Son güncellemeden sonra oyuna girememe

Users who are viewing this thread

Unnamedx

Regular
Bu sabah steamdan baktım yeni bir güncelleme gelmişti, boyutu ise 5gb üzeriydi.
Güncelledikten sonra oyuna giriş yapayım derken hem steamdan oyna diyerek hem de TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher basarak ancak bu launcher açılıp kapanıyor.
Kısacası oyuna giremiyorum ve bu durum sadece ben de mi var yoksa güncelleyen herkeste mi var?

Benzer bir sorun yaşamıştım oyunu komple silip yüklememe rağmen düzelmemişti.Sonra yabancı sitelerden msvcp140.dll kaynaklı olduğu konusunda bi yazı gördüm.Sistem dosyaları içinden msvcp140.dll bulup oyunun yüklü olduğu klasöre attığımda sorun düzelmişti.
-İlk olarak modları silip girmeyi deneyin
-Olmazsa dosya doğrulama yapın
-Hala düzelmez ise dediğim yöntemi deneyebilirsiniz.

Oyuna herhangi bir mod yüklediniz mi daha önce? Launcher açılmaması genellikle mod kurulumları yüzünden oluyor.
Evet modlu oynadım son güncellemeden önce gayet güzel oynadım.
-İlk olarak modları silip girmeyi deneyin
-Olmazsa dosya doğrulama yapın
-Hala düzelmez ise dediğim yöntemi deneyebilirsiniz.
Modları hepsini modulesten kestim başka yere koydum yine girmedi oyuna.
Dosyaları da hem modsuz hem de modlu doğruladım yine girmedi.
Şimdi dediğiniz yöntemi deneyeceğim.
Bunları da deneyebilirsiniz.Fakat bunlar olmasa oyunu daha öncede oynayamazdınız sanırım.
Aynen onlar olmazsa güncellemeden önce de oynayamazdım, ama yine de denerim.

Edit: @MArdA TaleWorlds
Az önce verdiğiniz linkleri hepsini denedim hepsi zaten yüklü diyor.

@Reserfer5
Söylediğiniz yöntemi \bin\Win64_Shipping_Client içine attım yine de sonuç nafile.

Modsuz denedim yine de olmadı anlamadım gitti.

Last edited:
o dosyayı buldum kopyaladım tam olarak nereye atmam gerek
Sanırım bu yolu izleyeceksin ancak senin oyun C: de ise oraya girmen lazım, benim F: de
F:\Steam\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client

Bu arada şunu da ekleyeyim ben steamdan aldım oyunu, epic değil.

@Unnamedx aşağıdaki mesajda kullanıcının verdiği linkteki dosyalara sahipseniz onları silmeniz gerekiyor. Modların nasıl kaldırılacağına dair şu konuya göz atabilirsiniz.
Even after the new hotfix for the launcher crashing, my launcher was still crashing, after removing the files i had from "fixed launcher" everything was back to normal, it's working fine now, if u want to give a try, delete this files
@emptylowetr msvcp140.dll dosyası aşağıdaki bağlantılardaki gerekli yüklemeleri yaptığınızda otomatik olarak doğru atanmış bir şekilde gelmesi gerekli.
Clean Install ile oyunu tamamen silip tekrar yüklediğinde bu sorunu Epic üzerinde yaşarken çözüldüğünü belirten bir kullanıcımz var.
Clean Install
The clean install is removing every single game-related file from your computer and installing the game again. Why do you need to remove the game while you just want to remove the modifications? Unfortunately, some of the modifications do not just add a new modules folder but also change or adds contents to the existent modules folder. Without a reinstall, we can't be sure those files are unchanged.

To perform a Clean Install, Uninstall the game. You can do that by right-clicking the game on Steam Library and selecting Delete Local Content. Delete all folders related to the game that remains after the uninstallation. The folders that might have files inside:
Steam: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord
Epic: C:\Program Files\Epic Games\Mount & Blade II Bannerlord
C:\Users\USERNAME\Documents\Mount and Blade II Bannerlord
C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord

Note: You'll need to allow Windows to display hidden folders and files to see the ProgramData folder and its contents.

@MArdA TaleWorlds
Sorunu en sonunda çözdüm ve kendi çözümüm ise şu şekilde;
https://hizliresim.com/ux8Ay9 bu resimdekiler şu klasördeki dosyalardır; \bin\Win64_Shipping_Client

Şimdi ben bu resimdeki dosyalara bakarak kendi dosyamın içindekileri de aynısını yaptım yani bende olanlar resimde yoksa siliyorum ya da yedekliyorum, eğer resimdeki dosyalardan bir tanesi bile ben de yoksa indirip atıyorum \bin\Win64_Shipping_Client klasörüne böyle yaparak Launcher ekranını açmayı başardım ancak oyuna girince crash yiyordum.

Bu sefer de oyunun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım ve oyuna tekrar girmeyi denedim ve oyun sorunsuz açıldı.
@emptylowetr sen de bir dene istersen.

@MArdA TaleWorlds @Reserfer5 ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

@MArdA TaleWorlds
Sorunu en sonunda çözdüm ve kendi çözümüm ise şu şekilde;
https://hizliresim.com/ux8Ay9 bu resimdekiler şu klasördeki dosyalardır; \bin\Win64_Shipping_Client

Şimdi ben bu resimdeki dosyalara bakarak kendi dosyamın içindekileri de aynısını yaptım yani bende olanlar resimde yoksa siliyorum ya da yedekliyorum, eğer resimdeki dosyalardan bir tanesi bile ben de yoksa indirip atıyorum \bin\Win64_Shipping_Client klasörüne böyle yaparak Launcher ekranını açmayı başardım ancak oyuna girince crash yiyordum.

