Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Siyasette miting sayıları hep abartılır. Siz siyasetçilerin abartmasına değil doğru olana bakmalısınız. Siyaetçiler 2*4=5 de der.

Zaten 4 milyonluk şehirde 2.5 milyon katılım herhangi bir şekilde mantığınıza sığıyor mu? Tüm şehirde yaşlı yok, hasta yok, apolitik yok, çocuk yok, diğer partiden adam yok, keyfi istemeyen yok, işi olan yok, haberi olmayan yok herkes mitingde. Eh yani.

Tamam o zaman çıkıp bir basın açıklaması yap. "Yıllardır alanlarda 1 milyon gibi, 2 milyon gibi uçuk sayılar verdiler. Her geçişte polisler girenleri saydılar. Hepsi bilmiyormuş. Şurada toplasak 300 bin kişi var yok" de. "2009'da Obama'nın başkanlığı için 1.8 milyon insan değil 400 bin insan geldi" de. Çünkü senin matematiğin en doğru olan. Bırak Türkiye'yi, Dünya'da tek sen bu olayı çözmüş olacaksın.

Roffron said:
Tamam o zaman çıkıp bir basın açıklaması yap. "Yıllardır alanlarda 1 milyon gibi, 2 milyon gibi uçuk sayılar verdiler. Her geçişte polisler girenleri saydılar. Hepsi bilmiyormuş. Şurada toplasak 300 bin kişi var yok" de. "2009'da Obama'nın başkanlığı için 1.8 milyon insan değil 400 bin insan geldi" de. Çünkü senin matematiğin en doğru olan. Bırak Türkiye'yi, Dünya'da tek sen bu olayı çözmüş olacaksın.

Moruk ben sana "benim matematiğime güven" demiyorum. Biri senin gözlerine sağlam yumruk atmış galiba, okuduğunu dahi anlamıyorsun. Ben sana "aç önüne koy kalemi kağıdı, kendin hesapla" diyorum. Ben hiçbir zaman "benim matematiğime, hesabıma güveneceksin" demedim. Aksine; defahatle git kendin hesapla dedim. Başkasının beynine güvenme, sağda solda okuduğun goygoyları yeme, git kendin beyninle hesapla dedim. Akp'li gibi dogmatikçe davranıyorsun. Hem benim bu iddialarla dalga geçmeme gerek yok, zaten binlerce insan dalga geçti yeterince sosyal medyada :iamamoron:

https://eksisozluk.com/17-haziran-2018-yenikapi-mitingi-katilimci-sayisi--5691733

Gördüğün gibi matematik bilen tek ben yokum şu dünyada  :mrgreen:

Bu arada ekşide şöyle bir görsel atıp "maltepe uydu görüntüsü" diyor akçomarlar, işte akıllarınca İstanbul'a daha önce hiç gelmemiş insanları kandıracaklar.

dc3eaf10027.jpg

Burası Yenikapı meydanı  :meh:

Anlık uydu görüntüsü çok zor bir olay, genelde ya hükümetler veya şirketler, özel ticari uyduların yörünge aralıklarını kiralıyor, istedikleri yörünge aralığında istedikleri bölgenin görüntüsünü çekiyorlar, fakat bu anlık olmuyor genelde çünkü uyduların belirli yörüngeleri var ve oralarda seyrediyorlar. 0-2 gün aralığında sipariş verip alıyorlar. Ha şans eseri bir şirketin gözlem uydusu oradan geçiyor ve seninle anlaşıyorsa o anı da çekersin fakat şans çok yüksek değil.

Şu kadar toplandı toplanmadı tartışması kadar boş bir tartışma yok. Yarın her şey belli olacak, ne gerek var şöyle tartışmalara?  :lol: Meydanlar seçim kazandırmaz, gidin müşahit olun sandıkları koruyun beyler.

Roffron said:

Varrak söylemek istediğimi söylemiş. Mantıkla bi hesapla, mantığın alıyorsa devam et doğrudur de. Ha bi de evinde salonunun ölçüsünü biliyorsundur. Atıyorum 20m2 ise bi hesapla ben bu salona 100 kişi nasıl sığdırırım diye. Sonra üstünü düşün. Ben İzmir'i 5'ten hesapladım da alan tam düzgün olmadığından. Daralıp genişlemesinden ve eğime sahip olmasından dolayı. Fakat maltepe düz alan.

Hayır sen mantığını kullanmıyorsun. Ya Trump seçildiğinde katılan kişi sayısı Yeni Kapı'nın 3te 1i kadar. Hatta 4'te 1'i. Ayrı ayrı duruyorlar biraz. Trump kazandığında Amerikan medyasının nasıl olduğunu biliyorsun umarım. Neredeyse tüm medya demokratları destekler. Adamlar Trump'a 700bin katıldı diyor. Trump bunlar yalan söylüyor 2 milyon kişi vardı diyor. Sonra sen diyorsun ki 240 bin kişi var diyorsun. Çok merak ediyorum Trump'a katılanları da bi hesapla. Bakalım kaç bulacaksın.

Sen hesap yapıyorsun. Sonra bana diyorsun ki aç sen hesapla diyorsun. Ben tam sayı çıkarmayı geçtim. Sana örneklendirme yapıyorum. Bari buradan yanlış olduğunu anla diye. Biraz düşün diye. Halen bana aç hesap yap diyorsun. Ben siyasilerin her dediğine inanan biri değilim. Medyaya inanan biri hiç değilim. Ama mantık kullanarak konuşuyorum. Hadi güven olayını geç göz karararı bak.

Gel hesap yapalım madem ısrarcısın. Trump'a tv kanallarında söven haber programları çıkıp (senin yeni kapı hesabına göre) Trump'a 60.000 kişi katıldı demiyor. Onun yerine 700 bin diyor. Salak mı bu adamlar?

dün ankara mitingindeydim. gökçekin metrekare hesabına göre 40.000 kişi anca vardı. hiç bi şansı yok 40000 kişinin orda olmasına. metrekare hesabı doğru tutmuyor kesinlikle

Yahu banane haber kanallarına inanıp inanmamandan, hala diyorsun "senin yenikapı hesabına göre" lan link attım orada alooo, git ötekilerin hesaplarını kontrol et, git kendin hesap et. Şuan tartışma şu şekilde ilerliyor ve bu beni inanılmaz irrite etmiş durumda;

Varrak : Al kalemi kağıdı, koy önüne, hesapla.
Roffron: Sen biliyorsun fakat koskoca adamlar bilmiyor öyle mi?

Varrak : Yahu koy önüne kalem kağıt, kendin hesapla kendin kendin.
Roffron : He o kadar kişi fark etmedi sen fark ettin öyle mi?

Varrak : Lan bana güvenme, kendi beynine güven, kendin hesapla 4 işlem bilirsin git yap şu işlemi.
Roffron : Koskoca Trump bilmiyor da sen en iyi bilensin öyle mi?

Şuan bunu yaşıyoruz, bak bu bir tartışma bile değil. İnan Bilal'e konuşsam, hatta duvara konuşsam daha faydalı. Ben bu lüzumsuz münakaşayı; bana önünde hesap yaptığın kağıdın screenshot'ını buraya atmadan sürdürmeyeceğim. O yaptığın işlemler üzerinden konuşacağız.

Şuan kendimi gerçekten, ay üzerindeki kraterlere bakıp, Rahiplere "bak muntazamlık yok evrende, krater var delik var" diyen Galileo gibi hissettim. Bak yemin ederim. Rahip "yoo yanlış görmüşsün, Tanrı'dan iyi mi bileceksin" der, Galileo ise "yahu gel kendin bak benim gözlerime güvenme, kendi gözlerine güven" der. Rahip ise "olmaz onun içinde şeytanlar var" der sadfsd sen o Rahipsin işte şuan  :iamamoron:

Roffron said:
Hayır sen mantığını kullanmıyorsun.

Ok. Benim mantığıma böylesi yatıyor.

Roffron said:
Salak mı bu adamlar?

Demek ki değillermiş. Bu kadar kişi söylüyorsa doğrudur diyenler varmış hep. Sayıları abartma geleneği olamazmış gibi. Yüksek sesi çıkan kimse çıkıp demiyorki bu böyle hesaplanır, sizin hesaplarınızda bir sıkıntı var diye.
Dediğim gibi sadece m2 hesabı da değil. 4 milyonluk şehirden 2.5 milyon gelmesi komik. Ve üniversiteler tatilde. Üniversite gençleri de katılmıyor doğru düzgün onun eksikliği de var.

Neyse efendim ben bu sayılara inanmama yanlısıyım siz inanın. Dünyanın en büyük olayı değil sonuçta.

Warning - while you were typing a new reply has been posted. You may wish to review your post.

Edit: Bu medya internet kesilince interneti kestiler diye haber yapan medya dimi? Baz istasyonu kapasitesi olayı da yok.

Kardeşim kafan mı güzel?

Hesabın yanlış diyorum. Hayır doğru diyorsun.
Örnek veriyorum al hesapla diyorsun.
Senin hesabını ölçek alıyorum. Hesaplıyorum. Sonra diyorum ki sana Trump düşmanları normalde düşük olan sayıları şişiriyor. Trump'ın işine gelen hareket yapıyor diyorum. Bunu da inatla anlamıyor "koskoca Trump bilmiyor..." diyorsun.

Buradan senin hesabın bak hatalı diyorum. Sen kendin hesapla demeye devam ediyorsun. Hesapladım zaten. İlla Yeni Kapı kaç kişi alır onu mu hesaplayayım? O zaman hangimizin hatalı olduğunu nasıl anlayacaksın? Ben ateşe aynı ateşle karşılık vermiyorum. Hatalı olduğunu anla diyorum. Senin istediğin ile kimse hatasını anlamaz. Sen bir romana eleştiri yazısı yazmak için kalkıp yeni bir roman mı yazıyorsun?

Tartışma cidden boş. Farkındayım. Ama senin mantıklı biri olduğunu düşündüğüm için şuan sürdürüyorum. Yoksa ilk iletiden itibaren umursamazdım zaten.

Roffron said:
Hesabın yanlış diyorum. Hayır doğru diyorsun.
Senin hesabını ölçek alıyorum. Hesaplıyorum.

Hesabın yanlış demiyorsun, "herkes aptal bir sen mi akıllısın" modunda geziyorsun. Bak çok güzel, hesap yapmışsın, lütfedersen yaz şu matematik hesaplamalarını şuraya da bilimsel bir tartışma yapalım boşa zaman kaybetmeyelim :grin:

Tayyip yine final mitingini Konya'ya ayarlamış. Polis sirenleri, kornalar falan duydum miting arabası sesi de gelince balkona çıktım. Miting otobüsü vardı en önde, üzerinde 5-6 kişi vardı. En önde de muhtemelen Tayyip vardı el sallıyordu. Güvenliği bayağı aksatmışlar. Elimde sniper olsa, vursam, koskoca ülkenin cumhurbaşkanı otobüsten aşağı yuvarlanırdı. 1000 polis dikkat çeker diye hiç polis koymamıştı önüne arkasına.

Acaba recep %45 üstü mü alacak yoksa %45 altı mı, benim tek merak ettiğim şey bu şuan. %45 altı alırsa ilk turda ona oy vermeyenlerden ikinci turda %5 koparması çok zor bir ihtimal.

Varrak said:
Acaba recep %45 üstü mü alacak yoksa %45 altı mı, benim tek merak ettiğim şey bu şuan. %45 altı alırsa ilk turda ona oy vermeyenlerden ikinci turda %5 koparması çok zor bir ihtimal.
Katılıyorum. %47-48 alırsa kolaylıkla tamamlar üstüne koyup. Laf üstünde ikinci tura gideriz.

Şahsi görüşüme göre 45 üstü bekliyorum. Şahsi görüşüm sadece gözlemlerime dayanmaktadır, bilimsel bir dayanağı yoktur*

Valla meclisi alsak da Recep koalisyon kurarız diye açıklama yapmış. İlk başta SP geliyor akıllara ama SP kabul etmez bence bayağı düşman gibi bir şeyler şu an. 7 haziran'da en isteklisi CHP idi. Bence yine öyle olacak. Eğer Recep koalisyona gidecek olursa CHP ile gider. Zaten diğer iki parti MHP'ye ters. CHP de kabul eder belli şart ve isteklerle. Çünkü CHP böyle bir durumu hem başarı hem de sağ seçmene ulaşmak için yol olarak görecektir. Bir miktar da hükümet kurulsun diye.

Back
Top Bottom