Savaş Vagonu, Doğa Olayları, Yeni Binalar, Devletimizin Kültürü...

Users who are viewing this thread

Calradianın bilgesi said:
xEROTIK_KAPLUMBAGAx said:
bu arada av ile ilgili başka birşey geldi aklıma

mesela grubumuzdan 5 tane nord avcısını avlanmak için yakınlardaki ormanlara vs göndersek ben kale kuşatırken yiyecekte sıkıntı çekiyorum boru değil 30 gün yetmiyor elbet

30 günlük kuşatma?  :roll:

Arkadaş sanırım 30 günlük kuşatma yapıyor. :smile: Savaşmadan alayım diye.

Deli Paşa said:
Calradianın bilgesi said:
xEROTIK_KAPLUMBAGAx said:
bu arada av ile ilgili başka birşey geldi aklıma

mesela grubumuzdan 5 tane nord avcısını avlanmak için yakınlardaki ormanlara vs göndersek ben kale kuşatırken yiyecekte sıkıntı çekiyorum boru değil 30 gün yetmiyor elbet

30 günlük kuşatma?  :roll:

Arkadaş sanırım 30 günlük kuşatma yapıyor. :smile: Savaşmadan alayım diye.

Ya aslında Diplomacy modda olduğu gibi - Karımızı ekmek aldırmaya gönderiyoruz :lol: - NPC'lerede öyle yaptırabilsek çok güzel olur. Her gün ekmek aldırırız 30 gün bekleriz kapıda. :mrgreen:

bu arada bir de kuşatma seçenekleri geldi aklıma.
Hadi tamam mancınık vs zor iş peki biz kendi kuşatma seçeneğimizi kendimiz seçsek
ben bazı yerlerde merdiveni daha çabuk yapıldığı için seviyorum ama tüm adamlar bir merdivende toplanıyor bence kaç tane merdiven yerleştireceğimizi kendimiz seçmeliyiz
aynı zamanda kuşatma kulesi de daha etkili oluyor bence
bunlardan hangisini istediğimiz kendimiz seçebilmeliyiz
ve bir de kale kuşatmaya yeni bir seçenek de eklenmeli kapıyı kırarak da girebilmeliyiz

Eskiden kalelerden kızgın yağ dökülürdü. Birçok asker bu yağdan dolayı ölürdü. Sonra kaleden adam meşaleyi kızgın yağa attı mı, al sana katliam.

Ayrıca önerilerini çok mantıklı buldum oyuna eklenmeleri iyi olur.

ENVANTER GÖRÜNÜMÜ

envanterf.png

1A- Eldiven/Kolçak
2A- Miğfer
3A- Zırh
4A- Tozluk/Çizme
5A- Savaş Atı

1B- Kral olduğumuz durumda taç olacak. (Diğer Krallar için de geçerli.)
2B- Tunik/Elbise
3B- Çizme/Pantalon(?)
4B- Binek Atı

Açıklama: Malum oyunda genel olarak paralı asker olarak bulunuyoruz. İleride Lord/Kral oluyoruz. Zamanımızın büyük bölümünü savaşlarda geçiriyoruz. Ancak geri kalan bölümde halk arasında veya kale ve şehirlerde diğer lordlarla geçiriyoruz. Biz her yerde üzerimizdeki ağır zırhlarla ve silahlarla gidiyoruz. Bu, pekala mantıksız bir durum. Buna bir çözüm getirelim dedim; A grubu envanterler savaşlardaki ağır zırhlarımız olsun. B grubu da Halk arasında ve sefer halinde iken ki olsun; sefer halini açacak olursam, üzerimizde ağır zırhlarla yolculuk etmek çok yorucu olur. Bu nedenle savaşa gidiyor dahi olsak üzerimizde B grubu olacak. Savaşdan önce rakibimiz ile müzakere ederken de B grubu olacak. Savaşa girdiğimizde de A grubu kuşanılacak. (Hazırlık aşamasında yaverimiz zırhımızı giydirecek. Hatta bu esnada ara bir video girebilir; yaverimizin zırhımızı kuşanmasına yardım ettiği bir video, bu video bağlı olduğumuz, veya seçtiğimiz kültüre bağlı olarak değişebilir. Böylece savaşa girerken geçen o kısa süre böyle değerlendirilmiş olur.) Bu durumda A grubu sadece savaşlarda kullancağız. Bu A grubu, B grubu satıcıları ve slotları farklı olabilir. (Yani A grubu zırhları B grubunda kuşanılamazlar ve tam tersi) A grubu ağır çelikler, sertleştirilmiş deriler içerirken, B grubu ipekler, boyalı kumaşlar, yünlü, kadifeli tunikler içermeli... Şehirde veya köylerde dolaşırken karşımıza çıkan suikastçilere B grubu ile yakalanalım, ki işimiz daha zor olsun ve suikast çabası bir anlam kazansın.

envanter2.png

1A- Eldiven
2A- Miğfer
3A- Birincil Zırh
4A- Tozluk/Çizme
5A- At

1B- Miğfer Altı
2B- İkincil Zırh

Bu ise I. önerime alternatif... Bu sefer B grubu ikincil zırhları teşkil edecek. Böylece aşağıda belirttiğim gibi kombinasyonlar açığa çıkacak. Daha fazla çeşit olmuş olacak görünümlerde.

I)
1A Plakalı Eldiven
2A Kanatlı Şövalye Miğferi
3A Plakalı Zırh ve Omuzluk
4A Çelik Tozluk
5A Ağır Hücum Atı

1B Örme Zincir Başlık
2B Örme Zincir Zırh

II)
1A Plakalı Eldiven
3A Armalı Tunik
4A Çelik Tozluk
5A Ağır Hücum Atı

1B Deri Başlık
2B Plakalı Zırh ve Omuzluk

III)
1A Plakalı Eldiven
3A Armalı Tunik
4A Çelik Tozluk
5A Ağır Hücum Atı

1B Örme Zincir Başlık
2B Örme Zincir Zırh

Bu kombinasyonlar arttırılarak hem çeşitlilik arttırılır, hem de aynı ekipmanlar ile farklı seviyelerdeki askerler kuşandırılmş olur.

argon45 said:
Birkaçı hariç hepsini tam olarak destekliyorum :smile: Umarım bu önerileri ve bizlerin yaptığı diğer önerileri dikkate alırlar.

''hepsi çok güzel, hepsini destekliyorum'' dersen ölücek misin?

Back
Top Bottom