Bu sefer de oyunun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım ve oyuna tekrar girmeyi denedim ve oyun sorunsuz açıldı.
@emptylowetr sen de bir dene istersen.

@MArdA TaleWorlds @Reserfer5 ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam eksik olan dosyaları nereden indirdiniz?
Edit: Hocam dediğiniz gibi eksik dosyaları sildim sadece "steam_appid" adlı dosya eksikti onu nereden indireceğimi bulamadım. Bu işlemler yaptıktan sonra oyunu başlattım fakat oyun tekrar kapandı. Sonrasında dediğiniz gibi doğrulama işlemini yaptım ve tekrar oyunu başlattım. Ama sefer haritasında gezinirken oyun hata verdi ve kapandı. Ben de Bannerlord içerisindeki dosyaları inceledim ve gördüm ki sildiğim dosyalar doğrulama işleminden sonra tekrar yüklenmiş. Ne yapacağımı bilemedim ağız tadıyla oynayamadım oyunu.

Last edited:
Hocam eksik olan dosyaları nereden indirdiniz?
Edit: Hocam dediğiniz gibi eksik dosyaları sildim sadece "steam_appid" adlı dosya eksikti onu nereden indireceğimi bulamadım. Bu işlemler yaptıktan sonra oyunu başlattım fakat oyun tekrar kapandı. Sonrasında dediğiniz gibi doğrulama işlemini yaptım ve tekrar oyunu başlattım. Ama sefer haritasında gezinirken oyun hata verdi ve kapandı. Ben de Bannerlord içerisindeki dosyaları inceledim ve gördüm ki sildiğim dosyalar doğrulama işleminden sonra tekrar yüklenmiş. Ne yapacağımı bilemedim ağız tadıyla oynayamadım oyunu.
Valla ben de oyunun sorununu çözdüm girdi ancak ne yeni sefer açtım ne de eski kayıdımdan başladım, yani daha oynamadım oynadığımda eğer atarsa geri dönüş yaparım bakalım bende de olacak mı diye.

Valla ben de oyunun sorununu çözdüm girdi ancak ne yeni sefer açtım ne de eski kayıdımdan başladım, yani daha oynamadım oynadığımda eğer atarsa geri dönüş yaparım bakalım bende de olacak mı diye.
Hocam oyunun açılış sayfasında bende de sorun olmuyor dediğim gibi sefer haritasında gezinirken aniden hata mesajı verip kapanıyor oyun. Oyunu Epic Games' ten satın alanlar için bu hatanın gerçekleştiğini iddia edenler var fakat ben bunun doğru olmadığını, oyunun kendi güncellemesinden kaynaklı olarak hata olduğunu düşünüyorum. Acaba oyunu eski kayıtlarınız üzerinden oynayarak hata olup olmadığını deneyebilir misiniz? Denediğiniz zaman haber edin lütfen. Teşekkür ederim :smile:

Hocam oyunun açılış sayfasında bende de sorun olmuyor dediğim gibi sefer haritasında gezinirken aniden hata mesajı verip kapanıyor oyun. Oyunu Epic Games' ten satın alanlar için bu hatanın gerçekleştiğini iddia edenler var fakat ben bunun doğru olmadığını, oyunun kendi güncellemesinden kaynaklı olarak hata olduğunu düşünüyorum. Acaba oyunu eski kayıtlarınız üzerinden oynayarak hata olup olmadığını deneyebilir misiniz? Denediğiniz zaman haber edin lütfen. Teşekkür ederim :smile:
Genelde epic games bazen oyunu açarken steam ile ilgili bir hata veriyor ondan öyle diyorlar.

Genelde epic games bazen oyunu açarken steam ile ilgili bir hata veriyor ondan öyle diyorlar.
Hocam o dediğiniz şeyden haberim yok fakat ben sefer haritasında gezinirken şu hata mesajını alıyorum: "The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files now?". Bu mesajın altına Yes/No şeklinde seçenekler görünüyor.

Hocam o dediğiniz şeyden haberim yok fakat ben sefer haritasında gezinirken şu hata mesajını alıyorum: "The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files now?". Bu mesajın altına Yes/No şeklinde seçenekler görünüyor.
Bilemiyorum onu arada bana da geliyordu.

Şimdi denedim eski kayıtlarımla oynayayım derken modlarımı de aktifleştirdim ancak oyun crash verdi, neyse dedim bu sefer de modsuz eski kayıdıma gireyim dedim yine crash verdi.
Sanırım bazı modlarla uyuşmamaya başladığından crash veriyor olabilir.
Yeni sefer açtım ve ardından zaman geçirdim harita da şehirde hiçbir hata vermedi halende devam ediyor zaman geçiyor. Rica ederim :smile:

Şimdi denedim eski kayıtlarımla oynayayım derken modlarımı de aktifleştirdim ancak oyun crash verdi, neyse dedim bu sefer de modsuz eski kayıdıma gireyim dedim yine crash verdi.
Sanırım bazı modlarla uyuşmamaya başladığından crash veriyor olabilir.
Yeni sefer açtım ve ardından zaman geçirdim harita da şehirde hiçbir hata vermedi halende devam ediyor zaman geçiyor. Rica ederim :smile:
Hocam crash hatası dediğiniz acaba şu şekilde gelen mesaj mı: "The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files now?". Crash hatasından kast ettiğiniz tam olarak nedir? Daha önce karşılaşıp karşılaşmadığıma emin değilim o yüzden soruyorum :smile:

Back
Top Bottom