Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

İnsanlar çok sinirli şu anda, aklı varsa gider yoksa herkes ona patlayacak gibi.  :lol:

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na karşı aday olmayacağını başkan yardımcılığı falan teklif ederse kabul edeceğini söylemişti. Dünki hezimetten önceydi tabi bu. 1 ay falan oluyor galiba.

Kılıçdaroğluna karşı aday olmayacak zaten. Kılıçdaroğlu direk istifa edecek.  :lol:

Her şey sırasıyla olacak arkadaşlar sakın umudunuzdan vazgeçmeyin.
Önce muhalefet düzelecek sonra iktidar.
Direk iktidara gelmek zaten mucize olurdu.

Şunun şurasında sadece 2 ayda hem Meral Akşener hem de Muharrem İnce müthiş kazanım elde ettiler.
Muharrem İnce sadece iki ayda kendi partisinin kaç yıllık psikolojik barajını yıktı.
Meral Akşener sadece iki ayda mhp gibi bir partinin tabanından 7%oy almayı başardı.

Şimdi önümüzdeki 5 yılda;
1-Meral Akşener ülkücülerin ana partisi olmayı tamamlamalı.
2-Muharrem İnce CHP'nin başına geçmeli ve herkesin cumhurbaşkanı söyleminden devam etmeli ancak RTE'ye saldırmamalı onun yerine ''dış güçlere'' saldırmalı.
3-Ekonomik kriz giderek artmalı.

İşte bütün bunların sonunda 2023'te biz kazanacağız buna inancınız tam olsun.
Bizim muhalif seçmen olarak yapmamız gereken kutuplaştırmalara gelmemek ve Muharrem İnce'nin Chp'nin başına gelmesini sağlamak.
Ayrıca bir şekilde ona RTE yerine ''dış güçlere'' yönelik konuşmalar yapması gerektiğini göstermeliyiz.

zMlXqY.png

4zq43L.png

İstilacı başbuğ galaksiyi fetih etmeye geldi.  :lol: :lol: :lol: :lol:

Vay be. Hala umudunu kesmeyenler varmış :lol:

Bu halkın karakteri belli. Bu karaktere en uygun iki parti dün iktidar oldular. Biz çoğunlukçu demokrasiyle yönetilen bir ülkede azınlığız. Solda 0 neyse oyuz. Burası bizim ülkemiz değil, onların ülkesi. Ve hiçbir zaman bu ülkede bizim arzularımız gerçekleşmeyecek. Bunu kabullenin ve bir an önce ülkeden iktir olup gitmeye bakın.

Çok karamsar konuştum ama gerçek bu. Bunu yılların Türkçüsü olup sonradan bu halkın ne olduğunu acı bir şekilde kavrayan biri olarak söylüyorum. Türk milleti hiçbir zaman tarih kitaplarında anlatıldığı gibi ateşli bir halk değildi. Biatçı ve otokrat eğilimleri olan klasik bir ortadoğu halkı. Beklentilerinizi fazla yüksek tutmayın, üzülürsünüz. Hep birlikte üzülürüz.

Dediğim gibi yılların Türkçüsüydüm ben. Dün gittim Hdp'ye verdim oyumu. O kadar soğudum bu halktan. Ben zamanında bir aptallık ettim, siz etmeyin. Başkalarına boşuna bel bağlamayın. Hayatınızın merkezine sadece kendinizi koyun. Yurtdışına, refah seviyesinin daha yüksek olduğu ülkelere gitmeye çalışın. Bir tane ömrünüz var, onu da başkalarından medet umarak geçirmeyin. Hele ki bu başkaları 2000 yıllık biatçı kültüre sahip kimselerse.

ALO ALOOO ülkede o verme yetisine sahip sadece bir kaç milyon "Genç" var. Bizim kuşaklarımızı (Y-Z) yönetebilecek tek kuşak yine bizim kuşağımız. Ve bizim kuşaklarımızın sayısı artmadıkça bebek patlaması döneminden kalan tüm hurdalar AYNEN DEVAM EDECEKLER. Davranış Bilimleri bu kadar zor olmamalı. Hiçbirimiz politikacı değiliz, işimiz politika yapmak değil. Kıçımızın üstüne oturup rastgele yazarak bir yere varamayız. En basitinden benim gibi kıçını kaldırıp bir iki bakınıp çöpe atılacak broşürleri hanginiz dağıttı, şurada böyle böyle olursa böyle böyle olur demek yerine??

Ya-zık-lar Ol-sun

.

Pentagram said:
Dün ve sabah umutsuzdum ama bence umudumuzu korumalıyız. Bu seçim döneminde ekonomik durgunluk halka çok da yansımamıştı, elimizde kalıyordu yani söylem. AKPliler ile aynı kaygıları paylaşmıyorduk ama başımızdaki heriflerin zekası belli. Ekonomi uçurumdan yuvarlanırken, mülteciler azarken dış güçler söylemi de yeterli olmayacak artık çünkü adamların meclis de elinde başkanlık da. Hiç olmadığı kadar güçlüler artık. 15.216.199 + 4.147.137 + 3.636.779 + 441.401 muhalif olarak giderek bu ülkede katlanarak artacağız. Belki AKPlileri ikna edemiyoruz ama onların çocuklarını da ikna edemeyecek değiliz ya? Zaten gençlik de bizimle aynı kaygıları paylaşıyor. 5 senede 5 milyon genç oy kullanabilecek en az.

Benim yurtdışına çıkmak gibi bir hayalim de yok. Üniversite sınavım iyi geçerse bu sene siyasete aktif olarak katılmayı düşünüyorum.
seni seviyorum pentagram vatandaslik alirsam evlenip seni de getirecegim

Ben seçim öncesi CHP'ye kayıt yaptım. Aktif olarak siyasette bulunmak için. Benim de şimdilik yurtdışına çıkmak gibi bir planım yok. Aksine bu ülkeyi yaşanılabilir hale getirmek için çalışmak istiyorum.

Calradianın Bilgesi said:
Pentagram said:
Dün ve sabah umutsuzdum ama bence umudumuzu korumalıyız. Bu seçim döneminde ekonomik durgunluk halka çok da yansımamıştı, elimizde kalıyordu yani söylem. AKPliler ile aynı kaygıları paylaşmıyorduk ama başımızdaki heriflerin zekası belli. Ekonomi uçurumdan yuvarlanırken, mülteciler azarken dış güçler söylemi de yeterli olmayacak artık çünkü adamların meclis de elinde başkanlık da. Hiç olmadığı kadar güçlüler artık. 15.216.199 + 4.147.137 + 3.636.779 + 441.401 muhalif olarak giderek bu ülkede katlanarak artacağız. Belki AKPlileri ikna edemiyoruz ama onların çocuklarını da ikna edemeyecek değiliz ya? Zaten gençlik de bizimle aynı kaygıları paylaşıyor. 5 senede 5 milyon genç oy kullanabilecek en az.

Benim yurtdışına çıkmak gibi bir hayalim de yok. Üniversite sınavım iyi geçerse bu sene siyasete aktif olarak katılmayı düşünüyorum.
Hocam orlanda da eşcinsel evlilikleri serbestmiş diyorlar. Beni de düşünürsen.  :lol:

https://twitter.com/vekilince/status/1011328337090883587?s=19

Adam sönüp giderse üzülürüm. Yeni parti mi kuruyor, CHP'ye darbe mi yapıyor ne yaparsa arkasına milyonları alır şu saatten sonra.

