Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

qOO7TJ.jpg
masada mıyız?

bu lise sinavinin tarihi degisince yatistirmak icin ek sure vermeleri beni benden aldi. At yarisinin son anda tarihini degistiriyorlar, insanlar rahatsiz olunca birden 'iyi o zaman yumusak pistte olsun' madem diye pisti de degistiyorlar son hafta. Bir de iyilik yaptiklarini zannediyorlar

sırf şu lise sınavı tarih değişme olaylarından dolayı ağlayarak eleştiren kişiler ve bunu eleştirel muhalefet haline getiren kişilerden tiksiniyorum. ruh hastalarısınız muhalefet olarak. hele ekşi sözlükteki yorumları görünce GÖZLERİM KANIYOR. oy için yapıyorlar diyen mi dersin, "milenyum jenerasyonunu kendi bağnaz seçmeniyle bir tutan cb'nin attığı tweet" diyen mi dersin, sahurda atmış heeeeiğğğğ diyen mi dersin? arkadaşlar ben de sol görüşlü ve Atatürk milliyetçisi birisiyim ancak siz delisiniz. sınava girecek olanlardan biriside benim ve merak etmeyin önceden sınavda başarılı olacak kişiler şimdi girilecek sınavda da başarılı olurlar. herkes aynı sınava eşit koşullarda girecek. eğer çeşitli sebeplerden başarılı olmayacak kişiler başarılı olamazsa bunun müsebbibi bireyin kendileridir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkanı ve akp'nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tweetlerini gayet yerinde buluyorum. ve kişilerin kendi ezikliklerini, hayattaki sıkıntılarını bu şekilde öç alma misyonu olarak açığa çıkarmalarından tiksiniyorum.

sırf şu lise sınavı tarih değişme olaylarından dolayı ağlayarak eleştiren kişiler ve bunu eleştirel muhalefet haline getiren kişilerden tiksiniyorum. ruh hastalarısınız muhalefet olarak. hele ekşi sözlükteki yorumları görünce GÖZLERİM KANIYOR. oy için yapıyorlar diyen mi dersin, "milenyum jenerasyonunu kendi bağnaz seçmeniyle bir tutan cb'nin attığı tweet" diyen mi dersin, sahurda atmış heeeeiğğğğ diyen mi dersin? arkadaşlar ben de sol görüşlü ve Atatürk milliyetçisi birisiyim ancak siz delisiniz. sınava girecek olanlardan biriside benim ve merak etmeyin önceden sınavda başarılı olacak kişiler şimdi girilecek sınavda da başarılı olurlar. herkes aynı sınava eşit koşullarda girecek. eğer çeşitli sebeplerden başarılı olmayacak kişiler başarılı olamazsa bunun müsebbibi bireyin kendileridir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkanı ve akp'nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tweetlerini gayet yerinde buluyorum. ve kişilerin kendi ezikliklerini, hayattaki sıkıntılarını bu şekilde öç alma misyonu olarak açığa çıkarmalarından tiksiniyorum.
Sevgili kardeşim bu kadarcık fikir ayrılığından ne zarari var insanlar sinav tarihinin degistirilmesini yanlis bulamaz mi? Ayip bir sey mi bu? Yanlışa da yanlış demek lazım. Liseye giriş sınavına bir ay kala iyilik yaptığını düşünüp de sınav süresi arttırmak aptalca bir şey. Sınav hazırlığı yaparken sınavın süresi çok önemlidir, insanlar hazırlığını süreye göre yapar. Bunu son anda değiştirdiğinde hazırlık yapmışla hazırlık yapmamışı ayırt etmen zorlaşır. Bu da sınavın seçici olmasını engeller. Buradaki herkes sınava girdi biliyor bu işleri az çok. Geçme kalma sınavı değil sırala sınavı bu, son anda yapılan her değişiklik belirsizliği ve sonuçların rasgeleliğini arttırır, sınavı daha az seçici yapar. Bu kadarını da kabul edebilmek lazım.

Sevgili kardeşim bu kadarcık fikir ayrılığından ne zarari var insanlar sinav tarihinin degistirilmesini yanlis bulamaz mi? Ayip bir sey mi bu? Yanlışa da yanlış demek lazım. Liseye giriş sınavına bir ay kala iyilik yaptığını düşünüp de sınav süresi arttırmak aptalca bir şey. Sınav hazırlığı yaparken sınavın süresi çok önemlidir, insanlar hazırlığını süreye göre yapar. Bunu son anda değiştirdiğinde hazırlık yapmışla hazırlık yapmamışı ayırt etmen zorlaşır. Bu da sınavın seçici olmasını engeller. Buradaki herkes sınava girdi biliyor bu işleri az çok. Geçme kalma sınavı değil sırala sınavı bu, son anda yapılan her değişiklik belirsizliği ve sonuçların rasgeleliğini arttırır, sınavı daha az seçici yapar. Bu kadarını da kabul edebilmek lazım.
Selamlar. üzerine biraz düşündükten sonra haklı olduğunu anladım. bir kaç kişi ile konu üzerine konuştum ve gerçekten bazı insanların ne kadar kötü etkilendiğini anladım. nedeni ya da sebebi ne olursa olsun bu kişilerin müdahili dahili olmadan gerçekleştiği için böyle bir etki-tepki olmuş. bende bazı insanların bazı reaksiyonunu abartılı bulup sinirlendim. açıklayıcı bir şekilde anlattığın için teşekkür ederim. iyi günler dilerim.

