[SP] Bozkurtlar Diriliyor! BETA ÇIKTI ! ( Konu Düzeni + anket + ufak video )

Modumuzu nasıl buluyorsunuz ? ( şaka amacıyla oylanmaması rica olunur )

• Çok güzel

Votes: 263 47.9%
  • İyi

Votes: 129 23.5%
  • Orta

Votes: 72 13.1%
  • Kötü

Votes: 85 15.5%

• Total voters
    549

Users who are viewing this thread

MertHan said:
                          GÖKTÜRKLER MODU

Modumuz 2.Göktürkler zamanında geçiyor

Senaryo : Yıllar yıllar önceydi o zamanlar Göktürk devleti Çin imparatorluğunun egemenliği altındaydı ve Türkler bundan artık sıkılmışlardı Kürşad ve 39 çerisi bir gün imparatora suikast yapmayı planladılar ve onun için zaman aradılar ve bir gün İmparatorun kaleden çıkacağı duyuldu ve suikast için hazırlandılar ama çok yağmur yağdığı için imparator çıkmadı buna rağmen Kürşad ve 39 çeri vazgeçmedi ve binlerce muhafızı olan Çin sarayına baskın yaptı ve yüzlerce çinliyi öldürdü en sonunda bütün çeriler öldü tek hayatta olan Kürşad'dı oda öldü ama atının üstünden hiç düşmedi bu durum çinlileri o kadar çok korkuttuki bütün türkleri bıraktılar tarafını şeç  ya 2. Göktürk Devletine yardım et Yada Çinlilere yardım edip Tekrar türkleri egemenliğin altına al

Özellikler;
*Oyuna Kutluk Kağan olarak başlama(eklenmeyebilir)
*Çin Seddi(eklenecek)
*Yeni kılıçlar,baltalar,kalkanlar
*Yeni zırhlar
*Oba
*Oyunun başlangıcında Kürşad isyanı
*Kafa kesme(eklenmeyebilir)
*İdam
*Deniz Savaşları
*Diplomasi
*Tavern Animasyonu
*Çift elli kılıç(eklemeye çalışıyoruz)
*Yeni müzikler
*Anadolu,Avrupa ve Asya haritası
*Din,Irk sistemi
*Yeni yüzler
*Yeni sakal tipleri(eklenecek)
*Menü ekranında yeni resimler
*Görev veren yerler(Dört yol hanı gibi)
*İbadet yerleri(Cami,Kilise,Mağara)
*İbadet yerlerine şehirden giriş
*Kampta dolaşmaya çıkma
*Ev satın alma ve uyuma(şehirde bekleme)
*Birçok yeni sancak

Mod Ekibimiz
-Mert Karatepe
-Talha Kutay
-Oğuz Eryüksel
Ekibimize yaptığımız itemleri oyuna eklemeyi bilen ve kodcu arkadaşa ihtiyacımız var

*Moddaki Devletler*
- Göktürkler
- Roma İmparatorluğu
- Emeviler
- Avarlar
- Sasaniler
- Hun Ve Oğuz Boyları
- Çin Hanedanlığı     

OYUNDAN BAZI GÖRÜNTÜLER

Arkadaşlar kaplanmamış ve eklemediğimiz birçok item var
Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz... :smile:

Facebook Sayfamız:https://www.facebook.com/pages/MB-G%C3%B6kt%C3%BCrkler-Modu/867889676591253

Teşekkürler
Partizanes

Arkadaşlar oyunumuza yeni modeller eklenmiştir.

Kağan Miğferi (Kaplam biraz kötü olmuş olabilir.Düzeltilecektir)
rQzQZB.jpg
7k3kgv.jpg

Çin Seddi
l7571b.png
a5r5X5.png
b575yd.png
2gzgnj.png
94Z4gk.png
Nq0qpO.png
Amrmk0.jpg

Yüzler
pgJgGa.jpg

Hançerler
b575Bb.jpg
a5r5zQ.jpg

Yatağanlar
0qJqRZ.jpg
og4gd9.jpg

Yaylar
Macar Yapımı Türk Yayı
pgJg2o.jpg
Kemankeş Yayı
b575Zj.jpg

Gaza Baltası
j5b5pD.jpg

Çinli Dövüş Mızrağı
AmrmPz.jpg

Türk Süvari Kılıcı
RYzY4Z.jpg

Kolasıoğlu Şeref Bey Kılıcı
zAoAZ9.jpg

Türk Moğol Kılıcı Dao
d5g5dQ.jpg

Scimatar
XvRvRO.jpg

Damastucus Kılıcı
l7576l.jpg

Roma Kılıcı
La5aqJ.jpg

Çinliler için kılıç
7k3k4m.jpg

İsmini Belirlemediğimiz Diğer İtemler
kkdklm.jpg
rQzQrM.jpg
MEAE7Q.jpg
l757ab.jpg
yMZM7y.jpg
VVWV4n.jpg

Obalar
Türkmen Obası
0qJqv8.jpg
VVWVoZ.jpg
Oba
Nq0qyX.jpg

Harita
DMgz4m.jpg
Kale, köyler ve şehirler ve isimleri bitmiştir.
Modumuzda Çalışanlar                          Forum İsimleri
Adige Mert Karatape                            MertHan
Talha Kutay                                          Kral Harlus
Bedirhan Seçgin                                    CavalryMan
Veli Bulut                                              VeliGöktürk1
Oğuz Eryüksel
Mücahit Acar
Enes Sakızcı
Ulu Taşpınar

Teşekkürler
BekoBerk-Çin Seddi için
Hun-Harita için
enes-Harita ve bazı yardımları için
ve bizden desteklerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler.

ARKADAŞLAR KODLAMACIYA İHTİYACIMIZ VARDIR.KODLAMA BİLEN LÜTFEN BİZE ULAŞSIN.

Ben sana bir şey mi dedim ? Sadece ekipte fazla kişi olan acemice yapılan modların geneli kötü sonla bitiyor dedim. Hemen başka yerlerinden anlayıp tartışma çıkarmaya çalışma.

Aeglos said:
10 kişilik ekiple mod yapıyorsunuz ama umarım ilerde boka sarmaz.

4 ü aktif geri kalani konuk oyuncu  :grin: doğru düzgün kodcumuz yok bu yüzden olabildiğince fazla item yapıyoruz  en azından o konuda zengin olsun istedik kızgınlığa gerek yok sakin olalım kırmayalım bir birimizi :smile:

Bariz terim hataları var. Goktürkler devrinde Türkmen diye birşey yoktu. Türkmen, Müslüman Türklere(genellikle Oğuz Türkleri için) denirdi. Hem itemlere isim vermeye çok da gerek yok. Başarılar.

Deli Kurt said:
Bariz terim hataları var. Goktürkler devrinde Türkmen diye birşey yoktu. Türkmen, Müslüman Türklere(genellikle Oğuz Türkleri için) denirdi. Hem itemlere isim vermeye çok da gerek yok. Başarılar.

Öyle küçük hatalar düzeltilecektir.

Deli Kurt said:
İsimleri ben vermedim  :grin: google görsellerde gördüklerimde 3 aşşağı 5 yukarı terimlerden yola çıkarak birşeyler belirledim kolasıoğlu kilici vs gerçek adi o terim hatalarını düzeltiriz problem olmaz .

RєιЅ said:
RєιЅ said:
Kral Harlus said:
Sanane lan istediğimiz kişiyle  mod yaparız. :evil:

Kardeş sen hayırdır ?

RєιЅ said:
Aeglos said:
Ben sana bir şey mi dedim ? Sadece ekipte fazla kişi olan acemice yapılan modların geneli kötü sonla bitiyor dedim. Hemen başka yerlerinden anlayıp tartışma çıkarmaya çalışma.

sonuna kadar haklısın kardeşim
taraf tutma yeri değil burası meşgul edeceksen konuyu yazma birşey

RєιЅ said:
RєιЅ said:
Kral Harlus said:
Sanane lan istediğimiz kişiyle  mod yaparız. :evil:

Kardeş sen hayırdır ?

RєιЅ said:
Aeglos said:

sonuna kadar haklısın kardeşim

Bak güzel kardeşim Aeglos kardeşimiz bir eleştirisi varsa bunu düzgün ve nezaket içinde söyleyebilirdi ona bir lafım yok derdim kimseyi kirmak değil Aeglosu da çok severim sağolsun bana çok yardımcı oldu , onun bu cevabı üzerine Kral Harlus sert bir cevap verdi ben onun adına da ben özür dilerim fark ettiysen derdim kimseyi kirmak değil derdim boşyere kavga çıkarmayalım varsa bir anlaşılmazlığınız vs ne varsa nezaket içinde yazın konuşalım biz çok iyi modcuyuz vs gibi bir iddamız yok yaparken öğreniyoruz bunun dışında varsa bir problem pm at konuşalım :smile:

Siz beni çok yanlış anlamışsınız. Ben sizin yaptığınız moda veya modculuğunuza laf etmedim. Benim anlatmaya çalıştığım ekipler çok fazla kişi olunca anlaşmazlıklar vs. çıkabiliyor. Zira bende çok iyi bir modcu değilim. Kırdıysam kusura bakmayın.

Aeglos said:
Siz beni çok yanlış anlamışsınız. Ben sizin yaptığınız moda veya modculuğunuza laf etmedim. Benim anlatmaya çalıştığım ekipler çok fazla kişi olunca anlaşmazlıklar vs. çıkabiliyor. Zira bende çok iyi bir modcu değilim. Kırdıysam kusura bakmayın.
tamam kardeşim önemli değil eyw :smile:

Aeglos said:

Aeglos kusura bakma.Yanlış anlamış olabilirim kırdıysam özür dilerim.

umaykut online oyunundan bazı askerlerin görüntülerini atmak istedim ama oyun bittiğinden çok azını bulabildim bunları kullanabilirsin faceden az bi kısmını atmıştım ona bikaçtane ekliyerek burdan gönderim dedim

işine yarayabilir

Kral Harlus said:
Yüzler
pgJgGa.jpg

Hançerler
b575Bb.jpg
a5r5zQ.jpg

Yaylar
Macar Yapımı Türk Yayı
pgJg2o.jpg
Kemankeş Yayı
b575Zj.jpg

Türk Süvari Kılıcı
RYzY4Z.jpg

Paylaştığınız görüntülerden birkaç şey dikkatimi çekti ve bunlardan ilki saçlar oldu. Türk Kağanlığı döneminde saçlar gelişi güzel serbest bırakılmazdı. Saçlar arkaya doğru salınır ve örülürdü, örgülerin ucuna doğru borular takılır ve zincirler ile birbirlerine bağlanırlardı. Bunun dışında saçlar geriye doğru örülüp üst kısımdan da toplanır veya bir kısım örgü geri salınıp yandan kulak hizasından iki örgü omuzların önüne salınırdı.
9bd898abc39721f94a432773524a1122.jpg
gAM54R.jpg
1kOyYA.jpg
j5b3vW.gif
AmjQWX.jpg
mP0q58.jpg

Türk hançerleri ise aşağıdaki gibi
PqJkq6.gif

Türk Yayları
ZDvJ00.jpg
2gz1kL.gif
0qJnNo.jpg
3aGo55.png
l75jrE.jpg
ZDok7k.gif

Türk Kılıçları yukarıda paylaştığınız kadar eğimli değil o dönem.
2aad1f7366eb2f0b5f401b1597b5b246.jpg
pgJzEN.jpg
gAM29Z.png
poJX6q.png
YlZq6j.png
VVWaYq.gif
EY9839.jpg

Türk zırhları ise Lamellar ve Laminar tarzdalar. Atlarını da lamellar zırhlar ile donatıyorlar.
zAo5aB.gif
94ZoQQ.gif
Wn3k0L.jpg
8gRZMV.jpg
l75jWk.jpg
a86b47d627115411e794496d9a3902c4.jpg
Amr7kX.jpg
B0QyGD.jpg
vEW4PO.jpg
ae0494cf8fb92ded0efdb711798e1803.jpg

Türklerin kaftanları genel olarak diz hizasında ve dizin biraz altında görülüyor ancak çok uzun ve çok kısa diz üstü kaftanlar Çin esareti döneminde ve Uygur döneminde benimsenmiş.
ZDok5G.jpg
qYOMyR.jpg
zAo5yj.jpg
33acb908a551fb185531ab30b2f9bd17.jpg
6kW26W.jpg
a5r3p4.jpg
631aaaf20e289903435921f39e946d7f.jpg
Tyurki.jpg

ve kurt başlı tuğ.
pgJzao.jpg

Back
Top Bottom