Sefer Haritası Sabit Fps

Users who are viewing this thread

Yuhix

Knight
Bilgisayarı fazla yormamak için oyunun fps limitini genelde 100 civarına sabitliyorum ama bu sefer haritasında nedense aldığım fps sabit 60. Bazı kişilerde görüyorum sefer haritasında da yüksek fps alıyor. Sizce sebebi nedir?

Bilgisayarı fazla yormamak için oyunun fps limitini genelde 100 civarına sabitliyorum ama bu sefer haritasında nedense aldığım fps sabit 60. Bazı kişilerde görüyorum sefer haritasında da yüksek fps alıyor. Sizce sebebi nedir?
Muhtemelen haritada aynı anda bir sürü şey oluyor. Kimisi uzakta savaşıyor kimi kale, şehir kuşatma altında, ve yine bir sürü npc haritada oradan oraya gidiyor. Bunların bize uzak olanları görmesek de aslında arka planda hepsi devam ediyor. Bu da sisteme biraz daha yük oluyor.
Ben şahsen böyle düşünüyorum kesin değil yani. Ama yüksek ihtimal ?

Muhtemelen haritada aynı anda bir sürü şey oluyor. Kimisi uzakta savaşıyor kimi kale, şehir kuşatma altında, ve yine bir sürü npc haritada oradan oraya gidiyor. Bunların bize uzak olanları görmesek de aslında arka planda hepsi devam ediyor. Bu da sisteme biraz daha yük oluyor.
Ben şahsen böyle düşünüyorum kesin değil yani. Ama yüksek ihtimal ?
Evet haklısınız da sabit kalması garibime gitti, hani 30 olur 70 olsa normal derim. Benim fps'in üzerine silah doğrultmuşlar sanki korkudan kıpırdamıyor :grin:

sefer haritasi en fazla kasma yaşadığım bölüm. Ssd ye kurulu diye seviniyordum oyunu kurarken Şehirden ayrılıp campaign map a dönünce bi 10 saniye can çekişiyor oyun...

sefer haritasi en fazla kasma yaşadığım bölüm. Ssd ye kurulu diye seviniyordum oyunu kurarken Şehirden ayrılıp campaign map a dönünce bi 10 saniye can çekişiyor oyun...
Çok ilginç sorunlar oluşabiliyor. Mesela ultra da 1000 kişilik bir savaş yaparken gayet akıcı oluyor ama sefer haritasında dikey yenilemeyi açmadan hareket edersem drop yiyor. Veya kale kuşatmasında hiç bir problem yok iken savaş bitip zafer çığlıkları attığında bir anda 1 fps almam.

Hatta şöyle bir şey de yaşadım biraz komik. Şehir kuşattım bende var 600 asker adamlar da 800 asker. 2 kere denedim farklı şekilde taktikler le alamadım. 3. de neredeyse çok az zaiyat ile alırken adamlarda 1 kişi kaldı ve bir drop yemeye başladım ki sorma. O 1 adamı benim 300 400 asker sanırım 3 4 dakika da kesti. Sinirlendim ama çıkamıyorum da 2 kere tokatlamışlar beni 3.de tam şehri fethederken çıkmak olmaz.

Back
Top Bottom