[SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Users who are viewing this thread

Hocam 2 sorum var.
1.5.8 çıktığında uyarlamanız ne kadar vakit alır?
Ilişki yaşa seçeneğini diğer lodlar bizim karımıza-kızımıza yapıyor mu?
Çok süper mod.

O nasıl bir sorudur? :grin: Kahkaha atmakla beraber, düşününce sinirlendim :grin:
Hocam ben de istemesemde böyle bir özellik varsa NPC'ler de kullanmalı. ?? Hatta yakalarsak kendi eşimizi vs. idam edelim, diğer Lord'a düşman olalım. Krallık içinde diğer Lordlar ona kinlensin diye uğraşalım.

1.5.8 çıktığında uyarlamanız ne kadar vakit alır?
TWin kodları ne kadar değiştirdiğine bakar. Genelde on dakika alır maksimum ( Şu an çalışıyor bile olabilir beta için, bakıp deneyebilirsin)

Ilişki yaşa seçeneğini diğer lodlar bizim karımıza-kızımıza yapıyor mu?
Şu an için AI sadece sakatlama ve suikastleri yapabiliyor. Bunu daha eklemedim - bunu eklemek için bazı değerleri düşünmek lazım. Durup dururken sağa sola lordların abaza gibi saldırmaması lazım. Altında yatan sebepler vs gerekli. Lordların çoğu zaten evli oludğu için analizde genelde bu tarz bir şey yapmanın anlamsız gelmesi de olası kendilerine - ekstra bir şey kazanmayacaklar.

Teknik olarak ensest mümkün ama. Belki rastgele bir değere göre onu bazı lordlar için atayabilirim. O zaman Jamie Lannister falan görebilirsiniz oyunda işte.

Hocam beta katılamıyorum ben Epic olduğu için. Yeni oyun başlamak için v1.5.8 gelişmelerini bekliyorum ondan sordum.
Umarım daha da geliştirirsiniz bu modu. Şehir erzaklarını suyunu zehirleme vs. getirip kuşatmalar için bir şeyler hoş olur.

Teknik olarak ensest mümkün ama. Belki rastgele bir değere göre onu bazı lordlar için atayabilirim. O zaman Jamie Lannister falan görebilirsiniz oyunda işte.
Aslında ileride warband'in A clash of kings senaryo modu gibi bannerlor için de yapılırsa, senin modun o senaryo ile tam uyum sağlar mükemmel olur :grin: Tam rp yapmalık olay...

Hocam beta katılamıyorum ben Epic olduğu için. Yeni oyun başlamak için v1.5.8 gelişmelerini bekliyorum ondan sordum.
Umarım daha da geliştirirsiniz bu modu. Şehir erzaklarını suyunu zehirleme vs. getirip kuşatmalar için bir şeyler hoş olur.
Anladım. 1.5.8'e geldiği zaman zaten Nexus modda görürsün - burayı da unutmazsam güncelleme geldi diye yazarım.
Çok kafama esmediği takdirde pek bir geliştirme yapacağımı sanmıyorum ama - fazla bile bu oyuna açıkçası. Bu konuda görüşlerimi daha önce belirttim zaten, şirketin kendisi bile sallamazken oyunu benim düşünmem mantıksız olur.

Aslında ileride warband'in A clash of kings senaryo modu gibi bannerlor için de yapılırsa, senin modun o senaryo ile tam uyum sağlar mükemmel olur :grin: Tam rp yapmalık olay...
GoT temalı birkaç mod zaten geliştiriliyor. Belki içine eklerler kendileri eklemezlerse de bu modun o modlar üstünde çalışması lazım eğer aksi bir durum olmazsa.

GoT temalı birkaç mod zaten geliştiriliyor. Belki içine eklerler kendileri eklemezlerse de bu modun o modlar üstünde çalışması lazım eğer aksi bir durum olmazsa.
1 tanesini biliyorum, the long night mevcut. Şu anki haliyle de güzel o elbette ama hem güncellemelerde sıkıntı yaşamamak, hem de henüz türkçe yama yapılmadığı için tam sürümde oynamayı düşünüyorum. O zaman bu modun kodları vs. uyuyorsa ki ben de sorun çıkacağını zannetmiyorum, gayet zevkli olacaktır :smile:

1.5.7, hayır sadece sizin dosyayı attım Modules içine.
Bir nokta yanlış yapıyor olabilirsin - veya şu olay oluyor olabilir ( https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/397 )
Daha önce başıma gelen bir şey olmadığı için DLL unblock nasıl yapılır bir fikrim yok. Fakat modun 1.5.7de çalıştığı ile alakalı birçok kişiden bilgi aldığım için çalışmama şansı yok. bin klasörü içindeki dosyalara bak, yerli yerinde mi her şey onlara bak - virüs programın silmiş engellemiş olabilir.

