Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Cioss Julius U.X. ? said:
Ya gülüm, yanlış anlayan sensin. Diyorum ki ideolojiler özellikle çok dallı budaklı ve bunları belirli isimlerle anmak sorun. Nasyonal sosyalizm sadece Hitler'in başında olduğu NSDAP'ın ideolojisi olarak anılamaz. Bir çok farklı değişken var. Bunları bu forumda tartışmak hata olur çünkü kendim dahil yetkin kimse olduğunu sanmıyorum hepsine. Yine de ideoloji skalasında enteresan bir şekilde milliyetçiliği solla buluşturan Galiyeve bakarak başlanabilir.

Şahsen benim ilerlemesi mümkün olmayan bir tartışma için enerji harcamam zor. Siyasi ideolojileri tartışmak için ziyadesiyle yetersiz bir konu şimdilik.

Ciğerim benim bak anlatamıyorum sana. Tamam boşver sen devam etme konuya devam etmek istersen önceden yazdıklarımı tekrar yazıp düşünürsün.

YusufPasha said:
Maresal said:
Ulusal Sosyalizm ile Ulusal Komünizm tamamen farklı şeyler. İlki Nazizim, ikincisi Komünist Turancılık.

Ulusal Komünizm ile Turancılığın zerre alakası yok dikkatli araştır. TRT'nin yalan medyasına falan mı baktın?

Genel olarak Sosyalist bir Turan Devleti oluşturulmasına yöneliktir. Daha doğrusu Türklerin(En azından Rusya'daki) Sosyalist çatıda birleşmesi yönündedir.
Bu arada Galiyev İslam ile Komünizm arasında bağlantılar kurmuş biridir.

Maresal said:
YusufPasha said:
Maresal said:
Ulusal Sosyalizm ile Ulusal Komünizm tamamen farklı şeyler. İlki Nazizim, ikincisi Komünist Turancılık.

Ulusal Komünizm ile Turancılığın zerre alakası yok dikkatli araştır. TRT'nin yalan medyasına falan mı baktın?

Genel olarak Sosyalist bir Turan Devleti oluşturulmasına yöneliktir. Daha doğrusu Türklerin(En azından Rusya'daki) Sosyalist çatıda birleşmesi yönündedir.
Bu arada Galiyev İslam ile Komünizm arasında bağlantılar kurmuş biridir.

Evet bende diyorum öyle ama tek fark Turancı sayılması yanlıştır Turan Devleti diye birşey yok Türkistan Sovyeti hedefi Müslüman Türkleri Sosyalizme çekti başarılıydı.

De Grieux said:
Cevap: Kavgam.
GenghisKhan said:
İyi de ben Nasyonel Sosyalist bile olsam, burada Nasyonel Sosyalizm'i savunamam, ban sebebi. Bence sen oraya bi' İdeoloji Testi'de atıver.
+1

Canım dikkat et Taleworlds Forum bir beyefendi (!) gibi davranmayıp "+1" ifadesi kullanınca uyarı atıyor.

Kavgam mı kaldı bea?

Ben forumun halen bu konularda tartışma oluşturacak birikim ve yetkinliğe eriştiğini düşünmüyorum. Esprisine açtıysanız da Temmuz Lakırdı'sı böyle iletilere oldukça iyi kucak açıyor. Rez'imi de alıp kaçıyorum.

NapalmDeath said:
https://en.wikipedia.org/wiki/Worldwide_caliphate
ahh hayalim
verdiğin linke nedense bakamıyorum belki karanlık ampüleri patlatmak gerekir böylece gaflet durumdaki bazı kişilerin bazı ülkelerin uyanmasını sağlarız  neyse güçlü ve sansürsüz Türkiye için evet demiştiniz söylemek istedim sadece #Hilelireferandum

Gerçekten tartışmak için yazsanız? (Konu hakkında)

Hobeto13 said:
Ben forumun halen bu konularda tartışma oluşturacak birikim ve yetkinliğe eriştiğini düşünmüyorum. Esprisine açtıysanız da Temmuz Lakırdı'sı böyle iletilere oldukça iyi kucak açıyor. Rez'imi de alıp kaçıyorum.

Haklısın çok sorun çıkabiliyor böyle konularda ama beklemekle de olmaz zaten bu konuları okuya okuya bir kaç kişi belli bir birikim ve yetkinliğe az da olsa erişebilir bana göre.

Back
Top Bottom