Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Ben de Türkiye perspektifinden bakılacak olursa limon kafanın kalmasından yanayım. Limon kafa devleti şirket gibi yönetme hevesi sayesinde içeride bir sıkışıklığa yol açıyor ister istemez. Şimdilik Libya'da Rusya'yı dengelemek için Türkiye'nin üstü kapalı yanında duruyor ABD. Şu an Bush veya Obama iktidarda olsaydı Doğu Akdeniz'de ABD ve dolayısıyla Rusya aşırı aktif olacaktı muhtemelen. Ayrıca Orta Doğu'daki aktörlerden birinin kendini pasifize etmesi lazım. Limon kafa ikinci kez seçilirse bölgeden kısmi olarak kendini soyutlayacak ilk ülke ABD olacaktır konjönktür gereği.

Hocası onunla bunun alakası var mı bilemiyorum ama mevzu Türkiye'den açılmışsa söyleyeyim. 2018'de 1 milyondan fazla #Tamam tweeti atılmıştı sonuç malum. Sandık sosyal medyadan ibaret değildir.

Çok çabuk gaza gelip Z kuşağı vs. diye atlayanlar yine aynı hataya kapılıyorlar.

Bu arada Bolton'un çıkarılması engellenmeye çalışılan kitabına göre Trump Erdoğan'dan bayağı etkilenmiş. Bunun da bir notunu düşeyim ufaktan
Bolton gottaki got mu? etkilenecekler tabiii batının kıskandığı bir reisimiz var.

Yalnız o bu değilde recep tayyip erdoğan gerçekten çok değişmiş. ya da takıyye yapmış bilemiyorum artık.

32.gün programlarına falan bakıyorum da konuştuklarının yarısından fazlası bugün söyledikleriyle, yaptıklarıyla çelişiyor ya da yalan söylüyor. kendi kendisine, gelecekteki kendisine laf falan sokuyor. şaka gibi. zaman ve güç insanı ne kadarda değiştiriyormuş ya...

Last edited:
hocam alın size silent majority...
videodaki dislike oranına bakın.
EbeBi9VWoAUhumv.jpg:large

Ben GSM şirketlerinin neden bu olaya sessiz kaldığını anlayamıyorum. Bu kısıtlamalar doğrultusunda adamların binlerce, milyonlarca müşterisi gidecek, hala hiç bir şekilde ne bir açıklama getiriyorlar ne bir şey. Bu kısıtlamalar sonunda yüksek gb'lı tarifeler satın alınmaya devam edecek falan sanıyorlar herhalde.

Sanırım insanlar hindistan ya da çin gibi bir şey bekliyorlar.
Her şey aynı sadece temsilci olarak geleceklere istedikleri gibi girip kardeşim siliyor musun silmiyor musun diyebilecekler.
Silmiyor musun al m... diyip erişip yasağı getirebilecekler üstüne bu ağlara ceza yazabilecekler.
Silinmeyen içerikleri üretenlerin bilgileri türkiyede depolanacağı için daha rahat erişip daha rahat ceza yazabilecekler.
Silinecek içerikleri üretenler içinde aynı şey geçerli.

Kendi trollerine yarıyor yani uygulama. Eleştirenler kelle koltukta gezecek. Twitter, youtube bilimum yerlere hop yasak artık giremezsin diye bir durum yok yani. Ha savunuyor muyum? Hayır. Fakat daha ortada bilgi yokken kıyamet çığırtkanlığı yapmak yersiz ve yanlış. Kendi elemanlarını nasıl sosyal medyada özgür tutup, eleştirenleri nasıl kısıtlarız sorusuna cevap olacak bir çözüm yapacaklar işte.

--
Anonimliği de dolaylı yoldan kaldırıyorlar bu arada. Veriler yurtdışında depolanırken erişim zorluğu vardı, şimdi Türkiye de depolanacak olması çok daha hızlı ve doğal olarak resmi olmayan yollardan erişim şansı veriyor. kimlik ile kayıt olmazsın da...

Bence işin sonu böyle olacak:
:
IMG_0005.JPG

Şaka bir yana; yerli twitter açılabilir ki böylece toxic kitle %90 oraya kayacak, ama Çin'in aksine Türkiye'de veri depolanması mevzusu olur mu sanmıyorum. Paypal'ın Türkiye'en çıkma sebeplerinden bir tanesi de buydu diye biliyorum.

Back
Top Bottom