SARRANİD ÇÖLLERİNDE BİR MAREŞAL 6.BÖLÜM GELDİ / ARKADAN VURMA / SEZON FİNALİ

Users who are viewing this thread

Kardeş bence kuşatma kaç bölüm sürsün şu kaç bölüm sürsün diye anketler açmayın. Sen kafanda nasıl bir plan yaptıysan okadar sürsün ama fazla uzun bölümler sıkıyor. Eğer ben etkili bir yazı yazarım dersen kuşatma 4 bölüm olsun ben yine okurum. Benim düşüncem bu.

Alves said:
Kardeş bence kuşatma kaç bölüm sürsün şu kaç bölüm sürsün diye anketler açmayın. Sen kafanda nasıl bir plan yaptıysan okadar sürsün ama fazla uzun bölümler sıkıyor. Eğer ben etkili bir yazı yazarım dersen kuşatma 4 bölüm olsun ben yine okurum. Benim düşüncem bu.

tamam kardeş beğendin mi hikayeyi

Courage said:
fatih sultan ramazan han said:
Mareşal: Hanım Jelkala'yı ne zaman kuşatacağız?
Sancar Han: Bu gece kuşatacağız.
Mareşal: Taktik nedir efendim?
Sancar Han: Savaşta görürsün
Böyle kuşatma senaryosu olmaz dostum.

senaryoyu sen görmedin dostum  görürsen belki fikrin değişebilir

bu arada benim hikayeye imza yapabilecek var mı

Vakit ayırıp okumasam böyle bir şey yazmam. Konun geneli mantık hatalarıyla dolu. Sadece en son yazdığını parantez içinde belirttim. Yoksa daha bir çok şey sıralarım. Tek artın, diğerlerine göre daha düzgün bir dil kullanman.

Mareşal dediğin, hükümdar kişinin sağ kolu ise, hükümdar ilk önce ona danışır ve gerçekçilik açısından da stratejiyi bile o belirler. Savaş alanına gelindiği zaman, strateji hakkında hiçbir bilgisi olmayan Mareşal kaybetmeye mahkumdur. Böyle bir şey olabilir mi?

Courage said:

Vakit ayırıp okumasam böyle bir şey yazmam. Konun geneli mantık hatalarıyla dolu. Sadece en son yazdığını parantez içinde belirttim. Yoksa daha bir çok şey sıralarım. Tek artın, diğerlerine göre daha düzgün bir dil kullanman.

Mareşal dediğin, hükümdar kişinin sağ kolu ise, hükümdar ilk önce ona danışır ve gerçekçilik açısından da stratejiyi bile o belirler. Savaş alanına gelindiği zaman, strateji hakkında hiçbir bilgisi olmayan Mareşal kaybetmeye mahkumdur. Böyle bir şey olabilir mi?

Taktiği bilerek söylemedim çünkü söylersem sıkılabilirsiniz

belki söylesem de böyle saçma taktik mi olur diyeceksiniz o yüzden taktiği söylemedim

İyide mareşalın taktiği bilmesi ve hatta bizzat kendisi yapması lazım.

belki söylesem de böyle saçma taktik mi olur diyeceksiniz o yüzden taktiği söylemedim
Direkt mantık hatası işte. Mareşal yerine daha farklı bir kişiyi söyleyebilirdin. Mareşalin stratejiyi bilmemesi, kuşatma senaryonu tamamen yerle bir ediyor, kusura bakma.

Courage said:

Direkt mantık hatası işte. Mareşal yerine daha farklı bir kişiyi söyleyebilirdin. Mareşalin stratejiyi bilmemesi, kuşatma senaryonu tamamen yerle bir ediyor, kusura bakma.

olsun be dostum bu benim ilk hikayem ben daha bu işlerde prof değilim

olsun be dostum bu benim ilk hikayem ben daha bu işlerde prof değilim
Elbette. Ben zaten mükemmel bir senaryo yazmamışsın, çok berbatsın demiyorum. Yani o basit şey konunun diğer bölümünü ciddi anlamda bozuyor orada, irrite ediyor insanı. Maksadım yardımcı olmak.

Bir de haritanda manda kelimesini kullanmışsın. Ortaçağda öyle bir sistem yoktu ama. Onu değiştir istersen.

Back
Top Bottom