Skyrim Açılırken Kapanıyor !

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Evet değerli üyeler, sorun başlıktaki gibi. Hiç hata yokken birkaç mod yükledim ve açılırken kapanmaya başladı. Modları sildim yine olmadı ! Önce Bethesda Softworks yazısı geliyor, sonra logo geliyor ve bir anda kapanıp masaüstüne dönüyor. Lütfen yardım edin ! İnternetteki başka sitelerden de araştırdım, denenleri yaptım ama olmadı !

EDİT : Oyunu birkaç kere silip kurdum, yine olmadı !

Sen galiba subscribe etmişsin o modları (steam workshop'tan indirdiğini varsayıyorum) onları unsubscribe yapmadığın sürece her oyunu açışında yeniden yüklenir o modlar. Yani önce unsubscribe yap sonra silip bir dene.

Aklıma başka bir fikir daha geldi. Skyrim Launcher'ı açtığında sağ altında bazı dosyaların işlendiğini göreceksin. Onlardan biri büyük ihtimalle hata verecek işlenemediği için. O dosyayı bulabilirsen belki bir çözüme varabilirsin.

Maalesef. Durum vahim. Mod da hata vermeden önce Skyrim Script Enchanger (SKSE) ve SkyUI modlarını kurmuştum. Belli ki oyunun kodlarını bozdular. Ama sonra onları silince de, oyunu tekrar kurunca da hata devam etti.

Eğer modlarla değilse sesle ilgilidir o sorun. Yellow Flash yapmış açıklamasını zaten. Hatta benim de başıma gelmişti. Ama ben bu kadar kasmamıştım sağ alttan 2 tıkla düzelmişti :smile:

Yellow Flash said:
Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> Sese tıkla -> Hoparlör veya kulaklığın üzerine sağ tıkla -> özellikler de, gelişmiş kısmına gidip bit değerini ''24bit, 48000Hz'' yap. Eğer olmazsa o değeri 24bit, 41000Hz yapıp dene. Umarım sorunun çözülür.

Ayrıca, bazı yerlerde 16bit, 41000Hz yapılınca düzeldiği söylenmiş ama sen ilk ikisini dene bir.

Eğer bunlara rağmen çalışmıyorsa şunları da deneyebilirsin:

- Driverlarını güncelle.(Ekran kartı, ses kartı gibi)
- Anti-aliasing'i devre dışı bırak
- Arkada çalışan programları kapat, antivirüsünü de devre dışı bırak.
- Oyunun görsellik ayarlarını düşür. İlk Low'u seçip deneyebilirsin.
- Directx'i güncelle.

Sesi bayağı bir denemiştim. Hep yaptım ama olmadı.
Driver'i güncellemeyi denerim.
Anti-Aliasing'i de denerim.
Görselliği zaten düşürüp denemiştim.
DirectX'i güncellemeyi de denerim.
Arkada çalışan programları oyunu açınca zaten hep kapatırım  :smile: . Ama Antivirüs'ü kapatmayı denerim.

Aynı hata bende de oldu.Yani ilk oyun açıldı ama birden kapandı.O modlar ile ilgili bir şey büyük ihtimal.Ben yaklaşık 100 tane mod kullanıyordum Steam Atölyesinden,ayrıca bir de SKSE filan da vardı.Bu hatayı aldım.Oyunu ve tüm dosyalarını sildim.Daha sonra modsuz olarak denedim.Oyuna girmeyi başardım.Büyük ihtimal çok fazla mod olduğu için hata alıyorsundur.  :smile:

The Gondorian said:
Tüm modları etkisizleştirdim. Sadece Skyrim.esm olsa bile aynı hatayı veriyor.

Önceki yorumlara bakmadın herhalde. Tüm modları (SKSE'de kullanıyordum, o da dahil) silerek de denedim, yine olmadı. Ama en çok SkyUI ile SKSE'den şüpheleniyorum. Galiba oyun dosyalarını değiştirdiler. Ama oyunu birkaç kere tekrar silip kurdum, yine olmadı !

Benim modlarım 20-25 taneydi  :smile: .

Bu konuda söyleyebileceğim hemen hemen herşeyi birileri söylemiş sen de uygulamışsın zaten.
Geriye tek ve kesin bir çözüm olan format kalıyor malesef. Kolay gelsin diyim şimdiden, umarım işe yarar  :roll:

montekristo44 said:
Bu konuda söyleyebileceğim hemen hemen herşeyi birileri söylemiş sen de uygulamışsın zaten.
Geriye tek ve kesin bir çözüm olan format kalıyor malesef. Kolay gelsin diyim şimdiden, umarım işe yarar  :roll:

Hayatta format atmam ben. Hem henüz diğerlerinden birkaçını denemedim. Düzelme umudu hâlâ var.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom