Sayın Taleworlds Ekibi

Users who are viewing this thread

EA bahanesini savunan fanlar gitsin şuradan warband da bile daha fazla içerik var 700 mblik oyun , bannerlord 30 gblik oyun. Artık girmiyorum çünkü aşırı sıktı

Evet tabii azliklar olucak ama bu kadar çok mu olur oyunda içerik yok bide istesek tam sürüme yetistiririz denmişti ??

Oyunda içeriğin az olduğuna kimse itiraz edemez zaten. Çıktığı saat alıp bir haftada 40 saat oynadım bıraktım. Arada çıkan modlara bakıyorum ve büyük potansiyel görüyorum oyunda. Uzun bir süre oynamayacak olsam da verdiğim paraya gram üzülmüyorum :xf-grin:

Tam olarak uğraşamasalar bile ara ara üstünden geçseler , hiç değilse memnun olan kitleyi de soğutmamak adına, bence de doğru hamle olur. Katılıyorum.

Oyunda ciddi potansiyel var, tüm geri dönütleri dikkate alarak, doğru çalışma ve planlarla , hem akıcı oynanışı başarabilirler hem de içeriği abartmamak koşuluyla doldurabilirler, geri kalan boşlukları da sağladıkları gelişmiş mod desteğiyle oyuncular tamamlar. Yıllarca da baş yapıt olarak kalır.

EA bitene kadar oyun çıkmamış gibi mi davranalım?

Oyunun EA olduğnu bilerek satın aldığın için bazı şeyleri görmezden gelmeyi kabul ettin.

EA i kabul ediyorsan tavsiye verirsin, hatta güncellemer yavaş geliyor diye eleştirebilirsin. Oyunun eksiği var diye gömmessin.

Oyunun EA olduğnu bilerek satın aldığın için bazı şeyleri görmezden gelmeyi kabul ettin.

EA i kabul ediyorsan tavsiye verirsin, hatta güncellemer yavaş geliyor diye eleştirebilirsin. Oyunun eksiği var diye gömmessin.
Crash, yazım hatası, içerik eksikliği (farklı kale çeşitleri, demircilikte ki eksiklikler), performans sorunları, optimizasyon sorunları zaten hal-i hazırda görmezden geldiğimiz şeyler. Ancak oyun EA çıktı diye eksiklerini söyleyememek saçmalıktan ibarettir. Oyun net olarak eksik ama bu daha sonra düzeltilmeyeceği anlamına gelmiyor ki büyük ihtimal düzeltilecek. Gel gelelim "nihai sürüm çıkana kadar oyunun eksiklerini gömmessin" diye bir şey yok. Oyunun şu an ki sorunlarını dile getireceğiz ki daha iyi bir hal alsın.

Crash, yazım hatası, içerik eksikliği (farklı kale çeşitleri, demircilikte ki eksiklikler), performans sorunları, optimizasyon sorunları zaten hal-i hazırda görmezden geldiğimiz şeyler. Ancak oyun EA çıktı diye eksiklerini söyleyememek saçmalıktan ibarettir. Oyun net olarak eksik ama bu daha sonra düzeltilmeyeceği anlamına gelmiyor ki büyük ihtimal düzeltilecek. Gel gelelim "nihai sürüm çıkana kadar oyunun eksiklerini gömmessin" diye bir şey yok. Oyunun şu an ki sorunlarını dile getireceğiz ki daha iyi bir hal alsın.

Elbette eksiklikleri belirteceğiz. Zaten ekip de bu şekilde olmasını istiyor. Ancak senin kurduğun cümle şu şekildeydi; Belli bir ücret karşılığında bir hizmet satın aldık ve hiçbir şey ile uğraşmadan stabil ve vaad edilenleri yerine gelmiş bir oyun bulmak istiyoruz.

EA demek stabil olmayan bir oyun demek. EA bitmeden ''Hiç birşeyle uğraşmayayım. Eksiksiz bir oyun oynayayım'' demek sence de absürt değil mi?
Sonuçta bu oyunu alarak bu süreci kabul eden bizleriz.

Oyundan yavaş yavaş soğumaya başlamıştım ben, sonra dedim kendi kendime ''bakiyim modcular bu oyunu da kurtarıcak mı?'' birsürü mod buldum oyunun eksiklerini düzelten. adamlar, ''birini arıyorum'' butonunu dahi eklemişler oyuna!

alın arkadaşlar nasiplenin. benim yüklediğim modlarda savelerim gitmedi. ama siz yine de backup tutun indirme yapmadan önce. save backup ve ana oyun dosyalarının backuplarını tutmadan bu işe girişmeyin.

Ben sırf modların etkisi ile oyunu üçüncü kez bitirdim. O kadar sardı. Olmasını istediğim çoğu özelliği düşünüp eklemişler. Bazı Modlar Crash sorunu yaşatıyor ama deneme - yanılma yolu ile düzgün olanları bulup listeledim.

