Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Aşağılayamazsın derken senin için yazmadım, genel sınırlar bunlardır anlamında. Yani Türkiye’de İslam İstemiyoruz pankartlı bir grubun eylem yapması da Türkiye’de Atatürk Silinsin pankartlı grubun eylem yapması aynı boktur. Devletin dininin olmaması farklı, devletin dinlere karşı olması farklı. Laikliğin arkasına sığınıp halkı kısıtlayıcı adımlar atmak saçmalıktır. Laiklikte din olgusu devlet işlerine ve yönetimine karışmaz, halk istediğine inanır istediğine ibadet eder talep ederse bu yönde devletten ödenek/destek de alır.

Diyanet konusunda da farklı görüşlerim var, şuanki yapıda olmaması gerekiyor. İnsanların vergilerinin diyanete gidip gitmemesini seçme özgürlüğü olması gerekiyor, merkezi idarede bulunduğu sürede bunun gerçekleşmesi mümkün değil tabi. Konuyu detaylıca araştırmadığım için çözüm öneremiyorum ama mutlaka bir çözüm bulunur, farklı bir statüye konulur.

217 liralık doğal gaz faturasının 33 lirasının vergi olması(bizzat babamlara gelen fatura), temel yaşam malzemelerinin maliyetinin en az 200 TL tutması filan umrumuzda değil. Atatürk'e ve İslama sevgi duyulup sayılması en büyük sorunumuz. Birisi benim Allahıma ya da Atatürküme bir şey demesin gerekirse aç kalırız biz. Vallahi bu millet eğitilmez ya, adamlar medeni ülkelerde kimsenin bir tarafında olmadığı meseleleri ciddi ciddi tartışıyorlar. Kimse senin ulu olarak gördüğün bir kişiye ya da dinine sevgi beslemek, olumsuz fikirlerini gizlemek zorunda değil. Bu zihniyet bir de toplumun en az %90nını oluşturuyor ya ona yanarım. Birisi Atatürk'ün partisi diye cexapa diğeri beka meselesine filan kanıp akepeye verir vallaha müstahak size.

Kısacası, reis çok merhametli birisi bu millete az bile yapıyor.

tekirda%C4%9F-miting-.jpg

Aferim çok güzel halt becermişsiniz.

https://www.birgun.net/haber-detay/erdogan-yeni-zelanda-saldirgani-istanbula-gelmis-baglantilarini-ortaya-cikaracagiz.html

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1297694/Mehmet_Ozhaseki_yi_yakan_belge_ortaya_cikti.html
Ayy Lmao. Kayserili biri olarak konuşayım nerede aklı çalışmayan, para için ailesini satacak bir tip var FETÖ ile bağlantılı çıkıyor genelde.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-47596053

Vay be adalet ne hızlı tecelli ediyormuş bazen. Ekşide arada kaynayan bir sürü saçma salak entry var keşke hepsi medyaya düşse de temizlense site.

Cioss Julius U.X. said:
Aferim çok güzel halt becermişsiniz.

https://www.birgun.net/haber-detay/erdogan-yeni-zelanda-saldirgani-istanbula-gelmis-baglantilarini-ortaya-cikaracagiz.html

Mitingde yayınladıkları görüntüler neresinden bakılırsa bakılsın, islamafobik teröristlerin propaganda aracıdır. Propaganda amaçlı oluşturulmuş şiddet görüntülerinin izlenmesini önermediğim gibi, yayılmasına da kesinlikle engel olunmalı.

Bunlar belki mağduriyet yaratırız da, üç, beş oy alacağız diye neye alet olduklarının farkında değiller heralde?

Osmanlı Torunuyuz. :) SELAMETLE UİİYYYYY said:
geçen ekşide balyoz ver ergenekonla ilgili başlıkları inceliyordum apaçık fetöboylar var aslında onları da halletmek lazım
Türk yargısı toplumun linç baskısıyla hareket eder oldu. İnternet ortamında suça konu olacak bir sürü iğrençlikler var. Bunlarla mücadele edilmiyor.

Osmanlı Torunuyuz. :) SELAMETLE UİİYYYYY said:
geçen ekşide balyoz ver ergenekonla ilgili başlıkları inceliyordum apaçık fetöboylar var aslında onları da halletmek lazım
Alınan aynı başlıkta yine camiilere ve islamiyete sallayan biri daha var. Aynısı burada da olsun diye. Onu da almak lazım.

Irkçılık ve ayrımcılık kadar hastalıklı ve iğrenç bir şey yok. İşin kötüsü bir eziğin yaptığı bu korkunç eylemin görüntülerinin bilinçsizce servis edilip hedeflenen ortama katkı sağlanıyor olması.

