Savaş atı kıtlığı

Users who are viewing this thread

Sayın geliştiriciler bilmiyorum burayı okuyor musunuz ama askerleri rütbe atlatmak için savaş atı gerekiyor ancak her şehirde savaş atı olmuyor olsa da 1-2 tane oluyor bu da çok nadir yani at yetiştiren köylerde bile 1 tane savaş atı var tüm oyun savaş atı aramakla geçiyor bence buna bir çözüm bulunması gerek bunu da modla halletmeyelim.

her yer sürüyle at doluydu azalttılar sayıyı. bence bu şekilde daha makul ve mantıklı. birinin ordusu tamamen savaş atı kullanan üst rütbeli askerlerle doluysa bunları bulması biraz zor ve dertli olabilir. her şey 'param var, sorunlar çözülsün' şeklinde olmasın bence.

her yer sürüyle at doluydu azalttılar sayıyı. bence bu şekilde daha makul ve mantıklı. birinin ordusu tamamen savaş atı kullanan üst rütbeli askerlerle doluysa bunları bulması biraz zor ve dertli olabilir. her şey 'param var, sorunlar çözülsün' şeklinde olmasın bence.
7-8 tane şehir köy geziyorum 1-2 tane savaş atı bulabiliyorum bu çok normal bir durum değil bence koskoca şehirde 1 tane mi savaş atı var lul

7-8 tane şehir köy geziyorum 1-2 tane savaş atı bulabiliyorum bu çok normal bir durum değil bence koskoca şehirde 1 tane mi savaş atı var lul
bilemedim, sana öyle denk gelmiş olabilir. benim de ordum full atlı ama o kadar sıkıntı çekmiyorum. bir de savaşta yendiğin bozkır haydutları ve diğer ordulardan da baya savaş atı gelebiliyor.

baltakhand da savaş atı stepphe warhorse üreten köy var ordaki şehirde beklersen köylüleri şehire girmeden yakalayıp atları alabilirsin hatta direkt köye gidip temin edebilirsin pek dünyayı gezmeden daha hızlı çözebilirsin eksiklikleri sanırım her 2 günde bir köylüler mal satmaya geliyordu

Evet at işi gerçekten çok sıkıntılı. Ben bu yüzden oyun başı biraz parayı toparlayınca at köylerinin etrafına mesken kuruyorum. Habire çapulcu yakalayıp yiyecek hariç ekipmanları sata sata at alıyorum. At sayısı biraz kendine gelince ordu kurmaya geçiyorum. Ama savaşlarda at işi zor diye piyade okçuyu öne sürüp atları daha az riske atıyorum. Hatta atli bi asker ölünce sırf at gitti diye daha çok üzülüyorum :grin:

Evet at işi gerçekten çok sıkıntılı. Ben bu yüzden oyun başı biraz parayı toparlayınca at köylerinin etrafına mesken kuruyorum. Habire çapulcu yakalayıp yiyecek hariç ekipmanları sata sata at alıyorum. At sayısı biraz kendine gelince ordu kurmaya geçiyorum. Ama savaşlarda at işi zor diye piyade okçuyu öne sürüp atları daha az riske atıyorum. Hatta atli bi asker ölünce sırf at gitti diye daha çok üzülüyorum :grin:
Atı fazla olan koylerin isimlerini yazabilir misiniz hocam, cok yardımcı olacaktır bana

Çölde de var bayağı. Ben ticaretimi at üzerine yapıyorum. Bazı şehirlerde at olmuyor. Büyük ihtimalle savaştan kaynaklanıyor. İstiyorsan bunu bir modu var. Onu yükle.

Bazı Şehirlerde daha çok bulunuyor. Çünkü At üreten köyler var. Aslında çok bulunmaması iyi sayılır. Yinede her şehirde bir kaç tane oluyor. Benim derdim daha beter üst seviye zırhlar şehirlerde bulunmuyor. Mesela 130 Saatir Tek Kişilik Modda Kuman(Kıpçak) Maskesini arıyorum. Ama satan şehir yok.

Bazı Şehirlerde daha çok bulunuyor. Çünkü At üreten köyler var. Aslında çok bulunmaması iyi sayılır. Yinede her şehirde bir kaç tane oluyor. Benim derdim daha beter üst seviye zırhlar şehirlerde bulunmuyor. Mesela 130 Saatir Tek Kişilik Modda Kuman(Kıpçak) Maskesini arıyorum. Ama satan şehir yok.
Çok istiyorsan hileyi aç, envanter kısmını açtığında oranın sağ tarafında itemler var. Fiyatı da karşısında yazıyor.Oradakiler bedava olduğu için parasını bir köye hipe edebilirsin. Ben osmanlının keçe şapkasını öyle almıştım.

Çok istiyorsan hileyi aç, envanter kısmını açtığında oranın sağ tarafında itemler var. Fiyatı da karşısında yazıyor.Oradakiler bedava olduğu için parasını bir köye hipe edebilirsin. Ben osmanlının keçe şapkasını öyle almıştım.
Hocam şu warband serisinin en kötü tarafı bu maalesef. Sürekli mantıksız bir oyun işleyişi yüzünden oyuncuyu ister istemez hileye yöneltiyor. Görmüyor mu şu oyunu yapanlar bu oyundaki anormallikleri ?

Yapacak bir şey yok bu erken erişim oyunu. Tam sürüm çıkmasına çok uzun bir süre var. Hem warbandı taşıyan modlardı bu oyunu da taşıyan modlar olacak. Ben Prophesy of Pendor modunu bekliyorum. İnşallah bannerlord için yaparlar. Oradaki silahlarımı, şövalyeleri mi ve daha nice şeyleri özledim.

Last edited:
Back
Top Bottom