Seferberlik | MB2 ya da Warband'e eklenmeli|

Users who are viewing this thread

Montewar

Sergeant Knight
Warband'de mareşal olup seferberlik ilan ettiğimizde sadece lordlar geliyor. Tamam bu güzel. Buna ek olarak bir de normal zamanda köylerde 3-4 asker alabilirken seferberlik zamanı 10-15 asker alınabilmeli. Böylece ülkede savaş olduğunda tüm halk fedakarlık yapmış olur gerçekçi güzel olur.

Ama sonrasinda alınan acemi sayısı azalmali cunku erkeklerin çoğunu alıyorsun (nüfus olabilir yada kadınlardanda acemi alabilse bir troop tree de kadınlar için yapılabilir)

köyden daha çok adam almak, vergi almak, bedava yemek almak bize kalasa iyi olur. sonuçta köyün refağını düşmesini istemeyebiliriz. birde köyde köylüyü eğiten okul yapılsa(talim alanı falan) yamalar yapılırken köylü orta ağırlıktaki zırhları giyip, çokta kaliteli olmayan kılıçlarla kendini savunabilir, gayette güzel olur.

Bence yiyecek bedava değil indirimli olmalı ayrıca on asker ne ki benim 18 asker toplamışlığım var ayrıca bazen de kergit askeri değil avcısı topluyordum savaş sırasında da böyle birşey olabilir hem bu niye sadece köylerde oluyor her yerde indirim olmalı ve bu indirim sadece erzak da değil aynı zamanda acemilere de sadece 5 dinar ödenebilir ve mağaşlar düşebilir.

EDİT: Rekorum 42 Kergit AVCISI (evet askeri değil avcısı) az önce kırdım ama toplayamadım (yeterli yer yoktu  :sad: :sad: :sad: )

onu bunu geçin lordlara krallara şehirde kalelerde dururken asker geliyor biz onların ayaklarına gidiyoz 2-3 acemi almak için  :grin: bence kalede veya şehirde duruken bi ilan verme olsun acemiler bize gelsin günde 10-15 hiç yoktan  :cool:

kral7565 said:
onu bunu geçin lordlara krallara şehirde kalelerde dururken asker geliyor biz onların ayaklarına gidiyoz 2-3 acemi almak için  :grin: bence kalede veya şehirde duruken bi ilan verme olsun acemiler bize gelsin günde 10-15 hiç yoktan  :cool:

Şehir meydanına ilan asabiliriz belli bir parayla biz yürürken vb. (Gözükmesi gerekmiyor) ürünlerini satmaya gelen köylüler görür ve köylerinde ki gençler söylerler gençler de bizim orduya katılır

Very Important Physcopat said:
kral7565 said:

Şehir meydanına ilan asabiliriz belli bir parayla biz yürürken vb. (Gözükmesi gerekmiyor) ürünlerini satmaya gelen köylüler görür ve köylerinde ki gençler söylerler gençler de bizim orduya katılır

Hayal gücünüz çok geniş.

şehir menüsüne "ilan as" gibi bir şeyler eklenir ve arkadaşın dediği olaylar gerçekleşir. Köylerden asker alırken bazı gençler katılmak istiyor diyor. Bunda da daha fazla para kazanmak vb. gibi sebeplerden katılmak istiyor yazılabilir.

Spam olurmu bilemem ama,

Bu dediğiniz olayı,Victoria 2 A House Divided'a benzettim.Oynayanlar bilir.

Seferberlik tuşuna basıyordun,Ülkedeki tüm erkekler asker oluveriyordu.Ekonomiyede kötü bi etkisi oluyordu tabii :grin:

Bunda ise,Bakan'a gidip seferberlik için ülkedeki tüm erkekler bizim olduğumuz yere toplansın diye bir tuş eklenebilir.

Sonra dediğiniz gibi köylerden 10-15 asker köylü ikonu ile gelip,Bizim birliğimize katılır.Diğer herşey de M&B nin sistemi gibi işler(Lordların bizi takip etmesi).

bide çok gıcık olduğum bir konu daha var . başka lordlar mareşel olunca bir kale veya şehir ele geçirince tüm lordlar 3-5 asker koyuyor 60-70 asker oluveriyor . biz mareşel olduğumuzda ise sadece biz koyuyoruz koymazsak öle kalıyor :grin: neden böle biz mareşel olunca koymuyorlar ? acaba bi mareşel komutu varda benmi hiç görmedim

kral7565 said:
bide çok gıcık olduğum bir konu daha var . başka lordlar mareşel olunca bir kale veya şehir ele geçirince tüm lordlar 3-5 asker koyuyor 60-70 asker oluveriyor . biz mareşel olduğumuzda ise sadece biz koyuyoruz koymazsak öle kalıyor :grin: neden böle biz mareşel olunca koymuyorlar ? acaba bi mareşel komutu varda benmi hiç görmedim
Aslında Mareşal Koymuyor En Çok Askeri Olan Kuşatıyor Ama Mareşal Yönetiyor Savaşı. Nereden Biliyorum Bizde Mareşal Kral iken Kaleyi Kuşatan Kont Haringottu.

HyperCharge said:
Spam olurmu bilemem ama,

Bu dediğiniz olayı,Victoria 2 A House Divided'a benzettim.Oynayanlar bilir.

Seferberlik tuşuna basıyordun,Ülkedeki tüm erkekler asker oluveriyordu.Ekonomiyede kötü bi etkisi oluyordu tabii :grin:

Bunda ise,Bakan'a gidip seferberlik için ülkedeki tüm erkekler bizim olduğumuz yere toplansın diye bir tuş eklenebilir.

Sonra dediğiniz gibi köylerden 10-15 asker köylü ikonu ile gelip,Bizim birliğimize katılır.Diğer herşey de M&B nin sistemi gibi işler(Lordların bizi takip etmesi).
victoria 2 deki gibi bir asker  sistemi mouth and bladeye uymaz

Back
Top Bottom