Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Şimdi HDP'yi CHPnin emanet oyları mı kurtardı yoksa HDP seçmeninin bazıları direk İnceye mi verdi bu çok önemli.

CHP'den elbette emanet oy geçti ama genel olarak milliyetçi kesim hariç muhalif cephedeki herkes biliyordu HDP'nin girmesi gerektiğini. O kadar sövüyorlar falan ama MHP de dua etmeli HDP'nin meclise girmesine. Yoksa şu an eline oy arttırmaktan başka kuru nefret dışında bir şey geçmemiş olacaktı.

Yalnız CHP'den çıkan %3 oy var. HDP'yi ne kadar, İyi Parti'ye ne kadar gitti? HDP'ye gittiyse İyi Parti'nin oylarının yarısı AKP'den mi geldi?

Gerçi bunları konuşmanın bir anlamı yok artık. Erkut ve Hobeto köküne kadar haklı. Artık bu ülke için iyi bir söylem, iyi bir gelecek düşünmek zorunda değiliz. 25 milyon vatandaş bunu elinin tersiyle itip tek adamın daha da güçlenmesini tercih etti.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Şu an tek dileğim 6 sene daha ülkenin Erdoğan'la şöyle ya da böyle, bu durumla istikrarla gitmesi; üniversiteyi zaten iyi bir yer hedefliyorum ki şimdiden çalışmaya başladım; yurtdışında çalışmaya başlamak.

Aslen kronik bir rahatsızlığım yok Erdoğan'ın seçilmesinden, yani ben baya aslında AKP-MHP-BBP üçgeninin ortasında her şeyden haberi olup, üst kesimde her kesimden bürokratları,vekilleri, iş adamlarını vs. tanıyan ama gücü olmayan bir ailedenim. Bu durumun böyle gitmesi, benim kişisel çıkarlarıma çok daha uyuyor as, önüm açık yani Türkiye'de. Ama gitme sebebim, benim menfaatlerimden çok idealim; zaten kendimi tanıyorum, fikirlerimi,düşüncelerimi rahat bir şekilde uygulayabileceğimi görsem kalırım, sonuna dek de kullanırım ama biz o kadar çok çirkinliğe şahit olduk ki birinci gözden, şu anki aklımla bu ülkede daha fazla kalamayacağımı anlıyorum.

Tabi 6 yıl daha bu ülkenin böyle gitmesi lazım. Gider mi? Pek sanmıyorum ama bakalım.

Dün ve sabah umutsuzdum ama bence umudumuzu korumalıyız. Bu seçim döneminde ekonomik durgunluk halka çok da yansımamıştı, elimizde kalıyordu yani söylem. AKPliler ile aynı kaygıları paylaşmıyorduk ama başımızdaki heriflerin zekası belli. Ekonomi uçurumdan yuvarlanırken, mülteciler azarken dış güçler söylemi de yeterli olmayacak artık çünkü adamların meclis de elinde başkanlık da. Hiç olmadığı kadar güçlüler artık. 15.216.199 + 4.147.137 + 3.636.779 + 441.401 muhalif olarak giderek bu ülkede katlanarak artacağız. Belki AKPlileri ikna edemiyoruz ama onların çocuklarını da ikna edemeyecek değiliz ya? Zaten gençlik de bizimle aynı kaygıları paylaşıyor. 5 senede 5 milyon genç oy kullanabilecek en az.

Benim yurtdışına çıkmak gibi bir hayalim de yok. Üniversite sınavım iyi geçerse bu sene siyasete aktif olarak katılmayı düşünüyorum.

Elrohir Oronrá said:
HDP'yi CHP soktu meclise. En az %2'lik bir oy verdi CHP.

Bu da ne basma kalıpmış. Chp iyi partiye oy kaptırdı, chp hdpye oy verdi. E o zaman neden sadece %2 düşüyor bu partinin oyu? Ne bitmez oyu varmış. 2015'te de chp soktu dimi.

İnsanlar çok sinirli şu anda, aklı varsa gider yoksa herkes ona patlayacak gibi.  :lol:

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na karşı aday olmayacağını başkan yardımcılığı falan teklif ederse kabul edeceğini söylemişti. Dünki hezimetten önceydi tabi bu. 1 ay falan oluyor galiba.

