Soru - Module system olmadan karakter başlangıcı değistirme

Users who are viewing this thread

Module system olmadan .txt dosyalarını kullanarak karakter başlangıcındaki özellikleri değiştirmeyi nasıl yapabiliriz? Babanın hayatı,gençlik hayatın,şu anki hayatın vs. gibi soruların bize verdiği ekstra özelliklerde oynama yapmak istiyorum. "Baban fakir düşmüş bir asildi" seçeneğini seçtiğimizde bana +2 karizma +1 zeka veriyor diye biliyoruz. Ben bu seçimi yaptığımda +3 karizma veya +1 liderlik vermek istiyorum. Bunu hangi txt dosyasından ve dosyanın içinden hangi bölümde nasıl bir oynama yaparak değiştirebilirim. Aynı şekilde diğer özellikler, bana verdiği nam, para, yiyecek(et, balık), eşyaları(kitap, kürk) da değiştirmek istiyorum. Başka bir başlık altında txt dosyalarını kullanarak oyunda değişiklik yapabilme hakkında bilgi sahibi oldum. O bilgileri paylaşan bütün arkadaşlardan Allah razı olsun. Başlığın linki budur: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,50576.0.html

Aynı buradaki gibi bilen birileri varsa sorduğum soruya açıklama yaparsa sevinirim.

Değiştirebilirsin ama modül sistem varken niye kendini zorluyorsun ki? Hatta yeni bir başlangıç bile yaratabilirsin. txt uzantılı belgelerle uğraşmak yerine Python dilini öğrenmeye bak, daha faydalı olacaktır.

Game_menus.txt'den değiştirebilirsin.Sadece ctrl +f yaparak istediğini aratıp değiştirmek.Yanlız module system'i öneririm.

Sayın Negatrm B. Bende çok isterim yeni bir başlangıç oluşturmak fakat bu aralar gerçek hayattaki yoğunluğumdan dolayı kafa yoramayacağım. Standart warband'dan bende sıkıldım artık. Eğer modlamayı öğrenmek istemeye başlasam aynı warband senoryası üzerine değil  "Light&Darkness" gibi mod yapmak isterim ama bu modun öyle kolayca ortaya çıkacağını da zannetmiyorum. Emek ister, zaman ister, çalışma ister, gayret ister, en önemlisi de sabır ister. Şu anda böyle bir şansım yok belki ileride olabilir diyeceğim ama o zaman gelmeden zaten yeni oyun çıkar muhtemelen. O yüzden bende dedim küçük bir oynama yapsam nasıl olur diye. Modül sistemide bilmiyorum zor mudur, zaman alır mı öğrenmesi hiç bakmadım.

Sayın Black Dead Oyundaki menu txt dosyasını açtım en üstteki satırlarda "mno_start_male  0  Male  3 1505 2..." devam eden satırlar fakat ben hangi satırda hani noktayı değiştirebiliriz diye sormuştum. Mesala bir yerde 3 yazıyordur orayı 5 yaparız şöyle olur gibisinden. Üstte verdiğim linkdeki konularda olduğu gibi.

Cevaplarınız için ikinizi de teşekkür ederim ama aradığım cevapları alamadım. Artık kimse kodlarla uğraşmıyorsa ve modülle hallediyorsa bende ona uğraşamam ve mod yapan arkadaşlara da kolay gelsin derim. İnşallah yapılan modlar yeni senaryolu olur. Hep aynı mantıktaki modlar sıktı artık krallık kur dur, kale fethet vs.İnşallah bannerlord umduğumuz ve bulamadığımız bütün konuları temin eder. Cevabı bilen olursa mesaj atarsa sevinirim yoksa zaten elden birşey gelmiyor.

Allah herkesten razı olsun.

Modunun içersindeki languanes kısmına basınca karşına "tr" çıkar ona bas.Daha sonra game_menus.txt'ye bas.

Şüphen olmasın ki o 3'leri 5 yapmak daha zor. Ama TweakMB gibi programlar var belki onlarda istediğini bulabilirsin, kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Modül sistemi öğreneceğim uğraşacağım dersen modül sisteme giriş için rehberlik yapabilirim. Gerisini kendin halledebilirsin.

Negatrm B. said:
Şüphen olmasın ki o 3'leri 5 yapmak daha zor. Ama TweakMB gibi programlar var belki onlarda istediğini bulabilirsin, kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Modül sistemi öğreneceğim uğraşacağım dersen modül sisteme giriş için rehberlik yapabilirim. Gerisini kendin halledebilirsin.
O zaman özelden yazar mısın ya da varsa linkini koyar mısın. Giriş yapayım bir, baktım çok uğraştırıyor zaten uğraşamam bu aralar.

Erozbey said:
Phyton İndirdim, Kurdum. Ne Yapacağım?
Windows 7 için:
Bilgisayar ikonuna sağ klik > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Gelişmiş > Ortam Değişkenleri
Orada bizi ilgilendiren tek şey Path. Path ‘e tıkladıktan düzenleye tıklayın. Daha sonra klasör dizininde yazılanları silip yerine C:\Python27 yazmanız gerekmektedir.
Windows XP içinde aynısı geçerli, ufak bir farklılık var ama halledersin. Kurulumunu yapıp gerekli ayarları çektikten sonra düzenleme yapmak istediğin kısmı burada veya özelden göstereceğim. Birkaç ipucundan sonra istediğin şeyleri yapabilirsin tabi istersen.

Düzenleme:

Path'teki yazılı olanları silmeye gerek yok son kısma ";" ekleyip ardından Python'u girebilirsin.

Back
Top Bottom