Optimizasyon ve Çökme Sorunlarını çözmek ilk öncelikleri olmalıdır. Ondan sonra Modlara bakarak sevilen özellikleri eklemeye çalışabilirler. Yerelleştirme için Fransızca - İspanyolca gibi hayran yapımı modlar gördüm. Bunların yapımcıları ile iletişime geçerek oyuna ekleyebilirler. Yapılabilecek tonla şey var. Umarım Erken Erişimden çıktıktan sonra elimizde tatmin edici bir yapım olur. Bu hali ile kat etmesi gereken çok yol var.

Elbette eksiklikleri belirteceğiz. Zaten ekip de bu şekilde olmasını istiyor. Ancak senin kurduğun cümle şu şekildeydi; Belli bir ücret karşılığında bir hizmet satın aldık ve hiçbir şey ile uğraşmadan stabil ve vaad edilenleri yerine gelmiş bir oyun bulmak istiyoruz.

EA demek stabil olmayan bir oyun demek. EA bitmeden ''Hiç birşeyle uğraşmayayım. Eksiksiz bir oyun oynayayım'' demek sence de absürt değil mi?
Sonuçta bu oyunu alarak bu süreci kabul eden bizleriz.
Anlama güçlüğü çekiyorsun sanırım. Hiçbir şey ile uğraşmamaktan kastım mod yüklemek. En kısa sürede ya da nihai sürüm çıkana kadar bu sorunların çözülmesi ve mod yüklemeden eksikliklerinin tamamlanması gerektiğini vurguluyoruz. Bu ne demek? Şu an da oyunda tonla eksik ve hata var. Biz bu oyuna belli bir hizmet karşılığında para verdik. Söz verdikleri gibi nihai sürüme kadar bu hatların çözülmesi gerekiyor. Modçular çözer diye görmezden gelemeyiz demek. Tane tane anlattım umarım anlaşılmıştır.

EA bitene kadar oyun çıkmamış gibi mi davranalım?
Bunları bilerek satın alıyorsunuz. Davranıp davranmamak sana kalmış.

EA bahanesini savunan fanlar gitsin şuradan warband da bile daha fazla içerik var 700 mblik oyun , bannerlord 30 gblik oyun. Artık girmiyorum çünkü aşırı sıktı
Çıkalı 10 yıl olmuş, tüm problemleri giderilmiş oyunla EA çıkmış bir oyunu kıyaslaman güzel bir örneklendirmeydi. Sen Warband'in ilk halini oynamadın herhalde.

Erken erişimin bize sunduğu şeyleri bilerek satın aldım ve buna pişman değilim. Sürekli bir güncelleme görüyor olmak mutluluk verici. Şu ana kadar 46 saatlik oynayışım oldu ancak görev, diyalog ve diplomasi gibi şeyler yüzünden bir süre sonra aşırı derecede sıkılmaya başladım. Kral olmuşum ama kendi krallığımın kalesi beni içeri almıyor. Yine kendi krallığım benim haberim olmadan farklı ülkeye savaş açıyor. Diplomaside tehdit etmek, elçi gönderme, gelen elçinin kafasını kesme, ittifak talep etme, haraca bağlama gibi bolca seçenek gelir umarım. Görevler gittikçe çeşitlenecektir diye düşünüyorum.

Umarım oyundaki çökme ve denge problemlerini hemen çözerler de görev, diplomasi, diyalog üçlemesini geliştirebilirler. Ben oyundan daha fazla soğumamak için tam sürüm çıkana kadar oynamayı düşünmüyorum. Güzel haberler gelir umarım.

Yahu söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama takas penceresiyle evlilik mi olur ya? :smile:

Anlama güçlüğü çekiyorsun sanırım. Hiçbir şey ile uğraşmamaktan kastım mod yüklemek. En kısa sürede ya da nihai sürüm çıkana kadar bu sorunların çözülmesi ve mod yüklemeden eksikliklerinin tamamlanması gerektiğini vurguluyoruz. Bu ne demek? Şu an da oyunda tonla eksik ve hata var. Biz bu oyuna belli bir hizmet karşılığında para verdik. Söz verdikleri gibi nihai sürüme kadar bu hatların çözülmesi gerekiyor. Modçular çözer diye görmezden gelemeyiz demek. Tane tane anlattım umarım anlaşılmıştır.

Baştan beri ben dahil herkesin ''elbette eleştireceğiz eksiğini belirteceğiz ama oyun EA'' demesine rağmen her yanıtında ısrarla tekrar ''eksikleri görmezden mi gelelim?'' diye soran arkadaş benim anlama güçlüğümün olduğunu düşünmüş.

Tamam kardeş. Sen haklısın. Hadi güle güle.

Back
Top Bottom