Sistem gereksinimlerini karşılamama rağmen düşük fps

Users who are viewing this thread

Bazı oyunlarda sistem gereksinimlerini karşılasam bile fps düşüşleri oluyor.
Örn. Fifa 20 önerilen sistem gereksinimlerini pc im karşılıyor ama yüksek grafiklerde oynayamıyorum.

Sistemim

Anakart: Msi B150M gaming pro
İşlemci: Intel i5 6500
Ekran kartı: Msi 1050ti 4gb
Ram : 8 gb

İleride ek 8 gb ram ekleyeceğim.

Bazı oyunlarda sistem gereksinimlerini karşılasam bile fps düşüşleri oluyor.
Örn. Fifa 20 önerilen sistem gereksinimlerini pc im karşılıyor ama yüksek grafiklerde oynayamıyorum.

Sistemim

Anakart: Msi B150M gaming pro
İşlemci: Intel i5 6500
Ekran kartı: Msi 1050ti 4gb
Ram : 8 gb

İleride ek 8 gb ram ekleyeceğim.
Bilgisayarın ısı değerlerini kontrol ettin mi? Termal macunu yenilemek, pcyi temizlemek işeye yarayabilir. Eğer bir sorun yoksa overclock yaparak sistemi hızlandırabilirsin gözle ölçülebilir bir şekilde. msi afterburner bu konuda iyi. ama sakın tam öğrenmeden yapmaya kalkışma. çevrende bir bilen varsa ona yaptır. eğer sistemin çok ağırlaştıysa ve de donanımsal bir sorun yoksada format atabilirsin

şunu da internette gezinirken denk gelmiştim. işine yarayabilir. ben bu tür videoları genelde takmam ama alt tab yaparken falan işe yarıyor diyolar.

Bilgisayarın ısı değerlerini kontrol ettin mi? Termal macunu yenilemek, pcyi temizlemek işeye yarayabilir. Eğer bir sorun yoksa overclock yaparak sistemi hızlandırabilirsin gözle ölçülebilir bir şekilde. msi afterburner bu konuda iyi. ama sakın tam öğrenmeden yapmaya kalkışma. çevrende bir bilen varsa ona yaptır. eğer sistemin çok ağırlaştıysa ve de donanımsal bir sorun yoksada format atabilirsin

şunu da internette gezinirken denk gelmiştim. işine yarayabilir. ben bu tür videoları genelde takmam ama alt tab yaparken falan işe yarıyor diyolar.

Macun u 2-3 yıldır hiç yenilemedim,işlemci fanımda küçük kendine anca yetiyor bunları halledersem bir fark olur herhalde. Birde ek ram takviyesi tabi

Driverlar güncel mi onlara bak, ramin belirtildiği mhz da çalışıyor mu yoksa kapasitesinin altında mı çalışıyor ona bak, fabrikadan OC editionsa bir daha overclock yapmans gerek yok. Anakart üreticinin sitesinden güncel driverları da kur bu arada kurulu değilse. Benim aklıma gelenler bunlar, bir de msi afterburnerdan yük altındaki ekran kartının işlemcinin raminin performanslarına bakıp oradan da bir fikir sahibi olabilirsin.

Back
Top Bottom