Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ErkutErdem said:
Amerikanın faşist tarafı da var yalnız. Güneyliler'in çoğu örnek vermek gerekirse ve gariptir Amerika'da aşırı faşist bir lider gelmedi hiç. Yasama-Yürütme-Yargı sistemlerinin çoğu zaman başkanların kararlarını engelleyebilmesi olsun. Eyalet yönetimlerinin Federal kararlara uymama/itiraz etme hakkı olsun. Belki bunlardan ötürü, ama gelirse işler fena. Adamlar dünyada askeriyeye en çok yatırım yapan ülke.

800px-Countries_by_Military_expenditures_%28%25_of_GDP%29_in_2014.svg.png
0119b809fd06c87d63898e31951edb94.png
GDP bazından az duruyor ama aslında epey harcanıyor, Amerika'dan sonraki 4 ülkeyi koy üst üste Amerika yapmıyor. Böyle bir askeri devin başına faşist bir lider gelmesinin düşüncesi bile korkutucu. Tarihte çoğu anlaşma bozuldu, uyulmadı. Güçlü olan yeni anlaşmaları zorlar her zaman. O yüzden Birleşmiş Milletler, Nato gibi organizasyonlar fazla güvende hissettirmiyor insanı. Ki Amerika'nın meşhur "Demokrasi" getirmeleri var ki sorma.

Trump Faşist denmese de gayet ırkçı bir insan. Bu bile fena.

Trump'ın politikaları çok askeri müdahaleci değil. Niye her yerde askere para ödüyoruz, müttefiklerimizi korumayalım kendimizi koruyalım. Kuzey Kore'yle Çin uğraşsın vs. modunda. Clinton'sa Suriye'ye daha çok Amerika müdahalesi gerekiyor diyor. Trump daha çok kapıları kapatalım, kimseyi ülkeye almayalım, ticaret anlaşmalarını iptal edelim, dünyanın kahrını çekmeyelim siyasetçisi.

Trump bana kalırsa seçmenini gayet iyi yansıtıyor. Tam bir cumhuriyetçi adam. Bir de bu partinin programında Amerikan Muhafazakarligi yazıyor. O tam olarak ne oluyor ?

Goker said:
Clinton en azindan biraz da olsa status quo'yu korumaya yonelik bir politika izleyecektir. Donald Trump kazanirsa cok fena. Genclik hali aslinda ilginc olan bir adamin yasliliginin bu denli absurt olmasi sasirtici. O klasik irkci olan ama birsey diyemedigin dede turunden.

Daha da ilginci asilarin otizme yol actigi peri masalini bayagi savunan biri. Hani, siradan bir vatandasin inanmasina bir sey diyemem de nasil baskanliga oynayan biri bunun avukatligini yapiyor, cidden anlamadim.

Calradianın Bilgesi said:
Trump'ın politikaları çok askeri müdahaleci değil. Niye her yerde askere para ödüyoruz, müttefiklerimizi korumayalım kendimizi koruyalım. Kuzey Kore'yle Çin uğraşsın vs. modunda. Clinton'sa Suriye'ye daha çok Amerika müdahalesi gerekiyor diyor. Trump daha çok kapıları kapatalım, kimseyi ülkeye almayalım, ticaret anlaşmalarını iptal edelim, dünyanın kahrını çekmeyelim siyasetçisi.
Monroe doktrini gibi bir şeyi savunuyor yani adam. Ya bu Amerika'nın karışmasını eleştiriyoruz da. Karışmayınca'da yerinde duramıyor Orta Doğu. Amerika kendini kapatırsa yine ne olur bilinmez.

Ortam Rusya ve AB ülkelerine kalır, orta doğuda yaşananlar güç oyunundan başka bir şey değil.

Castiello gelse de dalga geçsek. Bu aralar Suriye'ye trene baktıkları gibi bakıyorlar.  :lol:

http://www.sozcu.com.tr/2016/dunya/fransa-suriyeye-ozel-kuvvet-gonderdi-1269339/

Calradianın Bilgesi said:
Bölgedeki huzur ve mutluluk <3  :ohdear:
CkV9SePWUAELd5h.jpg
Adam doğru demiş. O teröristlerin hepsi it şerefsiz. O vatandaşlarımız evindeyken eve girip tacizmi dersin tecavüzmü dersin silahı saklamamı bombamı dersin hepsi olur.

Benim paylaştıklarım çok gücünüze gidiyorsa engelleyin. Ben, sizin Tayyiple dalga geçtiğinizde saygıyla dinliyorum sanal alem cengaverleri

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom