Sancak Görevi ve Sonrası [KRALLIK KURMA]

Users who are viewing this thread

Selam Kalradyalılar!

Sancak görevini tamamladım ve sonuç olarak bana 4 tane seçenek sunuldu. Ne yapmam gerektiği konusunda kafam karışık ve sizin görüşlerinizi almak istedim.

Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__14912_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

? İMPARATORLUK KARŞITI BİR KRALLIK KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? İMPARATORLUK KARŞITI BİR KRALLIĞI DESTEKLE
? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONU KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONUNU DESTEKLE

❓ Öncelikle "FRAKSİYON" ne anlama geliyor ve bunun için ne yapmalıyım?
❓ Bir imparatorluk fraksiyonu kurmak ne demek?
❓ Bir imparatorluk fraksiyonunu desteklemek demek, bir lorda bağlılık yemini etmek demek mi?
❓ Nasıl bir yol izlemeliyim?

HARİTANIN DURUMU:
Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__11164_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

Fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi oyunlar.

Yine birisi kötü çevirinin kurbanı olmuş :smile: "FRAKSİYON" orda kasıt imparatorluk yani;

Görev diyorki ya imparatorluk krallığı kur, yada imparatorluğu destekleyen bir krallığa katıl...

Doğrusu:

? İMPARATORLUK KARŞITI BİR KRALLIK KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? İMPARATORLUĞU DESTEKYEN BİR KRALLIK KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? İMPARATORLUĞU DESTEKYEN BİR KRALLIĞI DESTEKLE

Senin oyununda Khuzait neredeyse kazanıyor, Khuzait imparatorluğa karşı bir krallık, onlara katılıp imparatorluğu yıkmaya çalışabilirsin, yada onlarada karşı gelip ben kendim yıkarım diyebilirsin, yada yok ben imparatorluğa yardım etmek istiyorum diyip khuzaitleri yok etmeye çalışabilirsin karar senin.

Selam Kalradyalılar!

Sancak görevini tamamladım ve sonuç olarak bana 4 tane seçenek sunuldu. Ne yapmam gerektiği konusunda kafam karışık ve sizin görüşlerinizi almak istedim.

Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__14912_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONU KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONUNU DESTEKLE

❓ Öncelikle "FRAKSİYON" ne anlama geliyor ve bunun için ne yapmalıyım?
❓ Bir imparatorluk fraksiyonu kurmak ne demek?
❓ Bir imparatorluk fraksiyonunu desteklemek demek, bir lorda bağlılık yemini etmek demek mi?
❓ Nasıl bir yol izlemeliyim?

HARİTANIN DURUMU:
Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__11164_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

Fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi oyunlar.

basitçe imparatorluğun sisteminin yanında ol (kendin sıfırdan kurarak ya da herhangi birini destekleyerek) ve ya imparatorluk sistemine karşı bir savaşa gir ( diğer krallıklara katılarak ya da kendininkini kurarak)

khuzait haritayı almış götürmüş zaten.uğraşmak istersen güney imp. a katıl 1v1 atın khuzaitler ile :smile:

Yine birisi kötü çevirinin kurbanı olmuş :smile: "FRAKSİYON" orda kasıt imparatorluk yani;

Görev diyorki ya imparatorluk krallığı kur, yada imparatorluğu destekleyen bir krallığa katıl...

Doğrusu:

? İMPARATORLUĞU DESTEKYEN BİR KRALLIK KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
? İMPARATORLUĞU DESTEKYEN BİR KRALLIĞI DESTEKLE

Senin oyununda Khuzait neredeyse kazanıyor, Khuzait imparatorluğa karşı bir krallık, onlara katılıp imparatorluğu yıkmaya çalışabilirsin, yada onlarada karşı gelip ben kendim yıkarım diyebilirsin, yada yok ben imparatorluğa yardım etmek istiyorum diyip khuzaitleri yok etmeye çalışabilirsin karar senin.
Düzeltme için teşekkür ederim, şimdi çoğu şey daha net hale geldi. Planım açıkçası İmparatorluk ile devam etmekti. Peki ne yapmalıyım? Bir lord ile konuşup bağlılık yemini mi etmeliyim?

Bağlılık yemini edeceğim lordun bir önemi var mı? Lordlar sadece bir araç mı, onların aracılığı ile İmparatorluğa dahil mi olmuş oluyorum sadece yoksa yemin edeceğimiz Lordu seçerken dikkat mi etmeliyiz? Direkt imparatorluğun başındaki ismi bulup mu yemin edeyim?

basitçe imparatorluğun sisteminin yanında ol (kendin sıfırdan kurarak ya da herhangi birini destekleyerek) ve ya imparatorluk sistemine karşı bir savaşa gir ( diğer krallıklara katılarak ya da kendininkini kurarak)

khuzait haritayı almış götürmüş zaten.uğraşmak istersen güney imp. a katıl 1v1 atın khuzaitler ile :smile:
Kendi sistemimi sıfırdan kurarak nasıl olabilirim? Mesela Aserai'lerden bir şehir alıp, kendi krallığımı kurup, Empire ile dost olarak mı?

Eğer amacım kendi krallığım ile hükmetmek olursa... Empire'a katılıp onlar için mücadele edip belirli bir toprak edindikten sonra kendi krallığımı kurarsam Empire bana düşman olur mu?

Anlaman gereken 3 farklı olay var.

Imparatorluk "Empire" krallıklarının toplamıdır.

Tüm Krallıklar Klanlardan oluşur.

Sen Krallık kurup ben imparatorluğu desteklemek istiyorum diyip o krallıkları kurtarıcam diyebilirsin. (tabi bu o krallıkların sana savaş açmayacagi anlamına gelmiyor)

Bunu yapmak için Klan bölümüne gidip bağımsızlık ilan etmen gerek, bunu yaptığında kendi krallığını kurabilirsin.

Bir Lord a gidip ben ****'yı desteklemek istiyorum vasıl olmak istiyorum dersen o Krallığın kralına katılır ve o krallığın imparatorluk ile ilgili fikri neyse onu desteklemiş olursun.

Kendi klanımda parti olusturttuğum bir yoldaşa beni takip et diyemiyor muyuz ?

Dersin, Ordu kurman lazım, haritanın sağ alt bölümünde 3 tane bayrak var ordan hiç Nüfuz kullanmadan çağırabilirsin ama yemek sorunu çıkabilir lazım olduklarında çağır.

Bir krallıga bağlı degilim kendi kralllıgimi kurucam kale kusatmak icin beni takip et demek istiyorum ama ne o bayraga tiklaniyor ne adama gel deniyor

Back
Top Bottom