Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Kara Bey said:
Nattens Madrigal said:
Pentagram said:
Vah Türko seküleri vah Ezanı protesto edebilme hakkını bile savunacak bir partin yok. Yarın Cexap da insanların en temel hakkı olan protesto hakkını eleştirir lol.
bakıyorum gene mağduruz
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903101038117604-taksim-toplanan-bir-grup-ezana-uzanan-eller-kirilsin-slogani-atti/
Mağdursun tabi. Sen ezanı ıslıklarsan Taksim'i de basarlar, Beyoğlu'nu da. İyi olmuş.

Şimdi özgürlük var diyenler gelmeden,
Ezan okunurken anırmaya başlarsan eşek gibi kahir ekseriyeti Müslüman olan ülkede böyle bir tepki alman normal olur.
Ezanı protesto edebilmek bir haktır. Aynı şekilde ezanı protesto edeni protesto edebilmek de haktır. Müslimler günde 5 vakit + Sela dlcleri ile inanan inanmayan insanları yüksek desibelli seslere maruz bırakıyor zaten daha ne istiyorlar? Hiç kimse inanmadığı bir dinin ritüeline uymak zorunda değil. Millet ineğe tapıyor diye inek eti yemekten vazgeçiyor musun sen? Ama ne yazık ki Türkiye'de sekülerizmi temsil eden, hak hukuk bilen hiçbir parti yok. Herkes politik doğruculuk kasmış yine. Neyse Cexapa Hdpye oy veren tayfa düşünsün.

Calradianın Bilgesi said:
Ben hardcore yandaslarin boyle hassas konularda yukardan talimat gelmeden insiyatif alip da R yapacaklarini dusunmuyorum
Bu doğru ise o zaman %99 gözdağı verme amacı taşıyordu bu olay ki ben inanırım. Bakın din deriz ezan deriz öfkeli sarıklıları salarız, artık %50'yi evde tutmuyoruz adam olun demekti bence.

Bir çok yerde Akpnin yürüyüş ve sokak eylemlerinden çok panik olduğunu okuyorum. Gezi eylemlerinden tut geçenlerde yapılan EYT mitingine, feministlerin yürüyüşüne kadar uyuz oluyorlar. Odatvde ya da Cumhuriyette insanların haklarını aramak için birleşip sokağa çıkmalarının artmasından çok korktuklarını iddia ediyorlardı.

Pentagram said:
Herkes politik doğruculuk kasmış yine. Neyse Cexapa Hdpye oy veren tayfa düşünsün.
Valla Konya'da hiçbir parti ve aday önemli değil AKP toplayacak ama millet ittifakına mı atmış gözüksem yoksa tkpye mi diyorum. Nasılsa bir anlamı yok.

Chp-hdp-iyi-sp-dp falan verenlerin tamamının gerçekten o parti onları temsil ettiği için verdiği gibi bir durun da yok. Normalde yüzüne bile bakılmaz hiçbirinin ama karşı tarafın oranı artmasın diye veriyor insanlar. Yani chpye laf ediyorsun haklı olarak ama ne yapsın 20 milyon insan, whatsapptan anlaşıp LDP'ye mi atsın? Onları seçime bile almıyorlar artık. Türkiye burası öyle halk örgütlenip mevcut sistemi değiştiremez. Anca böyle devam ederiz işte. Beğenmiyorsan fırsatını kollayıp çıkacaksın ülkeden.  :wink:

Boş ya da geçersiz oy atmak çözüm. İnsanlar bu partilere oy verdikleri için düzen devam ediyor. En azından boş ya da geçersiz oylar atıldığında meşruiyet tartışmaları ortaya çıkar, muhalefetten çok insanın başı gider ama insanlar için belediyeye Oğuzhanın mı yoksa Abdullahın mı girmesi gerektiğini oylamak daha kolay geliyor.

Millet ittifakı oturup boykot kararı alsa bile %75 anca dinler bu çağrıyı. Burası normal bir ülke değil katılım %50-60 olsa bile yoluna bakar devam ederler. Seçimlerin meşruiyeti tartışılacak olsaydı en son mühürsüz pusulalarda iptal edilirdi seçim. Öyle bir dünya yok yani. Adamın tam tersi canına minnet olur zaten kendi tabanı hariç ülke vatandaşı bile saymıyor bizi.

İstedikleri kadar etsinler, meşruiyet tartışması bir kere başladı mı devamı gelir. Bugün AKP seçime yüksek katılım oranları ile yaptığı her şeyi meşrulaştırabiliyor. Muhalefet partileri kendi cebine bakıyor sadece, her seçim bu son seçim diye diye de muhaliflerin oyunu bir güzel alıyorlar. Sonra gelsin seçim yardımı, belediye rantları.

"uiiiiyyyy reis kazaniyi hadiyin uşaklar 2 saat önceden sokağa silahlarumuzla çıkalum da kutlama yapalum uiyyyyy daaa hem seçimin şüpheli olduğunu düşünen hainleri fururuz."

Bunlar katiyen eğitilmezdir.

Pentagram said:
Ama ne yazık ki Türkiye'de sekülerizmi temsil eden, hak hukuk bilen hiçbir parti yok. Herkes politik doğruculuk kasmış yine. Neyse Cexapa Hdpye oy veren tayfa düşünsün.
Bence hem onemi olmayan hem de savunmasi zor olan seyleri cok savunmaya gerek yok. Birileri ayan beyan ezan protesto edip muebbete girse o zaman savunmak gerekir de, su an ortada bir iftira varken boyle zor toplara girmeye gerek yok.

oy vermenin de yararli oldugunu dusunmuyorum ama zararli oldugundan da emin degilim. Etkisiz oldugunu dusunmeye meyilliyim.

Calradianın Bilgesi said:
Pentagram said:
Ama ne yazık ki Türkiye'de sekülerizmi temsil eden, hak hukuk bilen hiçbir parti yok. Herkes politik doğruculuk kasmış yine. Neyse Cexapa Hdpye oy veren tayfa düşünsün.
Bence hem onemi olmayan hem de savunmasi zor olan seyleri cok savunmaya gerek yok. Birileri ayan beyan ezan protesto edip muebbete girse o zaman savunmak gerekir de, su an ortada bir iftira varken boyle zor toplara girmeye gerek yok.
Siyaset ilkeler üzerinden yapılmazsa elde edilen AKP tarzı popülizm olur. Bugün şunu yapayım yarın şunu yapayım kafası çok zarar verir bu ülkeye. Orada ezanın ya da başka bir şeyin protesto edilmesi değil mesele. Ezanı protesto etme fikri insanlara çok garip ve zor geliyor. İsmail S*ymaz denilen herif bile ezanı protesto edenin ben ..... kafasında devam ediyor.

Reis ve Bahçevelli çok kötü bir kampanya yürüttü. Reis konuşmalarıyla küskün muhalif seçmeni de sandığa çekerken Bahçevelli de oyumuz 50 altı düşerse meşruiyet tartışması başlar diyerek dinen bir tartışmayı tekrar alevlendirdi. Son birkaç senedir reisin kampanyaları çok kötü. Ankarada Nobleyi, İstanbulda 1000aliyi aday gösterip oturup sussa İzmir'de bile daha fazla oy alırdı.

Edit: Siverek ve Ankara hariç sonuçları merak etmiyorum.

Kara Bey said:
Nattens Madrigal said:
Pentagram said:
Vah Türko seküleri vah Ezanı protesto edebilme hakkını bile savunacak bir partin yok. Yarın Cexap da insanların en temel hakkı olan protesto hakkını eleştirir lol.
bakıyorum gene mağduruz
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903101038117604-taksim-toplanan-bir-grup-ezana-uzanan-eller-kirilsin-slogani-atti/
Mağdursun tabi. Sen ezanı ıslıklarsan Taksim'i de basarlar, Beyoğlu'nu da. İyi olmuş.

Ezan okunurken anırmaya başlarsan eşek gibi kahir ekseriyeti Müslüman olan ülkede böyle bir tepki alman normal olur.
Kahir ekseriyeti Müslüman olsa ne farkeder. Halifeyi kovalayan, söküp tarihe gömen bir Mustafa Kemal'in askerleriyiz. Devletimizin dini yok, dinsiz bir devletiz. O yüzden herkes aynı batıl inançlara tabi olmak zorunda değil.

ne mucize ne efsun
ne örümcek ne yosun
çankaya yeter bize
kabe arab'ın olsun...

Kemalettin Kamu

Awake said:
Kara Bey said:
Nattens Madrigal said:
Pentagram said:
bakıyorum gene mağduruz

Kahir ekseriyeti Müslüman olsa ne farkeder. Halifeyi kovalayan, söküp tarihe gömen bir Mustafa Kemal'in askerleriyiz. Devletimizin dini yok, dinsiz bir devletiz. O yüzden herkes aynı batıl inançlara tabi olmak zorunda değil.

ne mucize ne efsun
ne örümcek ne yosun
çankaya yeter bize
kabe arab'ın olsun...

Kemalettin Kamu
Doğru söylüyorsun (!) halkı o kadar bezdirdiki bu zihniyet; halkın eline geçen ilk oy verme hakkıyla Chp iktidardan düştü. Daha da iktidara gelemedi. Halk nasıl bıktıysa artık. Sizin zihniyetiniz yüzünden ilerlemiyor zaten ülke. Sağ da aynı sol da kanser gibisiniz.

Back
Top Bottom