Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Yalnız keşke dedikleri gibi herkes Ermeni olsaydı. Şu tür mimari yapıları özledim ben. Tabii üst kısmından bahsetmiyorum.

s4M2Q.jpg

Partizanes said:
Kur'an'da türbe ziyareti gibi olayların yasaklanmış olduğu gibi birşey duymadım. Bu tür konularda türbede bulunan kişiye dua etmek şirktir. Kişi için değil, kişiye. Allah'tan değilde o adamdan dilemek şirktir. Onun dışında türbe ziyareti şirk olsaydı, babanın mezarını ziyaret etmekte şirk olurdu. İkincisi namaz kılan adamda içki içebilir, Peygamber'in mührü onları temiz yapmaz.

Haricilik her şekilde doğru değildir. Vehhabilikte öyle, kafasına uygun olanı severler, olmayanı reddederler.

Sadece Kur'an'a tabiyiz demek Hadisleri, sünnetleri reddediyorum demektir. Her Hadis ve sünnet doğru değildir evet, İsnad sistemi boşuna yok, mütevatir hadis reddetmek direkman Peygamberi ve bir topluluğa (Sahabeleri) yalanlamak demektir. Buda Haricide yapmıyor evet, kafir yapıyor.
Bu dediklerin senin görüşlerin dinin değil, bir de kurancılık diye bir akım var, isnadın vs. ortadoğu toplumu için ne kadar sağlıklı olduğunu gördük.Hadisler dinden çıkanı(mürtedi) öldür diyor, böyle iğrenç hadislere mi itibar edelim?Sahihliği batsın, deveperestlerin.

İnsanlık düşmanları bunlar. Irkçılık yakında yaygın olarak müziğe de girecek sanırım. Orayı da kirletecek faşistler
Onu bile düzgün yapamıyorlar, bunların herşeyi takiye, yalancılık, fırsatçılık.Bunlardan hiçbir şey olmaz, bunlar katiyen eğitilmez.Ulusumu sevmeme rağmen bu tür aşağılık 3 kuruşluk hareketlere kanacak kadar salak değilim çok şükür, bunlar asker değil, bunlar sultanın özel birlikleri.Her gün reise biat diye babam yazmıyor orada.

Reisçi MHP'liler kendi ulusunun da savunduklarını iddia ettiği cumhuriyetin de düşmanı olduğunu sürekli kanıtlıyor zaten. Bakınız:

http://www.birgun.net/haber-detay/mhp-nin-gundemi-osmanli-hanedani-mensuplarina-maas-baglansin-109688.html

Aynen onları da biliyorum, zaten MHP aleni bir şekilde AKP'nin bastonluğunu yapıyor yıllardır.Bilim, ağır sanayi falan tartışmaz bunlar, yok vahidettin sultan ingiliz gemisine binerken sağ ayakla mı girdi, gülyağı sürmek oruç bozar mı diye kafa ütülerler.Böyle insanlarda vatan sevgisi olsa en fazla kullanışlı aptal olur.

Partizanes said:
Ruan said:
IŞİD selefi diye biliyorum, harici/ibadi değil.
Benim bildiğimde Harici oldukları, sadece Kuran'a tabiyiz demek insanı dindende çıkartır ki bildiğim kadarıyla Işid'de böyle bir toplum. ki yaptıklarınında Haricilikten başka bir sonucu olduğunu göremiyorum.

Tam tersi olmasın?

100 TL'lik verginin harcamalara göre dağılım grafiği. Şimdiye kadar toplumdan gasp edilenlerin her kuruşu bir yerlerine girer umarım.

WK8jd.jpg

Işide bakıp İslam bu demiyorum sözlerimi çarpıtma, Kur'an'a tabi olup ta IŞİD gibi bir örgütün bu yüzden böyle olduğunu söylemene anlam veremiyorum. Müslümansın sanırsam, nasıl müslümansın sen kardeş? Sadece Kur'an insanda kafa kesme yan isteği uyandırmıyor yani, değiştir düşünceni.

Bir mürted diğer kafirler gibi dine zarar vermedikçe öldürülmez
Kaynak kaba etin mi?  :smile: Hadis açık, işine gelmiyor diye reddeden sen oluyorsun, ben değil.

Evet bazı mürtedler öldürülmüştür lakin onlar savaşmışlardır. Savaşmayanlara dokunulmadı
En basitinden malezya'da din değiştirmek yasak, sünniliğin hiçbir mezhebinde hoşgörü yoktur, dayatma vardır, barbarlık vardır.Zaten en iyi ihtimalle 200 yıl sonra yazılmış olan söylentileri, yani en iyi ihtimalle 8. kuşak söylentileri dinin kaynağı diye kabul etmek kadar saçma bir şey olamaz.Tarih metodolojisi okumuş birisi olarak söyleyebilirim ki birbirlerine iran casusu, arap yanlısı diye hakaret eden sahabelerin sözlerini derleyip, insanlara Tanrı'nın buyruğu diye dayatmak kadar zararlı bir şey olamaz. Ve IŞİD selefiliğin, bağnazlığın dört dörtlük en güzel örneğidir.

harici, selefi ve vahhabiler birbirlerinin benzerleri. Akıl ile yorumlayanlar mutezileler ki onların da ardılları bugunun kurancıları. Selefiler hadisçi kesim(ki IŞİD çıkışını tamamen hadislerden alır)

. Dinin kaynağı mezheb demek baştan hatadır
Bunu demedim, sen mezheb diye tamamen yeni bir din kuruyorsun ve bunun da kaynağı hadisler.

