[SP] Evlat Tatil - alt mod

Users who are viewing this thread

Evlat'ın alt modu ? Ama hiç ana modla bağlantısı yok bari o babayla bağlantısı olsun.

Teşekkürler, benim için de çok hoj bir gelişme oldu. Bannerlord'a kadar bu işlere ara vermiştim. Dayanamadım.

kordonfb said:
Evlat'ın alt modu ? Ama hiç ana modla bağlantısı yok bari o babayla bağlantısı olsun.

Oyuna başlarken metinler ile bağlantı belirtildi aslında, Tatil senaryosu Evlat'tan öncesini ele alıyor. Eşimizin vefatından sonra Kalradya'ya, annemizin yanına dönüyoruz. Daha sonra çeşitli olaylar gerçekleşiyor ve en son bu olaylardan uzaklaşarak Dörtyol Hanı'nda Ymira'nın yanına yerleşiyoruz. Aradan bir süre geçtikten sonra Evlat senaryosu başlıyor, Ymira bizden çay istiyor ve handan çıkarak Evlat macerasına başlıyoruz.

Ama tabi bir alt-mod olmasına rağmen Evlat'tan farklı bir yapısı olduğu doğru, böyle daha farklı bir tat vereceğini düşündüm.

Bir oylama başlattım. Oylamanın sonucuna göre ya yeni bir mod ya da Tatil için yeni bir kısım geliştireceğim. Bir iki gündür bu konuda kararsız kalmıştım.

Yeni mod denilmesi durumunda alt-mod değil, senaryo tabanlı tam-mod geliştireceğim.

Yeni bir mod tabikide
Hatta:
Bence konusu kalesini ,itibarını ve ailesini kaybetmiş bir lord olsun daha fazla görev ve daha gerçekci leydiler :mrgreen: olsun

Atlı Okçu said:
Kardeş Kanı'na dönmeni isteriz tabi ki :iamamoron:

Kardeş Kanı senin mod değil mi? Ben biraz geç kaldım onun için :grin:

Anketten yeni mod çıkacak sanırım. Yeni mod Kalradya'da geçecek, kısa bir görev senaryosu olacak. Her versiyonda senaryo ilerleyecek ve değişecek. Yani her oyunun senaryosu ayrı olacak. Bir hikayenin ikinci bölümü gibi falan işte. Senaryo dışında moda henüz detaylı bir şekilde planlamadığım çeşitli özellikler eklenecek. Dolayısıyla senaryo bittikten sonra oynamaya devam edilebilecek ve büyük ihtimalle diğer modlarda rastlamadığınız birtakım yenilikler olacak, Kardeş Kanı'nın aksine osp kaynaklar ile içeriği zenginleştirmek yerine kendi kodlarım ile içeriği az ama nadir bir hale getirmeyi planlıyorum. Tabii mod yapımını hızlı bir şekilde bitirmek istediğim için uzun süredir yapım aşamasında olan diğer modlar kadar iddialı bir mod olmayacak ama oynamaya değecek. İnşallah bir aksilik olmaz.

dragos said:
Atlı Okçu said:
Kardeş Kanı'na dönmeni isteriz tabi ki :iamamoron:

Kardeş Kanı senin mod değil mi? Ben biraz geç kaldım onun için :grin:

Anketten yeni mod çıkacak sanırım. Yeni mod Kalradya'da geçecek, kısa bir görev senaryosu olacak. Her versiyonda senaryo ilerleyecek ve değişecek. Yani her oyunun senaryosu ayrı olacak. Bir hikayenin ikinci bölümü gibi falan işte. Senaryo dışında moda henüz detaylı bir şekilde planlamadığım çeşitli özellikler eklenecek. Dolayısıyla senaryo bittikten sonra oynamaya devam edilebilecek ve büyük ihtimalle diğer modlarda rastlamadığınız birtakım yenilikler olacak, Kardeş Kanı'nın aksine osp kaynaklar ile içeriği zenginleştirmek yerine kendi kodlarım ile içeriği az ama nadir bir hale getirmeyi planlıyorum. Tabii mod yapımını hızlı bir şekilde bitirmek istediğim için uzun süredir yapım aşamasında olan diğer modlar kadar iddialı bir mod olmayacak ama oynamaya değecek. İnşallah bir aksilik olmaz.
İnşallah,bekliyoruz  :smile:

Bidam48 said:
diğerlerinin yüzdesi kaç üstad

Tatil'in yüzdesi 30 civarlarındaydı, yaklaşık 15-20 kadar da Fark Etmez vardı.

Crage said:
Tarzan İsyan Ve Ada Görevleri İptal Olduğu İçin Mi Üstleri Çizik Acaba?

O görev zincirleri yeni versiyonda yer alacaktı, yeni versiyon iptal oldu. Dolayısıyla bu görevler de iptal oldu.

Evlat Tatil Moduna
Krallık Devriyleleri Eklenilebilir.
X Krallığı Devriyesi
20-50 Kişilik
Min-Max Kişi Lütfen Buyorumu Önemserseniz Sevinirim
Silah Kaçakçası  : Silahların Üst Düzey Yapılmış Olanlarını Burada Çok Fazla Fiyata Satan Birey.
Zırh Kaçakçısı Eklenilebilir .Zırhların üSTün Görünümlü Yapılmış Olanları Burada Çok Fazla Fiyata Satan Birey.
Ve
Handa Askerlerine Yemek Ismarlanabilsin Yani
Edit Menu
Ucuz Yemek 200 Dinar 2 Morel
Normal Yemek 500 Dinar 4 Morel
Pahalı Yemek 750 Dinar 5 Morel
Kraliyet Yemek 1000 Dinar 7 Morel
Olabilir

celik41 said:
Evlat Tatil Moduna
Krallık Devriyleleri Eklenilebilir.
X Krallığı Devriyesi
20-50 Kişilik
Min-Max Kişi Lütfen Buyorumu Önemserseniz Sevinirim
Silah Kaçakçası  : Silahların Üst Düzey Yapılmış Olanlarını Burada Çok Fazla Fiyata Satan Birey.
Zırh Kaçakçısı Eklenilebilir .Zırhların üSTün Görünümlü Yapılmış Olanları Burada Çok Fazla Fiyata Satan Birey.
Ve
Handa Askerlerine Yemek Ismarlanabilsin Yani
Edit Menu
Ucuz Yemek 200 Dinar 2 Morel
Normal Yemek 500 Dinar 4 Morel
Pahalı Yemek 750 Dinar 5 Morel
Kraliyet Yemek 1000 Dinar 7 Morel
Olabilir
Mod iptal edildi kardeş.

Back
Top Bottom