faşizm, ırkçılık ve ayrımcılık kadar hastalıklı düşüncelerin dünyada hala yaşıyor olması gerçekten üzücü. camileri tarayan canlıyla, allahu akbar deyip kafa kesen canlı arasında hiçbir fark göremiyorum. ikisinin de insanlığa bir yararı olacaksa, tıpta denek olarak kullanılmalari ile olur. masum insanları taramak nedir? onların suçu ne? ulan madem bu kadar nefret ediyorsun defol git isid ile falan savaş. git orada özgürlük şövalyeligini yap, yiyin birbirinizi. bireyler yüzünden toplumları ve dinleri tek bir kefeye koymak, genelleme yapmak doğru değildir. üstüne, bunun sonucu gidip adam öldürmek hiç ama hiç doğru değildir. bugün kalkıp biri herhangi bir kiliseyi tarasa, herhangi bir müslüman şimdi verdiği tepkinin aynısını vermelidir. kalkıp cami taramaya karşı kilise tarayarak hiçbir şey beceremezsiniz. döl israflari anasını satayım. ne kadar sorunlu varsa zaten tetikte bekliyor.

cami tarayan canlının yaptığı apaçık terörizmdir. bugün aynısı bir kiliseye yapılsa ve bunu yapan müslüman olsa tüm dünyada müslümanlar terörist olacaktı. basın apaçık taraflı ve ayrımcı. kişilerin yaptığı eylemleri, dini ve ırkı dikkate alınmadan degerlendirilse... ama nerede işte. ideoloji ve din yüzünden millet birbirini kesiyor.

Kiliselere yapildi defalarca zaten. Siradan hale geldigi icin cok buyuk olay sayilmiyor. Bugun saldiri yapilsa tum muslumanlar terorist olacakti diye bir sey yok, yillardir oyle goruluyor zaten. Degisen bir sey olmaz yani.
Benim dikkatimi ceken sey bu eksideki yorumlar oldu. Bir kac ay once fasta iki tane dagci kadinin kafasi kesilmisti, millet ana avrat sovmustu muslumanlara ve araplara. Hatta biri hitler geri donsun bunlari temizlesin tarzi seyler yazmıstı ve bu entryler en cok favorilenenlerdendi. Simdi bu olay olunca tam tersi pozisyona dondu herkes. Obur sayfada ciddili sekilde tum muslumanlari yok etmeli yazan herifler bu olayda saldirgana sovmus. Herifler kitle psikolojisinin nasil yonlendiginin ornegi resmen.

http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/1298680/1/KONDA_dan_carpici_rapor__Dindar_gencler_azaldi.html

Gazete takibi çok dramatik olmuş yalnız.

Biz bunları kaç kez yazdık burada halk giderek sekülerleşiyor şeriattan değil otoriterleşmeden korkun diye.

Karatasak said:
Kiliselere yapildi defalarca zaten. Siradan hale geldigi icin cok buyuk olay sayilmiyor. Bugun saldiri yapilsa tum muslumanlar terorist olacakti diye bir sey yok, yillardir oyle goruluyor zaten. Degisen bir sey olmaz yani.
Benim dikkatimi ceken sey bu eksideki yorumlar oldu. Bir kac ay once fasta iki tane dagci kadinin kafasi kesilmisti, millet ana avrat sovmustu muslumanlara ve araplara. Hatta biri hitler geri donsun bunlari temizlesin tarzi seyler yazmıstı ve bu entryler en cok favorilenenlerdendi. Simdi bu olay olunca tam tersi pozisyona dondu herkes. Obur sayfada ciddili sekilde tum muslumanlari yok etmeli yazan herifler bu olayda saldirgana sovmus. Herifler kitle psikolojisinin nasil yonlendiginin ornegi resmen.

İslamofobi ve radikal islam birbirini ölesiye destekler. Bunlardan biri ortadan kalkınca diğeri için varlık sebebi kalmayacak. Artık kullandıkları terör yöntemleri bile aynı. Kitlesinin içiçe geçmiş olmasına şaşırmıyorum.

Pentagram said:
Biz bunları kaç kez yazdık burada halk giderek sekülerleşiyor şeriattan değil otoriterleşmeden korkun diye.

Sekülerleşmenin sebebi beceriksiz otokrasi yalnız. Bundan öncekiler de Kemalizmi okullarda yaymaya çalışmıştı ama beceremişti. Türkiyede çok ciddi bir toplum bilinci oluşmadıkta aynı şey farklı şekillerde hortlatıla, hortlatıla bize sunulmaya devam edecek.

İşte Türk muhalifi (Aydınlıkçılar ve ulusalcıları dışında tutuyorum) otokrasiye yöneltmeli enerjisini. Bacağımızı kesecekler, başımızı zorla kapatacaklar muhabbeti çok boş.

Pentagram said:
İşte Türk muhalifi (Aydınlıkçılar ve ulusalcıları dışında tutuyorum) otokrasiye yöneltmeli enerjisini. Bacağımızı kesecekler, başımızı zorla kapatacaklar muhabbeti çok boş.

Abi gelenin, gideni aratmasından korkuyorum. Mesala Zizek, mileniallar arasında gayet moda olan "political correctness" kavramanın aslında otokrasinin farklı bir versiyonunu söylüyor ve haklı olduğunu düşünüyorum. Gelecek bu özgürleşmek isteyen insanların elinde çok kötü bir distopyaya dönüşebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=0OzL0tGygso

Bence insanlarda özgürleşme arzusuyla beraber tarih ve toplum bilinci de oluşmalı insanlarda. Tarih özgürleşme hareketlerinin dumura uğratıldıkları anlarla dolu. Bunlardan ders çıkarılmalı.

Back
Top Bottom