Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

İnce genel başkan olursa ve şu kk'nın kanser mvleri tek tek değiştirirse kalabilirim sonraki seçime kadar. Yok geçit vermezse 11.12.13.14. defa yenilsemde yapışcam koltuğa derse bu çocuk kaçar. Başkanımız yürü önümüzde derseniz yürürüm dedi. Ben diyorum arkadaş. Yürü önümüzde.
https://twitter.com/SLuleci/status/1011331975532118017

Elrohir Oronrá said:
Ben direk partiye kayıt oldum ama nasıl faal olacağım hakkında hiçbir fikrim yok :grin: Neler yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim?
Ben olsam ilçe başkanlığına, il başkanlığına sık sık gidip kendimi gösterirdim. Sonrasında ise her etkinliğe katılmaya çalışır, insanlarla aramı iyi tutmaya çalışırdım.

Muharrem İnce yıkılan tüm umutları tekrar birleştirdi. Helal olsun, bu şekilde oldukça ben bu adamı takip ederim diyorum sonuna kadar.

Seçim zamanları sık faaliyetler olur. Seçim olmayan zamanlarda da haftalık olağan toplantılar olur. Seni çağırırlar. Sık sık katılmaya bak.

Finde said:
Bu da ne basma kalıpmış. Chp iyi partiye oy kaptırdı, chp hdpye oy verdi. E o zaman neden sadece %2 düşüyor bu partinin oyu? Ne bitmez oyu varmış. 2015'te de chp soktu dimi.

Çoğu kişi bilmez, CHP ve MHP arasında geçirgen bir kitle vardır, bahçelinin rte yanlısı tutumuna tepki oyları sadece İYİP'e kaymadı, chp'ye de kayış oldu. hdp güneydoğuda kaybettiği oyları chp'den buldu, İyip'e de CHP oyları kaydı kk'ya tepki oyları olarak. Fakat iyip asıl oyu MHP'den ve biraz da akp'den yoldu

Bu arada millet kk'yı köpeğin poposuna sokmuş ekşide sadfsaf bu buz dağının görünen kısmı olsa gerek. Sonunda chp diktatörlüğünde bir şeylerin yanlış gittiğini fark etmeye başlamış chp koyunları :grin:

Şunu da aklıma gelmişken söylemeden edemeyeceğim. Siyasette bir yere gelmek için ya şansın yaver gidecek ya da partinin üst kademelerinde (ilçe başkanlığı, yardımcılığı, cartlığı, curtluğu) elinden tutan birileri olacak hangi parti olursa olsun. (Örneğin; dayı, amca, baba vs.) İnanmayacaksınız ama Erdoğan'ın MSP gençlik kolları başkanı olmasını sağlayan kişi Kadir Mısıroğlu imiş. O zamanlar MSP'de mv adayı filan olmuş. MSP gençlik kolları başkanlığı için aday olan bir genci de aday olmaması için ikna etmiş. Erdoğan'ı teşvik etmiş partililere de Erdoğan'ın lehinde önerilerde bulunmuş. Netice ortada. Bunu youtube'da denk geldiğim bir konuşmasında öğrendim. Yalan da değildir zannımca çünkü Erdoğan'ın kendisine çok hürmeti var hâlâ daha.

HDP terorist laflarinda cok kullanilan ve ozellikle hukumetin one surmeyi cok sevdigi argumanlardan biri 'demirtas yuzunden kobani olaylarinda 50 kisi oldu'. bu yazi daha cok inceliyor bu iddiayi ben begendim. mesela kobani olaylarinda ilk olumun faili guvenlik gucleri imis. bir de guzel tablo yapmis:
15294309388811ac.jpg
http://p24blog.org/yazarlar/3127/kobani-olaylarinda-kim-kimi-oldurdu

Calradianın Bilgesi said:
bence de gelisemeyiz kardes. benim de bilim yapma konusunda kendimce buyuk hedeflerim var bir ekonomist olarak ve Oxford ekonomide de ilk %5'lik dilimdeyim. Biz de kendimizce cevremize tanidiklarimiza sorup sorusturuyoruz Turkiyede universitelerin durumu nasil diye ve gordugum su ki siyasi baglantisi veya torpili olmayan biri olarak yurtdisinda bu siyasi sartlar altindaki Turkiyedekinden 10 kat daha kolay bilim yaparim.

Türkiye'ye gelme, orada ülkene daha çok hizmet edersin.
Etraftaki Türk algısını kendi yaşamını göstererek daha iyiye götürürsün.

Aristo hırsız şerefsiz bir puştun tekidir. -Sokrates

Valla çok doğru söz.

Edit: Demogoji kasmadan yazayım. "Man is by nature a political animal." demiş bi adam hakkında konuşuyoruz. Görseli hazırlayan adam sağlam sıkmış yani.

Yeri gelmişken yazayım. Sokrates, Plato ve Aristo tam tersi politika ve siyaseti ön plana alıp insanların kişisel yaşantılarını ikinci plana atan filozoflardır. Her ne kadar Sokrates ve Plato biraz daha demokrasi karşıtı olsa da o dönem şartlarında, bu adamlar için arkadaşlık hatta bazen aile bağları bile ideal hükümete karşı ikinci planda yer alır. Çünkü yeni bir arkadaş edinebilirsin. Bazen yeni akrabaların da olabilir, ama bu hayata bir kez geliyorsun. Başka bir sefer tekrar deneme fırsatın olmayacak. Bu kadar hayati bir kararla gelip geçici bağlar karşılaştırılamaz bile.

Zaten bunlar organik teorici değil mi? Hitler ve Mussolini'nin hatta diğer faşizmi topluma egemen etmek isteyen devlet adamlarının esinlendiği filozof bunlar. İnsanlar doğuştan eşitsizlik üzerine kuruludur. Toplumlar doğal eşitsizliğin oluşturduğu dokudur Platon'a göre mesela.

Back
Top Bottom