Seyahat Genel Konusu (Toplu Günlük, Deneyimler)

Users who are viewing this thread

Harlek

Grandmaster Knight
Merhaba arkadaşlar,

Seyahat etmeyi sevenler, gezi deneyimlerini paylaşmak isteyenler, yardıma ihtiyacı olanlar, host/traveller arayanlar için böyle bir konu açtım.

Forumda deneyimlerini paylaşmak, seyahat günlüğü oluşturmak isteyenler toplu günlükte yer edinebilir.

Kendimi düşük bütçelerle seyahat için motive ediyorum şu sıralar, uzun ve kısa vadeli deneyimlerimi, gezilerde edindiğim fotoğrafları  buradan paylaşacağım.

Büyük ihtimalle hedeflerim/hayallerim için kafadan 1.5-2 seneye ihtiyacım var, bu sürede kendimi geliştirebildiğim kadar geliştirip ufak gezilerle motivasyon sağlamayı planlıyorum.
Seyahat arzusuyla yaptığım ilk gezi Amasya gezisi oldu, acemilikten dolayı kayda aldığım pek bir şey yok. Amasya gerçekten çok güzel bir şehir, hayran kaldım. Trabzon'dan 6-7 saat kadar sürdü yaklaşık, şehirdeki insanlar güleç ve hoşgörülüydü. 2 gün konakladım, toplam 4 müze gezdim. Darüşşifa, Amasya Kalesi v.b bilinen turistik çoğu yeri gördüm.

Şimdiki hedefim 19 Mayıs'ta Samsun'da düzenlenecek gençlik festivaline katılmak fakat konaklamayı hala ayarlayamadım. Şu süreçte konuda fotoğraf ve doküman paylaşmayacağım. Uzun uzadıya rehber yazmayacağım. Kısa deneyimlerimi, hedeflerimi, hayallerimi ve düşüncelerimi yazacağım. Bir seyahat blogundan çok seyahat etmek isteyen klasik bir üniversite öğrencisinin belirsiz zaman aralıklarıyla yazdığı yazılar olacak.
Trafik konusunda bizden çok daha iyiler ve yayalara karşı saygılılar.Ayrıca bisiklet kullanımı çok yaygın.
Kadınlara dikkat ettim de,Türk kızlarına göre daha güzeller.Güzel olmayanları da bakımlı zaten.Kendilerine dikkat ediyorlar.Genç olup şişman olanı çok az gördüm.
Kesiştiğim kızların bana baktığını gördüm.Gerçi kesişiyosan karşılıklı bakışıyorsundur aslında ama bir garip geldi.Türkiye'de kızlar garip bir moda büründükleri için oraya gidince bir garip hoş oldum.
Arkadaşlar orada pizza küçük boy orta boy gibi değil dilim dilim satılıyor.Dedim ki kendi kendime şaka mı lan bu,bunu yiyip nasıl doyacağım.Farkettim ki bir dilim pizzanın her yeri dolu.Malzeme çok bol ve tat olarak bizim burada ki pizzacılardan daha iyi.
Alışveriş merkezlerinde hep metrolar var.
Bir markete girmiştim kasiyerin hoş olduğunu düşünmüştüm görünüş olarak ve tabi ki Alman olduğunu düşünmüştüm ancak kendisi Türk'tü ve asla bir Türk gibi gözükmüyordu.(Yergi olarak yazmadım.)
Ve tabi ki çikolataları harikaydı.

Aslında bu anlatacağımı çok daha uzun anlatabilecek birileri olur illaki ancak yazmak istedim.Geçen sene 2 günlüğüne de olsa Berlin'de olma fırsatım olmuştu.Hamburg'a da gittim ama pek gözlem yapamadım.Neyse Almanya hakkında bazı gözlemlerimi anlatayım:

Trafik konusunda bizden çok daha iyiler ve yayalara karşı saygılılar.Ayrıca bisiklet kullanımı çok yaygın.
Kadınlara dikkat ettim de,Türk kızlarına göre daha güzeller.Güzel olmayanları da bakımlı zaten.Kendilerine dikkat ediyorlar.Genç olup şişman olanı çok az gördüm.
Kesiştiğim kızların bana baktığını gördüm.Gerçi kesişiyosan karşılıklı bakışıyorsundur aslında ama bir garip geldi.Türkiye'de kızlar garip bir moda büründükleri için oraya gidince bir garip hoş oldum.
Arkadaşlar orada pizza küçük boy orta boy gibi değil dilim dilim satılıyor.Dedim ki kendi kendime şaka mı lan bu,bunu yiyip nasıl doyacağım.Farkettim ki bir dilim pizzanın her yeri dolu.Malzeme çok bol ve tat olarak bizim burada ki pizzacılardan daha iyi.
Alışveriş merkezlerinde hep metrolar var.
Bir markete girmiştim kasiyerin hoş olduğunu düşünmüştüm görünüş olarak ve tabi ki Alman olduğunu düşünmüştüm ancak kendisi Türk'tü ve asla bir Türk gibi gözükmüyordu.(Yergi olarak yazmadım.)
Ve tabi ki çikolataları harikaydı.

Edit:Şu an pek müsait değilim ama kayda değer fotoğraflar bulursam atarım.(Fazla çekmemiştim)
Edit2:Yükledim.

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-2-2-kiilik-kamp-cadiri-yeil-id_8293539.html
https://www.decathlon.com.tr/arpenaz-25-uyku-tulumu-id_8353393.html
https://www.decathlon.com.tr/forclaz-m100-mat-id_5591048.html

Tavsiye eder misiniz ?

ben rize taraflarında çokça bulundum ve kamp yaptım. özellikle yaylarına çıkacağım göllerini gezeceğim diyorsan bu tulumu alma, donarsın. mumya tipi ve limit derecesi en azından 5 ile 10 derece  aralığında olan bir uyku tulumu almanı öneririm.
çadır güzel bence, karadenizin dağlarında gezmeyeceksen her türlü işini görür.

Sinyal said:
ben rize taraflarında çokça bulundum ve kamp yaptım. özellikle yaylarına çıkacağım göllerini gezeceğim diyorsan bu tulumu alma, donarsın. mumya tipi ve limit derecesi en azından 5 ile 10 derece  aralığında olan bir uyku tulumu almanı öneririm.
çadır güzel bence, karadenizin dağlarında gezmeyeceksen her türlü işini görür.

Hocam yaylalara çıkmayacağım şu sıralar, en azından bir süre sağlam tulumu ihtiyacım yok yani. İhtiyacımı görür inşallah :smile:

R02vvo.jpg

Falcon Fest'i Samsun Büyükşehir Belediyesi düzenliyor ve katılım ücretsiz. İstanbul, Ankara, İzmir'den ücretsiz otobüs kaldıracakmış. Kamp yapılacakmış.
O tarihlerde dersim olduğundan katılamayacağım, müsait olanlar katılabilir ücretsiz olması çok iyi fırsat.

V0m7Oq.png

Kombine bilet 80 TL, kombine bilet + kamp alanı 110 TL. Çadırı ve diğer ekipmanları tamamladım, 2 kız 2 erkek katılacağız. Bize katılmak isteyen olursa etkinlik sonrası 2-3 günlüğüne Trabzon'da ağırlayabilirim. Etkinliğe kendi çadırınızla katılmanız şartıyla tabi.

Kız arkadaşıyla Karadeniz turu yapmayı planlayanlara da yardımcı olabilirim, kız arkadaşınız bizim kızların evinde kalır siz de bizim evde kalabilirsiniz.

24 Mayıs'a kadar geçerli söylediklerim, sonra finallere çalışmam lazım. Seneye kendim eve çıkacağım yılın önemli bir kısmında forumun gezginlerini birkaç günlüğüne ağırlayabilirim.

falcon fest baya güzel olacak gibi duruyor. önümüzdeki yılların en popüler yerlerinden biri olacak bence şahinkaya. işte doğru belediyecilik tutumu budur. helal olsun

haziranın başında ultimate cunda var, belki ilginizi çekebilir

http://ultimatecunda.com/

Back
Top Bottom