Selamlar. üzerine biraz düşündükten sonra haklı olduğunu anladım. bir kaç kişi ile konu üzerine konuştum ve gerçekten bazı insanların ne kadar kötü etkilendiğini anladım. nedeni ya da sebebi ne olursa olsun bu kişilerin müdahili dahili olmadan gerçekleştiği için böyle bir etki-tepki olmuş. bende bazı insanların bazı reaksiyonunu abartılı bulup sinirlendim. açıklayıcı bir şekilde anlattığın için teşekkür ederim. iyi günler dilerim.
Kardesim ne kadar medenice cevap vermissin ben tesekkur ederim yanitin icin kendine iyi bak.

Bayağıdır kritik yapmayı özlemişim burada. Analiz kasmaya da gerek yok kıraathane siyaseti gütmek istiyorum.

Cumhur ittifakı (ak-mhp)
Millet ittifakı (chp-iyi)
Bağlantısızlar [alternatif isim girilebilir] ittifakı (deva-gelecek-saadet).
İyip, ayrılıp üçüncüye geçebilir. Hdp dolaylı birinden birine destek verebilir. Ya da tek başına girebilir ki bu cumhur tarafının kazanma ihtimalini artırır.

Bayağıdır kritik yapmayı özlemişim burada. Analiz kasmaya da gerek yok kıraathane siyaseti gütmek istiyorum.

Cumhur ittifakı (ak-mhp)
Millet ittifakı (chp-iyi)
Bağlantısızlar [alternatif isim girilebilir] ittifakı (deva-gelecek-saadet).
İyip, ayrılıp üçüncüye geçebilir. Hdp dolaylı birinden birine destek verebilir. Ya da tek başına girebilir ki bu cumhur tarafının kazanma ihtimalini artırır.

Siyaset konuşmak için analiz kasmaya gerek yok ama kıraathane siyaseti de bir yerden sonra mastürbasyondan hallice. artık toplum olarak, birey olarak bunları aşmamız gerekiyor.

Önemli bir şeylerden bahsetmek istiyorum bende bu güzide ülkemizin oy kullanma yaşında olan ve üniversite sınavına hazırlanan bir genç vatandaşı olarak:

-Şuanda vatandaşlarımız hangi siyasi partiye oy veriyor niye oy veriyor diye kendime soruyorum bi. insanlar oy verdiği siyasi partiden memnun değil. oy veriyorlar. iktidar partisine oy veriyorlar daha kötüsünden çekindikleri için oy veriyorlar. Muhalefete oy veriyorlar çünkü iktidara çok kızdıkları için muhalefete oy veriyorlar.reaksiyon oyları böyle oluyor.

Ya da kimlik meselesi yapıp muhalefete rey veriyorlar. Türkiye daha iyiye gitsin, Türkiye'nin refahı artsın, şu partiye oy vereyim Türkiye'yi süper hale getirsin diye oy vermiyorlar. idealler için vizyon için oy veren?

Ben oyumu siyasi yelpazenin ortasında olan, ana akım bir siyasi partiye, ideali, vizyonu ve sağlam kadroları olan, günümüzün şartlarını takip eden, iktidara talip, milli menfaatlerimizi gözeten, Atatürk ilkelerini bilen ve günümüze göre uygulayan bir partiye oy vereceğim. kime oy vereceğim belli açıkçası. kendisi çok babacan birisidir. :smile:

benle aynı düşünen arkadaş varsa beni steamden eklerse sevinirim. beraber oyun oynarız siyaset konuşuruz boş vaktimde bilgisayara oturduğumda. benim gibi düşünen çok kişi bulamıyorum etrafımda çünkü. :smile:

Last edited:
Herkesin ideali ve vizyonu birbirinden farklı olduğu için taraflı bir yorum olmuş. Babacan'ın vizyonerliği senin için geçerlidir ama bir başkası için geçersiz olabilir. Ben analizi daha çok seçim atmosferi ve ittifaklar üzerinden dillendirmiştim. Şu yukarıda yazdığımın tam tersini yarın yazabilirim çünkü gündemi sabit olmayan bir dünyada ve ülkede yaşıyoruz. Zaten siyaset de bir bilim olarak irdelenmediği sürece kıraathaneden bir farkı yoktur. Babacan'ın ortaya döktüğü projeler seçim zamanı köy derneklerini ziyaret etmediği müddetçe yavan kalır. Siyasi profili yüksek gibi görünen birisi ama seçim zamanı çok ezilir karşısındakilere karşı. Avantajlı bir alternatif olduğunu düşünmüyorum.

Back
Top Bottom