İlkbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ben youtube'daki reklamları süresi dolar dolmaz otomatik geçen bir app indirdim, onunla bir nebze daha katlanılır oldu. normalde telefondan videoyu yatarken falan izlerim zaten, her reklam geldiğinde elimi kaldırıp o tuşa basmak için fazla tembelim artık istifimi bozmuyorum 5 saniyeye geçiyor gidiyor kendi kendine

ben youtube'daki reklamları süresi dolar dolmaz otomatik geçen bir app indirdim, onunla bir nebze daha katlanılır oldu. normalde telefondan videoyu yatarken falan izlerim zaten, her reklam geldiğinde elimi kaldırıp o tuşa basmak için fazla tembelim artık istifimi bozmuyorum 5 saniyeye geçiyor gidiyor kendi kendine
şey kadar tembel misin; otomatik oynat videosunu geçmiyorum.
Eğer o kadar değilsen, video açarken 3 saniye ayırıp video sonuna getirip tekrar oynatmaya basarsan bütün reklamlar düşüyor.

Şu dailymotion bundan 10 sene önce YouTube ile rekabet halindeydi keşke devam etseydi de YouTube tekeline kalmasaydık. Sonbahar favorimdir.

Sonbahar-Kış'ın sevilecek ne yanı var ki? Yağmur yağarsa elektrik gidiyor, rüzgar eserse anten gidiyor, fırtına çıkarsa ısınma masrafı çıkıyor. İlkbahar açık ara liderdir.
İlkbahar en kral mevsimdir, günümüz ikliminde mayıs-haziran dönemine denk geliyor.
Sonbahar ikinci kral mevsimdir, günümüz ikliminde ekim-kasım hatta aralığa bile sarkar. Rüzgar başlarda o kadar esmez, kuru yaprakları hışırdatacak kadar eser, yağmur bi yağar ama durur, ince yağar, asidik yağar ama olsun.
Yaz ne? Yaz tam bir orr... denize girdiğin süre de kralsın, çıktığın an bittin. Karpuz yemeyi seven varsa ne ala ama ben dirseklerime akan karpuz olayını sevmiyorum bir de o karpuzun tadı bir başka artık...
Kış ama ilk üçte kendine 3. sıradan kimine göre 2. sıradan yer bulabilir. Soğuktur, ayazdır, şişmanlığı gizler, en karizmaları bile bir bereyle yıkabilir, olmadı ayağını kaydırır. Sağlam basıcan bu hayatta, der.

Ne boş yapıyon miraderim 18-26 santigrat derece arası herhangi bir mevsim konforludur. Herhangi bir hava olayı da çok aşırı olmasın yeterli. Yani çok güneşli de olmasın, çok yağmurlu da olmasın. Ara sıra yağsın, ara sıra bulutlu olsun, ara sıra güneş açsın kemik ısıtsın.

4 mevsim iyi hoşta ben kışa bayılıyorum. Yaz gibi gevşetici bunaltıcı değil. Kar varsa da onun ekstresi işte mis gibi. Soğukta kendimi daha dinamik hissediyorum. Ya da dışarıda soğuk olduğunu bildiğim an... Kar manzarası muhteşem bence.

Zenginler nasıl hissediyordur acaba? Dışarda kar manzarasına bakarken somineye dolar atıp onun catirtisini, soguk ve sıcağın çarpışmasını hissetmek. Bı kere ateş pahası deyimi kışa ait bir deyim. Kış op bence.

Kış seven birisinin ailesinin maddi durumu iyidir yoksa çok zor kış sevmek. Yazın sıcaktan terlemesi çok daha konforlu. Serinlemesi görece daha ucuz ve kolay. Hiçbir şey yapılmadan bile yazın daha rahat olunur kışa göre. Kar manzarası da biraz zevk işi. Türkiye'de kent hayatında ne kar manzarası? Alplerde yaşıyor olsak ben de severdim kar. :grin:

Kış seven birisinin ailesinin maddi durumu iyidir yoksa çok zor kış sevmek. Yazın sıcaktan terlemesi çok daha konforlu. Serinlemesi görece daha ucuz ve kolay. Hiçbir şey yapılmadan bile yazın daha rahat olunur kışa göre. Kar manzarası da biraz zevk işi. Türkiye'de kent hayatında ne kar manzarası? Alplerde yaşıyor olsak ben de severdim kar. :grin:
İstanbul'da kış güzel değil. Nemli, rutubetli, bazen ılık bazen soğuk. Yoksa kış da çok kötü olmayabiliyor.

Valla ben soğuk seven adamım. Yaz kış soğuk su kullanırım duşta. Kışın kat kat giyinmem. Karlı hava da en sevdiğim havadır ama milletin işini gücünü aksatır, garibanın evi ısınmaz falan diye düşününce de soğuyorum kıştan. Şu ülkede sefalet ne zaman bitecek de göreceğiz acaba. Avrupada evini yeterince ısıtmada en geri ülkeyiz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom