Sonbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Yine yapabiliriz aslında o tarz yarışmaları. Dörtyol son zamanlarda aktifleşti. Şuan değil ama gelecek yaz için
Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach said:
Eskiden Dörtyol Hanı'nda hikaye yarışmaları falan oluyordu aslında yine benzer bir şekilde değerlendirilebilirdi aktif olsa.

Yine yapabiliriz aslında o tarz yarışmaları. Dörtyol son zamanlarda aktifleşti. Şuan değil ama gelecek yaz için aklımda güzel projeler var.

Sigarayı bırakmamın birinci ayı.Bu ney la böyle?Geçen okul mezunlar günü olduydu da orada arkadaşları gördüm.Bütün tiryakiler bırakmış.En çok bana şaşırdı millet.Zor ama dayanıyoruz.
Her şey vergi vermemek için :d . O zamları yaptınız ya n*h geri başlarım.Bir kuruş da vergi alamazsınız krşm.

helal olsun.

bizim tarih hocasına geçen seneden beri bıraktırmaya çalışıyorum. geçen sene günde bir paketten günlük beş dala indirdim. ben işin sağlık kısmıyla ilgileniyordum adam da maddi kısımla. :grin: her neyse bu yıl bizim okul başlayalı üç hafta oldu. ilk hafta konuşuyoruz işte bizim hoca 12-13 dala çıkmış yine yazın. tabii bu söylediği, kim bilir kaç olmuştur? :mrgreen: neyse, sonra zamları falan konuştuk, hocam bırakın artık parada da sağlık da dayanmaz buna dedim. o da daha iyi bir çözümü olduğunu söyledi, ne yapacaksınız hocam dedim. tütüne geçiyorum dedi ve resmen geçti. ertesi gün baktım her teneffüs çıkıyo yukarı, hocam dalları azaltacaktık dedim. parası artık koymuyor oğlum ne azaltması dedi. üç haftadır böyle, hunharca içiyor şuan.

Jacques Collin said:
helal olsun.

bizim tarih hocasına geçen seneden beri bıraktırmaya çalışıyorum. geçen sene günde bir paketten günlük beş dala indirdim. ben işin sağlık kısmıyla ilgileniyordum adam da maddi kısımla. :grin: her neyse bu yıl bizim okul başlayalı üç hafta oldu. ilk hafta konuşuyoruz işte bizim hoca 12-13 dala çıkmış yine yazın. tabii bu söylediği, kim bilir kaç olmuştur? :mrgreen: neyse, sonra zamları falan konuştuk, hocam bırakın artık parada da sağlık da dayanmaz buna dedim. o da daha iyi bir çözümü olduğunu söyledi, ne yapacaksınız hocam dedim. tütüne geçiyorum dedi ve resmen geçti. ertesi gün baktım her teneffüs çıkıyo yukarı, hocam dalları azaltacaktık dedim. parası artık koymuyor oğlum ne azaltması dedi. üç haftadır böyle, hunharca içiyor şuan.
Bunlar hep tütün tütün meselesi.
Sarmaya geçmek bıkkınlık veriyor.Ben şu makaronla değil de ocb ile arap kağıdı ile sardığım bir dönem vardı.Gider çeşit çeşit tütün alır dener kullanırdım.Freeshoplardan tütün getirtirdim.Üşenir oldum sonra.Zaten sigara bırakmaya en çok sebep olan davranış kendi sigaranı sarmak.Ulaşabildiğin şey değersizleşiyor.
Ankarada evde halen atıl vaziyette duran eski tütünlerim var.Kurumuşlardır gerçi koca yaz.Bari gidince çoluk çocuk sevindireyim vereyim arkadaşlara ıslatırlar bir yolunu bulurlar.

Wardo Flake said:
Sigara içmek ama az içmek istiyorsanız gidin 15tlye Camel Black veya Brown alın. Yeterince ağır bir süre kesiyor.
Zaten normal şartlar altında kırmızı malbuş içiyordum.Sonra ucuz olsun diye browna geçtim.Çok da ağır gelmiyor :d
En son sarı içiyordum tadı güzel diye.Ama piyasada olup da içmediğim sigara yoktur galiba.West almıştım en son11 tl diye o bıraktırdı

Aşırı kilo aldığım için spora başladım yanına da diyet ekledi hoca ben de sigaraya abanıyorum sözde sağlıklı yaşama adım attık..