Kılıçdaroğluna karşı aday olmayacak zaten. Kılıçdaroğlu direk istifa edecek.  :lol:

Her şey sırasıyla olacak arkadaşlar sakın umudunuzdan vazgeçmeyin.
Önce muhalefet düzelecek sonra iktidar.
Direk iktidara gelmek zaten mucize olurdu.

Şunun şurasında sadece 2 ayda hem Meral Akşener hem de Muharrem İnce müthiş kazanım elde ettiler.
Muharrem İnce sadece iki ayda kendi partisinin kaç yıllık psikolojik barajını yıktı.
Meral Akşener sadece iki ayda mhp gibi bir partinin tabanından 7%oy almayı başardı.

Şimdi önümüzdeki 5 yılda;
1-Meral Akşener ülkücülerin ana partisi olmayı tamamlamalı.
2-Muharrem İnce CHP'nin başına geçmeli ve herkesin cumhurbaşkanı söyleminden devam etmeli ancak RTE'ye saldırmamalı onun yerine ''dış güçlere'' saldırmalı.
3-Ekonomik kriz giderek artmalı.

İşte bütün bunların sonunda 2023'te biz kazanacağız buna inancınız tam olsun.
Bizim muhalif seçmen olarak yapmamız gereken kutuplaştırmalara gelmemek ve Muharrem İnce'nin Chp'nin başına gelmesini sağlamak.
Ayrıca bir şekilde ona RTE yerine ''dış güçlere'' yönelik konuşmalar yapması gerektiğini göstermeliyiz.

zMlXqY.png

4zq43L.png

İstilacı başbuğ galaksiyi fetih etmeye geldi.  :lol: :lol: :lol: :lol:

ALO ALOOO ülkede o verme yetisine sahip sadece bir kaç milyon "Genç" var. Bizim kuşaklarımızı (Y-Z) yönetebilecek tek kuşak yine bizim kuşağımız. Ve bizim kuşaklarımızın sayısı artmadıkça bebek patlaması döneminden kalan tüm hurdalar AYNEN DEVAM EDECEKLER. Davranış Bilimleri bu kadar zor olmamalı. Hiçbirimiz politikacı değiliz, işimiz politika yapmak değil. Kıçımızın üstüne oturup rastgele yazarak bir yere varamayız. En basitinden benim gibi kıçını kaldırıp bir iki bakınıp çöpe atılacak broşürleri hanginiz dağıttı, şurada böyle böyle olursa böyle böyle olur demek yerine??

Ya-zık-lar Ol-sun

.

Pentagram said:
Dün ve sabah umutsuzdum ama bence umudumuzu korumalıyız. Bu seçim döneminde ekonomik durgunluk halka çok da yansımamıştı, elimizde kalıyordu yani söylem. AKPliler ile aynı kaygıları paylaşmıyorduk ama başımızdaki heriflerin zekası belli. Ekonomi uçurumdan yuvarlanırken, mülteciler azarken dış güçler söylemi de yeterli olmayacak artık çünkü adamların meclis de elinde başkanlık da. Hiç olmadığı kadar güçlüler artık. 15.216.199 + 4.147.137 + 3.636.779 + 441.401 muhalif olarak giderek bu ülkede katlanarak artacağız. Belki AKPlileri ikna edemiyoruz ama onların çocuklarını da ikna edemeyecek değiliz ya? Zaten gençlik de bizimle aynı kaygıları paylaşıyor. 5 senede 5 milyon genç oy kullanabilecek en az.

Benim yurtdışına çıkmak gibi bir hayalim de yok. Üniversite sınavım iyi geçerse bu sene siyasete aktif olarak katılmayı düşünüyorum.
seni seviyorum pentagram vatandaslik alirsam evlenip seni de getirecegim

Ben seçim öncesi CHP'ye kayıt yaptım. Aktif olarak siyasette bulunmak için. Benim de şimdilik yurtdışına çıkmak gibi bir planım yok. Aksine bu ülkeyi yaşanılabilir hale getirmek için çalışmak istiyorum.

Calradianın Bilgesi said:
Pentagram said:

seni seviyorum pentagram vatandaslik alirsam evlenip seni de getirecegim
Hocam orlanda da eşcinsel evlilikleri serbestmiş diyorlar. Beni de düşünürsen.  :lol:

Back
Top Bottom