Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Pasif direniş >>> Silahlı direniş.

Dandik bir pompalı tüfek almak için bile seni korumayadığını düşündüğün sisteme tonla vergi ödüyorsun.

+

Kişisel silahlanarak kendini koruyamacaksın. Yine suçsuzken seni suçlu konuma düşürecek tonla yasaya tabiisin.

++

Büyük güç, büyük sorumluluk ister. Herkesin taşıdığı silahın sorumluğunu taşıyacak kadar aklı olduğunu düşünmek, 3'le 5'i toplayamıcak insanların silahlanmasını teşvik etmek en iyi ihtimalle kaosa götürür

Silahların yasaklanması serbest bırakılmaından daha güvenli yalnız. Kendini koruyacak silah olmalı mantığı olan yerlerde daha çok silahla ölüm oluyor. En büyük örnek ABD. Ha ben de isterdim insanlar pislik olmasın, elma alır gibi silah mermi falan alıp dağa taşa sıkalım ama öyle olmuyor.

Silahla insan ölümü bunun için düzgün bir gösterge değil. Masum insan ölümü önemli. "Ben öleceğime o ölsün" mantığı hakim olmalı. Silah kanunları sıkı olup kaçak silahın önüne geçilemiyorsa silahlanmamak aptallık olur. Bugün 100 araba çevirin min 30 tanesinden kaçak silah çıkar (ki haber bile oldu bu kaçak silah olayları.). Bu ülke bireysel silahlanmayı gerektiriyor. Bugün 7-8 yaşında çocuklar bıçakla geziyorken silahları kanunla yasaklamak ne sağlayacak size? Daha bu ülkede bazı mahallelere elinizi kolunuzu sallayarak girmeyi bırakın arabanızla bile geçemiyorsunuz..

Ayrıca suçlu duruma düşme gibi bir durum da söz konusu değil. Çok korkuyorsan silahı temizle ve namlusunu değiştir. Her şeyi de inkar et. Denetimden geçirilmiş kurşun kullanma vs.. Yasalar eğer denetim ile korunuyor olsaydı bu ülkede bu kadar kaçak silah olmazdı..

Yani kısaca şunu söyleyeyim. Kamera kayıtları varolmasına rağmen bir insan bir kadını dövüp aynı gün içinde elini kolunu sallayarak çıkıyorsa karakoldan bireysel silahlanma şarttır.

Bizim evimize hırsız girdi polis bulamadı hırsızı. Biz bulduk (üstelik çok rahat bulduk).. Öldürmedik ama kendi adaletimizi de sağladık.. En basit kendimden verebileceğim örnek.. Silahın mantığı da aynı.. Kimse toplumsal istatistikleri umursamaz. Çünkü daha kaçak silahın önü alınamıyor. Herkes kendi hayatına bakmalı.. Bugün ben ölsem Dünya bitmiştir. Ben tekrar bu Dünyaya gelemeyeceğim. O yüzden bu güvencemi sağlamakta bir engel olmamalı..

Roffron said:
Silahla insan ölümü bunun için düzgün bir gösterge değil. Masum insan ölümü önemli. "Ben öleceğime o ölsün" mantığı hakim olmalı. Silah kanunları sıkı olup kaçak silahın önüne geçilemiyorsa silahlanmamak aptallık olur. Bugün 100 araba çevirin min 30 tanesinden kaçak silah çıkar (ki haber bile oldu bu kaçak silah olayları.). Bu ülke bireysel silahlanmayı gerektiriyor. Bugün 7-8 yaşında çocuklar bıçakla geziyorken silahları kanunla yasaklamak ne sağlayacak size? Daha bu ülkede bazı mahallelere elinizi kolunuzu sallayarak girmeyi bırakın arabanızla bile geçemiyorsunuz..

Ayrıca suçlu duruma düşme gibi bir durum da söz konusu değil. Çok korkuyorsan silahı temizle ve namlusunu değiştir. Her şeyi de inkar et. Denetimden geçirilmiş kurşun kullanma vs.. Yasalar eğer denetim ile korunuyor olsaydı bu ülkede bu kadar kaçak silah olmazdı..

Yani kısaca şunu söyleyeyim. Kamera kayıtları varolmasına rağmen bir insan bir kadını dövüp aynı gün içinde elini kolunu sallayarak çıkıyorsa karakoldan bireysel silahlanma şarttır.

Bizim evimize hırsız girdi polis bulamadı hırsızı. Biz bulduk (üstelik çok rahat bulduk).. Öldürmedik ama kendi adaletimizi de sağladık.. En basit kendimden verebileceğim örnek.. Silahın mantığı da aynı.. Kimse toplumsal istatistikleri umursamaz. Çünkü daha kaçak silahın önü alınamıyor. Herkes kendi hayatına bakmalı.. Bugün ben ölsem Dünya bitmiştir. Ben tekrar bu Dünyaya gelemeyeceğim. O yüzden bu güvencemi sağlamakta bir engel olmamalı..

Haksızsın diyemem ama söz konusu adamın senin gibi o silahın sorumluluğunu taşıyamacak insanlara seslendiğini unutmamak gerekir.

Fusuy said:
Bu terörizm çağrısı değil de ne?

https://t24.com.tr/haber/sedat-peker-imkani-olan-silahlansin,806897?fbclid=IwAR3KvwySoITXHTgT7kxwP4Kd3lfaW_zUfThsQ387wOJIuPfAZSDarwQAcC8
Bence bireysel silahlanma kolaylaştırılmalı.Hiç korkma içi rahat olsun Milli Şef'in tarihin herhangi bir devrinde,bir halife, kafasından bu memleketin mukadderatına karışma isteğini geçirirse sözünü hatırla sadece.

Erozbey said:
Hemreyi anlamak Nevıl'ı anlamaktan daha zor.
En azından Nevil’ın fikirleri bundan iyidir

Hemre, normalde seni dalgaya almam gerekiyor ama sormak zorundayım; ne kadar düşünüyorsun? Bunu soruyorum çünkü bana düşündüğünü hissettirmiyorsun. Akıllı birinin söyleyeceği şeyler değil bunlar.

Ayrıca burada savunduğun şey sayısal fazlalıkları sebebiyle tamamen düşmanı olduğun fikre hizmet ediyor. Etrafta bu kadar manyak varken bunu senin desteklemen bayağı trajik

Afrandez said:
Erozbey said:

Hemre, normalde seni dalgaya almam gerekiyor ama sormak zorundayım; ne kadar düşünüyorsun? Bunu soruyorum çünkü bana düşündüğünü hissettirmiyorsun. Akıllı birinin söyleyeceği şeyler değil bunlar.

Ayrıca burada savunduğun şey sayısal fazlalıkları sebebiyle tamamen düşmanı olduğun fikre hizmet ediyor. Etrafta bu kadar manyak varken bunu senin desteklemen bayağı trajik
Üzücü olan onları savunmanız,gün gelecek ülke iran olacak özgürlüğünüz kısıtlanacak o zaman anlayacaksınız beni işte.

Hemreye ne zaman konu dışı yasağı gelecek merak ediyorum. Olmayan şeyleri oldu olarak görüp hala bordo klavyelik yapmaya devam ediyor. Bunun Napolyon savaşlarından abisi mabisi yok mu alsın götürsün. İki gıdım konuşabilen var zaten konuda şunun trollüğünü çekmeyelim. Hemreyi şurada görmek isteyen 3 kişi yoktur. Allahsız yönetim bir şeyler yap artık.

Hemre said:
Afrandez said:
Erozbey said:

Üzücü olan onları savunmanız,gün gelecek ülke iran olacak özgürlüğünüz kısıtlanacak o zaman anlayacaksınız beni işte.

Güzel paranoyaymış. Yazdığım şeyde nasıl bir şey gördün de “onları savunuyorsun” diyebiliyorsun merak ettim.

Ayrıca İran örneği yanlış bir örnek. İran’ın o bahsettiğin dönemi Humeyni ölene kadardı. Halen absürt şeyleri var, ama dediğim gibi ilk zamanlardaki gibi değil. Bugün İran’ın yönetimi teokrasi olsa dahi inan bana şu an çoğu konuda Türkiye’den daha iyi bir konumdalar. En basitinden öğrencileri STEM sıralamasında 5. konumda, yani Türk öğrencilerden çok daha başarılı.
Devrimin neden yaşandığını biliyor musun onu da açıklayayım; Şah başta Beyaz Devrim olmak üzere ülkesinde uyguladığı politikaları zorlamayla yapmaya çalıştı ve çevresi yolsuzlukla kaplandı. İşin senin için ilginç yanı ise Beyaz Devrim gibi uygulamaları tam olarak senin savunduğuna inandığın laiklik ve modernlik esaslıydı.

Sağdan soldan duyduklarına doğru deyip hareket ediyorsun, Suqlat da senle ağır bir dalga geçiyor. Sonra adamı ciddiye alıyorsun, daha komik oluyorsun. Zararı sen görüyorsun, yapma

konu açsam mı diye düşündüm de, burası aynı zamanda siyasî ideoloji konusu olduğu için buraya yazayım dedim. doğrudan olarak 'insanın doğasına' bakarsak, bu doğaya kapitalizm mi daha uygundur? yoksa komünizm mi?

bana göre de kapitalizm. komünizmin bir ütopya olduğunu düşünüyorum ben de. mesela dinsiz bir toplumun -özellikle günümüze bakarak- neredeyse mümkün olmadığı görüşündeyim. belki asırlar sonra olabilir bilemem. yine sınıflaşma ve hiyerarşinin de insanın doğasından geldiğini düşünüyorum.

ancak koyu komünist bir ağabeyim insanın tanrıya inanma sebebinin aslında dolaylı bir güce tapınma olduğunu, sınıfların veya buna benzer yapıların yine güç ve buna ulaşma isteğinden doğduğunu savunuyordu. yani, ancak herkes tamamen eşitliği kabul ederse ve bu güce ulaşma isteğinden vazgeçerse komünizm uygulanabilirmiş. ancak bunun şuanda veya önceden uygulanamama sebebi, insanların komünizmi uygulayacak seviyede olmamasıymış. sovyet rusya zamanı ve şuanda insanlar komünizm için fazla 'ilkelmiş'. zaten insanlar ilkel olduğu için, başlarındaki kişiler de doğal olarak ilkelmiş. bunun bir kanıtı da bu kişilerin, mesela stalin'in, güce ulaşma isteğini kullanarak diktatör olmasıymış. eğer rusya'da insanlar 'gerçek komünizm'i uygulayabilecek vasıfta olsaymış sonucu böyle olmazmış.

uç düşününce anca mantıklı geliyor, o da çok degil. forumda belki komünizm diyen çıkar diye sordum. tahminimce komünizm diyenlerin çoğu bambaşka sebepler savunacaktı. en mantıklı sistem illaki ikisi de değildir. ancak aralarında çekişme olduğu için sordum. ikisi de kötüyse, hangisi kötünün iyisidir ki? komünizm uygulanamaz diyorum ama, mesela kapitalizmin de yol açtığı ciddi sorunlar var.

Back
Top Bottom