Son Khuzait Varisi / En baştan

Users who are viewing this thread

9NmRdo.jpg
[size=24pt]
Son Khuzait Varisi

...1277 yılının soğuk bir günü Büyük Han’ın emriyle ordu Reyvadin Şehrinin bir günlük uzağına ordugah kurmuş ve kuşatma hazırlıklarına başlamıştı. Akşam sularında ordunun yetkin komutanları ve Büyük Han’ın önderliğinde harp meclisi kurulmuş ve şehrin teslimiyeti hakkında tartışmalar başlamıştı...

Reyvadine yılın ilk karı düşüyordu. Kader çarkı tersine dönmeye başlamıştı. Büyük Han yıllardır karşısında durabilecek bir güç bulamamıştı. Artık kendi benliğine yenik düşmüştü. Ufak bir sürtüşmeyle savaş açıp, Vaegirlerin kalbine saldırmıştı. Üstelik Reyvadin şehrine destek gönderecek kaleler de alınmamıştı. Halk karın yağmasından ve gelişen siyasi olaylardan korku ile ümit arasında gelip gidiyordu. Şehrin sahibi, ülkenin yöneticisi “Kral Yaroglek” ölümün pençesinde, yıllar içerisinde bir varis bırakamamanın üzüntüsünü yaşarken, devletin başsız kalmaması için üvey kardeşi Prens Valdıym’a, Reyvadin’e gelmesi ve tahta oturması için mektuplar gönderiyordu. Diğer tarafta Büyük Han çadırına çekilmiş, çok daha önceden yapılması gerekeni şimdi yapıyor Yruma, Curaw ve Khudan’dan gelebilecek destekleri kesebilmek için yönlendireceği ordunun güzergahını belirliyordu.

Büyük Han bu güçlü devleti sıfırdan kurmuş ve büyük bir imparatorluk yapmıştı. Savaşta ölmesi durumunda devletin nasıl yönetilmesi gerektiğini, ülke politikasını ve bu imparatorluğu nasıl sıfırdan kurduğunu ardıllarına bırakması gerekiyordu. Han muhafızına seslenip mürekkep getirmesini ve kuşatmanın gece de devam edeceğini diğer komutanlara bildirmesini istedi...

Kara Bey said:
Heyecan verici bir şeye benziyor. Fakat çok kısa. Biraz daha uzun olur umarım sonraki bölümler.
Yorumun için teşekkürler. Aslında daha uzun yazmayı planlıyodum ama yeni ve çok uzun bir hikayenin dikkat çekmemesinden korktum. İlk bölümü biraz kısa yazdım. Tavsiyeni dikkate alacağım.

Bölüm değil, tanıtım olmuş yazdıkların. Ortaya iyi bir şey çıkacaktır ancak konuyu kısa zamanda Karalama Defteri kurallarına uygun hale getirmelisin.

Bu şekilde yazdıkların basit ve yavan kalır. Okuru sıkar. Olayları detaylandırmalı, betimlemeler yapmalı, karakterleri konuşturmalısın.

Homerøs said:
Bu şekilde yazdıkların basit ve yavan kalır. Okuru sıkar. Olayları detaylandırmalı, betimlemeler yapmalı, karakterleri konuşturmalısın.

Yorumun için teşekkür ederim. Katılıyorum betimlemede çok eksik var. Yeni bölüm atmadan düzeltsem iyi olur. Karakterlere uygun isim bulamıyorum :smile:. Atalarıma yıllarca hizmet eden Mergen ailesini bile zor buldum ve hazır çok kişi okumadığından değiştirmeyi düşünüyorum.

Sultan Berkuk said:
7647qN.jpg
[size=24pt]
Son Khuzait Varisi

...1277 yılının soğuk bir günü Büyük Han’ın emriyle ordu Reyvadin Şehrinin bir günlük uzağına ordugah kurmuş ve kuşatma hazırlıklarına başlamıştı. Akşam sularında ordunun yetkin komutanları ve Büyük Han’ın önderliğinde harp meclisi kurulmuş ve şehrin teslimiyeti hakkında tartışmalar başlamıştı...

Yeni bölümler eski bölümlerle birlikte düzenlenip atılacak. Görselleri hazırlıyorum. Hikayenin zaten geneli oluşmuş durumda. Yorum yazıp fikir belirtirseniz sevinirim. Hem hatalatımı görürüm hem de sohbet edebiliriz hikaye hakkında.​

Back
Top Bottom