In Progress Sorunlar,Öneriler...

Users who are viewing this thread

calebkan

Recruit
merhaba,
oyunla ilgili aslında çok olmasını istediğim şeyler var fakat 1-2 noktanın önemi daha fazla olduğundan bu noktaları dile getirmek istedim.
birincisi maalesef savas sırasında baktınız düşman geliyor..geldiği kale veya sehır bellı hemen gidip o kale veya şehire destek attıgınız da veya savunma amaçlı içine girdiğinizde saldıracak olan düşman fikir değiştirip yanınızdan geçip gidiyor bir arkadaskı sehır veya kaleye saldırıyor..şimdi bunun mantığı yok.bir ordu bir hedef belirleyip oraya saldırı yapmalı..ben oraya destek atarım ıcıne gırıp savunurum bu onu alakadar etmez..düşman bir saldırı yapıyorsa bazen
bos kaleye veya sehre bazen full dolu kale veya sehre saldırı yapmalı kı her saldırısı basarılı olmasın..böylece kendı stratejımızı de olusturabılelım.düşmanı kale de eritip karşı saldırıya çıkalım.
yani kısaca düşman sınırlarda kı ilk sehre veya kaleye saldırmalı düşman toprakları ıcerısınde ılerleyememelı aynı sekılde bızde..düşman toprakları ıcerısınde ciddi bir yıpranma payı olmalı..dolayısı ile savaslar sınırlarda yasanırsa kilit nokta olan sehırler veya kaleler de belli olur
kendı stratejımıze göre sınırdakı kaleye asker yığarken en arkada ki uzakta kı kaleyı bos tutabılırız..ayrıca kalelerde ticari ve savunma amaclı kullanım diye ıkıye ayrılabılır.
ayrıca sehırlere dırek saldırı olmaması cok daha ıyı olabılır..her sehrın 2- veya 3 kalesı olmalı bu kaleler düşmeden sehre saldırı yapılamamalıyapılsa da bunun ciddi yıpranma payı veya rıskı olmalı.
şu an oyunda ki durum maalesef ii değil..siz düşmana en yakın sehır ve kalee asker yıgıyorsunuz ,düşman geliyor yanınızdan geçip en arkadaskı sehre saldırıyor vs..bu hıcbır akla mantıga sıgan bırsey degıl..

ayrıca oyunda bir savas ekranı veya savas harıtası olabılır..kim kime saldırıyor hangi ordu nerden nereye gidiyor?nerede kuruldu nereye gidecek tahmini hedefler vs bunlar serserilik veya casusluk yeteneklerının yükseklıgıne göre daha detaylı bilgilendirilmeli..
benim casusluk yetenegım yuksek ıse savas ekranını actıgımda hangı ordunun nereye saldırı yapacagını görebılmelıyım.ayrıca yıne yetenegın yukseklıgıne göre ordudakı adam sayısı kac atlı kac okcu vs bunları da ögrenebılmelıyım.
bir tusla acılan bir savas harıtası ..bu ciddi anlamda oyuna birşeyler katabılır..çünkü bu durumda hangi sehrıme hangı kaleme kım saldırıyor bilemiyoruz..ben harıtanın üstündeyim bir bakıyorum aşşagıdan ıkı sehır alınmıs kimsenin haberi yok..bunun önüne geçilmeli..

başka bir konu dediğim gibi kaleler alınmadan sehırlerin alınması cok cok zor oldugunu varsayarak konusuyorum.kalelerın cok daha güçlü bir hale gelebilmesi..duvar mancınık kapı vs onlarca yükseltilebilir upgrade olabılır.ben kilit noktada ki bir kalemi öyle güçlü yapmak istiyorum ki mesela kımse alamasın
günlerce kusatma altında kalabılsın.kaleyi alacak ordunun ancak ciddi mühendisliği oldugu takdirde veya cok uzun süre kusatma altında tutabıldıgı takdırde o kaleryi alabılsın.ki bu esnada ben yardıma gidebileyim.
yanı kısaca upgrade daha etkılı ballistalar ,ballista sayısında artıs vs onlarca yükseltme eklenebılır..oyunda kale almak sehır almak daha zor olmalı..

dediğim gibi birçok eksik var ,birçok yapılabilecek şey var ama hepsini yazmakla bitmez..ama son söyleyebileceğim yapay zeka..özellikle kale,sehir savunmalarında resmen dipte..kale kapısının arkasında toplanıp öyle durmak..geçip arkalarından vurdugunuz halde hala bir arada durmaya calısmaları gerçekten mantıksız..
ayrıca mancınık veya ballistalar kusatma sılahlarını hedef almıyorlar veya alamıyorlar ..koca kuleyı nasıl vuramazlar....genel olarak yapay zeka savaslarda da sıkıntılı..bunun halledilmesi gerek..savas baslar baslamaz üzerinize dagınık bir şekilde kosuyorlar..veya savas sırasında yenı gelen bırlıkler dagınık gelıyor bu da savası bıtırıyor zaten
ayrıca ılerde toplandıklarında da gidin uzaktan 3-5 ok atın baslıyorlar gelmeye ..sizin yapmanız gereken okcuları ıyı bır yere koyup beklemek.

ayrıca her kale ve sehrın dizaynı savunma gücü konumu herşeyinin farklı olması gerek.bu kale ve sehırler bulundukları toplumun kültürlerine göre yapılmıs olmalı..

şimdilik bu kadar umarım yazdıklarım yerıne ulaşır..

bir de 1.4.2 ile başıma gelen enteresan birşeyden de bahsedeyim..daha oyunun başında hiç kimsenin hizmetine girmemiş olmama rağmen ,çapulculara saldırdıgımda savas sırasında bir de baktım başka bir birlik savasa dahil oldu ve geldi bana saldırdı..resmen beni de çapulcu yerine koydular bilemiyorum normal midir :smile:

aklıma geldikçe yazayım bari..bilemiyorum doğru mu yapıyorum..
oyunda ittifak yapmak gibi bir diplomasi yok.ya savas halindesin ya barış..neden=?herhangi bir devletle ittifak olup tüm krallıklara kafa tutmak neden olmasın?yapılmayacak birşey değil..ayrıca item sayısı cok az..yüzlerce item olsun bazı itemler gercekten nadir bulunabilsin..çeşit çeşit kombine ler yapılabilsin..misal ben oyunda bow bulamıyorum..her 20 lvl de bir yeni bow çok iyi olur mesela..ve bu bowlar da 2-3 cesıt olabılır kimi daha hızlı kimi daha yavas ama daha etkili olabılır..itemler az ..

1-Rakibin en zayıf kaleye saldırması çokta mantıksız değil. Sonuçta zaferi arzuluyorlar. Neden haybeye duvara toslamak için en yakında olupta en çok güçlendirdiğiniz kaleye saldırsın? Yakın diye mi? İşi strateji boyutu nerede o zaman?

2- "ben kilit noktada ki bir kalemi öyle güçlü yapmak istiyorum ki mesela kımse alamasın "
Evet kalelerin alınamsı zorlaştırılmalı ama bu kadarda değil. Tam tersini düşün zaten Krallık kuruncaya kadar veya mevcut klanın 3 level oluncaya kadar çok az olan ordu kapasitenle bu güçlendirilmiş kaleleri nasıl almayı planlıyorsun( Rakiplerde hali ahzırdaki oyunlarda şehir ve kaleleri geliştiriyorlar)
Sen söylediklerimi anlamamıssın.en kolay kaleye saldıramaz özelliklede bu kale benim topraklarımın cok cok içindeyse.öyle bir strateji dünyanın hicbir yerinde yok.kolay diye veya boş diye sen gel benim bütün topraklarımı gec en dipde ki kaleye saldır öyle birsey söz konusu degil.ayrıca bu noktada hangi sehrin veta kalenin güclü oldugunu nerden biliyor?bilse bile mantık dışı.ayrıca sorun aslında bu degil.baktım sehre saldırı geliyor hemen yetiştim sehrime girdim.gelen irdu karar degistirip hemen yakında ki kaleye yöneliyor.e tamam bunu da gectim kosup kaleyede yetistim diyelim bu sefer tekrar sehre yöneliyor.bu strateji falan degil alakasız saçma bir yapay zeka.öyle yağma yok.benim kaleme saldırı düzenlendiyse ben bunu anlayıp defansa yaptıysam o saldırı a sehre gelecek gelmeli.köse kapmaca oynayacaksak zaten strateji söz konusu degil.
1-savaslar sınırlarda adım adım olmalı.yagmaya birsey diyemem adı üzerinde.
2-hedef anlık degismemeli sırf bu yüzden agız tadıyla defans yapamadım oyunda.ha sen anca 100 kisi beklersen kalede o zaman 500 kisi gelip saldırıyor .ama öyle olmaz.hedefler belirlendiyse o hedefe gidilecek bostur doludur orası saldırı anında görulecek.ayrica bu bilgilerde casusluk seviyesine göre ayarlanmalı öyle mouse u kalenin uzerine getirip burda cok asker car baska bir yer bakayım moduyla strateji olmaz

Söylediklerinden 2.sine geleyim.her kale güclü olacak diye birsey demedim.fakat kilit noktada ki bir kaleyi son derece güclendirebilmeliyim.bunun icin ciddi masraf yapabilmeliyim mesela.her kaleti zaten yapamazsin.cunku cok ciddi maliyeti olur tabi yazdıklarım oyunda gerceklesirse.ben her jale dehset guclu olsun demiyorum fakat istedigimi yapabilmeliyim ve o kale dusmeden kimse topraklarima adım atamasın mesela.oyunun basinda da hangi kaleyi istersen al aylar gectikce olysabilecek bir durum olur bu.

yine anlamıyorsun sanırım..en yakın kaleye saldıracak diye bir kaide yok..fakat savasın sınırlarda yasanması gerek bu bir kere olmazsa olmaz..yukarıda da yazdıgım gıbı düşman topraklarına girdikce yıpranma payı ortaya cıkmalı ve ordu asker kaybetmeli..ne kadar uzun süre ve derine girilirse bu yıpranma payı artmalı..kolay kolay düşman topraklarında kimse dolaşamamalı..
artı kalelerin önemi artmalı kaleler düşmeden sehirler alınamamalı..ve kaleler isteğe göre ciddi olarak güçlendirilebilmeli..kaleyi son haline getirebilmek için ciddi maliyet ve zaman harcanmalı..öyle senın dedıgın gibi yapayım bir kale kımse gelemesin sözkonusu değil.hadi bir kaleyi yaptın misal güney imparatorlugusun..kuzeyi durdurdun..e batıyı ne yapacaksın ?hadı onu da durdurdun aserayı ne yapacaksın ..?sen bütün kalelerini son seviye yapamazsın başlar başlamaz..dediğim gibi uzun süre ve maliyet isteyen şeyler bunlar..ama şöyle düşün öyle bir kale ki 3 imparatorlukta o kaleyi geçmeden ilerleyemiyor..hah işte böyle durumlarda abanacaksın o kaleye..ayrıca yine söylediğim oyunda ittifak kurulma olayının da halledilmesi ortaya bambaşka bir oyun cıkartır..aynı kaleye 2-3 ordu aynı anda saldırabılır..dolayısı ile ister en ıyı askerlerınle ister tüm ordunla o kalede dur yine de tutamazsın..fakat oyun cok daha zevklı bir hale gelir..

şu an tam bir köse kapmaca o kaleye gıdıyorsun sehre yonelıyor sehre gıdıyorsun kaleye yonelıyor kaleye gıdıyorsun sehre yonelıyor..bu mudur stratejı?ayrıca yıne söyledıgım savas harıtası da şart..ben yukarda savasıyorum kuzey imparatorlugunu dağıtmısım bir bakıyorum aşşagıdan 2 sehrım gıtmıs ..ben her yerde bekleyemem ki?bana gidip destek atabılecek kadar zaman verilmeli..dolayısı ile benım herhangi bir sehrıme saldırı yapacak ordu toplandıgında haberim olmalı ki önlem alayım veya almayayım..

abi benim de asker sayımı görülmemesi lazım düşmanın da..aslında kilit nokta bu...bu görülmedikten sonra kaleye saldırdıgında artık karsına 100 kısı mı cıkar 500 kısı mı cıkar tam bir süpriz olacaktır..onun dışında yine dediğim gibi aa bu kale dae cok asker var şu kale daha bos ona saldırayım gibi bir durum oyunu basıtlestırıyor..

