SARRANİD ÇÖLLERİNDE BİR MAREŞAL 6.BÖLÜM GELDİ / ARKADAN VURMA / SEZON FİNALİ

Users who are viewing this thread

YENİ BÖLÜM GELMİŞTİR. BEĞENMENİZ DİLEĞİYLE

5.BÖLÜM
Kuşatma tüm hızıyla sürüyordu. Kergitler her yeri bir karınca gibi istila etmişlerdi. Sarranidler de bu durum karşısında muazzam ordularını öne sürüyorlardı fakat bu Kergitler'in zaferini engelleyememekteydi. Kergitler şu an Sarranidlerden üstün durumdaydı. Trida, okçuları özenle o noktalara yerleştirmişti.

Emir Atis ve derebeylerin bazıları yaralanmıştı. Onalrın iyileşmesi gerekiyordu. Fakat Emir Atis ve derebeyler hiç oralı değildi. Hatta yemin bile içmişlerdi. YA BİZ JELKALA'YI ALIRIZ YA DA JELKALA BİZİ ALIR. Sultan ise hala şaşkınlık içinde bekliyordu. Sanki bir şey düşünüyordu. Rüzgar Emir Atis'in kulağına fısıldamış olacak ki Sultan'a sıkkınlığının sebebini sordu:

Emir Atis: Sultan'ım neden şaşkınsınız?
Sultan: Nasıl şaşkın olmayayım ki Atis.
Emir Atis: Neyi kastettiniz efendim?
Sultan: Önce ansızın bizi gece basmaları sonra da bu yaptığımız saldırıdan sonra yenilmemiz.
Emir Atis: Sultan'ım suç sizde değil, bende benim ahmaklığım yüzünden bunları yaşadık.
Sultan: Kendini üzme Atis olan oldu, şimdi ne yapacağız onu düşünelim.
Emir Atis. Aslında benim bir fikrim var efendim, dilerseniz size anlatayım.
Sultan: Anlat bakalım.

Efendim benim Sancar Han'ın ordusunda bir casusum var. Bu casus eski mareşal Tanju Noyan'ın Sancar Han'la olan konuşmasından sonra yeni mareşal ve tüm taktiksel saldırıların fikir babası olan Trida Noyan'ı öldürmek için intikam yeminleri içtiğini duymuş. Dilerseniz Tanju Noyan'ı bizim tarafımıza çekip Trida Noyan'ı öldürmesini isteyebiliriz. Böylece taktiksel saldırılar biter ve Tanju Noyan bize casusluk yapar.

Sultan: Aferin Atis. Senden de böyle fikirler duymak isterim. Çabuk casusuna haber ver bize katılsın bu Tanju.

Birkaç dakika sonra Kergit ordugahına saman arabası girdi. Arabanın arkasında da Atis'in casusu vardı. Casus gizlice Tanju Noyan'ı aramaya gitti. Tanju'yu araması uzun sürmedi. Çadırında dinleniyordu. Casus Tanju arasında şöyle bir diyalog geçti:

Tanju Noyan: Ne istersin asker?
Casus: Efendim önemli bir mesele var. 
Tanju Noyan: Çabuk söyle asker.
Casus: Efendim özel bir mesele.
Tanju Noyan: Gel benimle.

Diyerek çadırın arkasında şu konuşma geçer:

Tanju Noyan: Özel mesele dedin, nedir bu mesele?
Casus: Efendim sizin gibi kudretli bir mareşalin yerine Trida Noyan ahmağı getirildi. Haksız mıyım?
Tanju Noyan: Bin kat haklısın. Ben ondan daha iyiyim.
Casus. Efendim sizin gibi bir mareşal burada sönüp gidecek gelin bize katılın.
Tanju Noyan: Sen Sarranidli misin?
Casus: Evet efendim ama bunun bir önemi yok. Ortak amaçta birleşiyoruz. Amacımız Trida ahmağını öldürmek!
Tanju Noyan katılıyorum size, lütfen saygılarıma sultanıma iletin ve bana EMİR TANJU denilsin.
Casus: İletirim efendim ama Sultanımız sizin burada bize bilgi sızdırmanızın daha yararlı olacağını söyledi.
Tanju Noyan: Peki, sizden haber bekliyor olacağım.

Sarranidler de umutsuz bir şekilde kurtarıcılarını beklemekteydi. Casusdan da haber gecikmeden geldi.

Sultan: İyi haberler getir mişsindir herhalde.
Casus: Getirdim efendim, Tanju Noyan pardon Emir Tanju hizmetinizde. Saygılarını iletmemi istedi benden.
Sultan: O zaman Trida'yı bir an önce hançerletsin.
Emir Atis: Efendim Trida'yı direkt öldürtürsek Tanju'dan şüphelenme ihtimalleri var. Bu yüzden dikkatlerini dağıtacağız.
Sultan: Peki Atis, sen nasıl biliyorsan öyle yap.

BİRAZ DA MESAJ ATIN ARTIK YALVARMAM MI GEREKİYOR?

Şahsen Dörtyol Hanı uğramadığım bir bölüm. Başka bir yerde imzanı görüp tıkladım. Eksiklerin tabii ki var ama ilk hikayen, olmaması mümkün değil. Olumsuz yorumları takma. (benim gözümde olumsuz yorum ve eleştiri farklı şeylerdir.) Zaman geçtikçe daha iyi olacak 6. bölümü sabırsızlıkla bekliyorum diyecektim ki 84 gün ban aldığını fark ettim.

Furkan Uçar said:
Dexess said:
Furkan Uçar said:
İnşallah Kergitlerin planı yeni bölümde gerçekleşir  :twisted:
Yeni bölüm 80 gün sonra anca gelir.
Olsun illaki 80 gün bitmiyicekmi.?
Biter bitmesine de yazmaya devam edecek mi o da var. Hevesi kaçtığından yazmayabilir. Aklına bir şey gelmeyebilir. Foruma uğramayabilir. Umarım böyle bir şey olmaz ama devamının gelmeme ihtimali oldukça yüksek

ealpays said:
Furkan Uçar said:
Dexess said:
Furkan Uçar said:
İnşallah Kergitlerin planı yeni bölümde gerçekleşir  :twisted:
Yeni bölüm 80 gün sonra anca gelir.
Olsun illaki 80 gün bitmiyicekmi.?
Biter bitmesine de yazmaya devam edecek mi o da var. Hevesi kaçtığından yazmayabilir. Aklına bir şey gelmeyebilir. Foruma uğramayabilir. Umarım böyle bir şey olmaz ama devamının gelmeme ihtimali oldukça yüksek
eğer bi sorun çıkarsa ben devam ettiririm fena hayalperestim  :mrgreen: Ve çok yüksek derecede yaratıcıyım  :razz:

Tamam ilk olduğu için acemisindir anlarım ama aga bu nedir:

pjsqk.bmp

Bildiğin başlat menüsüyle beraber çekmişsin fotoğrafı bunun da acemilikle hiç ilgisi olduğunu sanmıyorum.

Longerz said:
Tamam ilk olduğu için acemisindir anlarım ama aga bu nedir:

pjsqk.bmp

Bildiğin başlat menüsüyle beraber çekmişsin fotoğrafı bunun da acemilikle hiç ilgisi olduğunu sanmıyorum.
Takıla takıla buraya mı takıldın?

Back
Top Bottom