WB MB Sarranid Sultanlığı Rehberi

Users who are viewing this thread

Oguzhan

Grandmaster Knight
f0841w.png

Sarranidler Kalradya'nın güney doğusundaki haşin Sarrdak Çölünde hüküm sürerler. Sarrdak Çölünün tamamı Sarranidlerin kontrolü altındadır ve bu çölde 4 büyük şehir vardır. Barriye, Ahmerarad, Durquba ve başkent olan Shariz, Sarrdak Çölünün en büyük 4 yerleşkesidir. Sarrdak Çölünde 4 şehir, 8 kale ve 19 adet köy bulunur. Bu yerleşkelerin hepsi Sarranid Sultanlığının Emirlerine tımar olarak verilmiştir. Sarranidler, batıda Rodok ve kuzeyde Kergitler ile savaşırlar. Barriye ve Durquba Şehirlerinin yanı başında dolaşan Çöl Haydutları ise Sarranid Sultanlığının en büyük iç sorunudur. O Bölgedeki köylerin çoğunluğu Çöl Haydutları tarafından yağmalanıyor olması o bölgedeki ticareti ve iç huzuru bozmaktadır. Kergit Hanlığı, tek düşmanının Sarranidler olduğu zamanlarda kuzeyden akınlar düzenleyerek Jameyyed, Teramma, Sharwa ve Bardaq kalelerini kuşatarak Sarranidlerin kuzey bölgesinde yarıklar oluşturur.
Sarranidler, Rodok bölgelerine daha çok saldırmalarının nedeni, Rodok topraklarına en yakın şehrinin Shariz yani başkentleri olmasıdır. Rodoklardan ilk alınan kale her zaman Jamiche Kalesi olmuştur.

Shariz'li Sultan Hakim tarafından yönetilirler. İncili Arwa ise Sarranid Sultanlığı'nın tahtında hak iddia eder.

Sultan Hakim          İncili Arwa
2w4iweq.png

Sarranid Asker Ağacı:
2z8bxwi.png

Sarranidler, çok dengeli ve çok soğukkanlı bir orduya sahiptir. En güçlü birimi ölüm saçan Memlükleridir.

Sarranid'in becerikli askerlerinin kullandığı bir çok silah tipi vardır. Kılıçlar, şemşirler ve gaddar gürzleri düşmana korku saçar. Sarranid ordusu düşmanı taciz etmekte ve pusuya yatırmakta çok tecrübelidirler. Uzun mızrakları ve ciritleriyle Sarranidli askerler, düşmanı bozguna uğratırlar.
Sarranid Okçuları hedefini 12 den vuracak yeteneğe ve güvene sahiptirler. Zırhları ise kendi oklarını bile geçirmeyecek yapıdadır.
Sarranid Memlükleri, hızlı ve zırhlı atları sayesinde adeta bir tank gibi düşmanı ezebilirler.
Güçlü Zırhları sayesinde düşmanı korkutmuş ün yapmışlardır.

Hazırlayanlar: Oğuzhan, Kemikaze1234(fifti fifti, ağırlık olarak ben grafik o yazı)

Önemli Not: Sarranid taktiklerinden anlayan insan evlatları taktik rehberi için yardım edebilirlerse çok sevinirim. Yoksa taktik rehberi olmayacak. Birisi yardım edene kadar Rodok rehberiyle devam edeceğiz.

Erhber güzel olmuş + en sevdiğim ırk swadia (bakmayın orda sarranid yazdığına rastgele seçtim) onun rehberi hazırlanacak mı?  :mrgreen: (elinize,kolunuza sağlık)

a4 said:
oguzhan şu kullandığın fontun adını verirmisin :grin:
Hayır söylemem, hmpf
Şakaa :razz: Adı Papyrus. DaFont sitesinden aldım.

Bir kaç şey daha ekledi Arda. Az sonra resimlerle biraz oynayacağım.

Back
Top Bottom