Fıkıh mezheplerinin kesin amaçlarından birisi helallerde genişlik haramlarda sınırdır
Nasıl bir genişlikse ölü ile vücut sıcaklığını kaybetmeden ilişkiye girme, çocuklara tecavüz her türlü pislik bu tür oluşumlarda yayılıyor.

Ebu Hanifenin ölümü desek 100 sene anca var. Ki 100 seneden daha evvel içtihatlar yapılmıştır
Ebu Hanife, hadis yazmadı, hatta kuran için yaratıcı değildir dendiği için idam edilmişti diye hatırlıyorum.AMa haklısın daha 100 sene önceden insanlar bölünme meraklısıydı, o çok övülen sahabiler(bildiğin companion demek niye arapçasını kullanıyorsak  :smile: ) peygamber ölürken mal mülk kavgasına düşmüşlerdi, kim halife olacak onun derdine düşmüşlerdi.Bu tür insanların lafına itibar edecek kadar delüzyonel değilim.

Partizanes said:
carrier said:
Işide bakıp İslam bu demiyorum sözlerimi çarpıtma, Kur'an'a tabi olup ta IŞİD gibi bir örgütün bu yüzden böyle olduğunu söylemene anlam veremiyorum. Müslümansın sanırsam, nasıl müslümansın sen kardeş? Sadece Kur'an insanda kafa kesme yan isteği uyandırmıyor yani, değiştir düşünceni.

Diyorsun demedim, diyebiliyorsan dedim. Kur'ana tabi olmakla tabi olup yalnış uygulamak yada tabi oluyormuş gibi yapmak farklı olaylardır. İslam hadi biraz kafa keselim dini değildir. Kafana göre bu adam kafir öldürelim sevap point qweqwe olayı yok.
Hadi canım, ben tam tersini söylüyorum sanki?

Argümanın IŞİD'in böyle olmasının sebebi Kur'an'mış. IŞİD büyük ihtimal sünni ve Kur'an'ı rehber edinen kimse IŞİD gibi olmaz, IŞİD cahil.

İç savaş çıksa birbirine sağlam girecek büyük kitleler var. Laiklik kalksın diyenlere acımam açıkcası ben. Kalksın da ebelerinin nikahını görsünler bir.

Cioss Julius U.X. said:
İç savaş çıksa birbirine sağlam girecek büyük kitleler var. Laiklik kalksın diyenlere acımam açıkcası ben. Kalksın da ebelerinin nikahını görsünler bir.
Adamlar kırk yılın başı kıyı şehirlerde medeniyet görüyor, onu da göremeyecekler, yazık kendi topuğuna sıkıyor bu cahil çomarlar.

Din Tanrı ile kul arasındadır devletlerin dini olmaz. Devletin dini olursa, devlet seküler olmaz. Zaten tam anlamıyla laik bir ülke değiliz laik bir ülkede din kurumları olmaz ama maşallah eğitimde milli eğitimden çok diyanetin borusu ötüyor kaba bir tabir ile. Dininizi tam anlamıyla yaşayamıyor musunuz da laikliği kaldırmaya çalışıyorsunuz?  mahalle başına 5 tane cami düşüyor ama bir semte 1 tane devlet hastanesi yapılıyor, eğer sizin din anlayışınız etrafa camiler dikip, Osmanlıca konuşmaksa kusura bakmayın ama siz yanlış dini kendinize örnek aldınız demektir. Bu gün orta doğunun böyle olmasının sebebini hepimiz biliyoruz kendinize hayali düşmanlar yaratmayın amerikaymış, israilmiş orta doğunun en büyük düşmanı sizin gibi yobazlar oldu bu gün binlerce suriyeli, ıraklı bu din tacirleri yüzünden öldü.

Yine mağdur edebiyatı yapmışlar. Ulan millet sizi dinlemek zorunda mı? Nasıl adi herif bunlar ya. Ülkeyi iç savaşa sürüklüyorlar.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1196548703697896&id=1141507242535376

Pentagram said:
Yine mağdur edebiyatı yapmışlar. Ulan millet sizi dinlemek zorunda mı? Nasıl adi herif bunlar ya. Ülkeyi iç savaşa sürüklüyorlar.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1196548703697896&id=1141507242535376
İşte bir akpli yobazdan da bu beklenirdi insanları iyice dinden soğutun islamı güzel bir şekilde insanlara tanıtacağınıza bu sığırlıkta devam edin mükemmel müslümanlar sizi öpüşmek yatak odası hareketiymiş ulan bir insan evladı cinsel istismara uğrarken sırf kendi saflarında diye ensar vakfını savunan zihniyet gelip de burada bize islamdan, edepten bahsetmesin lütfen. Hay sizin dininizide adamı dinden çıkarırsınız lan.

Aynı otobüste başka birisi İncil'den bir kesit okusa o elinde kuranla gezen adam ortalığı ayağa kaldırır çünkü. Neden? Çünkü rivayete göre %99'u müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. (Bunu da kim nasıl bir hayal gücü ile salladıysa ülkenin %49,5'u inanmış durumda)

Not; Şunu da belirteyim ama katılan vardır ama katılan yoktur benim şahsi inancım "Kuran" da dahil olmak üzere tüm dini kitaplar değiştirilmiştir. Hatta Kuran'ı değiştiren bizzat Osmanlı'da, Padişah'ın saçma yasalarını ve vergilerini uygulatmak için bugünkü diyanet işlerinin fetvaları gibi saçma yazıtlar uydurularak yapılmıştır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom