Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Kardesim umudun yoksa susacaksin kimseye bir faydasi yok. Ama umutlu olmak icin bir suru sebep var:
DSP ve boykot oylari gelecek
Yerel secim sonrasi buyuk butce kesintileri yapildi
Saadetcilerin binasini aldilar onlar cok kizgin
Davutoglu manifesto yayinladi ve 'huzursuz akpliler'in hepsi secim tekrarina karsiydi
Muhalefet cok daha motive ve o yuzden daha fazla kaynagi olacak
Muhalefete yakin ve cok insana hitap eden unluler daha fazla ses cikariyor
Ekonomik kriz daha da derinlesecek

Eger bu kadar basit bir sey olsaydi iptal kararini simdi degil 20 gun once gorurduk. AKP'nin kendisi bile emin olamamis degip degmeyeceginden.

Calradianın Bilgesi said:
Ama umutlu olmak icin bir suru sebep var:
Ekonomik kriz daha da derinlesecek
Bu niye umutlanmamız gereken bir şey ki? Ben istemiyorum dolar 7-8 olsun. Tayyip AKP ve Türkiye'nin kaderini birbirine bağladı. AKP gitsin istiyorsan ülkeyi çöpe atmamız, dış müdahaleye açmamız falan gerekiyorsa olmasın öyle.

Yani bilmiyorum belki de en iyisi kısa sürede çok acı yaşayıp biran önce siyasal islamcı hainlerden arınıp sonra ayağa kalkmaktır ama bunu yapacak hiçbir güç kalmadı.

Hakan Balamir said:
İstanbulun çeşitli bölgelerinde insanlar sokaklara dökülmüş protestolar başlamış.
iyi degil
Cioss Julius U.X. said:
Bu niye umutlanmamız gereken bir şey ki? Ben istemiyorum dolar 7-8 olsun. Tayyip AKP ve Türkiye'nin kaderini birbirine bağladı. AKP gitsin istiyorsan ülkeyi çöpe atmamız, dış müdahaleye açmamız falan gerekiyorsa olmasın öyle.

Yani bilmiyorum belki de en iyisi kısa sürede çok acı yaşayıp biran önce siyasal islamcı hainlerden arınıp sonra ayağa kalkmaktır ama bunu yapacak hiçbir güç kalmadı.
Bizden oturu degil bu devam eden bir kriz var etkileri safha safha geliyor henuz de zirvesine ulasmadi. Muhalefet ekonomiyi krize sokacak ondan umutlanalim diye bir sey demiyorum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1380961/Meral_Aksener__Sine-i_millete_donelim.html

Boykot çağrısı mı yapmış ben mi yanlış anladım? Aslında makul bir teklif. Eğer İBB seçimi kanunsuzsa bütün 31 Mart yerel seçimleri ve 24 Haziran genel seçimleri de kanunsuzdur. Bunlar da yenilensin, kabul edilmezse CHP ile birlikte boykot ederiz demek istemiş galiba. Sine-i millete dönmek tam olarak ne oluyor bilmiyorum ama böyle yorumladım ben. Ekşi'de şöyle denilmiş 2005 tarihli bir entryde:
bir siyasi parti için meclise (bkz: tbmm) girememenin kibarcası.

-şimdi sine-i millet'e dönme vaktidir. aziz halkımız bize meclis dışı muhalefet görevi* vermiştir. bu uyarıyı iyi değerlendireceğiz, önümüzdeki dönem boş durmayıp anadolu'yu karış karış gezeceğiz. iktidar bizden kurtulduğunu zannetmesin yine en etkili muhalefeti biz yaparız!

Sine-i millet dediği şey meclisten çekilmek demek. Baya baya demokrasi yok artık, benim mecliste çabalamam bir işe yaramıyor o yüzden halkı temsil ettiğim yalanını bir kenara koyup, gidip halkı ayaklandıracağım demek aslında.

Önceden ben de sine-i milletçiydim de şu durumda büyük aptallık olur. AKPnin meşruiyeti taktığı mı var? Geçen birisi twitterda araştırma yapmış bugüne kadar seçim boykotu yapıp da sonuç alan yok. 50 günlük süre var önümüzde, 1 Kasım olayı gibi olay da yok çübkü bu krizi yaratanın AKP olduğunu herkes gördü.

RTE resmen trial by combat olayına girdi kaybedenin siyasi etkinliği biter, tabanı oldukça kötü etkilenir.

https://eksisozluk.com/turkiyeyi-karadenizli-oligarklarin-yonetmesi--5904134

Şu mesele ülke gündemine oturmalı artık. Ülkeyi 53-61 hiyerarşisi yönetiyor; üst konumdaki aiyasetçilerin, iş adamlarının filan çoğu 53-61li.

Pentagram said:
https://eksisozluk.com/turkiyeyi-karadenizli-oligarklarin-yonetmesi--5904134

Şu mesele ülke gündemine oturmalı artık. Ülkeyi 53-61 hiyerarşisi yönetiyor; üst konumdaki aiyasetçilerin, iş adamlarının filan çoğu 53-61li.
İmamoğlu da öyle. İnşaat işinde ve karadenizli. Ne yapalım ağam adamlar yönetiyor işte. Redistrubition of wealth diyorsan ayrı tabi Türkiyede o ideolojide %1 kesim var sadece.

Pentagram said:
Allah İnönüden, Menderesten, Özaldan razı olsun.
Allah, Menderes’ten neden razı olacakmış? “Çiftçiyi Topraklandırma Yasası”na karşı çıktığı için mi? Tek parti dönemindeki basma fabrikaları özelleştirdiği için mi? NATO’ya uymadığı için, devletleştirme politikası güdülerek yapılan uçak fabrikalarını, tank fabrikalarını, silah fabrikalarını kapattığı için mi? Köy Enstitülerini kapattığı için mi yoksa Halkevlerini kapattığı için mi? Kore Savaşı için asker gönderirken, meclise sormaması için mi? Örtülü ödeneği zimmetine geçirdiği için mi? Devlet radyosunu çıkarları uğruna kullandığı için mi? Kırşehir’i ilçe yaptığı için mi?..
Sen hele bunları bir cevapla, diğerleri hakkında da neden Allah onlardan razı olacakmış; sana soracağım.​

Yoksa forum da mı 53-61'ci devrime teslim olacak? Yoksa Hobeto aslen Rizeli mi?

Ateş Hırsızı said:
“Çiftçiyi Topraklandırma Yasası”na karşı çıktığı için mi?
Evet.

Ateş Hırsızı said:
Tek parti dönemindeki basma fabrikaları özelleştirdiği için mi?
Evet.

Ateş Hırsızı said:
NATO’ya uymadığı için, devletleştirme politikası güdülerek yapılan uçak fabrikalarını, tank fabrikalarını, silah fabrikalarını kapattığı için mi?
Evet.

Ateş Hırsızı said:
Köy Enstitülerini kapattığı için mi yoksa Halkevlerini kapattığı için mi?
Tartışılabilir, çok detaylı bir konu bilmiyorum.

Ateş Hırsızı said:
Kore Savaşı için asker gönderirken, meclise sormaması için mi?
Kore Savaşına asker göndermeseydik dedelerin kızıl ordu postalını öpüyor olurdu.

Ateş Hırsızı said:
Örtülü ödeneği zimmetine geçirdiği için mi? Devlet radyosunu çıkarları uğruna kullandığı için mi? Kırşehir’i ilçe yaptığı için mi?..
Sen hele bunları bir cevapla, diğerleri hakkında da neden Allah onlardan razı olacakmış; sana soracağım.
Menderes sonradan otoriterleşmiştir, hatası da budur. Yine de yaptıkları dolayısıyla kendisine minnettarım. Ülkeyi Sovyetlerin arka bahçesi yapıp bugün bizi bir Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan yaptırmaması yeter.

https://www.tarihtarih.com/?Syf=26&Syz=355213&/Menderes-Döneminde-Ekonomik-ve-Sosyal-Gelişmeler-/-Prof.-Dr.-Emin-Çarıkçı-

https://twitter.com/cbabdullahgul/status/1125779823392165889?s=19

İç Anadolu irfanı strikes back! Yeter artık arabaşımızdan, etli ekmeğimizden başka kaybedecek neyimiz var?

Osmanlı Torunuyuz. :) SELAMETLE UİİYYYYY said:
Gerçekten üzülüyorum. Sermayenin köpekliğini yapanlar var ve bunlar ülkemizin gençliğinden. Nasıl beyninizi yıkadılarsa...
Sermayenin köpeği mi? Bundan daha müthiş bir övgü duymamıştım.

Emek sermaye ilişkisi hacum, vatan savaşı hacum, avrasya çok güzel diyorlar hacum, Doğu Türkistanda Köy Enstitüsü devrimi yapılıyor hacum.

Back
Top Bottom