Elrohir Oronrá said:
Ben seçim öncesi CHP'ye kayıt yaptım. Aktif olarak siyasette bulunmak için. Benim de şimdilik yurtdışına çıkmak gibi bir planım yok. Aksine bu ülkeyi yaşanılabilir hale getirmek için çalışmak istiyorum.
Ülkeyi yaşanabilir bir yer haline ben de getirmek istiyorum ama elimizde hiçbir imkan yok. Karşımızda bilgisiz, taraflı, eğitimsiz kitleler var. Bütün devletin gücünü sırtlanan iktidar var. Var oğlu var. Pentagram gibi düşünüyordum önceden. Ama siyasetin kendisi bile pislik yuvası. Muharrem İnce daha yeni parlıyor oysa şu ana kadar AKPye sokmadığı laf kalmamıştı. Koca CHP'den sadece tek bir kişinin parlayabilmesi de işin başka boyutu. Mevcut sistemde, sistemin kuralları içerisinde sistemin en güçlü parçalarına karşı hiçbir şansın yok. Siyasete girelim, gençler olarak olaya el atalım ülke farklı bir yer olur sanıyordum ama öyle bir dünya yok. Doğu Perinçek'in binde biri bile olamayız silinir gideriz kimsenin de umurunda olmaz.

Bugün akparti gençlik kollarına 1 milyondan fazla kayıtlı olan var. 7'den 70'e herkes siyasete girsin anasını satayım hiç ilime bilime yönelmesin kimse zaten.

memlekette akpli olmadan akademisyen olarak kadro bulabileceksen sen yap ilim biz tutmayalim
Yok ben buradakiler için demedim genel olarak dedim. Halbuki doğru bir şey söylemiştim aslında. Yok biz gelişemeyiz.

bence de gelisemeyiz kardes. benim de bilim yapma konusunda kendimce buyuk hedeflerim var bir ekonomist olarak ve Oxford ekonomide de ilk %5'lik dilimdeyim. Biz de kendimizce cevremize tanidiklarimiza sorup sorusturuyoruz Turkiyede universitelerin durumu nasil diye ve gordugum su ki siyasi baglantisi veya torpili olmayan biri olarak yurtdisinda bu siyasi sartlar altindaki Turkiyedekinden 10 kat daha kolay bilim yaparim.

Yarın öbür gün bıçaklanmazsam.  :lol:

Bence bu ülkede hala uğruna mücadele edilip savaşılacak çok şey var. Ne yani, adam %52 (26 milyon oy) alıp tekrar başa geçti diye bu ülkede muhalif olan 22 milyonu görmezden mi geleceğim? Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diye boşuna dememişler adamlar. Eğer değişim diye bir şey olmasaydı İslamcı bir çevrede büyümüş birisi olarak şu an hepinize düşman olmam gerekirdi ama günümüzde kimse değişimin önüne set çekemiyor. Şu an oy kullanan seçmenin çoğunun dış dünya hakkında bir bilgisi yok, özgürlük ne demek bilmiyor ama genç nesil neyin ne olduğunun yavaş yavaş farkına varıyor. Bu genç nesil cesaret topladıkça fikirlerini yaymaya çalışıyor ve bu özgüvenle beraber ailelerini de etkilemeye başlıyorlar. Tabii ki her oy kullanacak olan genç direk muhalif olarak yetişmiyor ama en azından bir din gibi görmüyorlar partileri. Çoğumuz bu foruma ilk geldiğinde ailesinin düşüncelerini savunan bağnazlar değil miydik? Dış dünyayı tanıdıkça, farklı insanlarla konuştukça fikirlerimiz de değişti. Neden aynı şeyi sokaklarda da uygulamıyoruz?

Mesela çoğu kişiye göre Konya atom bombası atılması gereken bir yer ama Konya'da AKP ve MHP'ye toplamda bir milyon oy çıktı diye 333.374 muhalif seçmeni görmezden mi geleceğim? Kasım seçimlerinde 954.780 bin oy alan AKP'nin bu seçim sadece 797.713 bin oy almasını, AKP'ye bu seçimde oy vermeyen bu seçmenden 94.272 sinin AKP ve MHP dışındaki partilere vermiş olmasını görmezden mi geleceğim? Neden bu sonraki seçimde AKP ve MHPden kopuş 200 bin olmasın? Neden bu kopuşları tüm Türkiyeye yayamayalım? Eğer elimizden geleni yaparsak, anlattığımız konular hakkında ilk önce kendimizi geliştirirsek değişimi hızlandırırız.

Back
Top Bottom