Wardo Flake said:
Sigara içmek ama az içmek istiyorsanız gidin 15tlye Camel Black veya Brown alın. Yeterince ağır bir süre kesiyor.
Sakın böyle bir hata yapmayın, alışıyorsunuz çünkü, sonra bir bakmışsın dal sayısı artmış fark etmezsiniz hiç. Daha sonra camel boxa dönseniz bile hafif geliyor daha sık içiyorsunuz iki ucu boklu değnek. Az içmek istiyorsanız paketi yanınızda taşımayın, bir tane sigara kutusu alın metal, içine o gün içmeyi planladığınız kadar alın atıyorum 5 taneyse 5 tane alın. İlk bir kaç gün zorlanabilirsiniz ama idare etmeyi öğrenirsiniz. Onun dışında arkadaş ortamı çok etkiliyor bu bir gerçek, oturuyorsun 3-4 saat bir yere 3 kişi 2-2.5 belki 3 paket içiyor. Azaltacaksanız bu tür ortamlara hemen girmeyin. Bağımlı olmadığınızı kendinize telkin edin.

Sigara içmek istemiyorsanız içmeyin. Wtf? Bir kaç kez bıraktım en sonuncusunun üzerinden 1 yıla yakın zaman geçti. Arada bir balkonda keyif için içesim geliyordu artık o da gelmiyor. Bu fiyatlara sigara içip keriz vergisi vermeyin.

Gerçi vergiyi salla kendine saygısı olan sigarayı bırakır bunun bahanesi yok ne yapar eder bırakır. Bizim toplumda marifetmiş gibi aktarılıyor gençler arasında hep.

Günde 1.5-2 paket arası sigara içiyordum. Elektronik sigara aldım 6mg nikotinli likit ile. Tam bırakamadım sigarayı ama 3 dal içtim iki gündür. 0'a inecek inşallah. Aldığım elektronik sigara ciğerimi tatmin etmiyor, hayvan gibi çekmem gerekiyor. Yeni likitler sipariş ettim. Sigarayı bırakıp nikotinden kafayı yemem inşallah.
Sigara gibi vakit geçirmelik bir şey isteyenler ucuzundan elektronik sigara alıp 0 mg nikotinli likitle içsin.

Ben 2-2.5 sene günde 10 küsür dal içiyordum, sıcak güneşli havalarda canım hiç istemez mesela genelde ben çok gergin olduğumda, canım sıkıldığımda keyfim kaçtığında içiyorum. Geçen yaz 1.5 ay içmedim sanırım sonra tekrar bir başladım havalar ısındığından beri bazen günde 1 dal içiyorum bazen günlerce içmiyorum bazen yarım paket içiyorum hatta sanırım son 5 gündür hiç içmedim öyle ciddi bir nikotin bağımlılığım yok ama kondisyonumda çok hafif bir azalma var gerçi o haftada 5 gün yaptığım sporu bırakıp 88 kg den 110 kg ye çıkmamdan da kaynaklanıyor olabilir emin değilim. Benim gibi keyfi değil de nikotin bağımlılığından içiyorsanız bırakınca eliniz ayağınız titriyorsa nikotin sakızı çiğneyin zararı yok gibi bir şey.

@karataşak: hacı elektronik çok leş bişey vakumlamadan gelmiyor, gelende direk komple ciğere doluyor bide ağızda, götte, cepte falan patlama riski var değmez.

Sigara bırakmanın kesin yolu pat diye bırakmak. Babam da çok içerdi aniden kesti içmeyi. Şuan 9 sene falan olacak. Üni arkadaşım lise 2 den beri çok içen birisi. Hatta ünide ilk 2 sene her arada içiyordu. Her boşlukta. Günde 2 paket bitiriyorum derdi. O da geçen sene pat diye bıraktı. Halen içmiyor. Arada öyle zevkine bile içmiyor. Ama bırakıp arada keyfine içen arkadaşlarım da var. Özellikle sınavlardan sonra içiyorlar :razz:. İrade meselesi bu. Oruç tutmaktan daha iyi sınıyor bence. :grin:

Aynen öyle. Son paketim, son sigaram, yarından itibaren içmiyorum falan kendini kandırmayla sonuçlanıyor. Yeter lan içmiyorum diyebilen tiryaki de olsa içmemenin yolunu buluyor. Bak nikotin sakızı falan varmış ben hiç bilmiyordum.

Ne sigaraymış be aman ıyyh.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom