WB Sarranid Sultanlığı Kısa Anlatım ve Başlangıç,Kuruluş,Yükseliş,Kuruluş Rehberi

Users who are viewing this thread

Kont

Knight at Arms

Sarranid Sultanlığı
Sarranid.jpg
Kısaca açıklayacağım.Atları süper,at kullanıcıları süper,zırhlar süper,kalkanları küçük,taktik yapılmazsa hiç bir şey yapamaz​
Başlangıç

Evet geldik sarranide.Başlangıçta gençliğinizin tüccarlıkla geçtiğinizi söyleyin.Çünkü sarranid atı için para ve ata uygun kargıiçin de tüccarlık başlangıcında bulunan gönderli silah uzmanlığına ihtiyacımız olacak.Başlayınca hemen at tüccarına bakın.Sarranid atı varsa alın,eğer ağır sarranid atı yazarsa almayın.Bir de silah tüccarına gidip kargı alın.Bunları almak direk olmı-yacaktır.O yüzden şehrin ve Sultanın görevini yapın.Malzemeler alınınca handa lezalit varsa onu alın.Küçük bir grup toplayın veparalı asker olun.Sonra Shariz şehrinin görevlerini yaptıysanız bir 10,15  ilişkiniz olacaktır.İlişki yüksekliği zırhları ucuza almanıza yarayacaktır ve böylece kendinizi  şövalye yapın ve sadece memlüklü yetiştirmeye başlayın.​

Yükseliş
Bir süre sonra ziyafetler artacak ve savaşta üstün duruma geleceksiniz.Bayağı bir nam salın ve 30 40 kişilik bir saf memlüklüordusu kurun.Tam kurunca gidip Sultanın derebeyi olun ve saftür ordunuzla 1 kale ele geçirin.Niye daha çok ele geçirmiyo-rum?Derseniz oraya çok saldıracaklardır çünkü.Kaleyi isteyin büyük ihtimalle verilecektir.Kale verilene kadar koruyun.verildi-ğinde askerler alıp devriye gezin.Birsürü lord olucaktır.Onları yenin.Barış olunca kız tavlamaya başlayın.Ancak evlenmeyin,sonra evleneceksiniz.Neden?Diye sorarsanız masrafı yüksek olacaktır.Ve siz kalenize asker koymanız lazım.Bir kale vebir köyle o vergi idare etmez çünkü.Bunlardan sonra karizmanızı yükseltip hep asker alın ve saftür ordunuzu çoğaltın.Bazı askerlerinizi okçu ve yaya yapıp kaleye de koyabilirsiniz.Bir aradan da lordlarda ilişkinizi yükseltin bayağı ihtiyacınız olacak.​
Kuruluş
Geldik son kısıma.Şimdi yapacağınız ilk iş evlenmektir.Eğer evleneceğiniz ailenin gelenekleri nikahla ise bayağı kötü,ittifakla mühürlenirse bayağı iyi olacaktır.Evlendikten sonra bir şehir almaya çalışın.(saftür ordunuz alır merak etmeyin.)Şehiri alınca kendinize isteyin.Verilince Saftür ordunuzun çeyreğini oraya koyun.Sonra Sultana bağlılık yemininizi bozunve hemencecik dost lordlarınıza koşup onları ikna edin.(Arada propaganda yaptırtmayı söylemedim ama biliyorsunuz heralde)İkna edince mareşali bi lord yapın.Eşinizi de bakan.Kendiniz ise mareşal ilerlerken şehirdeki ordunuzu alıp bütün askerlerleSultan Hakim'i yokedin.Sonra lordlarınıza yardıma gidin.Sonra ise şehre gidip kendinizi mareşal yapın ve başkenti ele geçirin.Bütün Sultan Hakim taraftarı lordların moralı azalacak ve siz konuştuğunuz da elbet size gelecektir.Bunları yaptıktan sonrada krallığınızın başkentini Shariz yapın ve diğer krallıklarla bir süre kavga etmeyip toparlanın...​
Troop Tree
Mount%26Blade_Sarranid_Troop_Tree.png
Rehber bitmiştir.(Hile yok)​

Yardımları için GhosTR'a teşekkürler.

Teşekkür ederim.Rhodok ve kergitle iligili de yaptım.Rehberler bölümünde istersen onlarada bak

daha önce bilmediğim bişeyi öğrendim bu rehberden
İlişki yüksekliği zırhları ucuza almanıza yarayacaktır
gerçekten iyi anlatmışsın kont, diğer rehberler için şimdiden kolay gelsin  :wink:

Hepsini bir başlıkta daha güzel organize edebilirdirn, ama güzel.

Kont said:
                                                                                        Sarranid Sultanlığı

Kısaca açıklayacağım.Atları süper,at kullanıcıları süper,zırhlar süper,kalkanları küçük,taktik yapılmazsa hiç bir şey yapamaz.

Başlangıç
                                                                                      ___________
Evet geldik sarranide.Başlangıçta gençliğinizin tüccarlıkla geçtiğinizi söyleyin.Çünkü sarranid atı için para ve ata uygun kargı
için de tüccarlık başlangıcında bulunan gönderli silah uzmanlığına ihtiyacımız olacak.Başlayınca hemen at tüccarına bakın.
Sarranid atı varsa alın,eğer ağır sarranid atı yazarsa almayın.Bir de silah tüccarına gidip kargı alın.Bunları almak direk olmı-
yacaktır.O yüzden şehrin ve Sultanın görevini yapın.Malzemeler alınınca handa lezalit varsa onu alın.Küçük bir grup toplayın ve
paralı asker olun.Sonra Shariz şehrinin görevlerini yaptıysanız bir 10,15  ilişkiniz olacaktır.İlişki yüksekliği zırhları ucuza almanıza
yarayacaktır ve böylece kendinizi  şövalye yapın ve sadece memlüklü yetiştirmeye başlayın.                                           

Yükseliş
                                                                                _____________
Bir süre sonra ziyafetler artacak ve savaşta üstün duruma geleceksiniz.Bayağı bir nam salın ve 30 40 kişilik bir saf memlüklü
ordusu kurun.Tam kurunca gidip Sultanın derebeyi olun ve saftür ordunuzla 1 kale ele geçirin.Niye daha çok ele geçirmiyo-
rum?Derseniz oraya çok saldıracaklardır çünkü.Kaleyi isteyin büyük ihtimalle verilecektir.Kale verilene kadar koruyun.verildi-
ğinde askerler alıp devriye gezin.Birsürü lord olucaktır.Onları yenin.Barış olunca kız tavlamaya başlayın.Ancak evlenmeyin,
sonra evleneceksiniz.Neden?Diye sorarsanız masrafı yüksek olacaktır.Ve siz kalenize asker koymanız lazım.Bir kale ve
bir köyle o vergi idare etmez çünkü.Bunlardan sonra karizmanızı yükseltip hep asker alın ve saftür ordunuzu çoğaltın.
Bazı askerlerinizi okçu ve yaya yapıp kaleye de koyabilirsiniz.Bir aradan da lordlarda ilişkinizi yükseltin bayağı ihtiyacınız
olacak.
                                                                                Kuruluş
                                                                    _________________
Geldik son kısıma.Şimdi yapacağınız ilk iş evlenmektir.Eğer evleneceğiniz ailenin gelenekleri nikahla ise bayağı kötü,
ittifakla mühürlenirse bayağı iyi olacaktır.Evlendikten sonra bir şehir almaya çalışın.(saftür ordunuz alır merak etmeyin.)
Şehiri alınca kendinize isteyin.Verilince Saftür ordunuzun çeyreğini oraya koyun.Sonra Sultana bağlılık yemininizi bozun
ve hemencecik dost lordlarınıza koşup onları ikna edin.(Arada propaganda yaptırtmayı söylemedim ama biliyorsunuz heralde)
İkna edince mareşali bi lord yapın.Eşinizi de bakan.Kendiniz ise mareşal ilerlerken şehirdeki ordunuzu alıp bütün askerlerle
Sultan Hakim'i yokedin.Sonra lordlarınıza yardıma gidin.Sonra ise şehre gidip kendinizi mareşal yapın ve başkenti ele geçirin.
Bütün Sultan Hakim taraftarı lordların moralı azalacak ve siz konuştuğunuz da elbet size gelecektir.Bunları yaptıktan sonra
da krallığınızın başkentini Shariz yapın ve diğer krallıklarla bir süre kavga etmeyip toparlanın...

Rehber bitmiştir.(Hile yok)
kardesim cok güzel ya nedicemi bilemedim bence 2. olarak kergitleri yap

Kont Nord Krallığınada bir el atsan dostum bir Nord Krallığı kaldı anlatmadığın :smile: birde Vaegir galiba onlara bir el atarmısın gerçekten faydalı bilgiler veriyosun

:lol:

Ya ben anlatılan şekilde ilerliyorum yalnız 1 kale ve 1 köyün vergi gelirine baktığım da vergi gelirinin 0 oldugunu görüyorum ne yapmam gerekiyor daha yeniyim de yardımcı olursanız sevinirim...

Verginin(Gelirin) ilk köyü ve kaleyi aldığında 0 gösteriyor.Ancak vergi sana gelicek merak etme.

Kont Dostum Sarranid Sultanlığı Yazısı Hiç Görünmüyor.Ve Arkasında Bir Sarranid Sultanlığı Daha Var.Bold,Italik Falan Fark Etmiyor.Başka Renkmi Yapsan?

Back
Top Bottom