :smile:
maksat az ilerlemek :smile: şimdi yeni kayıt açtım, monchug'un orduya katıldım, ilk savaşta yenildik. tekrar 15 gün süre verdi. monchug chaikand'a geldi, yine 13 civarı bekledim, bu süreçte 3 turnuvaya katıldım, monchug da katıldı hepsine ama şehirden çıkmadı. 15 gün bitti, bildirim geldikten sonra bakalım ne zaman çıkacak diye beklemeye devam ettim. 2 gün sonra falan 79 kişilik ordu ile şehrin dışından geçti. kapının önünde bekliyordum, çıkarken görmedim, şehirden acemi de toplamadı hiç, nasıl oldu anlam veremedim. herhalde sıkıntı benim oyunda..

Benim de bugün savaştan sonra esir düştü Olek ve bir türlü ordu kurmadı.
Ne güzel son seviyeydim ve sürekli 1k üzeri gelir geliyordu, 179 adam düşman öldürdüm ve 190'a tamamlayıp zırhı alıp terhis edecektim ancak bir türlü ordu kurmadı 5 6 gün değil tam 15 gün. verilmiş olan gün sayısı bir gün geçince ordu kurdu. Peşinden koşturdu, Varnapol da gözüküyordu gittim oraya turnuvaya katıldım Olek de katılmıştı. Turnuvadan sonra baktım Olek yok şehirde N basıp bakayım dedim daha zaman geçmeden Varcheg de bulunuyor. Oyun ile alakalı olduğunu biliyorum.
Şu ordu kurmama ile alakalı bir önerim olacak; bence verilen gün şu kadar filan orduya katılmalısın şartı kalkmalı ta ki oyun ordu kurmama ve bir anda ışınlanma olayını düzeltene kadar.

Bir de bir sorun daha var benim diğer modlar yüzünden mi kaynaklı bilemedim.
Kale kuşatırken büyük bir ordu gelip bize saldırıyor ve kazanıyorlar esir düştükten sonra devam et diyorum ardından devam edince benim karakter harita da görünmez oluyor ve paralarım da sıfırlanıyor. İlkler de böyle bir sorun yoktu, eğer bir daha yaşarsam ekran atarım eğer anlamadıysanız.

Bir de bir sorun daha var benim diğer modlar yüzünden mi kaynaklı bilemedim.
Kale kuşatırken büyük bir ordu gelip bize saldırıyor ve kazanıyorlar esir düştükten sonra devam et diyorum ardından devam edince benim karakter harita da görünmez oluyor ve paralarım da sıfırlanıyor. İlkler de böyle bir sorun yoktu, eğer bir daha yaşarsam ekran atarım eğer anlamadıysanız.
Bu hata 1.0.9 içinde vardı ama 1.0.9.1 ile umuyorum ki artık bu sorun yok. Tahminimce 1.0.9da kaldın (minor versiyonu gece geç saatte yayınladım )

Şu ordu kurmama ile alakalı bir önerim olacak; bence verilen gün şu kadar filan orduya katılmalısın şartı kalkmalı ta ki oyun ordu kurmama ve bir anda ışınlanma olayını düzeltene kadar.
Bunu kaldırmak oyunun dengesini bozarak oyuncuya fazlasıyla avantaj sağlar. Özellikle seviye atlamaya gerek kalmadığı durumlarda ordudan kaçarak bile çok yüksek paralar kazanabilir. Bu konuda da zamanında bahsedildiği gibi, bazen üstündeki zırh kale kadar para edebiliyor. Genelde en makul durum, eğer ordu çok uzaktaysa yakındaki bir birliğe katılmak olur

Bu hata 1.0.9 içinde vardı ama 1.0.9.1 ile umuyorum ki artık bu sorun yok. Tahminimce 1.0.9da kaldın (minor versiyonu gece geç saatte yayınladım )
Ben en son dün geceden önce sürümlere baktım ve aynıydı o yüzden 1.0.9 da kaldım. Birazdan indiririm kurarım yeni versiyonunu.

Bunu kaldırmak oyunun dengesini bozarak oyuncuya fazlasıyla avantaj sağlar. Özellikle seviye atlamaya gerek kalmadığı durumlarda ordudan kaçarak bile çok yüksek paralar kazanabilir. Bu konuda da zamanında bahsedildiği gibi, bazen üstündeki zırh kale kadar para edebiliyor. Genelde en makul durum, eğer ordu çok uzaktaysa yakındaki bir birliğe katılmak olur
Sizde haklısınız orasını düşünemedim, en yakın zamanda TaleWorlds düzeltir o sorunları umarım.
Teşekkür ederim açıklamalar için.

@Bloc, Terhis istediğimde bir uyarı geliyor; Eğer 190 düşmanın hayatına son verdiysen zırhını anı olarak saklama yetkisine sahip olacaksın.
190 düşmanın hayatına son verdim ve kabul ettiğimde envanterime bakıyorum zırh filan yok, yoksa bilmediğim bir şey mi var.

@Bloc, Terhis istediğimde bir uyarı geliyor; Eğer 190 düşmanın hayatına son verdiysen zırhını anı olarak saklama yetkisine sahip olacaksın.
190 düşmanın hayatına son verdim ve kabul ettiğimde envanterime bakıyorum zırh filan yok, yoksa bilmediğim bir şey mi var.
Orduyu bıraktığın zaman kalıyor o zırh beyim.

Orduyu bıraktığın zaman kalıyor o zırh beyim.
Orduyu da bıraktım ancak yine de envantere baktım zırh gelmedi ama şimdi 190'ı geçtim 222 yaptım öyle terhis edip orduyu bıraktım bu sefer envanterime geldi. Demek ki 190'ı geçmemiz lazımmış.

Uyarıda onu belirtiyor zaten, 190ı geçersen zırhı alabilirsin şeklinde - o kısım mı anlaşılır olmamış anlamadım?
Gerçi o noktada bazı değişimler yapacağım gibi bir ara bakalım
"Eğer 190 düşmanın hayatına son verdiysen zırhını anı olarak saklama yetkisine sahip olacaksın."
190'ı geçersen değil de üstte yazdığım gibi bir uyarı geldi, bende haliyle 190'a tamamlarsam olur dedim.

Back
Top Bottom