Senarist Olsaydın Ne Yazardın?

Users who are viewing this thread

Kara Bey

Sergeant Knight at Arms
Evet forum tayfası. Başlıktan da az - çok anlaşılacağı üzere söz sizde. Siz senarist olsanız ne tür bir senaryo yazıp izleyicinin karşısına çıkmak isterdiniz?

Belki forumda senarist, yapımcı, yönetmen vs. olmak isteyen arkadaşlar olabilir. Fikirlerinizle onlara ilham kaynağı olabilirsiniz  :lol:

Ben başlayayım o halde:
Açıkçası ben tarihi konuları ele almayı isterdim. "Piyasada hep tarihi yapımlar var zaten." diyeniniz olabilir. Haklısınız fakat bu yapımlar yakın tarih ve Osmanlı Devri ile sınırlı kalıyor genellikle.

Ben Osmanlı'nın dışında Selçuklu, Göktürkler, Karahanlılar hatta milletimize yabancı dünya tarihini konu alan senaryolar vb. yazmayı tercih ederdim. Sizin senaryonuz ne olurdu?  :smile:

Ben Mübariz İbrahimovun ermeni karakolunu bastığı bir film senaryosu yazardım. Bu günlerde yaşanmış hikayeler inanılmaz reveçta, gerçek olaylara dayanan bir intikam hikayesi hollywood kalitesinde baskın sahnesi ile birleşirse inanılmaz bir film olur. Çocukluğundan beri intikam ateşi ile bilenmiş bir özel kuvvetler askeri, sağlam vucutçu bir aktör de bulacaksın dozunu kaçırmadan ufak flashbacklerle hikayenin temelini alacaksın, belki ufak bir umutsuz aşk hikayesi, yeterince gaz verecek bir plan ve hazırlanma ve antreman sahnesi koyacaksın. Kapanış büyük ve uzun soluklu, bol kanlı, geceden sabaha kadar sürecek çatışma ve üzücü bir sonla bitecek. İstenirse filmde taraf tutulmaması mümkün şekilde de yazılabilir senaryo ama ne kadar gerçekçi olur bilemem. Yapımcı ve senarist olsam, sağlamda para olsa kesinlikle böyle bir film çekerdim, hele yönetmeni de Osman Sınav olacak...

Kara Bey said:
Evet forum tayfası. Başlıktan da az - çok anlaşılacağı üzere söz sizde. Siz senarist olsanız ne tür bir senaryo yazıp izleyicinin karşısına çıkmak isterdiniz?

Belki forumda senarist, yapımcı, yönetmen vs. olmak isteyen arkadaşlar olabilir. Fikirlerinizle onlara ilham kaynağı olabilirsiniz  :lol:

Ben başlayayım o halde:
Açıkçası ben tarihi konuları ele almayı isterdim. "Piyasada hep tarihi yapımlar var zaten." diyeniniz olabilir. Haklısınız fakat bu yapımlar yakın tarih ve Osmanlı Devri ile sınırlı kalıyor genellikle.

Ben Osmanlı'nın dışında Selçuklu, Göktürkler, Karahanlılar hatta milletimize yabancı dünya tarihini konu alan senaryolar vb. yazmayı tercih ederdim. Sizin senaryonuz ne olurdu?  :smile:

Hüseyin Nihal Atsız'in bozkurtlar kitabı var tam dizi film yapmalik. Keske kaliteli bir yapım şirketi yapsada izlesek

İskender Pala'nın "Şah&Sultan" romanı da sinema veya dizi haline getirilebilir. Çok güzel bir kitap olmasının yanında 'bizim' tarihimiz. Türk şirketleri bu tür konuları eline yüzüne bulaştırmakla meşhur ama...

Soysuzlar Çetesi Türkiye versiyonunu yazardım
"Üstünüzden çıkaramayacağınız küçük bir şey vericem size"

Back
Top Bottom