bu yazdıklarım umarım okunuyordur..bakın dün yine yeniden başladım oyuna çünkü bow cıkmıyor ..bir süreden sonra oyundaki itemlerde bir gariplik sözkonusu..ne çift el silah var ne bow..30 lvl bow ile kaldım oyunda ..gezmediğim sehir kalmadı ama bow bulamadım cok enteresan..geçen oynadıgımda da tüm ürünlerin fiyatları giderek düşüyordu ilk kez baıma geldi..hangi sehre gitsem ürünler daha ucuz oluyordu..bir ton ürün elimde kaldı zaten baktım olmayacak sildim..bilginiz olsun..kısaca bir yherde dengesizlik var ama nerde?

ben yine birşey ekleyeyim...bow un hedef göstergesi bazı durumlarda düşmanın görünmesini engelliyor..özellikle uzaktan atıs yapıldıgında..bu hedef göstergesini nokta seklınde veya saydam olabılecek sekılde yapamaz mısınız?veya birkaç secenek olsun ona göre secelım..başka bir arkadaş da yazmış..crosshair den bahsediyorum..daha iyi bir dizayn yapılabılır

yeni konu açmıyorum kaldıgım yerden devam ediyorum..uzun süredir 1.4.2 deydim 3 gün önce 1.4.1 e geçtim ve hala kusatma sırasında kuledeki merdivenleri tek tek kullandıklarını gördüğümde canım sıkıldı..hatta tek tek bıle kullanamıyorlar..ayrıca gerçekten bakın ilk konumda da bahsettiğim şu mantık hatası saçma duruma lütfen bir çözüm bulun..bir hedef belirleyip bu hedefe saldırı yapıldıgında ne olursa olsun o saldırı gerçekleşsin..yoksa olay köşe kapmacaya dönüyor..ve düşman topraklarında elini kolunu sallaya sallaya gezemesin ordular..adam bana saldırıya geliyor gidip sehre veya kaleye destege gıdıyorum yön değiştirip yakında ki başka kele veya sehre saldırıyor..vallahı bakın 350 saatten fazladır oynuyorum daha savunma savası yapmadım dıyebılırım..böyle birşey olur mu?anca 100 kişi sehirde beklersen o zaman 1000 kişi gelip saldırıyor yön değiştirmiyor..ee nasıl olacak bu iş?bu savas mantıgı na müdahale gerekli acılen..

1-nerde ne asker var görülmesin casusluk yeteneği belli bir seviyeden sonra kısım kısım tahmini saılar veya bilgiler göstersin..
2-yapay zeka bir kale veya sehre saldırı kararı aldıgında yine bizim casusluk veya baska yeteğimize göre bundan haberimiz olsun uyarı gelsin misal güney imparatorlugunda rhagea senin şu sehrine veya kalşene saldırya geçti gibi...bizde önlem alabıleceksek alalım veya yolda karşılayalım kendısını vs..ayrıca bu noktada yoldaşları destege veya yardıma gönderebilmemiz de gerekli..yoldaşları secip şu kaleye -sehre yardım edin veya misal şu klanın ordusuna yardım edin gibi..ordu saldırıya gıderken bizim gönderdiğimiz yoldaşlar yağma yapabılır veya ufak bırlıklerı toplanmadan temizleyebilir..
3-yapay zeka ülke sınırlarında kı sehır veya kalelere saldırsın..dibinde benım sehrım dururken taaaa harıtanın en altına inip kıyıda ki köşede ki kaleye saldırmasın..bunun mantıgı nedir?
4-sehirler kendilerine bağlı kaleler alınmadan alınamasın..sehre bağlı 3 kale düşmeden sehir kusatılamasın ..dolayısı ile kalelerin önemi artsın..
5-kaleler savunma veya ticaret gibi kendi içlerinde geliştirilebilsin..ciddi paralara ciddi geliştirmeler yapılabilsin..
6-en önemlisi...yapay zeka saldırı yaptıgı zaman hedef değiştirmesin..tekrar edeyim..ben sehrime gelen saldırıyı gördüm sehrıme destege gıttım..adam bunu görüp yakında ki kaleye yöneldi..hadi buraya kadar anlarım..sonra ben bir şekilde kaleye de destege yetiştim..ordu tekrar hedef değiştirip sehre yöneliyor..e kardeşim illa sehri veya kaleyi verecek miyiz böyle birşey olmaz..o ordu o kaleye veya sehre gelecek artık ne cıkarsa bahtına..aynı sey bızım ıcın de gecerli olacak..öyle kur 1000 kişilik ordu yukarıdan assagıya temizlemeye başla gibi bir durum olmayacak..ordular bazen duvara carpmış gibi dağılacak ciddi kayıplar verecek..
7-kale,sehir savunmaları berbat o kadar oynadım daha savas kulelerının ballısta veya toplar tarafından yıkıdlıgını görmedim..bir seferinde koc başı kapıya gidemeden yıkıldı onun dışında başka birşey yok..
8-genel olarak herkesin beklentisi artmakta fakat ciddi güncelleme gelmedikçe bu beklenti daha sinirli ve öfkeli bir hal almakta bilginize..2-3 forumdan siteden takip ediyorum artık bu beklentiler kötü reklam moduna girmiş durumda..bunlarınönüne geçmek için acil güncelleme şart..lütfen acele edin

yine karşılaştığım bir sıkıntıyı yazıyorum..1.4.1 deyim..kale kuşatması sırasında 2 kule 1 adet koçbaşı kurulabiliyor ya.kalenin önünde ki alanda tıklanıcak bölgeler beliriyor tıklayınca kule veya koçbaşı cıkıyor ve kuruluyor..bu noktada bazı kuşatmalarda bu yerde belirgin olan alanlar görülmüyor..dün koçbasını bulabilmek için tıklamadığım yer kalmadı..hatta videoya alacaktım almadım..olmadı anlaşılmadıysa videoya alabilirim..kule yapacaksın yerdeki alana tıklanmıyor alan yok..bazı savaslara eksik kule veya koçbaşı olmadan girdim mesela..

ticaret konusunda da bir tıkanma söz konusu..özellikle kervanlar hem asker sayıları artmıyor hemde saldırıya uğruyorlar ..saldırıya uğrayıp esir düşüyor hem gidip esaretten kurtuldugunda yoldaşı bulmak gerekiyor hemde yine 15k verip yeniden kervan oluşturmak..bu çıkmaza giriyor bir süre sonra..15k veriyoruz daha 15 k kaznamadan tekrar esir düşüyor kafa yormaya değmeyecek bir duruma geliyor..çoğu zaman kervan oluşturmuyorum hatta..ve misal kervan için ayırdıgımız yoldaşın üzerindeki zırhları silahları ne derece önemli etkisi var mı yok mu belli değil..cıplak da yollasam full zırh da giydirip kervan oluştursam farkını farketmedim..dolayısı ile kafa yormaya gerek yok..kervanlar saldırıya ugradıgında esir düşme yerine ne bileyim yakın bir şehirde tüm sağlıgını kazanana kadar 1-2 gün dinlenebilir mesela..1-2 gün devre dısı kalır sonra kaldıgı yerden devam eder..yani yakalandı esir düştü yeniden adamı bul 15k daha ver vs ohooo astarından pahalıya geliyor..

ayrıca yoldaşlardan iki tanesini yanımdan ayırmıyorum ama savaslarda genel olarak hiç asker öldürmüyorlar ..savasta bizzat önderlik etsem de asker de göndersem değişen birşey olmuyor..adamları full gıydırıyorum sılahlandırıyorum ama değişen birşey yok..gıydırmıyorum yıne değişen birşey yok..arada sırada cok nadir 3-4 kişiyi kesiyorlar..bu neye göre değişiyor etki eden faktör ne çözemedim..özellikle okcu olan yoldaşların hiçbir asker vurmamıs olması cok enteresan..

şu perkler hala çalışmıyor ayrıca?neden hala aktif edilemedi?_sıkıntılar var..

bu da bahsettiğim kale kuşatması sırasında koçbaşı ve kule kurulan spotların görünmemesi durumu.mancınık spotları aktif onlarda sıkıntı yok..sıkıntı olan koçbaşı ve kule spotları.resim 1 de hiçbir spot belli değil şansa buldum bir tane..2 ve 3.resim farklı acılardan..4.resimde de tıklaya tıklaya diğer iki spotu bulmuş halim

yeni konu açmıyorum kaldıgım yerden devam ediyorum..uzun süredir 1.4.2 deydim 3 gün önce 1.4.1 e geçtim ve hala kusatma sırasında kuledeki merdivenleri tek tek kullandıklarını gördüğümde canım sıkıldı..hatta tek tek bıle kullanamıyorlar..ayrıca gerçekten bakın ilk konumda da bahsettiğim şu mantık hatası saçma duruma lütfen bir çözüm bulun..bir hedef belirleyip bu hedefe saldırı yapıldıgında ne olursa olsun o saldırı gerçekleşsin..yoksa olay köşe kapmacaya dönüyor..ve düşman topraklarında elini kolunu sallaya sallaya gezemesin ordular..adam bana saldırıya geliyor gidip sehre veya kaleye destege gıdıyorum yön değiştirip yakında ki başka kele veya sehre saldırıyor..vallahı bakın 350 saatten fazladır oynuyorum daha savunma savası yapmadım dıyebılırım..böyle birşey olur mu?anca 100 kişi sehirde beklersen o zaman 1000 kişi gelip saldırıyor yön değiştirmiyor..ee nasıl olacak bu iş?bu savas mantıgı na müdahale gerekli acılen..

1-nerde ne asker var görülmesin casusluk yeteneği belli bir seviyeden sonra kısım kısım tahmini saılar veya bilgiler göstersin..
2-yapay zeka bir kale veya sehre saldırı kararı aldıgında yine bizim casusluk veya baska yeteğimize göre bundan haberimiz olsun uyarı gelsin misal güney imparatorlugunda rhagea senin şu sehrine veya kalşene saldırya geçti gibi...bizde önlem alabıleceksek alalım veya yolda karşılayalım kendısını vs..ayrıca bu noktada yoldaşları destege veya yardıma gönderebilmemiz de gerekli..yoldaşları secip şu kaleye -sehre yardım edin veya misal şu klanın ordusuna yardım edin gibi..ordu saldırıya gıderken bizim gönderdiğimiz yoldaşlar yağma yapabılır veya ufak bırlıklerı toplanmadan temizleyebilir..
3-yapay zeka ülke sınırlarında kı sehır veya kalelere saldırsın..dibinde benım sehrım dururken taaaa harıtanın en altına inip kıyıda ki köşede ki kaleye saldırmasın..bunun mantıgı nedir?
4-sehirler kendilerine bağlı kaleler alınmadan alınamasın..sehre bağlı 3 kale düşmeden sehir kusatılamasın ..dolayısı ile kalelerin önemi artsın..
5-kaleler savunma veya ticaret gibi kendi içlerinde geliştirilebilsin..ciddi paralara ciddi geliştirmeler yapılabilsin..
6-en önemlisi...yapay zeka saldırı yaptıgı zaman hedef değiştirmesin..tekrar edeyim..ben sehrime gelen saldırıyı gördüm sehrıme destege gıttım..adam bunu görüp yakında ki kaleye yöneldi..hadi buraya kadar anlarım..sonra ben bir şekilde kaleye de destege yetiştim..ordu tekrar hedef değiştirip sehre yöneliyor..e kardeşim illa sehri veya kaleyi verecek miyiz böyle birşey olmaz..o ordu o kaleye veya sehre gelecek artık ne cıkarsa bahtına..aynı sey bızım ıcın de gecerli olacak..öyle kur 1000 kişilik ordu yukarıdan assagıya temizlemeye başla gibi bir durum olmayacak..ordular bazen duvara carpmış gibi dağılacak ciddi kayıplar verecek..
7-kale,sehir savunmaları berbat o kadar oynadım daha savas kulelerının ballısta veya toplar tarafından yıkıdlıgını görmedim..bir seferinde koc başı kapıya gidemeden yıkıldı onun dışında başka birşey yok..
8-genel olarak herkesin beklentisi artmakta fakat ciddi güncelleme gelmedikçe bu beklenti daha sinirli ve öfkeli bir hal almakta bilginize..2-3 forumdan siteden takip ediyorum artık bu beklentiler kötü reklam moduna girmiş durumda..bunlarınönüne geçmek için acil güncelleme şart..lütfen acele edin
söylediklerinde haklısın.ordu sürekli kuşatma rotasını değiştiriyor.150 saatlik oyun süremde daha kale kuşatması yapmama imkan olmadı.bu sorunlar kesinlikle çözülmeli.ayrıca kaleler inanılmaz işlevsiz.söylediğin tarzda misyonlar yüklenirse kalelerin kilit bir rolü olabilir.

söylediklerinde haklısın.ordu sürekli kuşatma rotasını değiştiriyor.150 saatlik oyun süremde daha kale kuşatması yapmama imkan olmadı.bu sorunlar kesinlikle çözülmeli.ayrıca kaleler inanılmaz işlevsiz.söylediğin tarzda misyonlar yüklenirse kalelerin kilit bir rolü olabilir.
:xf-wink:

400 saate geldim daha kale savunması yapmadım olacak şey değil..ha gidip 50 kısıyle kalede beklersen saldırabılıyorlar ama kalede biraz asker olsun hedef değişiyor sürekli..yok çok eksik var bilemiyorum nasıl toparlanacak

ticaret konusunda da bir tıkanma söz konusu..özellikle kervanlar hem asker sayıları artmıyor hemde saldırıya uğruyorlar ..saldırıya uğrayıp esir düşüyor hem gidip esaretten kurtuldugunda yoldaşı bulmak gerekiyor hemde yine 15k verip yeniden kervan oluşturmak..bu çıkmaza giriyor bir süre sonra..15k veriyoruz daha 15 k kaznamadan tekrar esir düşüyor kafa yormaya değmeyecek bir duruma geliyor..çoğu zaman kervan oluşturmuyorum hatta..ve misal kervan için ayırdıgımız yoldaşın üzerindeki zırhları silahları ne derece önemli etkisi var mı yok mu belli değil..cıplak da yollasam full zırh da giydirip kervan oluştursam farkını farketmedim..dolayısı ile kafa yormaya gerek yok..kervanlar saldırıya ugradıgında esir düşme yerine ne bileyim yakın bir şehirde tüm sağlıgını kazanana kadar 1-2 gün dinlenebilir mesela..1-2 gün devre dısı kalır sonra kaldıgı yerden devam eder..yani yakalandı esir düştü yeniden adamı bul 15k daha ver vs ohooo astarından pahalıya geliyor..

ayrıca yoldaşlardan iki tanesini yanımdan ayırmıyorum ama savaslarda genel olarak hiç asker öldürmüyorlar ..savasta bizzat önderlik etsem de asker de göndersem değişen birşey olmuyor..adamları full gıydırıyorum sılahlandırıyorum ama değişen birşey yok..gıydırmıyorum yıne değişen birşey yok..arada sırada cok nadir 3-4 kişiyi kesiyorlar..bu neye göre değişiyor etki eden faktör ne çözemedim..özellikle okcu olan yoldaşların hiçbir asker vurmamıs olması cok enteresan..

şu perkler hala çalışmıyor ayrıca?neden hala aktif edilemedi?_sıkıntılar var..
perklerin tasarımı bitmemiş dostum

Merhabalar, bahsettiğiniz bazı sorunları(kuşatmadaki asker yapay zekası ve merdiven) biliyoruz ve çözümleri için çalışıyoruz. NPC lordlarının sık hedef değişimi ve haritada kuşatma silahlarının ikonlarının görünmemesi gibi diğer sorunları da geliştiricilere ilettim. Umarım en kısa zamanda düzeltileceklerdir.

Merhabalar, bahsettiğiniz bazı sorunları(kuşatmadaki asker yapay zekası ve merdiven) biliyoruz ve çözümleri için çalışıyoruz. NPC lordlarının sık hedef değişimi ve haritada kuşatma silahlarının ikonlarının görünmemesi gibi diğer sorunları da geliştiricilere ilettim. Umarım en kısa zamanda düzeltileceklerdir.
tamamdır teşekkürler...

Back
Top Bottom