Cannot Load: ../../Modules/Intrigues/bin/win64_Shipping_Client/Intrigues.dll
Hatasi verdi

Eğer hata dll engellemesi ise modun klasöründeki tüm dosyalar için "sağ tık > özellikler > engellemeyi kaldır > uygula" yapmayı deneyebilirsiniz. Bende de tüm modlarda sıkıntı çıkıyor. Ancak böyle açabiliyorum.
* Belki sadece dll'ler için işlemi yapsan işe yarayabilir ama engelleme tüm dosyalarda var.

Eğer hata dll engellemesi ise modun klasöründeki tüm dosyalar için "sağ tık > özellikler > engellemeyi kaldır > uygula" yapmayı deneyebilirsiniz. Bende de tüm modlarda sıkıntı çıkıyor. Ancak böyle açabiliyorum.
* Belki sadece dll'ler için işlemi yapsan işe yarayabilir ama engelleme tüm dosyalarda var.
Oldu, teşekkürler.
Hocam suikast biraz pahalı olmuş gibi.

Tesadüfen denk geldim. Baştan sona okudum, çok elzem bir olayı getirmişsin oyuna. Gerçekten tebrik ederim. Oyunu ilk çıktığı vakitler oynuyordum, hatalar, eksikler vesaire bırakmıştım. Tekrar başlayacağım vakit mutlaka kuracağım bunu.

Sadece bir tavsiyem var, bu seçeneklerin bir kısmını dolaylı yoldan yapabiliriz aslında. Mesela, soyluyu sevmeyen bir başka soylunun kanına girip bütün işi ona yıkabiliriz. Başarısız olursak o soylu ile aramız bozulur falan ama başarılı olup o soylu başarısız olursa bizimle alakası yok nasıl olsa diyerek temize çıkabiliriz. Anlatabilmişimdir umarım, eline sağlık tekrardan.

Sadece bir tavsiyem var, bu seçeneklerin bir kısmını dolaylı yoldan yapabiliriz aslında. Mesela, soyluyu sevmeyen bir başka soylunun kanına girip bütün işi ona yıkabiliriz. Başarısız olursak o soylu ile aramız bozulur falan ama başarılı olup o soylu başarısız olursa bizimle alakası yok nasıl olsa diyerek temize çıkabiliriz. Anlatabilmişimdir umarım, eline sağlık tekrardan.
İftira/dedikodu aslında bir bakıma buna geliyor. Arkadaşları ile arasını bozuyorsun kişilerin. Senin demek istediğini anladım, bunu daha spesifik, kişi nezdinde yapmak isterdin sanırım ama bunun ara yüzü çok problemli olur. Zaten ansiklopedi üstünden ilerlediği için oradan çıkan pop-up içine tüm lordları koyarsam bunu seçmesi çok sıkıntı olabilir oyuncular adına ( arama yeri olmadığı için )

Nefes kesici cidden mod kesinlikle öneriyorum :grin:
Güney imparatorluğu Kraliçesi Rhagaea'dan bir tane oğlum oldu kimsenin bilmediği :razz: Rhagaea bana bir görev verdi görev şu; Kuzey İmparatorluğundan A lordu kaçır görevi.Normalde savaş açmış oluyordun onu rehin almak için ama mod sayesinde adamlara kaçırttım ve teslim ettim olay harika!

Nefes kesici cidden mod kesinlikle öneriyorum :grin:
Güney imparatorluğu Kraliçesi Rhagaea'dan bir tane oğlum oldu kimsenin bilmediği :razz: Rhagaea bana bir görev verdi görev şu; Kuzey İmparatorluğundan A lordu kaçır görevi.Normalde savaş açmış oluyordun onu rehin almak için ama mod sayesinde adamlara kaçırttım ve teslim ettim olay harika!
Algoritmayı bozmuyor mu dostum? Oyuncu iyice Overpowered olmuş oluyor.

Back
Top Bottom